Розвиток зв’язного мовлення. Особливості побудови роздуму. Докладний усний переказ тексту-роздуму

БУДОВА СЛОВА. СЛОВОТВІР. ОРФОГРАФІЯ

УРОК № 81

Тема. Розвиток зв’язного мовлення. Особливості побудови роздуму. Докладний усний переказ тексту-роздуму

Мета: вчити школярів детально переказувати тексти-роздуми; вдосконалювати вміння робити докладні перекази; поліпшувати мовленнєву культуру учнів.

Обладнання: підручник.

ХІД УРОКУ

I. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ

1. Перевірка домашньої вправи.

2. Робота біля дошки.

Завдання: розібрати слова за будовою.

Сніжинка, рученька, розвалитися, придумати, вгору,

прикордонник, харків’янин, поночі.

II. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ

III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАННЯ ШКОЛЯРІВ

IV. СПРИЙНЯТТЯ Й ЗАСВОЄННЯ УЧНЯМИ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Слово вчителя.

Під час вивчення будь-якого предмета вам доводиться висувати припущення, наводити докази, робити висновки й узагальнення, з’ясовувати правдивість чи хибність якогось твердження. Всі ці уміння життєво необхідні людям будь-якого віку, а особливо вам у вашій навчальній діяльності. Повчімося ж розмірковувати.

2. Робота за підручником.

Вправа 533.

3. Слово вчителя.

Роздум складається з трьох частин:

1) Теза –

частина, що містить думку, яку треба довести чи пояснити (вступ).

2) Докази – аргументуюча, пояснювальна частина.

3) Висновок, що, як правило, збігається з думкою, висловленою на початку тексту.

4. Робота з таблицею “Будова тексту-роздуму”.

Підручник, с. 223.

5. Усний переказ тексту.

(Учні переказують текст, користуючись планом, розміщеним на с. 224 підручника.)

6. Робота за підручником.

Вправа 534 (усно).

7. Робота зі “Схемою розгорнутого роздуму”

Вправа 536.

Завдання: самостійно дописати текст-роздум.

8. Складання невеликого усного твору-роздуму на одну з тем.

1) Яке свято я найбільше люблю і чому саме?

2) Яка книга вразила мене найглибше?

3) Який шкільний предмет приваблює мене найбільше?

V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Підручник, § 62, вправа 539.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Розвиток зв’язного мовлення. Особливості побудови роздуму. Докладний усний переказ тексту-роздуму