Проектування технічних моделей. Розроблення графічних зображень

УРОК 22

Тема. Проектування технічних моделей. Розроблення графічних зображень

Мета: навчити дітей за допомогою графічних зображень виготовляти технічні моделі; розвивати у дітей уміння працювати в колективі; виховувати працелюбність.

Обладнання: кольоровий папір; картон; ножиці; пластилін; дощечка розміром 100 х 100 мм.

ХІД УРОКУ

I. Організація учнів класу

II. Актуалізація опорних знань учнів

ЩО НАЙКРАЩЕ?

Не вгадать тобі нізащо,

Котра з іграшок найкраща!

– Знаю!

Трактор заводний!

– Зовсім ні.

Ну тоді це пароплав!

– Не вгадав.

– Зрозуміло: це літак.

– Знов не так.

– Електрична залізниця!

– Помилився.

– Добре, відповідь я дам:

Та, яку зробив ти самі

А. Костецький

– Діти, у вас є улюблені іграшки?

– Які саме?

– А які улюблені іграшки у дівчаток?

– Як ви ставитеся до них і чи бережете їх?

– Діти, скажіть, будь ласка, чи ви власноруч виготовили іграшки?

– Я знаю, що ви дуже любите відгадувати загадки.

– Загадковий сяє Марс,

Може, хтось живе там?

Понесе до Марсу нас

Мов стріла,., (ракета).

– Від цього навкруги

Набираються

снаги.

Тільки ранок настає,

Виглянь у віконце!

Всім життя воно дає,

Променисте… (сонце).

– Океани й континенти,

Гори й ліси, міста й поля,-

Це твоя планета.

Називається вона… (Земля).

– Ті-ті-ті… Його сигнали

В морі судно наздогнали.

Капітан повинен знати,

Звідкіля штормів чекати,

Де цунамі може бути,

А пильнує це… (супутник).

– В небі куля вогняна,

Має довгий хвіст вона.

То не зірка, не планета.

Здогадалися?.. (Комета).

– А сьогодні урок, як ви бачите, буде незвичайним і дуже цікавим. Ви самі будете майструвати і збирати, як ви вже здогадалися, модель космічної ракети.

Ви сьогодні – не малята,

Всі ви – справжні школярі.

Інструменти в руки взяли

І роботу почали!

IV. Робота над темою уроку

– Будемо працювати під девізом. А девізом візьмемо таке прислів’я: “Людина прекрасна в праці”.

1. Прийоми та послідовність конструювання моделі ракети

Проектування технічних моделей. Розроблення графічних зображень

1) Виріж заготовки з кольорового паперу для корпусу й бічних блоків і склей їх на круглому олівці (а).

2) Розгортки конусів-обічників розміть за допомогою циркуля, розділивши круг на 3 частини. Поміркуй, яким способом краще виконати цю розмітку?

3) Конус центрального корпусу заповни пластиліном (для стабільності в польоті) та приклей вертикально. Конуси бічних блоків приклей похило, як показано на малюнках б, в.

Пам’ятай, що під час підготовки та запуску ракети не можна нахиляти обличчя над моделлю!

4) Бічні блоки приклей симетрично до центрального корпусу (г).

2. Перш ніж розпочати роботу, потрібно згадати правила роботи з ножицями і клеєм (див. урок 1)

V. Фізкультхвилинка

VI. Практична робота

Надання індивідуальної допомоги учням.

VII. Демонстрація дитячих робіт

Оцінювання навчальних досягнень учнів. Діти рекламують свої вироби.

VIII. Підсумок уроку

– Чи сподобався вам урок?

– Хто отримав задоволення від своєї праці на уроці?

– Що нового ви довідалися?

– А хто відчуває, що міг би працювати краще?

На наступний урок вам потрібно приготувати технічний конструктор “Школяр”.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Проектування технічних моделей. Розроблення графічних зображень