Перевірка додавання відніманням
УРОК 38
Тема. Перевірка додавання відніманням
Мета: провести бесіду про способи перевірки додавання та віднімання; опрацювати складену задачу, яка містить знаходження невідомого доданка; вдосконалювати обчислювальні навички.
Обладнання: картки й таблиці для усної лічби.
ХІД УРОКУ
I. Контроль і закріплення знань учнів
1. Перевірка домашнього завдання
– Назвати результати обчислень прикладів, які менші за 60 000.
– Розв’язання задачі № 323 виразом.
2. Усна лічба за картками
Поєднати стрілками приклади
3. Робота за картками
Картка 1
– Обчислити: 48 090 – 23 456, 45 610 + 23 149.
– Із комори до млина вивезли 7 т 250 кг і ще 8 т 975 кг зерна. Після цього зерна залишилося на 2 т 040 кг менше, ніж вивезли до млина. Скільки кілограмів зерна було спочатку в коморі?
Картка 2
– Обчислити: 80 977 + 9 656, 77 805 – 12 978.
– Для годівлі корів фермер заготовив 5 т 800 кг лісового сіна, а лугового на 3 т 650 кг більше, ніж лісового. До нового року згодували коровам 6 т 970 кг сіна. Скільки сіна ще залишилось?
4. Усні обчислення
Гра “ЕОМ”
18 | 9 | 20 | 25 | 32 | 45 | 12 |
II. Вивчення нового матеріалу
1. Самостійне опрацювання нового матеріалу
Розглянути записи.
Якщо 9 – 3 = 6, то 6 + 3 = 9;
Якщо 815 – 112 = 703, то 703 + 112 = 815;
Якщо a – b = c, то b + c = a.
Пояснити записи. Сформулювати правило перевірки додавання відніманням.
Висновок. Щоб перевірити, чи правильно виконано віднімання, треба до різниці додати від’ємник і знайдену суму порівняти зі зменшуваним. Якщо ця сума дорівнює зменшуваному, значить додавання виконано правильно.
– Як перевірити додавання відніманням?
Якщо a + b = c, то c – b = a або c – a = b.
Висновок. Якщо при відніманні від суми одного з доданків дістанемо другий доданок, то віднімання виконане правильно.
2. Первинне закріплення. Вправа № 324
3. Фізкультхвилинка
III. Розвиток математичних умінь учнів
1. Самостійне розв’язання прикладів № 325
2. Розв’язання задачі № 326 за умовою, поданою в таблиці підручника
Під час розв’язання задачі учні роблять висновок: якщо від суми трьох доданків відняти суму двох, отримаємо третій доданок.
3. Самостійне розв’язання задачі № 327. Взаємоперевірка
4. Розв’язання задачі № 328 за рівнями
– Учні з високим та достатнім рівнем знань – самостійно;
– решта учнів – під керівництвом учителя.
IV. Підсумки уроку
V. Домашнє завдання
№ 329, 330.
Related posts:
- ЗВ’ЯЗОК ДІЙ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ. ПЕРЕВІРКА ДОДАВАННЯ ВІДНІМАННЯМ Мета: ознайомити учнів з використанням зв’язку між діями додавання і віднімання для перевірки додавання; вдосконалювати обчислювальні навички, вміння розв’язувати задачі на дві дії; розвивати логічне мислення; виховувати інтерес до математики. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Гра “Склади букет” На дошці прикріплена ваза та квіти з написаними […]...
- ПЕРЕВІРКА ДОДАВАННЯ ВІДНІМАННЯМ. СКЛАДЕНІ ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО ДОДАНКА Мета: узагальнити уявлення учнів про зв’язок дій додавання і віднімання; вчити виконувати перевірку додавання відніманням, віднімання – додаванням, розв’язувати складені задачі на знаходження невідомого доданка; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Усні обчислення – Скільки необхідно мішків для 96 […]...
- ПЕРЕВІРКА ДІЙ ВІДНІМАННЯ І ДОДАВАННЯ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: УЗАГАЛЬНИТИ ЗНАННЯ ПРО ЗВ’ЯЗКИ МІЖ ДІЯМИ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ; ЗАКРІПЛЮВАТИ ВМІННЯ СКЛАДАТИ КОРОТКИЙ ЗАПИС ЗАДАЧІ I. Перевірка домашнього завдання Фронтальна перевірка плану розв’язування задачі 396, значень виразів вправи 395. II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів 1. Завдання для опитування. 1) Обчислити: 47 030 – 25 369; 48 299 + 5845. 2) […]...
- ПИСЬМОВЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. ЗАДАЧІ, ЯКІ РОЗВ’ЯЗУЮТЬСЯ ВІДНІМАННЯМ Мета: ознайомити учнів з прийомом письмового додавання і віднімання багатоцифрових чисел у межах мільйона; вдосконалювати вміння розв’язувати рівняння, задачі; розвивати мислення, математичну пильність; виховувати інтерес до предмета. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Усні обчислення. Робота в парах – Додайте відповіді в порядку спадання – […]...
- Перевірка віднімання додаванням. Складені задачі, розв’язання яких опирається на правило знаходження невідомого доданка (№№ 397-404) Тема. Перевірка віднімання додаванням. Складені задачі, розв’язання яких опирається на правило знаходження невідомого доданка (№№ 397 -404). Мета. Узагальнити уявлення учнів про зв’язок дій віднімання і додавання; вчити розв’язувати задачі на знаходження невідомого доданка. Обладнання. Таблиця усних обчислень: картки для опитування; схеми задач. Зміст уроку І. Контроль, корекція і закріплення знань. 1. Перевірка домашнього завдання. […]...
- ПОВТОРЕННЯ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ВИДУ 36 + 7; 73 Мета: повторити окремі випадки додавання і віднімання у межах 100; формувати вміння бачити структуру задачі на дві дії; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення; виховувати наполегливість під час виконання завдань. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Гра “Ромашка” 3. Розв’язування рівнянь з коментуванням Х + 64 = […]...
- ПЕРЕВІРКА ДОДАВАННЯ Й ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ ДІЇ З БАГАТОЦИФРОВИМИ ЧИСЛАМИ. ПИСЬМОВЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ПЕРЕВІРКА ДОДАВАННЯ Й ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ 571. Чи утворюють числа 17 359, 2 568 і 19 927 при додаванні і відніманні “родину”? Як пов’язані між собою дії додавання і віднімання? 572. Пригадай способи: А) перевірки додавання. 1. а + b = b + а 2. 3. прогнозування результату […]...
- ЗВ’ЯЗОК ДІЙ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ. СКЛАДАННЯ ПРИКЛАДІВ НА ВІДНІМАННЯ ІЗ ПРИКЛАДІВ НА ДОДАВАННЯ. ПРАВИЛО ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО ДОДАНКА. РОЗПІЗНАВАННЯ ГЕОМЕТРИЧНИХ ФІГУР ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0 Урок 44. ЗВ’ЯЗОК ДІЙ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ. СКЛАДАННЯ ПРИКЛАДІВ НА ВІДНІМАННЯ ІЗ ПРИКЛАДІВ НА ДОДАВАННЯ. ПРАВИЛО ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО ДОДАНКА. РОЗПІЗНАВАННЯ ГЕОМЕТРИЧНИХ ФІГУР Мета: розкрити взаємозв’язок між додаванням і відніманням; ознайомити учнів з правилом знаходження невідомого доданка; вчити складати приклади на віднімання із […]...
- ПЕРЕВІРКА ДОДАВАННЯ Й ВІДНІМАННЯ ПОВТОРЕННЯ МАТЕРІАЛУ ЗА 3 КЛАС ПЕРЕВІРКА ДОДАВАННЯ Й ВІДНІМАННЯ 57. Розглянь істинні числові рівності. Поясни способи перевірки правильності виконання додавання й віднімання. 58. Виконай обчислення. Зроби перевірку. 258 + 323 256 – 169 314 + 586 324 – 243 59. Відстань від Львова до Києва 555 км, від Києва до Полтави – 343 км. Яка […]...
- ПЕРЕВІРКА ДІЇ ДОДАВАННЯ. ВАРТІСТЬ МОНЕТ. ЗНАХОДЖЕННЯ СУМИ ВАРТОСТІ МОНЕТ. ПОРІВНЯННЯ ЗАДАЧ НА ЗНАХОДЖЕННЯ СУМИ І РІЗНИЦІ ПОВТОРЕННЯ МАТЕРІАЛУ ЗА 1-Й КЛАС Урок 5. ПЕРЕВІРКА ДІЇ ДОДАВАННЯ. ВАРТІСТЬ МОНЕТ. ЗНАХОДЖЕННЯ СУМИ ВАРТОСТІ МОНЕТ. ПОРІВНЯННЯ ЗАДАЧ НА ЗНАХОДЖЕННЯ СУМИ І РІЗНИЦІ Мета: повторити правило перевірки додавання відніманням; формувати вміння складати приклади на віднімання з прикладів на додавання; розвивати уяву; виховувати інтерес до навчання. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. […]...
- Додавання й віднімання складених іменованих чисел, виражених у мірах часу УРОК 125 Тема. Додавання й віднімання складених іменованих чисел, виражених у мірах часу Мета: ознайомити учнів з письмовим додаванням і відніманням складених одиниць часу; опрацювати задачу, яка розв’язується способом відношень; розвивати логічне мислення. Обладнання: картки для індивідуальної роботи, таблиця для усної лічби. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів 1. Вправа на розвиток уваги […]...
- Дія додавання. Закони додавання УРОК 35 Тема. Дія додавання. Закони додавання Мета: систематизувати знання учнів про переставний і сполучний закони додавання; вправляти у виконанні обчислень на табличне додавання; узагальнити види простих задач на дію додавання. Обладнання: таблиця “Закони множення”. ХІД УРОКУ I. Аналіз тематичного опитування II. Вивчення нового матеріалу 1. Самостійне опрацювання учнями тексту вправи № 301 за частинами […]...
- Письмове додавання й віднімання трицифрових чисел. Знаходження значень буквених виразів. Задачі на 3 дії УРОК 3 Тема. Письмове додавання й віднімання трицифрових чисел. Знаходження значень буквених виразів. Задачі на 3 дії Мета: повторити алгоритм письмового додавання й віднімання чисел; опрацювати розширену задачу на знаходження третього доданка; ознайомити учнів з розміщенням відрізків на площині і в просторі. Обладнання: предметні малюнки, таблиця “Додавання й віднімання трицифрових чисел”. ХІД УРОКУ I. Контроль […]...
- Дія віднімання. Правило віднімання суми від числа. Задачі, які розв’язуються відніманням (№№ 382-389) Тема. Дія віднімання. Правило віднімання суми від числа. Задачі, які розв’язуються відніманням (№№ 382-389). Мета. Узагальнити уявлення учнів про дію віднімання, закріпити вміння розв’язувати задачі на віднімання; повторити прийоми письмового віднімання трицифрових чисел. Обладнання. Таблиця усних обчислень: схема задачі. Зміст уроку І. контроль, корекція і закріплення знань. 1. Перевірка домашнього завдання. Із завдання № 381 […]...
- Письмове додавання і віднімання багатоцифрових чисел (№№ 390-396) Тема. Письмове додавання і віднімання багатоцифрових чисел (№№ 390 – 396). Мета. Ознайомити учнів з прийомами письмового додавання і віднімання багатоцифрових чисел у межах мільйона; закріплювати вміння учнів розв’язувати задачі та рівняння. Обладнання. Таблиця усних обчислень; “Картки для поточного контролю знань”; схеми задач. Зміст уроку І. Контроль, корекція і закріплення знань. 1. Перевірка домашньою завдання. […]...
- РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ЗА ПЛАНОМ. ВПРАВИ НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦЬ ДОДАВАННЯ Й ВІДНІМАННЯ ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ. ЗАДАЧІ НА ДВІ ДІЇ. ВИРАЗИ З ДУЖКАМИ ЗАДАЧІ НА ДВІ ДІЇ Урок 24. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ЗА ПЛАНОМ. ВПРАВИ НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦЬ ДОДАВАННЯ Й ВІДНІМАННЯ Мета: навчати учнів розв’язувати задачі за планом; формувати вміння використовувати прийоми обчислень для розвитку навичок швидкої лічби; виховувати пізнавальний інтерес до вивчення математики. Хід уроку I. […]...
- ДІЯ ДОДАВАННЯ. ЗАКОНИ ДОДАВАННЯ. ТАБЛИЧНЕ Й ПОЗАТАБЛИЧНЕ, УСНЕ І ПИСЬМОВЕ ДОДАВАННЯ. ЗАДАЧІ, ЯКІ РОЗВ’ЯЗУЮТЬСЯ ДОДАВАННЯМ Мета: узагальнити уявлення учнів про дію додавання та її закони; закріпити вміння розв’язувати задачі на додавання; повторити прийоми письмового додавання трицифрових чисел; розвивати уважність; виховувати інтерес до предмета. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Усні обчислення Гра “Ланцюжок” Зменшуване 400, від’ємник 120, знайди різницю; до […]...
- ДОДАВАННЯ ДЕКІЛЬКОХ ДОДАНКІВ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ПЕРИМЕТРА ТРИКУТНИКА Мета: закріплювати вміння учнів застосовувати сполучний і переставний закони додавання для раціональних обчислень, виконувати додавання і віднімання багатоцифрових чисел письмово; вдосконалювати вміння розв’язувати задачі; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Усні обчислення Гра “Будь уважним!” Учитель називає число, одному […]...
- ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ПО 4. ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМИХ КОМПОНЕНТІВ ДІЙ ДОДАВАННЯ ТА ВІДНІМАННЯ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ І ПОРІВНЯННЯ ЗАДАЧ. ПОБУДОВА ВІДРІЗКІВ ТАБЛИЧНЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 10 Урок 61. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ПО 4. ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМИХ КОМПОНЕНТІВ ДІЙ ДОДАВАННЯ ТА ВІДНІМАННЯ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ І ПОРІВНЯННЯ ЗАДАЧ. ПОБУДОВА ВІДРІЗКІВ Мета: вправляти учнів у засвоєнні табличних випадків додавання і віднімання числа 4, додаванні і відніманні по 4, знаходженні невідомих компонентів дій додавання та віднімання; вчити розв’язувати і […]...
- ДІЯ ВІДНІМАННЯ. ПРАВИЛО ВІДНІМАННЯ СУМИ ВІД ЧИСЛА. ТАБЛИЧНЕ Й ПОЗАТАБЛИЧНЕ, УСНЕ І ПИСЬМОВЕ ВІДНІМАННЯ. ЗАДАЧІ, ЯКІ РОЗВ’ЯЗУЮТЬСЯ ВІДНІМАННЯМ Мета: узагальнити уявлення учнів про дію віднімання; закріпити вміння розв’язувати задачі на віднімання; повторити прийоми письмового віднімання трицифрових чисел; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Усні обчислення Гра “Хто швидше?” 1-ша група 2-га група 3-тя група 3. Математичний диктант […]...
- ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 5. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА ЧАСТИНАМИ ВИДУ 3 + 2 + 3; 6 – 2 ТАБЛИЧНЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 10 Урок 63. ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 5. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА ЧАСТИНАМИ ВИДУ 3 + 2 + 3; 6 – 2 – 3. ЗБІЛЬШЕННЯ І ЗМЕНШЕННЯ ЧИСЕЛ НА 5. СКЛАДАННЯ І РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧІ ЗА МАЛЮНКОМ. ПОБУДОВА ВІДРІЗКІВ Мета: ознайомити учнів з таблицями додавання й віднімання числа […]...
- ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 3. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА ЧАСТИНАМИ ВИДУ 6 + 2 + 1; 9 ТАБЛИЧНЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 10 Урок 56. ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 3. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА ЧАСТИНАМИ ВИДУ 6 + 2 + 1; 9 – 2 – 1. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ПО 3. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ Мета: формувати в учнів уміння складати таблиці додавання і віднімання числа 3; продовжити роботу над складанням […]...
- ДОДАВАННЯ ТА ВІДНІМАННЯ СКЛАДЕНИХ ІМЕНОВАНИХ ЧИСЕЛ, ВИРАЖЕНИХ ОДИНИЦЯМИ ЧАСУ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ОЗНАЙОМИТИ З ДОДАВАННЯМ І ВІДНІМАННЯМ СКЛАДЕНИХ ІМЕНОВАНИХ ЧИСЕЛ, ВИРАЖЕНИХ ОДИНИЦЯМИ ЧАСУ; НАВЧАТИ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА ЧАС I. Перевірка домашнього завдання Фронтально пояснити, що знаходимо кожним з виразів вправи 446, і повідомити значення виразів вправи 447. II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів 1. Завдання для опитування. 1) Записати кожне із чисел 3038, […]...
- Величини. Метрична система мір. Додавання й віднімання багатоцифрових чисел УРОК 130 Тема. Величини. Метрична система мір. Додавання й віднімання багатоцифрових чисел Мета: узагальнити й систематизувати знання учнів про дії додавання й віднімання багатоцифрових чисел, їх закони; вдосконалювати навички усної лічби. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів Усні обчислення – Обчислити зручним способом. 130 + 250 + 170 + 250 147 – (47 […]...
- ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 2. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ВИДУ 7 + 2 + 1; 8 – 2 ТАБЛИЧНЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 10 Урок 52. ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 2. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ВИДУ 7 + 2 + 1; 8 – 2 – 2. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ПО 2. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ Мета: ознайомити учнів з таблицями додавання і віднімання числа 2; вправляти у розв’язуванні прикладів виду 7 + 2 […]...
- Аналіз контрольної роботи. Додавання натуральних чисел. Закони додавання. Задачі, які розв’язуються додаванням (№№ 374-381) Тема. Аналіз контрольної роботи. Додавання натуральних чисел. Закони додавання. Задачі, які розв’язуються додаванням (№№ 374-381). Мета. Проаналізувати допущені під час контролю знань помилки та організувати роботу над ними; узагальнити уявлення учнів про дію додавання та її закони, а також задачі на додавання та способи їх розв’язування. Обладнання. Схеми задач; демонстраційний матеріал. Зміст уроку І. Аналіз […]...
- ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 4 З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. ВИМІРЮВАННЯ ДОВЖИНИ ЛАМАНОЇ ЛІНІЇ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ СУМИ ТА ОСТАЧІ ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ. ЗАДАЧІ НА ДВІ ДІЇ. ВИРАЗИ З ДУЖКАМИ ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ Урок 12. ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 4 З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. ВИМІРЮВАННЯ ДОВЖИНИ ЛАМАНОЇ ЛІНІЇ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ СУМИ ТА ОСТАЧІ Мета: ознайомити учнів з таблицями додавання і віднімання числа 4 з переходом через десяток; розвивати вміння […]...
- НАЗВИ КОМПОНЕНТІВ ДІЙ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ. ЗАДАЧІ НА РІЗНИЦЕВЕ ПОРІВНЯННЯ ПОВТОРЕННЯ МАТЕРІАЛУ ЗА 1-Й КЛАС Урок 3. НАЗВИ КОМПОНЕНТІВ ДІЙ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ. ЗАДАЧІ НА РІЗНИЦЕВЕ ПОРІВНЯННЯ Мета: повторити назви компонентів дій додавання і віднімання, таблиці додавання і віднімання; формувати вміння розв’язувати задачі на різницеве порівняння; виховувати уважність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (с. 6, завдання 20; […]...
- ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 4. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА ЧАСТИНАМИ ВИДУ 5 + 2 + 2; 5 – 2 ТАБЛИЧНЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 10 Урок 60. ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 4. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА ЧАСТИНАМИ ВИДУ 5 + 2 + 2; 5 – 2 – 2. СКЛАДАННЯ І РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ Мета: ознайомити учнів з таблицями додавання і віднімання числа 4; вчити додавати і віднімати числа частинами виду 5 + […]...
- УСНЕ ДОДАВАННЯ ВИДУ 38 + 52. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА РУХ УСНЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 100 З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ РОЗРЯД Урок 38. УСНЕ ДОДАВАННЯ ВИДУ 38 + 52. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА РУХ Мета: ознайомити учнів із додаванням виду 38 + 52; формувати вміння розв’язувати задачі на дві дії; розвивати мислення, вміння виявляти зв’язки, формулювати висновки; викликати інтерес до предмета через гру, логічні завдання. […]...
- ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 7 З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. СКЛАДАННЯ Й РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ЗА СХЕМАТИЧНИМ ЗАПИСОМ ЇХ УМОВИ. ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО ДОДАНКА ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ. ЗАДАЧІ НА ДВІ ДІЇ. ВИРАЗИ З ДУЖКАМИ ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ Урок 17. ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 7 З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. СКЛАДАННЯ Й РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ЗА СХЕМАТИЧНИМ ЗАПИСОМ ЇХ УМОВИ. ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО ДОДАНКА Мета: ознайомити учнів з таблицями додавання і віднімання числа 7 з переходом через десяток; […]...
- ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 1. ОБЧИСЛЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ПО 1 ВИДУ 4 + 1 + 1; 9 ТАБЛИЧНЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 10 Урок 50. ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 1. ОБЧИСЛЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ПО 1 ВИДУ 4 + 1 + 1; 9 – 1 – 1 Мета: на основі практичних вправ і знань про послідовність чисел у натуральному ряді розкрити прийоми додавання і віднімання […]...
- НАЗВИ ЧИСЕЛ ПРИ ВІДНІМАННІ. ПЕРЕВІРКА ВІДНІМАННЯ ДОДАВАННЯМ. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ З БУКВЕНИМИ КОМПОНЕНТАМИ. ПЕРИМЕТР ТРИКУТНИКА Мета: узагальнити знання учнів про практичне застосування зв’язку дій віднімання і додавання для перевірки обчислень; закріплювати вміння обчислювати значення виразів з буквеними даними; знаходити периметр трикутника; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, увагу; виховувати старанність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (додаток) 1. Перевірка домашнього завдання 2. Гра “Хто швидше?” 3. Математичний […]...
- ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 5 З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. ВИРАЗИ ЗІ ЗМІННОЮ. ПІДГОТОВКА ДО ОЗНАЙОМЛЕННЯ ЗІ СКЛАДЕНОЮ ЗАДАЧЕЮ ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ. ЗАДАЧІ НА ДВІ ДІЇ. ВИРАЗИ З ДУЖКАМИ ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ Урок 14. ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 5 З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. ВИРАЗИ ЗІ ЗМІННОЮ. ПІДГОТОВКА ДО ОЗНАЙОМЛЕННЯ ЗІ СКЛАДЕНОЮ ЗАДАЧЕЮ Мета: ознайомити учнів з таблицями додавання і віднімання числа 5 з переходом через десяток; формувати вміння використовувати […]...
- ПЕРЕСТАВНА ВЛАСТИВІСТЬ ДІЇ ДОДАВАННЯ. ПОРІВНЯННЯ ЗАДАЧ НА ЗБІЛЬШЕННЯ І ЗМЕНШЕННЯ ЧИСЛА НА ДЕКІЛЬКА ОДИНИЦЬ ПОВТОРЕННЯ МАТЕРІАЛУ ЗА 1-Й КЛАС Урок 4. ПЕРЕСТАВНА ВЛАСТИВІСТЬ ДІЇ ДОДАВАННЯ. ПОРІВНЯННЯ ЗАДАЧ НА ЗБІЛЬШЕННЯ І ЗМЕНШЕННЯ ЧИСЛА НА ДЕКІЛЬКА ОДИНИЦЬ Мета: узагальнити знання учнів про переставну властивість дії додавання; навчати порівнювати прості задачі на збільшення і зменшення числа на декілька одиниць; розвивати спостережливість, кмітливість; виховувати пізнавальний інтерес. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Щоб урок […]...
- ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ Й ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 9 З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. ПЕРИМЕТР МНОГОКУТНИКА ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ. ЗАДАЧІ НА ДВІ ДІЇ. ВИРАЗИ З ДУЖКАМИ ЗАДАЧІ НА ДВІ ДІЇ Урок 23. ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ Й ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 9 З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. ПЕРИМЕТР МНОГОКУТНИКА Мета: ознайомити учнів з таблицями додавання і віднімання числа 9 з переходом через десяток; вчити знаходити периметр многокутника; вдосконалювати обчислювальні навички; формувати вміння аналізувати задачі; […]...
- Додавання й віднімання іменованих чисел, виражених у мірах довжини і маси УРОК 42 Тема. Додавання й віднімання іменованих чисел, виражених у мірах довжини і маси Мета: пояснити різні способи обчислень з іменованими числами; повторити розв’язання задач на зведення до одиниці. Обладнання: картки для усної лічби, таблиця одиниць маси і довжини. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів 1. Перевірка домашнього завдання 2. Усні обчислення – […]...
- Знаходження числа за його частиною. Перевірка письмового ділення множенням УРОК 7 Тема. Знаходження числа за його частиною. Перевірка письмового ділення множенням Мета: розвивати вміння учнів виконувати письмове ділення та розв’язувати задачі, пов’язані з поняттям частина числа; розвивати логічне мислення, увагу. Обладнання: картки з тестами, картки для усної лічби, креслення. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів Тест для перевірки знань, отриманих раніше (Кожне […]...
- АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ СКЛАДЕНИХ ІМЕНОВАНИХ ЧИСЕЛ, ВИРАЖЕНИХ В ОДИНИЦЯХ ДОВЖИНИ І МАСИ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ПРОАНАЛІЗУВАТИ КОНТРОЛЬНУ РОБОТУ; ОЗНАЙОМИТИ З ПИСЬМОВИМ ДОДАВАННЯМ І ВІДНІМАННЯМ СКЛАДЕНИХ ІМЕНОВАНИХ ЧИСЕЛ, ВИРАЖЕНИХ В ОДИНИЦЯХ ДОВЖИНИ І МАСИ; ЗАКРІПЛЮВАТИ ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА ДІЇ ЗІ СКЛАДЕНИМИ ІМЕНОВАНИМИ ЧИСЛАМИ І. Аналіз контрольної роботи 1. Загальна характеристика результатів контрольної роботи, аналіз типових помилок і розв’язування відповідних виразів та задач. 2. Усні обчислення. 1) Вправа […]...
- ОКРУГЛЕННЯ ЧИСЕЛ. ПРИЙОМИ ДОДАВАННЯ Й ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ ПОВТОРЕННЯ МАТЕРІАЛУ ЗА 3 КЛАС ОКРУГЛЕННЯ ЧИСЕЛ. ПРИЙОМИ ДОДАВАННЯ Й ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ 30. Випиши спочатку розрядні числа, потім круглі. Прочитай числа, які не є круглими. Чи всі розрядні числа є круглими? 700 320 500 784 30 640 300 325 400 115 31. У господаря 189 кущів винограду. Що точніше: у господаря приблизно 1 сотня чи […]...