РЕДИС

Сад і город (енциклопедія)

ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОЩУВАННЯ ОКРЕМИХ

ГОРОДНІХ КУЛЬТУР

РЕДИС

Редис потрапив до Європи з Китаю. Ця городня культура однією з перших з’являється навесні на нашому столі, оскільки є найбільш скоростиглою. Перші плоди з’являються через 24- 30 днів після посіву. За лікувальними властивостями та вмістом вітамінів і мінеральних солей редис подібний до редьки. Містить фітонциди, має бактерицидну дію.

Редис висівають на удобрені органічними добривами ділянки. Грунт має бути суглинним або супіщаним. Восени

під глибоке перекопування вносять перегній чи компост із розрахунку відро на 1 м2, аміачну селітру, сульфат амонію, суперфосфат, хлористий калій, потім перекопують. Редис віддає перевагу нейтральним грунтам із шаром родючого грунту не менше 10-12 см під сорти з круглим коренеплодом і не менше 20-2-2 см під сорти з довгастим коренеплодом. Ділянки потрібно вибирати відкриті сонячні, які знаходяться на височинах. Можна висівати редис як ущільнювач для ранньої й цвітної капусти.

Навесні перед посівом обробляють грунт, розпушують його, вносять азотні добрива (крім сечовини) і гранульований суперфосфат (30 г на 1 м2). Насіння

перед садінням сортують, висівають якомога раніше: у лютому-березні в теплих районах і на початку квітня в холодніших районах. Найбільш пізній строк садіння редису – 20 квітня. Для одержання врожаю протягом тривалого часу редис висівають у кілька строків через 10-12 днів. Норма посіву – 4-6 г на 1 м2, глибина закладання насіння – 2-2,5 см. Сіяти потрібно з таким розрахунком, аби площа живлення була 2×3 см.

Редис – рослина довгого дня. Для формування великих і ніжних коренеплодів світловий день повинен становити 10-12 год, тому в разі потреби його штучно зменшують. Для цього ввечері рослину накривають непро30рою плівкою на висоті 25 см, щоб одержати максимальний урожай і найбільш якісні коренеплоди.

Маючи слабко розвинену кореневу систему, редис вимагає доброї зволоженості грунту. Особливо важливим є регулярне поливання в момент формування коренеплодів. Якщо погода суха й спекотна, то поливати слід щодня, в інших умовах – кожні 2-3 дні, витрачаючи 5-8 л води на 1 м2.

Редис відносно невимогливий до тепла. Його сходи витримують зниження температури до -2…-4 °С, а насіння проростає при температурі грунту. Оптимальна температура для вегетації редису – +18…+22 °С.

Протягом періоду вегетації в разі потреби редис підживлюють. Про потребу в добривах сигналізує зміна забарвлення листя. Якщо воно стає блідо-зеленим, це ознака того, що рослина потребує додаткового живлення. У такому випадку доцільно використовувати розчин коров’яку з додаванням швидкодіючих а30тних добрив.

У міру дозрівання редис збирають, не розтягуючи цього процесу, тому що переспілий коренеплід стає м’яким, а рослина дає стрілку. Зібраний редис, попередньо зрізавши бадилля, пакують у поліетиленові мішки по 1-2 кг і зберігають при температурі +2…+3 °С. 3 1м2 можна зібрати до 3,5 кг редису.

Рекомендовані сорти: Рубін, Ворцбюрзька 59, Червона з білим кінчиком, Кишинівська кругла біла, Вирівська біла, 30ря, Корейська місцева, Славія, Червоний велетень, Крижана бурулька, Родос, Корунд, Жара, Геліос, Рампоуш.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: РЕДИС