Ритмічна вправа у розмірі 3/4. Розучування пісні “Реве та стогне Дніпр широкий”. Слухання музики. Арія Діда Мороза та Весни з опери “Снігуронька”
6 КЛАС
Тема 2. Я і музика
Урок 21
Тема уроку. Ритмічна вправа у розмірі 3/4. Розучування пісні “Реве та стогне Дніпр широкий”. Слухання музики. Арія Діда Мороза та Весни з опери “Снігуронька”
Мета уроку: закріпити навички та вміння учнів відтворення ритмічних вправ у певному розмірі; розвивати вокально-хорові навички та музично-ритмічний слух; виховувати інтерес до опери.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: магнітофон, аудіо-запис, фортепіано, портрет М. Римського – Корсакова.
Хід уроку
I. Організація класу
1. Музичне вітання.
2. Оголошення теми уроку
II. Ритмічна вправа у розмірі?.
– Чим характерний розмір??
– Як називаються долі тридольного розміру? (Сильна, відносно сильна, слабка).
– Які тривалості нот бачите у вправі?
– Що таке пауза?
– Яка по тривалості пауза використана у вправі?
– Діти, проплескайте вправу, рахуючи на 1і 2і 3і.
III. Розучування пісні “Реве та стогне Дніпр широкий” Д. Крижанівського.
Реве та стогне Дніпр широкий
Слова Т. Шевченка
Музика Д. Крижанівського
Помірно
І блідий місяць на іу пору
Із хмари де-де виглядав,
Неначе човен в синім морі
То виринав, то потопав. Двічі (дві останні строки)
Ще треті півні не співали,
Ніхто ніде не гомонів,
Сичі в гаю перекликались,
Та ясен раз у раз скрипів. Двічі (дві останні строки)
1. – Ви знаєте, діти, що на слова Тараса Шевченка було написано багато пісень. Деякі автори їх відомі, а деякі з них стали називати народними.
– Назвіть пісні, які ви вивчали на слова Шевченка.
(“Думи’мої”, “Зацвіла в долині”, “По діброві вітер виє”, “Заповіт” та багато інших).
– Послухайте пісню, яку ми сьогодні вивчимо, визначте основний зміст слів, характер мелодії.
2. Художній показ пісні.
3. Характеристика прослуханого твору.
– Як музика зображає ріку?
– Чи можна вважати пісню цілісним музичним образом Дніпра?
– Якими засобами музики і поезії зображений могутній Дніпро? Пісня написана в мінорному ладі, спокійна, задумлива. (Звертаю увагу наш нотний текст).
Тривалості нот переважають половинні та половинні з крапкою, тому пісню] потрібно виконувати не поспішаючи, протяжно.
4. При розучуванні слідкувати за диханням на складах на залігованих нотах.
IV. Слухання музики
1. Розповідь про творчість Римського-Корсакова, який так майстерно використовуючи усякі засоби музичної виразності, оживив природу і казкових! персонажів опери “Снігуронька”.
У звуконаслідувальній музиці можна почути голос зозулі, дятла, щебетання пташок. Виразна сила регістрів і тембрів музичних інструментів допомагають в цьому.
На противагу ніжному голосу Снігуроньки вирізняють дві – сувора і різка тема Діда Мороза і контрастна до неї – м’яка, тепла тема Весни. Тож послухайте Арію Діда Мороза і Весни і охарактеризуйте голоси.
– Яку роль відіграє музика?
– Як вона допомагає змалювати образ Діда Мороза? Весни?
2. Характеристика прослуханого.
3. Повторне слухання.
V. Підсумок уроку.
Related posts:
- Мелодична вправа у розмірі 2/4. Розучування пісні “Шкільний корабель” Г. Струве. Слухання музики. М. Глінка. Уверпора до опери “Руслан і Людмила” 7 КЛАС Тема 2. Композиція музичного твору Урок 17 Тема уроку. Мелодична вправа у розмірі 2/4. Розучування пісні “Шкільний корабель” Г. Струве. Слухання музики. М. Глінка. Уверпора до опери “Руслан і Людмила” Мета уроку: закріпити з учнями тривалості нот і пауз на ритмічній вправі; розвивати у дітей вокально – хорові навички та музично-ритмічний слух; виховувати […]...
- Крапка біля нот і пауз. Робота над піснею “Реве та стогне Дніпр широкий”. Слухання музики. В. А. Моцарт. “Рондо” із “Маленької нічної серенади” та “Лакримозу” з “Реквієму” 6 КЛАС Тема 2. Я і музика Урок 22 Тема уроку. Крапка біля нот і пауз. Робота над піснею “Реве та стогне Дніпр широкий”. Слухання музики. В. А. Моцарт. “Рондо” із “Маленької нічної серенади” та “Лакримозу” з “Реквієму” Мета уроку: закріпити з дітьми поняття “крапка біля нот” і пауз на мелодичній вправі; розвивати вокально-хорові навички […]...
- Ритмічна вправа з використанням восьмої з крапкою. Розучування пісні О. Янушкевича “Літо золоте”. Слухання музики. Українська народна пісня “Їхав козак на війноньку” 5 КЛАС Тема 4. Музика та візуальні образи Урок 33 Тема уроку. Ритмічна вправа з використанням восьмої з крапкою. Розучування пісні О. Янушкевича “Літо золоте”. Слухання музики. Українська народна пісня “Їхав козак на війноньку” Мета уроку: вчити дітей відтворювати ритмічні вправи з використанням різних тривалостей; розвивати музично-ритмічний слух та співацькі навички; виховувати інтерес до української […]...
- Діапазон, регістр. Робота над піснею “Од Києва до Лубен”. Слухання музики. М. Римський-Корсаков. Арія Снігуроньки із опери “Снігуронька” 6 КЛАС Тема 2. Я і музика Урок 20 Тема уроку. Діапазон, регістр. Робота над піснею “Од Києва до Лубен”. Слухання музики. М. Римський-Корсаков. Арія Снігуроньки із опери “Снігуронька” Мета уроку: поглибити знання учнів про діапазон та регістр та навчити визначати на музичних творах; розвивати музично-ритмічний слух та вокальні навички; виховувати інтерес до оперного мистецтва. […]...
- Тривалості нот; ритмічна вправа. Розучування пісні “Їхав козак за Дунай”. Слухання музики. Варіації на тему української народної пісні “Їхав козак за Дунай” 5 КЛАС Тема 1. Музика і мистецтво слова. Урок 3 Тема уроку. Тривалості нот; ритмічна вправа. Розучування пісні “Їхав козак за Дунай”. Слухання музики. Варіації на тему української народної пісні “Їхав козак за Дунай” Мета уроку: закріпити з учнями тривалості нот та поняття “варіації”; розвивати вокально-хорові навички та музично-ритмічний слух; виховувати інтерес до української музики. […]...
- Ритмічна вправа з використанням пауз. Розучування пісні В. Шаїнського “Голубий вагон”. Слухання музики. І частина Третьої симфонії “Героїчної” Л. ван Бетховена 5 КЛАС Тема 4. Музика та візуальні образи Урок 21 Тема уроку. Ритмічна вправа з використанням пауз. Розучування пісні В. Шаїнського “Голубий вагон”. Слухання музики. І частина Третьої симфонії “Героїчної” Л. ван Бетховена Мета уроку: закріплювати з учнями вміння і навички відтворення ритмічних вправ; розвивати ритмічний слух та музичну пам’ять; виховувати інтерес до програмної музики. […]...
- Ритмічна вправа на поділ уваги. Розучування пісні “Писанки” В. Таповирі. Слухання музики. Варіації для флейти “Українські писанки”. Л. Дичко 5 КЛАС Тема 4. Музика та візуальні образи Урок 29 Тема уроку. Ритмічна вправа на поділ уваги. Розучування пісні “Писанки” В. Таповирі. Слухання музики. Варіації для флейти “Українські писанки”. Л. Дичко Мета уроку: вчити дітей відтворювати ритмічні вправи на поділ уваги; розвивати почуття ритму та музичну пам’ять; виховувати інтерес до традицій та звичаїв українського народу. […]...
- Сольфеджування вправи у розмірі 2/4. Розучування пісні І. Шамо “Україно, любов моя”. Слухання музики. І. Шамо “Веснянка” 6 КЛАС Тема 2. Я і музика Урок 25 Тема уроку. Сольфеджування вправи у розмірі 2/4. Розучування пісні І. Шамо “Україно, любов моя”. Слухання музики. І. Шамо “Веснянка” Мета уроку: поглиблювати з дітьми набуті знання, уміння і навички сольфеджування вправ; розвивати музичну пам’ять, ритмічний слух та співацькі навички; виховувати інтерес до музики, любов до Батьківщини. […]...
- Сольфеджування вправи у розмірі 6/8. Розучування пісні “Цвіт землі” О. Злотника. Слухання музики. К. Дебюсі. “Дитячий куточок” 6 КЛАС Тема 2. Я і музика Урок 27 Тема уроку. Сольфеджування вправи у розмірі 6/8. Розучування пісні “Цвіт землі” О. Злотника. Слухання музики. К. Дебюсі. “Дитячий куточок” Мета уроку: формувати у дітей уміння і навички сольфеджування вправи у шестидольному розмірі; розвивати ладо-тональний слух та вокально-хорові навички; виховувати інтерес до музики. Тип уроку: комбінований. Обладнання: […]...
- Тріоль. Вокальна вправа. Розучування пісні “Чорнобривці” В. Верменича. Слухання музики. Л. Ревуцький. Симфонія № 2 7 КЛАС Тема 2. Композиція музичного твору Урок 31 Тема уроку: Тріоль. Вокальна вправа. Розучування пісні “Чорнобривці” В. Верменича. Слухання музики. Л. Ревуцький. Симфонія № 2 Мета уроку: дати дітям поняття “тріоль” та закріпити практично на мелодичній вправі; розвивати вокально-хорові навички та музично-ритмічний слух; виховувати інтерес до музики. Тип уроку: комбінований. Обладнання: нотний текст пісні, […]...
- Зміст музики. Вокальна вправа. Розучування української народної пісні на слова Т. Шевченка “Думи мої”. Слухання музики. Я. Степовий. “Прелюд пам’яті Шевченка” 7 КЛАС Тема 2. Композиція музичного твору Урок 23 Тема уроку. Зміст музики. Вокальна вправа. Розучування української народної пісні на слова Т. Шевченка “Думи мої”. Слухання музики. Я. Степовий. “Прелюд пам’яті Шевченка” Мета уроку: закріпити з дітьми знання про основні риси музичного образу; розвивати увагу та творчі здібності учнів, навички активного сприймання музичного твору; виховувати […]...
- Такт, тактова риска. Розучування пісні “Засвіт встали козаченьки”. Слухання музики. М. Лисенка. Уверпора до опери “Тарас Бульба” 5 КЛАС Тема 1. Музика і мистецтво слова. Урок 5 Тема уроку. Такт, тактова риска. Розучування пісні “Засвіт встали козаченьки”. Слухання музики. М. Лисенка. Уверпора до опери “Тарас Бульба” Мета уроку: поглибити знання з теорії музики; розвивати навички кантиленного співу, метро-ритмічний слух; виховувати любов до історії України, української народної пісні. Тип уроку: комбінований. Обладнання: магнітофон, […]...
- Жанри музики. Оперета. Слухання. І. Кальман. Арія Містера Ікса з оперети “Принцеса цирку”. Музичний розвиток. Розучування пісні Г. Гладкого “Заповіт” 8 КЛАС II семестр Тема. Музика в діалозі з сучасністю Урок 23 Тема уроку. Жанри музики. Оперета. Слухання. І. Кальман. Арія Містера Ікса з оперети “Принцеса цирку”. Музичний розвиток. Розучування пісні Г. Гладкого “Заповіт” Мета уроку: познайомити учнів з новим жанром музики – оперетою та послухати фрагменти; закріпити знання про музичний розвиток твору на практичних […]...
- Повторення вивченого у 6 класі. Розучування пісні “Балада про мальви” В. Івасюка. Слухання музики. М. Лисенко. Пісня Наталки з опери “Наталка Полтавка” 7 КЛАС Тема 1. Образний зміст музики Урок 1 Тема уроку. Повторення вивченого у 6 класі. Розучування пісні “Балада про мальви” В. Івасюка. Слухання музики. М. Лисенко. Пісня Наталки з опери “Наталка Полтавка” Мета уроку: поглибити знання учнів з теорії музики; дати змогу усвідомити поняття “музичний образ” на почутих творах; виховувати інтерес до музики. Тип […]...
- Сольфеджування вправи у дводольному розмірі 2/4. Розучування пісні В. Островського “Зимова пісенька”. Слухання музики. Концерт № 23. В. А. Моцарта, оповідання В. Короленка “Сліпий музикант” 5 КЛАС Тема 3. Музичні образи в літературних творах Урок 13 Тема уроку. Сольфеджування вправи у дводольному розмірі 2/4. Розучування пісні В. Островського “Зимова пісенька”. Слухання музики. Концерт № 23. В. А. Моцарта, оповідання В. Короленка “Сліпий музикант” Мета уроку: вчити надалі дітей сольфеджувати вправи з тактуванням у дводольному розмірі; вокальні навички; виховувати інтерес до […]...
- Ритмічна вправа у розмірі 2/4. Робота над піснею “Вийшли в поле косарі”. Слухання музики. В. Барвінський. Прелюдія № 4 “Хорал” 6 КЛАС Тема 1. Музика як мова почуттів Урок 4 Тема уроку. Ритмічна вправа у розмірі 2/4. Робота над піснею “Вийшли в поле косарі”. Слухання музики. В. Барвінський. Прелюдія № 4 “Хорал” Мета уроку: закріплювати з учнями поняття “розмір”, “метр” та вчити відтворювати ритмічні вправи у дводольному розмірі; розвивати музично-ритмічний слух, вокальні навички; виховувати інтерес […]...
- Ритмічна вправа з використанням шістнадцятих нот. Розучування колядки “Во Вифлеємі”. Слухання музики. В. Барвінський. “Колядки та щедрівки” 6 КЛАС Тема 1. Музика як мова почуттів Урок 15 Тема уроку. Ритмічна вправа з використанням шістнадцятих нот. Розучування колядки “Во Вифлеємі”. Слухання музики. В. Барвінський. “Колядки та щедрівки” Мета уроку: повторити з дітьми тривалості нот та закріпити на ритмічних вправах; розвивати музичну пам’ять та ладо-тональний слух; виховувати любов до українських пісень-колядок та щедрівок, інтерес […]...
- Перемінний лад, сольфеджування вправи. Розучування пісні “Веснянка” В. Філіпенка. Слухання музики. М. Вериківський. Симфонічна сюїта “Веснянки” 6 КЛАС Тема 2. Я і музика Урок 23 Тема уроку. Перемінний лад, сольфеджування вправи. Розучування пісні “Веснянка” В. Філіпенка. Слухання музики. М. Вериківський. Симфонічна сюїта “Веснянки” Мета уроку: дати поняття дітям про перемінний лад та закріпити на мелодичних вправах; розвивати ладо-тональний слух, вокально-хорові навички; виховувати любов до української музики. Тип уроку: комбінований. Обладнання: магнітофон, […]...
- Мелодична лінія музичних творів. Розучування пісні “Музика” В. Островського. Слухання музики. К. Сен-Санс. “Лебідь” із сюїти “Карнавал тварин” 7 КЛАС Тема 1. Образний зміст музики Урок 7 Тема уроку. Мелодична лінія музичних творів. Розучування пісні “Музика” В. Островського. Слухання музики. К. Сен-Санс. “Лебідь” із сюїти “Карнавал тварин” Мета уроку: поглиблювати з учнями набуті знання та навчити застосовувати їх на практиці; розвивати навички активного сприймання музичного твору; виховувати інтерес до музики. Тип уроку: комбінований. […]...
- Ритмічний канон. Розучування пісні “Музика землі” А. Житкевича. Слухання музики. С. Рахманінов. Концерт № 2 (1 ч.) 6 КЛАС Тема 1. Музика як мова почуттів Урок 11 Тема уроку. Ритмічний канон. Розучування пісні “Музика землі” А. Житкевича. Слухання музики. С. Рахманінов. Концерт № 2 (1 ч.) Мета уроку: вчити дітей відтворювати ритмічний канон та орієнтуватись у нотному записі канону; розвивати вокально-хорові навички та музично-ритмічний слух; виховувати інтерес до фортепіанної музики. Тип уроку: […]...
- Пауза та її використання у вправі. Розучування пісні “Колискова майбуття” В. Дроботенка. Слухання музики. “Фуга соль-мінор” Й. Баха 6 КЛАС Тема 1. Музика як мова почуттів Урок 5 Тема уроку. Пауза та її використання у вправі. Розучування пісні “Колискова майбуття” В. Дроботенка. Слухання музики. “Фуга соль-мінор” Й. Баха Мета уроку: закріпити з дітьми тривалості пауз на основі мелодичної вправи; розвивати вокально-хорові навички та метро-ритмічний слух; виховувати інтерес до музики. Тип уроку: комбінований. Обладнання: […]...
- Ліга, фермата. Робота над піснею “Колискова майбуття”. Слухання музики. Дж. Гершвін. Колискова з опери “Поргі і Бес” 6 КЛАС Тема 1. Музика як мова почуттів Урок 6 Тема уроку. Ліга, фермата. Робота над піснею “Колискова майбуття”. Слухання музики. Дж. Гершвін. Колискова з опери “Поргі і Бес” Мета уроку: дати дітям поняття про фермату та лігу, закріпити це на нотному тексті та сольфеджуванні вправи; розвивати у дітей почуття ритму та ладо-тональний слух; виховувати […]...
- Різновиди ритмічного письма, синкопа, вправа. Робота над піснею “Синові”. Слухання музики. Дж. Россіні. Увертюра до опери “Севільський цирульник” 7 КЛАС Тема 2. Композиція музичного твору Урок 20 Тема уроку. Різновиди ритмічного письма, синкопа, вправа. Робота над піснею “Синові”. Слухання музики. Дж. Россіні. Увертюра до опери “Севільський цирульник” Мета уроку: закріпити з учнями набуті знання і вміння відтворення ритму; розвивати вокально-хорові навички та музично-ритмічний слух; виховувати інтерес до музики. Тип уроку: комбінований. Обладнання: нотний […]...
- Динамічний розвиток музики. Розучування пісні “Вишиванка” музика О. Сендпера. Слухання музики. Е. Гріг. Концерт для віолончелі з оркестром 7 КЛАС Тема 2. Композиція музичного твору Урок 25 Тема уроку. Динамічний розвиток музики. Розучування пісні “Вишиванка” музика О. Сендпера. Слухання музики. Е. Гріг. Концерт для віолончелі з оркестром Мета уроку: закріпити з учнями динамічні відтінки та їх значення в музичному творі; формувати вокально-хорові навички та музично-ритмічний слух; виховувати любов до української пісні. Тип уроку: […]...
- Сольфеджування вправи. Розучування пісні “Квіточка і метелик”. Слухання музики. Прелюдія до дієз мінор. С. Рахманінова 5 КЛАС Тема 4. Музика та візуальні образи Урок 31 Тема уроку. Сольфеджування вправи. Розучування пісні “Квіточка і метелик”. Слухання музики. Прелюдія до дієз мінор. С. Рахманінова Мета уроку: вчити дітей чисто інтонувати мелодію вправи; розвивати музично-ритмічний слух та вокально-хорові навички; виховувати інтерес до музики. Тип уроку: комбінований. Обладнання: нотний текст пісні, фортепіано, магнітофон, аудіо-запис, […]...
- Затакт, сольфеджування вправи. Розучування пісні “Веселкова пісня” О. Янушкевича. Слухання музики. С. Прокофєв. Сцена з балету “Попелюшка” 5 КЛАС Тема 1. Музика і мистецтво слова. Урок 7 Тема уроку. Затакт, сольфеджування вправи. Розучування пісні “Веселкова пісня” О. Янушкевича. Слухання музики. С. Прокофєв. Сцена з балету “Попелюшка” Мета уроку: на мелодичній вправі та розучуваній пісні закріпити поняття “затакт”; розвивати вокально-хорові навички, ладо-тональний слух; виховувати інтерес до класичної музики. Тип уроку: комбінований. Обладнання: нотний […]...
- Інтонаційно-виражальні засоби мелодії. Розучування пісні “Хай буде так” Пола Маккартні. Слухання музики. Генрі Перселл. “Граунд” (земля) 7 КЛАС Тема 1. Образний зміст музики Урок 13 Тема уроку. Інтонаційно-виражальні засоби мелодії. Розучування пісні “Хай буде так” Пола Маккартні. Слухання музики. Генрі Перселл. “Граунд” (земля) Мета уроку: поглибити знання учнів про інтонаційно-виражальні засоби мелодії; розвивати музично-ритмічний слух та співацькі навички; виховувати інтерес до естрадної музики. Тип уроку: комбінований. Обладнання: нотний запис пісні, магнітофон, […]...
- Метр, розмір, ритмічна вправа. Робота над піснею “Xлоп’ята й дівчатка” А. Островського. Слухання музики. П. Чайковський. Симфонія № 6 6 КЛАС Тема 1. Музика як мова почуттів Урок 2 Тема уроку. Метр, розмір, ритмічна вправа. Робота над піснею “Xлоп’ята й дівчатка” А. Островського. Слухання музики. П. Чайковський. Симфонія № 6 Мета уроку: навчити дітей правильно відтворювати ритмічний рисунок у певному розмірі; розвивати вокально-хорові навички та музично-ритмічний слух; виховувати інтерес до класичної музики. Тип уроку: […]...
- Інтерпретація музичних творів. Вокальна вправа. Робота над піснею “Шкільний корабель”. Слухання музики. М. Глінка. Увертюра до опери “Руслан і Людмила” 7 КЛАС Тема 2. Композиція музичного твору Урок 18 Тема уроку. Інтерпретація музичних творів. Вокальна вправа. Робота над піснею “Шкільний корабель”. Слухання музики. М. Глінка. Увертюра до опери “Руслан і Людмила” Мета уроку: вчити дітей сприймати музичний твір у єдності змісту та форми; розвивати навички активного сприймання музичного твору; виховувати інтерес до оперного жанру. Тип […]...
- Метрична будова мелодії. Розучування пісні П. Татарченка “Гей, ви, козаченьки”. Слухання музики. Л. ван Бетховен. Увертюра “Егмонт” 7 КЛАС Тема 2. Композиція музичного твору Урок 21 Тема уроку. Метрична будова мелодії. Розучування пісні П. Татарченка “Гей, ви, козаченьки”. Слухання музики. Л. ван Бетховен. Увертюра “Егмонт” Мета уроку: поглибити знання учнів про метричну будову музичних творів та закріпити на практиці; розвивати у дітей метро-ритмічний слух та музичну пам’ять; виховувати любов та інтерес до […]...
- Штрихи: легато, стакато. Застосування у вправі. Розучування української народної пісні “Коломийки”. Слухання музики. М. Колесса. “Українська сюїта” 6 КЛАС Тема 2. Я і музика Урок 31 Тема уроку. Штрихи: легато, стакато. Застосування у вправі. Розучування української народної пісні “Коломийки”. Слухання музики. М. Колесса. “Українська сюїта” Мета уроку: закріпити з учнями поняття “штрихи” та навчити розвивати навички співу з різними штрихами, а особливо виховувати інтерес до української музики. ; Обладнання: нотний текст пісні, […]...
- Повторення вивченого у 4 класі, спів вправи. Розучування “Ода пісні”, музика О. Антоненка. Слухання музики. Вокаліз С. Рахманінова 5 КЛАС Тема 1. Музика і мистецтво слова Урок 1 Тема уроку. Повторення вивченого у 4 класі, спів вправи. Розучування “Ода пісні”, музика О. Антоненка. Слухання музики. Вокаліз С. Рахманінова. Мета уроку: поглиблювати теоретичні знання учнів та навчити застосовувати їх на практиці; розвивати навички і уміння слухати музичний твір і вміння його охарактеризувати; виховувати любов […]...
- Тридольний розмір, тактування. Розучування пісні “Зима” В. Островського. Слухання музики. Ф. Шопен. “Скерцо” 6 КЛАС Тема 1. Музика як мова почуттів Урок 13 Тема уроку. Тридольний розмір, тактування. Розучування пісні “Зима” В. Островського. Слухання музики. Ф. Шопен. “Скерцо” Мета уроку: поглиблювати знання учнів з музичної грамоти та вчити сольфеджувати вправи у тридольному розмірі, формувати вокальні навички; розвивати музично-ритмічний слух, музичну пам’ять; виховувати інтерес до музики. Тип уроку: комбінований. […]...
- Восьма нота з крапкою. Розучування пісні М. Мозгового “Моя земля”. Слухання музики. К. Сен-Санс. Другий концерт для фортепіано з оркестром 6 КЛАС Тема 2. Я і музика Урок 29 Тема уроку. Восьма нота з крапкою. Розучування пісні М. Мозгового “Моя земля”. Слухання музики. К. Сен-Санс. Другий концерт для фортепіано з оркестром Мета уроку: поглиблювати набуті знання і уміння учнів на прикладах музичних творів; виховувати інтерес до музики та формувати потребу сприймати та виконувати музичні твори. […]...
- Складові частини мелодії: мотив, фраза, речення. Розучування пісні “Посміхайтеся”, муз. О. Осадчого. Слухання музики. Б. Фільц. “Закарпатські новелети” 7 КЛАС Тема 1. Образний зміст музики Урок 3 Тема уроку. Складові частини мелодії: мотив, фраза, речення. Розучування пісні “Посміхайтеся”, муз. О. Осадчого. Слухання музики. Б. Фільц. “Закарпатські новелети” Мета уроку: закріпити з учнями складові мелодії на знайомому музичному творі; розвивати навички активного сприймання музичного твору; виховувати любов та інтерес до музики. Тип уроку: комбінований. […]...
- Штрихи: легато, стакато. Розучування пісні “Мама” Ю. Чічкова. Слухання музики. Ф. Шуберт. “Аве Марія” 5 КЛАС Тема 4. Музика та візуальні образи Урок 27 Тема уроку. Штрихи: легато, стакато. Розучування пісні “Мама” Ю. Чічкова. Слухання музики. Ф. Шуберт. “Аве Марія” Мета уроку: закріпити з дітьми поняття “штрихи” та навчити проспівати поспівки на різних штрихах; розвивати у дітей вокально-хорові навички та музично-ритмічний слух; виховувати інтерес до музики. Тип уроку: комбінований. […]...
- Знаки альтерації. Бемоль. Розучування пісні “Ой у лузі червона калина”, музика Г. Труха. Слухання музики. “Дума про трьох братів Самарських” 6 КЛАС Тема 1. Музика як мова почуттів Урок 9 Тема уроку. Знаки альтерації. Бемоль. Розучування пісні “Ой у лузі червона калина”, музика Г. Труха. Слухання музики. “Дума про трьох братів Самарських” Мета уроку: закріпити з дітьми визначати знаки альтерації та вчити сольфеджувати вправи з їх використанням; розвивати музичну пам’ять і спостережливість; виховувати у дітей […]...
- Взаємодія музично-виражальних засобів. Розучування пісні “На долині туман” Б. Буєвського. Слухання музики. М. Огінський. “Прощання з батьківщиною” 7 КЛАС Тема 2. Композиція музичного твору Урок 27 Тема уроку. Взаємодія музично-виражальних засобів. Розучування пісні “На долині туман” Б. Буєвського. Слухання музики. М. Огінський. “Прощання з батьківщиною” Мета уроку: поглиблювати знання учнів та вміння встановлювати взаємодію всіх засобів виразності; розвивати вокально-хорові навички, метро-ритмічні почуття; виховувати інтерес до музики. Тип уроку: комбінований. Обладнання: нотний текст […]...
- Виражальна роль ритму, ритмічна вправа. Робота над піснею “Україно” Т. Петриненка. Слухання музики. М. Равель. “Болеро” 7 КЛАС Тема 1. Образний зміст музики Урок 6 Тема уроку. Виражальна роль ритму, ритмічна вправа. Робота над піснею “Україно” Т. Петриненка. Слухання музики. М. Равель. “Болеро” Мета уроку: закріпити знання учнів про музичний ритм та його значення у мелодії; розвивати у дітей музично-ритмічний слух та вокальні навички; виховувати інтерес до музики. Тип уроку: комбінований. […]...
- Крапка біля ноти, використання її у вправі. Розучування української народної пісні-веснянки “Благослови, мати”. Слухання музики. С. Рахманінов. Хоровий твір “Весняні води” 5 КЛАС Тема 4. Музика та візуальні образи Урок 25 Тема уроку. Крапка біля ноти, використання її у вправі. Розучування української народної пісні-веснянки “Благослови, мати”. Слухання музики. С. Рахманінов. Хоровий твір “Весняні води” Мета уроку: закріпити з учнями значення крапки біля ноти на ритмічній вправі; розвивати музично-ритмічний слух та співацькі навички; виховувати любов до природи […]...