Рибництво і рибальство – ТВАРИННИЦТВО

МІЖНАРОДНА ЕКОНОМІКА

Розділ 4
ГАЛУЗІ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ

4.10. ТВАРИННИЦТВО 4.11.2. Рибництво і рибальство.
Рибництво – одна з галузей господарства, що займається риборозведенням, збільшенням і поліпшенням якості рибних запасів. Вирізняють рибництво у природних водоймах і ставкове.
Рибальством людство займається здавна, воно поширене скрізь на планеті. Рибальство – лов і добування риби, морського звіра, китів, морських безхребетних та інших морепродуктів. Рибальство поділяється на промислове і любительське; промислове,

у свою чергу, поділяється на океанічне (морське далеко від берегів), морське прибережне і озерно-річкове. Щороку у світі виловлюють близько 100 млн. т. риби. Щорічний вилов риби в океанах становить 81 млн. тонн. До речі, до обсягів виловленої риби зараховують не лише рибу, а й інші дари моря, наприклад, крабів.
Половина вилову риби припадає на шість країн: Китай, Японію, Росію, США, Чилі та Перу. З третини виловленої риби виготовляють корми для тварин. Здебільшого рибу ловлять на континентальному шельфі. У відкритому океані вилов практично не ведуть.
У внутрішніх водоймах щороку виловлюють 13 млн. т. риби. Найбільшу кількість
риби з внутрішніх водойм виловлює Китай – 4,1 млн. т щорічно. На другому місці за цим показником перебуває Індія – 1,2 млн. тонн. Найпоширеніша риба у Китаї та Індії – короп. Колишній СРСР посідав третє місце, виловлюючи у внутрішніх водоймах 0,9 млн. т. риби. Для порівняння зазначимо, що в США цей показник скромніший – лише 75 тис. т.
Відбувається переміщення основних районів рибальства з північної у південну частину Світового океану. Набуває поширення рибальство на спеціально створених рибних фермах. Рибні ферми забезпечують щорічний вилов риби в обсязі 10 млн. тонн.
Найбільшого розвитку вони набули у Китаї (2,5 млн. т.) та Індії (1,2 млн. т.). Вилов риби в морях та океанах, розведення риби на фермах та інші заходи мають загальну назву “аквакультура”.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Рибництво і рибальство – ТВАРИННИЦТВО