Поширення феруму в природі. Застосування заліза
ТЕМА 2. ПРОСТІ РЕЧОВИНИ МЕТАЛИ І НЕМЕТАЛИ
Урок 9. Поширення феруму в природі. Застосування заліза
Цілі: вивчити поширення Феруму в природі, його найважливіші сполуки; ознайомитися зі значенням заліза в живій природі, галузями його застосування, процесом руйнування заліза у природних умовах.
Обладнання: колекція “Сплави”.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу (додатковий об’єм).
Форми роботи: лекція, бесіда, робота в парах “Учитель – учень”, складання схеми “Шпаргалка”, “Чомучка”.
ХІД УРОКУ
I.
II. Оголошення теми й мети уроку
III. Мотивація навчальної діяльності
IV. Вивчення нового матеріалу
1) Лекція з елементами бесіди про поширення Феруму в природі, його найважливіші сполуки. Складаємо таблицю.
Назва мінералу | Хімічна формула | Родовище |
Магнетит | Fe3O4 (до 72 % Fe ) | Південний Урал, Курська магнітна аномалія (Росія) |
Гематит | Fe2O3 (до 65 % Fe ) | Криворізький район (Україна) |
Лимонит | Fe2O3 – nH2O (до 60 % Fe ) | Крим, Керч (Україна) |
Пірит | FeS2 | Урал (Росія) |
2) Значення заліза в живій природі – гемоглобін крові.
3) Перетворення заліза в природних умовах – іржавіння і його наслідки. Учні працюють у парах і вивчають кожний самостійно різний навчальний матеріал. Потім один з них стає “вчителем” і пояснює прочитане, після цього другий учень стає “вчителем” і пояснює свій навчальний матеріал. Так відбувається обмін здобутою інформацією.
4) Застосування заліза. Учні разом з учителем складають схему – “шпаргалку”, з допомогою якої можна буде висвітлювати навчальний матеріал про галузі застосування заліза.
V. Закріплення вивченого матеріалу
Бесіда “Чомучка”
Учитель ставить запитання, які починаються словом “чому”, а потім за зразком діти можуть скласти свої запитання й поставити їх класу.
1) Чому залізо важливе для живих організмів?
2) Чому треба фарбувати й лакувати вироби із заліза?
3) Чому залізо можна застосовувати для виготовлення трансформаторів і електромагнітів?
4) Чому…? (Свої питання)
VI. Домашнє завдання
Related posts:
- Поширення Феруму в природі. Використання заліза. Руйнування (іржавіння) заліза в природних умовах Тема 2 ПРОСТІ РЕЧОВИНИ МЕТАЛИ Й НЕМЕТАЛИ Урок 32 Тема. Поширення Феруму в природі. Використання заліза. Руйнування (іржавіння) заліза в природних умовах Цілі: закріпити знання про фізичні та хімічні властивості заліза; ознайомити учнів з поширеністю Феруму в природі, використанням заліза; поглибити знання учнів про хімічні явища на прикладі іржавіння заліза; познайомити учнів зі способами захисту […]...
- ФЕРУМ ЯК ПРЕДСТАВНИК МЕТАЛІЧНИХ ЕЛЕМЕНТІВ ПОБІЧНИХ ПІДГРУП. ФІЗИЧНІ Й ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ЗАЛІЗА, СПОЛУКИ ФЕРУМУ(ІІ) ТА ФЕРУМУ(ІІІ) ТЕМА 2. МЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ УРОК 13. ФЕРУМ ЯК ПРЕДСТАВНИК МЕТАЛІЧНИХ ЕЛЕМЕНТІВ ПОБІЧНИХ ПІДГРУП. ФІЗИЧНІ Й ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ЗАЛІЗА, СПОЛУКИ ФЕРУМУ(ІІ) ТА ФЕРУМУ(ІІІ) Цілі: повторити положення в ПС, будову атома Феруму, способи добування, фізичні властивості сполук Феруму(ІІ) та Феруму(ІІІ); вміти складати рівняння хімічних реакцій, що ілюструють хімічні властивості заліза, якісне визначення сполук Феруму(ІІ) […]...
- МЕТАЛИ ТА СПЛАВИ В СУЧАСНІЙ ТЕХНІЦІ. ЗАСТОСУВАННЯ АЛЮМІНІЮ, ЗАЛІЗА ТА ЇХ СПЛАВІВ. РОЗВИТОК МЕТАЛУРГІЙНИХ ВИРОБНИЦТВ В УКРАЇНІ. ОХОРОНА НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА ПІД ЧАС ВИРОБНИЦТВА ТА ВИКОРИСТАННЯ МЕТАЛІВ ТЕМА 2. МЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ УРОК 14. МЕТАЛИ ТА СПЛАВИ В СУЧАСНІЙ ТЕХНІЦІ. ЗАСТОСУВАННЯ АЛЮМІНІЮ, ЗАЛІЗА ТА ЇХ СПЛАВІВ. РОЗВИТОК МЕТАЛУРГІЙНИХ ВИРОБНИЦТВ В УКРАЇНІ. ОХОРОНА НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА ПІД ЧАС ВИРОБНИЦТВА ТА ВИКОРИСТАННЯ МЕТАЛІВ Цілі: ознайомитися з поняттям про сплави, розглянути роль металів і сплавів у сучасній техніці; закріпити знання про застосування алюмінію, заліза […]...
- Ферум. Залізо. Фізичні та хімічні властивості заліза ТЕМА 2. ПРОСТІ РЕЧОВИНИ МЕТАЛИ І НЕМЕТАЛИ Урок 7. Ферум. Залізо. Фізичні та хімічні властивості заліза Цілі: дати характеристику заліза як простої речовини; ознайомитися з його фізичними властивостями; вивчити хімічні властивості заліза, зокрема його взаємодію з киснем і сіркою; навчитися записувати рівняння реакцій, що характеризують хімічні властивості заліза. Обладнання: періодична таблиця хімічних елементів, колекція “Метали”, […]...
- Умови виникнення й припинення горіння. Поширення та колообіг Оксигену в природі. Застосування кисню, його біологічна роль ТЕМА 2. ПРОСТІ РЕЧОВИНИ МЕТАЛИ І НЕМЕТАЛИ Урок 4. Умови виникнення й припинення горіння. Поширення та колообіг Оксигену в природі. Застосування кисню, його біологічна роль Цілі: вивчити умови виникнення й припинення горіння, кругоообіг Оксигену в природі; формувати знання про реакції горіння на прикладах горіння складних речовин, про оксиди; з’ясувати галузі застосування кисню. Обладнання: таблиці “Застосування […]...
- Поширення солей у природі та їх практичне значення Тема 2 ОСНОВНІ КЛАСИ НЕОРГАНІЧНИХ СПОЛУК УРОК 27 Тема. Поширення солей у природі та їх практичне значення Цілі уроку: систематизувати знання учнів про хімічні властивості класів неорганічних сполук на прикладі хімічних властивостей солей; показати поширення солей у природі, їх практичне значення. Тип уроку: поглиблення й систематизація знань. Форми роботи: лабораторна робота, навчальний міні-семінар, робота з […]...
- Ферум. Ферум(ІІ) і ферум(ІІІ) оксиди, відповідні їм гідроксиди, їх амфотерність. Солі Феруму. Використання найважливіших сполук Феруму ІІ семестр Тема 2. МЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ (13 годин) УРОК 31 Тема уроку. Ферум. Ферум(ІІ) і ферум(ІІІ) оксиди, відповідні їм гідроксиди, їх амфотерність. Солі Феруму. Використання найважливіших сполук Феруму Цілі уроку: поглибити й узагальнити знання учнів про метали побічних підгруп на прикладі Феруму; показати залежність будови та властивостей на прикладі сполук Феруму(ІІ) і […]...
- Метан. Молекулярна, електронна і структурна формули метану, поширення в природі Тема 3 НАЙВАЖЛИВІШІ ОРГАНІЧНІ СПОЛУКИ Урок 33 Тема уроку. Метан. Молекулярна, електронна і структурна формули метану, поширення в природі Цілі уроку: формувати знання учнів про молекулярну, електронну й структурну формули метану; ознайомити учнів з поняттям “гібридизація електронних орбіталей” на прикладі sp3-гібридизації електронів у атомі Карбону; поглибити знання про поширення органічних сполук у природі на прикладі […]...
- Сполуки заліза – МЕТАЛИ ПОБІЧНИХ ПІДГРУП ПОСІБНИК З ХІМІЇ ДЛЯ ВСТУПНИКІВ ДО ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ Частина II. НЕОРГАНІЧНА ХІМІЯ Розділ 14. МЕТАЛИ ПОБІЧНИХ ПІДГРУП § 14.7. Сполуки заліза Для заліза найбільш характерні два ряди сполук: сполуки феруму(ІІ) і феруму(ІІІ). Відома також незначна кількість сполук феруму(VІ) – ферати, наприклад ферат калію K3FeO4, ферат барію BaFeO4. Оксид ферум у (II) FeO – чорний […]...
- Ферум. Залізо. Фізичні та хімічні властивості заліза: взаємодія з киснем, сіркою Тема 2 ПРОСТІ РЕЧОВИНИ МЕТАЛИ Й НЕМЕТАЛИ Урок 31 Тема. Ферум. Залізо. Фізичні та хімічні властивості заліза: взаємодія з киснем, сіркою Цілі: поглибити знання про елементи-метали та прості речовини на прикладі Феруму та заліза; ознайомити учнів з фізичними та хімічними властивостями заліза на прикладі його взаємодії з киснем і сіркою; розширити знання про реакції сполучення […]...
- Місце неметалічних елементів у періодичній системі, особливості будови атомів. Фізичні властивості неметалів. Поширення в природі I СЕМЕСТР Тема 1. НЕМЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ (18 год.) Урок 5 Тема уроку. Місце неметалічних елементів у періодичній системі, особливості будови атомів. Фізичні властивості неметалів. Поширення в природі Цілі уроку: розвивати й поглиблювати знання учнів про періодичну систему на прикладі неметалічних елементів; показати загальні закономірності та істотні відмінності у властивостях неметалічних елементів, будові […]...
- Загальна характеристика родини заліза – МЕТАЛИ ПОБІЧНИХ ПІДГРУП ПОСІБНИК З ХІМІЇ ДЛЯ ВСТУПНИКІВ ДО ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ Частина II. НЕОРГАНІЧНА ХІМІЯ Розділ 14. МЕТАЛИ ПОБІЧНИХ ПІДГРУП § 14.5. Загальна характеристика родини заліза У побічній підгрупі VIII групи періодичної системи елементів Д. І. Менделєєва розташовано 9 елементів: ферум, кобальт, нікол, рутеній, родій, паладій, осмій, іридій, платина. Подібні між собою елементи цієї групи утворюють горизонтальні […]...
- Вивчення фізичних і хімічних властивостей заліза ТЕМА 2. ПРОСТІ РЕЧОВИНИ МЕТАЛИ І НЕМЕТАЛИ Урок 8. Вивчення фізичних і хімічних властивостей заліза Цілі: закріпити знання про фізичні й хімічні властивості заліза, вміння складати рівняння хімічних реакцій, розв’язувати задачі й виконувати перетворення. Обладнання: періодична таблиця хімічних елементів. Тип уроку: закріплення (тренінг-мінімум). Форми роботи: інтелектуальна розминка, робота в групах. ХІД УРОКУ I. Організація класу […]...
- Колообіг Оксигену в природі. Застосування кисню та його біологічна роль Тема 2 Кисень & 20. Колообіг Оксигену в природі. Застосування кисню та його біологічна роль Опанувавши цю тему, ви зможете: – пояснювати поняття “колообіг”, а також колообіг Оксигену, суть процесу фотосинтезу; – обгрунтовувати застосування кисню; – оцінювати значення кисню для життєдіяльності організмів, його біологічну роль. – Пригадайте з курсу природознавства, що вам відомо про поширення […]...
- Сполуки Феруму (IІI) – Ферум ХІМІЯ – Комплексна підготовка до зовнішнього незалежного оцінювання РОЗДІЛ II. НЕОРГАНІЧНА ХІМІЯ 8. Металічні елементи та їхні сполуки. Метали 8.5. Ферум 8.5.2. Сполуки Феруму ( III ) Ферум(ІІІ) оксид Fe2О3 – найстійкіша природна спорка Феруму, порошок бурого кольору, має атомні кристалічні гратки, у воді не розчиняється. Ферум(ІІІ) оксид виявляє слабкі амфотерні властивості (з переважанням основних) […]...
- АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ. ОПТИЧНІ ЯВИЩА В ПРИРОДІ. ДЖЕРЕЛА І ПРИЙМАЧІ СВІТЛА. СВІТЛОВИЙ ПРОМІНЬ. ПРЯМОЛІНІЙНЕ ПОШИРЕННЯ СВІТЛА. СОНЯЧНЕ І МІСЯЧНЕ ЗАТЕМНЕННЯ Мета: сформувати уявлення про світло, джерела світла, прямолінійне поширення світла; навчити пояснювати утворення тіні, півтіні, сонячного та місячного затемнень; показати практичне значення набутих знань; розвивати інтерес до вивчення фізики. Тип уроку: комбінований урок. Обладнання та наочність: різні джерела світла, фотографії місячних та сонячних затемнень, блискавки; текст літературних або поетичних творів, в яких описується явище затемнень, […]...
- Ферум. Оксиди й гідроксиди Феруму – Метали Хімія Неорганічна хімія Метали Ферум. Оксиди й гідроксиди Феруму Ферум Елемент Ферум Розташований в VIIIБ групі (VIII групі, побічній підгрупі), у 4 періоді. Електронна конфігурація атома Феруму: Валентними у Феруму є електрони як останнього, так і передостаннього рівня d-підрівня. Найхарактерніші ступені окиснення у сполуках +2 і +3. Ферум – другий за поширеністю в природі метал […]...
- КОЛООБІГ ОКСИГЕНУ В ПРИРОДІ. ОЗОН. ЗАСТОСУВАННЯ ТА БІОЛОГІЧНА РОЛЬ КИСНЮ Тема 2 КИСЕНЬ & 29. КОЛООБІГ ОКСИГЕНУ В ПРИРОДІ. ОЗОН. ЗАСТОСУВАННЯ ТА БІОЛОГІЧНА РОЛЬ КИСНЮ Вивчення параграфа допоможе вам: · пояснювати суть колообігу Оксигену; · обгрунтовувати застосування кисню; · оцінювати роль кисню в життєдіяльності організмів, роль озону в атмосфері У живій природі, різних галузях суспільного господарства витрачаються величезні об’єми кисню. Не дивлячись на це, його […]...
- Оксиди в природі. Використання оксидів Тема 2 ОСНОВНІ КЛАСИ НЕОРГАНІЧНИХ СПОЛУК УРОК 17 Тема. Оксиди в природі. Використання оксидів Цілі уроку: поглибити знання про класи неорганічних сполук на прикладі фізичних і хімічних властивостей оксидів; розвивати вміння й навички складання рівнянь хімічних реакцій на прикладі хімічних властивостей оксидів, навички виконання обчислень за хімічними формулами; ознайомити учнів з поширенням оксидів у природі; […]...
- Колообіг Оксигену в природі. Біологічна роль і застосування кисню Розділ 2 Кисень 24 Колообіг Оксигену в природі. Біологічна роль і застосування кисню Матеріал параграфа допоможе вам: > зрозуміти суть колообігу Оксигену в природі; > систематизувати відомості про біологічну роль кисню та його застосування; > з’ясувати захисну роль озону атмосфери щодо живих організмів; > усвідомити важливість охорони повітря від забруднень. Кожної миті па Землі відбувається […]...
- КОЛООБІГ ОКСИГЕНУ В ПРИРОДІ. ОЗОН. ЗАСТОСУВАННЯ ТА БІОЛОГІЧНА РОЛЬ КИСНЮ № 1, № 2, №3 . Колообіг хімічного елемента Оксигену в природі полягає у переміщенні його атомів між тілами живої і неживої природи. Завдяки колообігу Оксигену у живій природі підтримується вміст кисню в повітрі. Оксиген потрапляє у тіла живих істот і бере участь у диханні. У живих клітинах органічні речовини разом з киснем стають учасниками […]...
- Сполуки Феруму РОЗДІЛ 3 МЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХ СПОЛУКИ ХІМІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ІА – ІІІА ГРУП § 69. Сполуки Феруму Усвідомлення змісту цього параграфа дає змогу: Характеризувати фізичні та хімічні властивості оксидів, гідроксидів і солей Феруму(ІІ) і Феруму(ІІІ); порівнювати їх властивості; Складати йонні та окисно-відновні рівняння хімічних реакцій; експериментально визначити сполуки Феруму(ІІ) і Феруму(ІІІ). Ви вже знаєте, що […]...
- Оксиген. Кисень, його добування та фізичні властивості ТЕМА 2. ПРОСТІ РЕЧОВИНИ МЕТАЛИ І НЕМЕТАЛИ Урок 1. Оксиген. Кисень, його добування та фізичні властивості Цілі: вивчити характеристику кисню як простої речовини, його фізичні властивості, добування, способи збирання і виявлення; розкрити суть реакцій розкладу, суть поняття каталізатор. Обладнання: таблиці “Типи хімічних реакцій”, “Способи збирання газів”, штатив, пробірки, спиртівка, вата, пробка з газовідвідною трубкою, кристалізатор, […]...
- Сполуки Феруму (II) – Ферум ХІМІЯ – Комплексна підготовка до зовнішнього незалежного оцінювання РОЗДІЛ II. НЕОРГАНІЧНА ХІМІЯ 8. Металічні елементи та їхні сполуки. Метали 8.5. Ферум Ферум розміщується у побічній підгрупі VIII групи1 четвертого періоду періодичної системи, належить до d-елементів. Хімічний символ – Fe. Порядковий номер – 26, заряд ядра – +26. Відносна атомна маса – 56. Утворює просту речовину […]...
- Кругообіг кисню в природі. Використання кисню, його біологічна роль Тема 2 ПРОСТІ РЕЧОВИНИ МЕТАЛИ Й НЕМЕТАЛИ Урок 30 Тема. Кругообіг кисню в природі. Використання кисню, його біологічна роль Цілі: узагальнити й систематизувати знання учнів про хімічний елемент Оксиген і просту речовину кисень; розглянути поширення кисню в природі, кругообіг кисню в природі; з’ясувати біологічну роль кисню; визначити рівень засвоєння основних понять, навичок складання хімічних рівнянь, […]...
- ЗАГАЛЬНІ ФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ МЕТАЛІВ. ПОШИРЕНІСТЬ МЕТАЛІЧНИХ ЕЛЕМЕНТІВ ТА ЇХНІХ СПОЛУК У ПРИРОДІ. МЕТАЛІЧНІ РУДИ. ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИ ДОБУВАННЯ МЕТАЛІВ ТЕМА 2. МЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ УРОК 2. ЗАГАЛЬНІ ФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ МЕТАЛІВ. ПОШИРЕНІСТЬ МЕТАЛІЧНИХ ЕЛЕМЕНТІВ ТА ЇХНІХ СПОЛУК У ПРИРОДІ. МЕТАЛІЧНІ РУДИ. ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИ ДОБУВАННЯ МЕТАЛІВ Цілі: вивчити загальні фізичні властивості металів; поширеність металічних елементів та їхніх сполук у природі; металічні руди й загальні методи добування металів; уміти пояснювати фізичні властивості металів з точки […]...
- Явище паразитизму та його поширення у природі – Біологічні основи паразитизму і паразитарних інвазій у людини МЕДИЧНА БІОЛОГІЯ Розділ 3 БІОГЕОЦЕНОТИЧНИЙ РІВЕНЬ ОРГАНІЗАЦІЇ ЖИТТЯ ТА МІСЦЕ ЛЮДИНИ В НЬОМУ 3.2. Біологічні основи паразитизму і паразитарних інвазій у людини На Землі фауна налічує 20 типів, які об’єднують 1500000 видів тварин. Серед представників тваринного світу майже 50000 видів ведуть паразитичний спосіб життя. Понад 270 видів гельмінтів і 18 видів найпростіших викликають захворювання людей […]...
- Металічні елементи в природі. Загальні способи одержання металів. Виробництво чавуну та сталі ІІ семестр Тема 2. МЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ (13 годин) УРОК 25 Тема уроку. Металічні елементи в природі. Загальні способи одержання металів. Виробництво чавуну та сталі Цілі уроку: ознайомити учнів з поширенням металів у природі, основними способами одержання металів, реакціями, покладеними в основу одержання металів; ознайомити з основними принципами доменного виробництва; показати взаємозв’язок між […]...
- ДОДАТОК. КАЛЕНДАРНЕ ПЛАНУВАННЯ ДОДАТОК. КАЛЕНДАРНЕ ПЛАНУВАННЯ № з/п Дата, клас Тема уроку Тип уроку Форми роботи Вступ (2 год.) 1 Предмет химії. Короткі відомості з історії хімії. Правила поведінки учнів у хімічному кабінеті ВНМ (О) Лекція, бесіда, демонстрація, “Мікрофон”, “Лови помилку” 2 Практична робота № 1. Правила ТБ під час роботи в хімічному кабінеті. Прийоми поводження з лабораторним […]...
- Жири. Склад жирів, їх утворення. Жири в природі. Біологічна роль жирів Тема 3 НАЙВАЖЛИВІШІ ОРГАНІЧНІ СПОЛУКИ Урок 50 Тема уроку. Жири. Склад жирів, їх утворення. Жири в природі. Біологічна роль жирів Цілі уроку: формувати знання учнів про склад жирів, їх утворення; з’ясувати їх будову і властивості як естерів гліцерину та вищих карбонових кислот; ознайомити учнів з хімічними властивостями жирів на прикладі гідролізу й гідрування; показати поширення […]...
- Вуглеводи. Глюкоза й сахароза. Будова, властивості, застосування Тема 3 НАЙВАЖЛИВІШІ ОРГАНІЧНІ СПОЛУКИ Урок 51 Тема уроку. Вуглеводи. Глюкоза й сахароза. Будова, властивості, застосування Цілі уроку: ознайомити учнів із класифікацією вуглеводів, їх фізичними властивостями; дати уявлення про будову молекул глюкози, сахарози; показати поширення вуглеводів у природі, їх біологічну роль, застосування. Тип уроку: комбінований урок засвоєння знань, умінь і навичок і творчого застосування їх […]...
- Застосування алюмінію та його сплавів – МЕТАЛИ ГОЛОВНИХ ПІДГРУП ПОСІБНИК З ХІМІЇ ДЛЯ ВСТУПНИКІВ ДО ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ Частина II. НЕОРГАНІЧНА ХІМІЯ Розділ 13. МЕТАЛИ ГОЛОВНИХ ПІДГРУП § 13.13. Застосування алюмінію та його сплавів Фізичні та хімічні властивості алюмінію зумовили його широке застосування в техніці. Значним споживачем алюмінію є авіаційна промисловість: літак на складається з алюмінію та його сплавів, а авіацшнии двигун – на […]...
- Сплави на основі заліза (чавун, сталь) – Загальні відомості про металічні елементи та метали ХІМІЯ – Комплексна підготовка до зовнішнього незалежного оцінювання РОЗДІЛ II. НЕОРГАНІЧНА ХІМІЯ 8. Металічні елементи та їхні сполуки. Метали 8.1. Загальні відомості про металічні елементи та метали 8.1.6. Сплави на основі заліза (чавун, сталь) Чавун і сталь – це сплави на основі заліза. Цикл чорної металургії включає в себе: – чавунно-доменне виробництво1; – виробництво сталі […]...
- Алюміній. Алюміній оксид, алюміній гідроксид, їх амфотерність. Солі Алюмінію. Використання найважливіших сполук Алюмінію ІІ семестр Тема 2. МЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ (13 годин) УРОК 30 Тема уроку. Алюміній. Алюміній оксид, алюміній гідроксид, їх амфотерність. Солі Алюмінію. Використання найважливіших сполук Алюмінію Цілі уроку: розширити й поглибити знання учнів про метали на прикладі Алюмінію – представника головної підгрупи ІІІ групи; повторити поняття амфотерності на прикладі сполук Алюмінію, їх хімічних […]...
- Спостереження в природі І СЕМЕСТР ВСТУП Урок 2. Спостереження в природі Практична робота № 1. Спостереження за висотою Сонця над горизонтом, погодою, сезонними змінами в природі (на місцевості) Мета: ознайомити з окремими приладами, які необхідні під час спостереження в природі; організувати систематичні спостереження за погодою, фенологічні спостереження; виховувати самостійність, потяг до дослідницької роботи. Тип уроку: комбінований. Обладнання: календар […]...
- Значення розчинів у природі й життєдіяльності людини. Поняття про дисперсні системи, колоїдні та істинні розчини Тема 1 РОЗЧИНИ Урок 3 Тема уроку. Значення розчинів у природі й життєдіяльності людини. Поняття про дисперсні системи, колоїдні та істинні розчини Цілі уроку: розвивати знання учнів про розчини; формувати уявлення учнів про розчини як багатокомпонентні системи; ознайомити з класифікацією розчинів; показати значення розчинів у природі й життєдіяльності людини. Тип уроку: засвоєння нових знань. Форми […]...
- Розв’язування вправ на застосування перетворень виразів Урок № 56 Тема. Розв’язування вправ на застосування перетворень виразів Мета: узагальнити та систематизувати знання та вміння учнів щодо різних видів перетворень цілих виразів; відпрацювати навички застосування набутих знань та вмінь під час розв’язування завдань на доведення подільності. Тип уроку: узагальнення та систематизація знань. Хід уроку I. Організаційний момент Перевіряємо готовність учнів до уроку, повідомляємо […]...
- Значення хімічних процесів у природі Тема 4 РОЛЬ ХІМІЇ В ЖИТТІ СУСПІЛЬСТВА Урок 63 Тема уроку. Значення хімічних процесів у природі Цілі уроку: показати значення хімічних процесів у природі, застосування хімічних знань для вивчення біологічних процесів і природних явищ; формувати дбайливе ставлення до природи, показати необхідність збереження природних багатств як важливого матеріалу життєзабезпечення людини. Тип уроку: узагальнення й систематизації знань, […]...
- Урок 13. Звук. Поширення звуку Урок 13. Звук. Поширення звуку Мета: формувати в учнів поняття про звукові явища, джерела звуку, поширення звуку; розвивати навички самостійної роботи з тестом, уміння аналізувати інформацію, виховувати поважне ставлення до відповідей однокласників. Обладнання: електричний дзвінок, повітряний насос. Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу. Хід уроку I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань та умінь ¦ […]...
- Тренувальні вправи на побудову та поширення речення Тема. Тренувальні вправи на побудову та поширення речення. (Вправи 69-73). Мета. Вдосконалювати вміння будувати речення з певною метою висловлювання та інтонацією; закріплювати знання учнів про будову речення. Розвивати вміння поширювати речення. Виховувати почуття гумору та здатність використовувати його для боротьби зі своїми страхами. Обладнання: диск до підручника, підручник, зошит. Хід уроку I. Організація класу. Мотивація […]...