РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА СПОСІБ ЗВЕДЕННЯ ДО ОДИНИЦІ (другий вид). РОЗВ’ЯЗУВАННЯ РІВНЯНЬ НА ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО МНОЖНИКА
Мета: формувати вміння розв’язувати задачі на спосіб зведення до одиниці; рівняння на знаходження невідомого множника; вдосконалювати знання таблиць множення і ділення, вміння використовувати їх на практиці; розвивати обчислювальні навички; логічне мислення, математичне мовлення; виховувати інтерес до вивчення точних наук.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання
2. Усні обчислення (с. 36, завдання 249)
3. “Весела лічба”
– У полі, там де грядки густо,
Зайці
5 зайчиків попід тин
Склали 35 капустин.
На скільки капустин більше поклали
(Однаково працювали!)
9 зайчиків сіреньких,
Роботящих, хоч маленьких?
– Мама-зайчиха дітям на зиму
Харчів придбала повну торбину:
Моркви – 8 кг,
Капусти – в 7 разів більше.
На скільки кілограмів більше капусти,
Ніж моркви, має заяча сім’я?
Підкажіть, прошу вас я!
4. Фронтальне опитування
1) Робота над виразами.
– Складіть вирази та знайдіть їх значення.
– Різницю чисел 73 і 66 помножити на 7.
– Від числа 80 відняти частку чисел 42 і 7.
– Суму
2) Розв’яжіть рівняння.
1 варіант: 56 – х = 24;
2 варіант: 39 – х = 17.
3) Розв’яжіть задачу (с. 35, завдання 247).
– Хто бажає зачитати вираз до задачі? (а • 2 – а)
– Поясніть, про що дізналися в кожній дії.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ
– Сьогодні на уроці ми будемо розв’язувати задачі на спосіб зведення до одиниці, рівняння на знаходження невідомого множника, а також вдосконалюватимемо обчислювальні навички.
IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ
1. Усні обчислення (c. 35, завдання 248)
– Знайдіть невідомі множники.
2. Розв’язування рівнянь з коментуванням (с. 36, завдання 250)
– Як знайти невідомий доданок?
– Як знайти невідомий множник?
3. Робота над задачею (с. 36, завдання 251)
– Складіть та розв’яжіть задачу за таблицею.
Розв’язання
1) 21 : 7 = 3 (грн) – ціна 1 кг яблук.
2) 3 • 9 = 27 (грн).
Перевірка виконаної роботи.
Фізкультхвилинка
Учитель | Учні |
Трава низенька-низенька, | (Роблять присідання.) |
Дерева високі-високі, | (Піднімають руки вгору.) |
Вітер дерева колише-гойдає | (Обертаються.) |
То направо, то наліво нахиляє, | (Нахиляються вправо, вліво.) |
То вгору, то назад, | (Потягуються вгору, назад.) |
То вниз нагинає. | (Нахиляються вперед.) |
Птахи летять-відлітають, | (Махають руками-“крильми”.) |
А учні тихенько за парти сідають. | (Сідають за парти.) |
V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1. Робота над задачею (с. 36, завдання 252)
Аналіз умови задачі. Складання короткого запису.
18 л – 6 банок
24 л – ?
– Скільки літрів томатного соку в одній банці?
– Скільки треба таких банок, щоб розлити ще 24 л соку?
Розв’язання
1) 18 : 6 = 3 (л) – в одній банці
2) 24 : 3 = 8 (б.)
Відповідь: потрібно 8 банок, щоб розлити ще 24 л соку.
2. Самостійна робота (с. 36, завдання 253)
3. Завдання з логічним навантаженням (с. 36, завдання 254)
1) 3 • 4 = 12 (см) – довжина прямокутника
2) Р = (12 + 3) • 2 = 30 (см)
VI. ПІДСУМОК УРОКУ
– Над чим працювали на уроці?
Гра “Множники загубилися”
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 36, завдання 255; 256.
Related posts:
- ПОВТОРЕННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ ЧИСЕЛ НА 8. ЗАДАЧІ НА СПОСІБ ЗВЕДЕННЯ ДО ОДИНИЦІ (другий вид) Мета: формувати вміння розв’язувати задачі на спосіб зведення до одиниці; закріпити навички табличного множення і ділення на 8; навчати використовувати вивчений матеріал під час розв’язування задач і прикладів; розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, математичне мовлення; виховувати самостійність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Гра “Ерудит” – Що […]...
- ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО МНОЖНИКА. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ РІВНЯНЬ Мета: ознайомити учнів з правилом знаходження невідомого множника; закріпити знання табличних випадків ділення на 4; навчати застосовувати їх під час розв’язання прикладів і задач; удосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, довільну увагу, пам’ять, мовлення; виховувати інтерес до математики. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (с. 118, завдання 707; […]...
- ЗАДАЧІ НА СПОСІБ ЗВЕДЕННЯ ДО ОДИНИЦІ (другий вид). ВИДИ ТРИКУТНИКІВ Мета: формувати вміння розв’язувати задачі на спосіб зведення до одиниці (другого виду); розвивати вміння розрізняти трикутники за їх кутами; вдосконалювати обчислювальні навички, логічне мислення, математичне мовлення; виховувати старанність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Гра “Хто швидше?” (с. 39, завдання 273) 3. Фронтальне опитування 1) С. 40, […]...
- ПОВТОРЕННЯ ТАБЛИЦЬ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ ЧИСЕЛ НА 7. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА СПОСІБ ЗВЕДЕННЯ ДО ОДИНИЦІ Мета: закріпити навички табличного множення і ділення чисел на 7; формувати вміння використовувати вивчений матеріал під час розв’язування задач і прикладів; вдосконалювати обчислювальні навички, вміння працювати самостійно; виховувати старанність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання – Назвіть значення виразів (с. 31, завдання 205). – Зачитайте відповідь до задачі […]...
- ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО МНОЖНИКА. ЗАДАНІ НА ТРИ ДІЇ. САМОСТІЙНА РОБОТА АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження) Урок 107. ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО МНОЖНИКА. ЗАДАНІ НА ТРИ ДІЇ. САМОСТІЙНА РОБОТА Мета: навчати учнів знаходити невідомий множник, розв’язувати задачі на три дії; вдосконалювати навички обчислення табличних випадків множення і ділення; розвивати самостійність, навички самоконтролю, математичне мовлення; виховувати інтерес до точних наук. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ […]...
- РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ЧЕТВЕРТОГО ПРОПОРЦІЙНОГО СПОСОБОМ ЗВЕДЕННЯ ДО ОДИНИЦІ Мета: закріплювати вміння виділяти у тексті задачі із взаємопов’язаними величинами, знаходити певну величину під час розв’язування задач; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати мислення; виховувати уважність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання – Назвіть вартість усієї покупки. 2. Фронтальне опитування – Яка вартість п’яти олівців, по 3 гри кожний? – […]...
- ЗАДАЧІ НА СПОСІБ ЗВЕДЕННЯ ДО ОДИНИЦІ (перший вид). ДІЇ З ІМЕНОВАНИМИ ЧИСЛАМИ Мета: формувати вміння учнів розв’язувати задачі на спосіб зведення до одиниці; закріпити знання табличних випадків множення і ділення; вдосконалювати вміння виконувати перетворення іменованих чисел; розвивати обчислювальні навички, мислення; виховувати старанність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Гра “Хто швидше?” Усні обчислення за завданням 199 (с. 30). 3. […]...
- ДОДАВАННЯ КРУГЛИХ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ РОЗРЯД ВИДУ 380 + 590. РОЗШИРЕНА ЗАДАЧА НА ЗВЕДЕННЯ ДО ОДИНИЦІ (другий вид) Мета: ознайомити учнів з усним додаванням круглих трицифрових чисел з переходом через розряд; формувати вміння розв’язувати розширені задачі на зведення до одиниці; розвивати мислення, увагу; виховувати інтерес до математики. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Гра “Шифрувальник” (с. 87, завдання 554) – Розшифруйте слово, розставивши букви в […]...
- ПРАВИЛО ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО ДОДАНКА. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО ДОДАНКА. ЗАЛЕЖНІСТЬ СУМИ ВІД ЗМІНИ ОДНОГО ДОДАНКА ТАБЛИЧНЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 10 Урок 57. ПРАВИЛО ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО ДОДАНКА. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО ДОДАНКА. ЗАЛЕЖНІСТЬ СУМИ ВІД ЗМІНИ ОДНОГО ДОДАНКА Мета: ознайомити учнів з правилом знаходження невідомого доданка; вчити розв’язувати задачі на знаходження невідомого доданка; з’ясувати залежність суми від зміни одного доданка; розвивати математичне мовлення; виховувати культуру письма, інтерес […]...
- Застосування способу округлення чисел при додаванні та відніманні. Задачі на 2 дії, які містять знаходження невідомого множника УРОК 44 Тема. Застосування способу округлення чисел при додаванні та відніманні. Задачі на 2 дії, які містять знаходження невідомого множника Мета: вправляти учнів у застосуванні способу округлення чисел; опрацювати задачу, пов’язану з поняттям радіуса кола; вдосконалювати навички усної лічби. Обладнання: картки для індивідуальної роботи, таблиця для усної лічби. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань […]...
- УСНЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ КРУГЛИХ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ БЕЗ ПЕРЕХОДУ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. РОЗШИРЕНА ЗАДАЧА НА ЗВЕДЕННЯ ДО ОДИНИЦІ (другий вид) Мета: узагальнити і систематизувати вміння учнів розв’язувати приклади і задачі на вивчені випадки арифметичних дій; ознайомити учнів з другим видом розширених задач на зведення до одиниці; повторити зв’язок між компонентами та результатами арифметичних дій множення і ділення; розвивати мислення; виховувати інтерес до математики. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (додаток) 1. Перевірка […]...
- ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО ДІЛЬНИКА І ДІЛЕНОГО. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ РІВНЯНЬ Мета: ознайомити учнів з правилом знаходження невідомого дільника і діленого; вчити розв’язувати рівняння; розвивати математичне мовлення, обчислювальні навички, увагу, спостережливість; виховувати акуратність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (с. 119, завдання 717; 718) Завдання 717 – Прочитайте розв’язання рівнянь. Завдання 718 – Скільки карасів упіймали хлопчики разом? 2. […]...
- РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ПРОСТИХ ЗАДАЧ НА ПОРІВНЯННЯ. ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО ВІД’ЄМНИКА. ДІЇ НАД ВЕЛИЧИНАМИ АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження) Урок 101. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ПРОСТИХ ЗАДАЧ НА ПОРІВНЯННЯ. ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО ВІД’ЄМНИКА. ДІЇ НАД ВЕЛИЧИНАМИ Мета: формувати в учнів уміння розв’язувати прості задачі на порівняння; повторити правило знаходження невідомого від’ємника; навчати виконувати дії з іменованими числами, у яких необхідно здійснювати перетворення в дрібніші одиниці вимірювання; вдосконалювати обчислювальні навички; сприяти розвитку творчих […]...
- ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО ЗМЕНШУВАНОГО. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ОБЕРНЕНИХ ЗАДАЧ. САМОСТІЙНА РОБОТА ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ. ЗАДАЧІ НА ДВІ ДІЇ. ВИРАЗИ З ДУЖКАМИ ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ Урок 19. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО ЗМЕНШУВАНОГО. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ОБЕРНЕНИХ ЗАДАЧ. САМОСТІЙНА РОБОТА Мета: формувати в учнів уміння розв’язувати задачі на знаходження невідомого зменшуваного; складати і розв’язувати обернені задачі; розвивати навички швидкої лічби; виховувати інтерес до навчання. Хід уроку […]...
- РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА КРАТНЕ ПОРІВНЯННЯ. ВПРАВИ НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ ЧИСЕЛ НА 7. РОЗШИРЕНА ЗАДАЧА НА ЗВЕДЕННЯ ДО ОДИНИЦІ Мета: вдосконалювати навички розв’язання задач на кратне порівняння, на зведення до одиниці розширеного виду; вдосконалювати знання таблиць множення і ділення, вміння використовувати їх на практиці; розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, математичне мовлення, творчі здібності; виховувати уважність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (додаток) 1. Перевірка домашнього завдання – Прочитайте розв’язання задачі 232 […]...
- ЛІНІЙНІ РІВНЯННЯ ТА їХ СИСТЕМИ ЯК МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ ТЕКСТОВИХ ЗАДАЧ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ЗА ДОПОМОГОЮ ЛІНІЙНИХ РІВНЯНЬ Цілі: – навчальна: сформувати уявлення про прикладні задачі та математичні моделі задач; сформувати вміння складати та розв’язувати рівняння, що є математичними моделями прикладних текстових задач; домогтися засвоєння схеми розв’язання задач за допомогою лінійних рівнянь; – розвивальна: розвивати увагу, логічне мислення, пам’ять; формувати вміння вибирати і використовувати необхідну інформацію для розв’язування задач; – виховна: виховувати інтерес […]...
- МНОЖЕННЯ СКЛАДЕНИХ ІМЕНОВАНИХ ЧИСЕЛ НА ДВОЦИФРОВЕ ЧИСЛО, ПОРІВНЯННЯ ЗАДАЧ НА ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО ЗА ДВОМА РІЗНИЦЯМИ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ОЗНАЙОМИТИ З МНОЖЕННЯМ СКЛАДЕНИХ ІМЕНОВАНИХ ЧИСЕЛ НА ДВОЦИФРОВІ; УДОСКОНАЛЮВАТИ ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО ЗА ДВОМА РІЗНИЦЯМИ I. Перевірка домашнього завдання Фронтально пояснити план та вибір дій у розв’язанні задачі 940 та вибірково – знаходження виразів у вправі 941. II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів 1. Завдання для опитування 1) […]...
- ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 7 З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. СКЛАДАННЯ Й РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ЗА СХЕМАТИЧНИМ ЗАПИСОМ ЇХ УМОВИ. ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО ДОДАНКА ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ. ЗАДАЧІ НА ДВІ ДІЇ. ВИРАЗИ З ДУЖКАМИ ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ Урок 17. ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 7 З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. СКЛАДАННЯ Й РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ЗА СХЕМАТИЧНИМ ЗАПИСОМ ЇХ УМОВИ. ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО ДОДАНКА Мета: ознайомити учнів з таблицями додавання і віднімання числа 7 з переходом через десяток; […]...
- УТВОРЕННЯ ЧИСЛА 200. НАЗВИ ЧИСЕЛ ТРЕТЬОГО РОЗРЯДУ. ЗАДАЧІ НА ДВІ ДІЇ, ЩО МІСТЯТЬ ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО ЗМЕНШУВАНОГО Мета: ознайомити учнів з прийомами утворення чисел другої сотні, назвами круглих сотень; формувати вміння розв’язувати задачі, що містять знаходження невідомого зменшуваного; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати математичне мовлення, пам’ять, увагу; виховувати інтерес до математики. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (додаток) 1. Перевірка домашнього завдання 2. Робота в парах (с. 57, завдання 386) […]...
- РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ЧАС ТА РІВНЯНЬ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ЗАКРІПЛЮВАТИ ВМІННЯ ПОЯСНЮВАТИ РОЗВ’ЯЗАННЯ ЗАДАЧ ТА РІВНЯНЬ I. Перевірка домашнього завдання Пояснити фронтально розв’язування задачі 461, обчислення значень виразів вправи 462. II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів 1. Завдання для опитування. 1) Заповнити пропуски. 3 год 20 хв = … хв 4 доби 3 год = … год 5 хв 12 […]...
- ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 2 З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО ЗМЕНШУВАНОГО ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ. ЗАДАЧІ НА ДВІ ДІЇ. ВИРАЗИ З ДУЖКАМИ ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ Урок 10. ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 2 З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО ЗМЕНШУВАНОГО Мета: ознайомити учнів з таблицями додавання і віднімання числа 2 з переходом через десяток; розвивати вміння доповнювати одноцифрове число до 10; […]...
- Знаходження значень виразів на сумісні дії з багатоцифровими числами. Розширені задачі на зведення до одиниці. Складання і розв’язування нерівностей (№№ 1067-1075) Тема. Знаходження значень виразів на сумісні дії з багатоцифровими числами. Розширені задачі на зведення до одиниці. Складання і розв’язування нерівностей (№№ 1067 – 1075). Мета. Виправляти учнів у знаходженні значень виразів на сумісні дії з багатоцифровими числами; удосконалювати вміння розв’язувати задачі на зведення до одиниці; вчити складати і розв’язувати нерівності. Обладнання. Завдання для опитування учнів; […]...
- ПОРІВНЯННЯ СПОСОБІВ УСНОГО ДОДАВАННЯ КРУГЛИХ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. ОБЧИСЛЕННЯ ЗНАЧЕНЬ БУКВЕНИХ ВИРАЗІВ. РОЗШИРЕНА ЗАДАЧА НА ЗВЕДЕННЯ ДО ОДИНИЦІ Мета: узагальнити різні способи додавання круглих трицифрових чисел; формувати вміння розв’язувати задачі на зведення до одиниці; повторити обчислення значень виразів зі змінними; розвивати мислення; виховувати уважність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Гра “Рибалки” (на порівняння чисел) Учні “ловлять” рибу з числами і вкидають у два відерця: […]...
- Розв’язування рівнянь та задач за допомогою рівнянь Урок № 105 Тема. Розв’язування рівнянь та задач За допомогою рівнянь Мета: підгодовувати учнів до виконання тематичної контрольної роботи. Тип уроку: узагальнення та систематизації знань. Хід уроку I. Організаційний момент II. Перевірка домашнього завдання На окремих аркушах учні в завданнях 1 та 2 записують рівняння та його розв’язок; у завданні № 3 відповідь; після того […]...
- СКЛАДАННЯ ТА ОБЧИСЛЕННЯ ВИРАЗІВ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ, ЩО МІСТЯТЬ ЗНАХОДЖЕННЯ ЧАСТИНИ ЧИСЛА ТА ЗАДАЧ, ОБЕРНЕНИХ ДО ЗНАХОДЖЕННЯ СУМИ ДОБУТКІВ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ФОРМУВАТИ НАВИЧКИ ШВИДКИХ ОБЧИСЛЕНЬ У МЕЖАХ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ, УДОСКОНАЛЮВАТИ ВМІННЯ СКЛАДАТИ ВИРАЗИ; РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ, ЩО МІСТЯТЬ ЗНАХОДЖЕННЯ ЧАСТИНИ ЧИСЛА, ТА ЗАДАЧІ, ОБЕРНЕНІ ДО ЗНАХОДЖЕННЯ СУМИ ДОБУТКІВ; ВИБИРАТИ, ВИВЧАТИ ТА ОБГРУНТОВУВАТИ ДІЇ В РОЗВ’ЯЗАННІ ЗАДАЧ I. Перевірка домашнього завдання Розв’язання задачі 20 учень записує на дошці виразом 206 + (206 + 325) + […]...
- Ділення на двоцифрове число у випадку, коли частка містить нулі. Розв’язування задач на зведення до одиниці (№№ 1028-1035) Тема. Ділення на двоцифрове число у випадку, коли частка містить нулі. Розв’язування задач на зведення до одиниці (№№ 1028-1035). Мета. Формувати в учнів уміння виконувати ділення у випадку, коли частка містить нулі; закріплювати вміння розв’язувати задачі на зведення до одиниці. Обладнання. Схеми задач; картки для опитування; таблиця для короткого запису задачі. Зміст уроку І. Контроль, […]...
- Рівняння та їх властивості. Розв’язування задач за допомогою рівнянь Урок № 106 Тема. Рівняння та їх властивості. Розв’язування Задач за допомогою рівнянь Мета: діагностика рівня засвоєння знань та вмінь, передбачених програмою з названої теми. Тип уроку: перевірка і корекція знань, умінь та навичок. Хід уроку I. Організаційний момент (Перевіряємо готовність до уроку, збираємо робочі зошити на перевірку; оголошуємо умову та вимоги до виконання завдань […]...
- ПИСЬМОВЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ РІВНЯНЬ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ТРЕТЬОГО ДОДАНКА Мета: узагальнити знання про властивості дій додавання і віднімання; формувати вміння розв’язувати рівняння, задачі на знаходження третього доданка; розвивати логічне мислення, математичне мовлення; виховувати наполегливість. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (додаток) 1. Перевірка домашнього завдання 2. Усна лічба – Заповніть таблицю. Зменшуване 70 46 52 88 63 Від’ємник 24 54 16 […]...
- УСНЕ ДОДАВАННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ ВИДУ 520 + 340. РОЗШИРЕНА ЗАДАЧА НА ЗВЕДЕННЯ ДО ОДИНИЦІ Мета: ознайомити учнів із додаванням трицифрових чисел виду 520 + 340; формувати вміння розв’язувати розширені задачі на зведення до одиниці; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати мислення; виховувати уважність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Завдання для допитливих (додаток) – У якій країні з’явилися перші школи? Приклади розв’яжіть і […]...
- ПОВТОРЕННЯ ТАБЛИЦЬ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ ЧИСЕЛ НА 5. ВИКОРИСТАННЯ ТАБЛИЦІ ДЛЯ РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ І ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ. СКЛАДАННЯ І РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ Мета: закріпити навички табличного множення і ділення на 5; формувати вміння використовувати вивчений матеріал під час розв’язування задач, знаходження значень виразів; вдосконалювати вміння творчо працювати над умовою задачі; розвивати логічне мислення, математичне мовлення; виховувати інтерес до математики. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Гра “Допоможіть Незнайкові” – […]...
- НУМЕРАЦІЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. ТАБЛИЧНЕ МНОЖЕННЯ. ЗАДАЧІ НА ЗВЕДЕННЯ ДО ОДИНИЦІ Мета: ознайомити учнів з підручником математики для 4-го класу; повторити спосіб нумерації чисел у межах 1000; зосередити увагу учнів на значенні цифр у числі залежно від місця в запису числа; повторити зв’язок дій додавання і множення; вдосконалювати вміння розв’язувати задачі на зведення до одиниці; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ […]...
- Множення іменованих чисел на двоцифрові числа. Порівняння задач на знаходження числа за двома різницями. Запис периметра і площі квадрата у загальному вигляді. Розв’язування задач на знаходження числа за його дробом (№№ 942-949) Тема. Множення іменованих чисел на двоцифрові числа. Порівняння задач на знаходження числа за двома різницями. Запис периметра і площі квадрата у загальному вигляді. Розв’язування задач на знаходження числа за його дробом (№№ 942-949). Мета. Ознайомити учнів із множенням складених іменованих чисел на двоцифрові числа; удосконалювати вміння розв’язувати задачі на знаходження числа за двома різницями, порівнювати […]...
- ПЕРЕВІРКА ДОДАВАННЯ ВІДНІМАННЯМ. СКЛАДЕНІ ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО ДОДАНКА Мета: узагальнити уявлення учнів про зв’язок дій додавання і віднімання; вчити виконувати перевірку додавання відніманням, віднімання – додаванням, розв’язувати складені задачі на знаходження невідомого доданка; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Усні обчислення – Скільки необхідно мішків для 96 […]...
- Ділення іменованих чисел. Ускладнені задачі на зведення до одиниці (№№ 697-705) Тема. Ділення іменованих чисел. Ускладнені задачі на зведення до одиниці (№№ 697-705). Мета. Вчити учнів ділити іменовані числа, правильно виконувати записи; удосконалювати вміння розв’язувати задачі, складати та обчислювати вирази. Обладнання. Таблиця “Ділення іменованих чисел”; картки для опитування; схеми задач. Зміст уроку I. Контроль, корекція та закріплення знань. 1. Перевірка домашнього завдання. А) Зачитати відповідь до […]...
- ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ КРУГЛИХ СОТЕНЬ І ДЕСЯТКІВ. РОЗШИРЕНА ЗАДАЧА НА ЗВЕДЕННЯ ДО ОДИНИЦІ (перший вид) Мета: закріпити вміння учнів додавати і віднімати круглі сотні і десятки; ознайомити із розв’язуванням розширених задач на зведення до одиниці; розвивати мислення; виховувати уважність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (додаток) 1. Перевірка домашнього завдання 2. Математичний диктант – Запишіть число, в якому: 5 сот. 9 дес. 3 од.; 1 сот. 2 […]...
- ТАБЛИЦЯ ДІЛЕННЯ НА 5. ЗАСТОСУВАННЯ ТАБЛИЦІ ДЛЯ ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕННЯ ВИРАЗІВ І РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження) Урок 87. ТАБЛИЦЯ ДІЛЕННЯ НА 5. ЗАСТОСУВАННЯ ТАБЛИЦІ ДЛЯ ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕННЯ ВИРАЗІВ І РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ Мета: ознайомити учнів з таблицею ділення на 5; формувати вміння розв’язувати прості і складені задачі, які включають збільшення або зменшення числа у декілька разів; навчати складати обернені задачі до даної; розвивати мислення, мовлення, пам’ять; […]...
- Розв’язування рівнянь і задач Урок № 21 Тема. Розв’язування рівнянь і задач Мета: вдосконалити вміння виконувати додавання і віднімання дробів і мішаних чисел з різними знаменниками із використанням розібраних на попередньому уроці прийомів на основі розв’язування рівнянь і задач. Тип уроку: засвоєння вмінь та навичок. Хід уроку I. Перевірка домашнього завдання. Зібрати зошити. II. Відтворення знань Усні вправи 1. […]...
- Розв’язування задач за допомогою лінійних рівнянь. Рівняння як математична модель задачі Урок № 8 Тема. Розв’язування задач за допомогою лінійних рівнянь. Рівняння як математична модель задачі Мета: розкрити технологію розв’язування текстових задач на знаходження невідомих доданків за сумою з допомогою рівнянь як математичної моделі. Тип уроку: систематизація знань, застосування вмінь. Хід уроку I. Перевірка домашнього завдання Виконуємо перевірку, зібравши зошити й оцінивши письмові роботи учнів. II. […]...
- РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ЗА ДОПОМОГОЮ СИСТЕМ ЛІНІЙНИХ РІВНЯНЬ Цілі: – навчальна: сформувати вміння складати системи рівнянь за умовою задачі; домогтися засвоєння схеми розв’язання задачі за допомогою системи лінійних рівнянь з двома змінними; – розвивальна: сприяти розвитку логічного мислення, уваги учнів; формувати вміння грамотно формулювати власні думки; – виховна: виховувати позитивне ставлення до навчання, старанність, спостережливість; Тип уроку : засвоєння нових знань, умінь, навичок. […]...
- ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ НА ДВІ ДІЇ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ПРОСТИХ ЗАДАЧ ПОВТОРЕННЯ МАТЕРІАЛУ ЗА 1-Й КЛАС Урок 6. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ НА ДВІ ДІЇ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ПРОСТИХ ЗАДАЧ Мета: навчати учнів знаходити значення виразів на дві дії; формувати вміння аналізувати задачі; розвивати логічне мислення, математичне мовлення учнів; виховувати пізнавальний інтерес. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (с. 10, завдання 51; […]...