Продовження епохи Великих географічних відкриттів. Відкриття південного материка. подорожі піратів і землепрохідців
І СЕМЕСТР
РОЗДІЛ І
Географічне пізнання Землі
Тема 2. Епоха Великих географічних відкриттів
Урок 6. Продовження епохи Великих географічних відкриттів. Відкриття південного материка. подорожі піратів і землепрохідців
Практична робота № 2 (продовження)
Мета: продовжити формувати в учнів знання про географічні відкриття в епоху Великих географічних відкриттів, розвивати уміння роботи з картами, підручником, продовжити роботу над виконанням практичної роботи.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: фізична карта
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Гра “Я – мандрівник” (один учень виконує роль мандрівника, а інші учні класу задають йому запитання про його подорожі).
Х. Колумб
– Коли Ви здійснили першу подорож до берегів Вест-Індії?
– Чому до берегів Індії Ви рухались західним шляхом?
– Назвіть острови, відкриті Вами.
– Який океан Ви перетнули, щоб досягти Вест-Індії?
– Чому місцевих жителів Ви назвали індійцями?
Ф. Магеллан
– Коли і скільки тривала Ваша
– Скільки років тривала перша навколосвітня подорож?
– Назвіть мету Вашої подорожі.
– Як Ви назвали Великий океан, яким пливли протягом ста днів?
– Хто довів кораблі навколосвітньої експедиції до Іспанії після Вашої смерті?
Васко да Гама
– У якому році Ви відкрили морський шлях до Індії?
– Як Ви вважаєте, що заважало Б. Діашу першим відкрити цей шлях?
– Скільки років тривала Ваша подорож до берегів Індії?
– Чому до Індії Ви пливли не поблизу узбережжя Африки, а набагато кілометрів відійшовши від берега?
– Якими океанами Ви пливли до Індії?
Виконання практичної роботи № 2 (продовження)
Завдання. На основі своїх знань, підручників, додаткової літератури, атласів заповнити таблицю.
Етапи пізнання Землі | Мандрівники | Географічні досягнення |
Великі географічні відкриття | Б. Діаш | |
Васко да Гама | ||
Х. Колумб | ||
Ф. Магеллан |
III. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності
Бесіда
– Який період називають епохою Великих географічних відкриттів?
– У якому році завершилася подорож Ф. Магеллана?
Після здійснення навколосвітньої подорожі Магелланом не закінчується епоха Великих географічних відкриттів. На картах залишається Невідома земля, на пошуки якої і відправляються моряки багатьох країн, а разом з ними і ми. Нові відкриття невідомих земель чекають вас на сьогоднішнім уроці.
IV. Вивчення нового матеріалу
Робота з текстом підручника, хрестоматії
Завдання. Самостійно вивчити історію відкриття Австралії, подорожі А. Тасмана, подорожі Ф. Дрейка, російських землепрохідців, продовжити виконання практичної роботи № 2.
Етапи пізнання Землі | Мандрівники | Географічні досягнення |
Великі географічні відкриття | А. Тасман | |
Ф. Дрейк | ||
Російські землепрохідці |
Звіт про виконання роботи
Окремі учні зачитують записи таблиці, інші коментують їх відповіді, задають запитання.
V. Закріплення нових знань, умінь, навичок
1. Прийом “Мікрофон”
– Коли було відкрито Австралію?
– Ким було відкрито Південний материк?
– Чиє ім’я носить південний острів поблизу Австралії?
– Хто обстежив північне узбережжя Австралії і наніс його на карту?
– Хто з російських землепрохідців першим перетнув Урал?
– Ким було підтверджено існування протоки між Азією та Америкою?
– Коли і ким було відкрито Чукотський півострів?
– Назвати найвідомішого пірата ХVI ст.
– Хто здійснив другу навколосвітню подорож?
– Назвати мандрівників і дослідників епохи Великих географічних відкриттів.
Завдання. Показати на фізичній карті світу маршрути А. Тасмана, С. Дежньова, Ф. Дрейка.
VI. Підсумок уроку
VII. Домашнє завдання
Опрацювати відповідний параграф у підручнику.