Що належить до неживої природи?
СВІТ, У ЯКОМУ ТИ ЖИВЕШ
УРОК 4 Що належить до неживої природи?
Тема. Що належить до неживої природи?
Мета: розповісти учням, що належить до неживої природи; вчити називати об’єкти неживої природи; розвивати пізнавальну активність учнів; виховувати інтерес до пізнання природи.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Повідомлення теми і мети уроку
– Які загадки про неживу природу ви знаєте?
– Сьогодні на уроді ви більше дізнаєтесь про об’єкти неживої природи.
III. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1.
– Запам’ятайте нові слова! Усі предмети можна називати науковими термінами – об’єктами, або тілами.
– Роздивіться фотографії на с. 12 і розкажіть, що на них зображено.
– Що належить до природи? А що – ні?
– Хмари, повітря, вода, земля, каміння, пісок є об’єктами неживої природи.
– Наведіть свої приклади об’єктів неживої природи.
– Роздивіться фотографії на с. 13 угорі і розкажіть, що на них зображено.
– Що можна побачити на небі вдень? А вночі?
– Ми живемо на планеті Земля. Навколо Землі обертається її супутник – Місяць. А
Небесні тіла – де Сонце, Місяць, зорі, планети.
Вони також належать до неживої природи.
– На якій планеті ми живемо?
– Який супутник у Землі?
– Як обертається Земля?
– Як обертається Місяць?
– Які ви знаєте небесні тіла?
– До якої природи вони належать?
– Відгадайте загадку.
Темно-синє полотно,
Золоте на нім зерно.
Сплять у ліжечках малята,
Їм підморгують зернята.(Небо, зорі)
– До якої природи належать відгадки?
Завдання для друга природи
– Пригадайте казки про Сонце, Місяць і зорі або інші об’єкти неживої природи.
2. Фізкультхвилинка
IV. Узагальнення й систематизація отриманих знань
1. Розв’язування логічних завдань “Що зайве? Чому?”
– Небо, Місяць, вода, зорі, пісок, качка.
– Дуб, камінь, Сонце, повітря.
– Вітер, річка, білка, веселка, дощ.
– Яка буває природа? (Жива і нежива)
2. Гра “Я знаю три об’єкти неживої природи”
– Наведіть три приклади тіл неживої природи.
V. Підсумок уроку
– Що нового ви дізналися на уроці?
– Як науковці називають усі предмети?
– Наведіть приклади тіл неживої природи.
Додаток до уроку 4
Гра “Що “зайве”?”
– Розгляньте малюнки. Який малюнок “зайвий”? Чому? (Лопата “зайва”, оскільки це – виріб людини, а решта – об’єкти природи.)
Розв’язування логічних завдань “Що “зайве”? Чому?”
– Небо, Місяць, вода, зорі, пісок, карта.
– Дуб, камінь, Сонце, повітря.
– Вітер, річка, білка, веселка, дощ.
– Вовк, лисиця, лікар, чашка, комар.
– Якою буває природа? (Живою і неживою)
– Назвіть ознаки живої та неживої природи.
– Як взаємопов’язані жива і нежива природа?
Related posts:
- Екскурсія. Ознайомлення з об’єктами неживої та живої природи СВІТ, У ЯКОМУ ТИ ЖИВЕШ УРОК 6 Екскурсія. Ознайомлення з об’єктами неживої та живої природи Тема. Екскурсія. Ознайомлення з об’єктами неживої та живої природи Мета: створити умови для закріплення уявлень учнів про тіла живої і неживої природи; сприяти формуванню в учнів навичок практичних спостережень за об’єктами живої та неживої природи, вмінь, необхідних для роботи в […]...
- Що належить до живої природи? СВІТ, У ЯКОМУ ТИ ЖИВЕШ УРОК 5 Що належить до живої природи? Тома. Що належить до живої природи? Мета: розповісти учням, що належить до живої природи; вчити називати об’єкти живої природи; розвивати пізнавальну активність учнів; виховувати інтерес до пізнання природи. ХІД УРОКУ І. Організаційний момент ІІ. Повідомлення теми і мети уроку – Які загадки про […]...
- ОРГАНІЗМИ ТА ЧИННИКИ НЕЖИВОЇ ПРИРОДИ ТЕМА 4 ОРГАНІЗМИ І СЕРЕДОВИЩЕ ІСНУВАННЯ Різноманітність умов існування нашої Землі не поступається різноманітності самих організмів. Дитяча енциклопедія &58. ОРГАНІЗМИ ТА ЧИННИКИ НЕЖИВОЇ ПРИРОДИ Основні поняття: АБІОТИЧНІ ЧИННИКИ Пригадайте! Що таке екологічні чинники? Поміркуйте На ілюстрації перед Вами вид організмів, відкритий у 2014 році. Ця істота знайдена в печері на глибині 980 м у західній […]...
- Природні та рукотворні об’єкти (тіла) СВІТ, У ЯКОМУ ТИ ЖИВЕШ Урок 10 Тема. Природні та рукотворні об’єкти (тіла) Мета: дати загальну класифікацію об’єктів навколишнього світу, формуючи цілісне уявлення про нього; учити наводити приклади об’єктів живої та неживої природи, об’єктів, створених руками людини; закріплювати навички групувати об’єкти неживої та живої природи та рукотворні об’єкти за суттєвими ознаками; виховувати дбайливе ставлення до […]...
- Які ознаки мають живі організми? СВІТ, У ЯКОМУ ТИ ЖИВЕШ УРОК 7 Які ознаки мають живі організми? Тема. Які ознаки мають живі організми? Мета: дати учням уявлення про організми, ознаки живих організмів; вчити порівнювати тіла і доводити свою думку; розвивати світогляд, увагу, пам’ять; виховувати дбайливе ставлення до рідної природи. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент, II. Повідомлення теми і мети уроку […]...
- Жива і нежива природа СВІТ, У ЯКОМУ ТИ ЖИВЕШ Урок 3 Тема. Жива і нежива природа Мета: розширювати знання учнів про різноманітність природи; розвивати вміння групувати об’єкти неживої та живої природи, порівнювати об’єкти (тіла) живої та неживої природи з метою виявлення відмінностей між ними; розвивати пізнавальну активність учнів; виховувати дбайливе ставлення до природи. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. […]...
- Яке значення для життя на Землі має Сонце? СВІТ НЕЖИВОЇ ПРИРОДИ УРОК 16 Яке значення для життя на Землі має Сонце? Тема. Яке значення для життя на Землі має Сонце? Мета: формувати в учнів уявлення про Сонце, про значення сонячного світла і тепла для рослин, тварин, людини; розвивати мислення; розширювати світогляд учнів; сприяти формуванню в них потреби до пізнання світу. ХІД УРОКУ I. […]...
- Урок 9. Явища природи Урок 9. Явища природи Мета: формувати в учнів знання про явища природи (біологічні, хімічні, фізичні: механічні, теплові, електричні, магнітні, теплові, світлові); розвивати аналітичні здібності, виховувати повагу до природознавчих народних знань та народної творчості. Обладнання: електрофорна машина, полосовий магніт, магнітна стрічка, камертон, лінза. Тип уроку: формування нових знань. Хід уроку I. організаційний момент II. Актуалізація опорних […]...
- Значення природи для життя людини СВІТ, У ЯКОМУ ТИ ЖИВЕШ Урок 15 Тема. Значення природи для життя людини Мета: розкрити значення природи в житті людини; розширювати світогляд; збагачувати словниковий запас учнів; формувати дбайливе ставлення до навколишнього світу, уміння бачити красу природи, порівнювати, робити висновки; виховувати спостережливість. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент >> Вправа “Погода” – Яка зараз пора року? – […]...
- Що таке навколишній світ? СВІТ, У ЯКОМУ ТИ ЖИВЕШ УРОК 2 Що таке навколишній світ? Тема. Що таке навколишній світ? Мета: ознайомити учнів із поняттям “навколишній світ”; розвивати пізнавальну активність учнів; виховувати інтерес до пізнання природи. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Повідомлення теми і мети уроку – Що вивчає природознавство? – Що таке природа? Наведіть приклади. – Розкажіть, […]...
- Бережливе ставлення до природи СВІТ, У ЯКОМУ ТИ ЖИВЕШ Урок 16 Тема. Бережливе ставлення до природи Мета: розповісти учням про необхідність бережливого ставлення до природи; підвести дітей до усвідомлення необхідності зберігати, примножувати природні багатства; розвивати пізнавальний інтерес, логічне мислення; закріплювати правила поведінки в природному середовищі. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент >> Вправа “Погода” – Яка зараз пора року? – […]...
- ЧОМУ БУВАЄ ДЕНЬ І НІЧ? ГОТУЄМОСЬ ДО МАДРІВОК ПОРАМИ РОКУ ПРИРОДА I ПОГОДА Зустріч 4. ЧОМУ БУВАЄ ДЕНЬ І НІЧ? Ти дізнаєшся, що Земля обертається навколо своєї вісі; чому буває день і ніч; що таке доба. Пригадай! Як називається модель земної кулі? – Як добре, – сказав їжачок Хитрячок, – що люди придумали глобус. Завдяки глобусу можна дізнатися не тільки […]...
- Яке значення має природа для життя? СВІТ, У ЯКОМУ ТИ ЖИВЕШ УРОК 13 Яке значення має природа для життя? Тема. Яке значення має природа для життя? Мета: розкрити значення природи в житті людини; розширювати світогляд; збагачувати словниковий запас; формувати дбайливе ставлення до навколишнього світу, вміння бачити красу природи, порівнювати, робити висновки; виховувати спостережливість. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Повідомлення теми […]...
- Запитання до природи. Чому підстрибує м’яч? СВІТ НЕЖИВОЇ ПРИРОДИ Урок 23 Тема. Запитання до природи. Чому підстрибує м’яч? Мета: розповісти дітям, як люди використовують властивості повітря; дослідити, чому підстрибує м’яч; викликати інтерес до пізнання природи, дослідницької діяльності, бажання зрозуміти сутність явищ. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент >> Вправа “Погода” – Яка зараз пора року? – Який місяць? – Яке число? – […]...
- ІНДІЙСЬКИЙ ОКЕАН. ОСОБЛИВОСТІ ПРИРОДИ ОКЕАНУ. ВИДИ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ОХОРОНА ПРИРОДИ ОКЕАНУ УРОК 12. ІНДІЙСЬКИЙ ОКЕАН. ОСОБЛИВОСТІ ПРИРОДИ ОКЕАНУ. ВИДИ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ОХОРОНА ПРИРОДИ ОКЕАНУ Навчальна мета: поглибити та систематизувати знання про особливості природи Індійського океану; продовжити вдосконалення практичних умінь характеризувати кліматичні умови океану, властивості водних мас, природні багатства, наводити приклади представників органічного світу, встановлювати джерела забруднення вод океану, порівнювати з аналогічними характеристиками інших океанів. Основні поняття: […]...
- Філософія природи, її предмет Філософія посбіник Тема 6. ФІЛОСОФІЯ ПРИРОДИ § 1. Природа як предмет конкретно-наукового і філософського осмислення Філософія природи, її предмет Філософська наука, яка дає змогу осмислити природу як ціле, як певну сутність і водночас цілком реальний об’єкт, має назву філософія природи, або натурфілософія. Майже в кожному навчальному виданні з філософії, зазначено, що “в історії філософської думки […]...
- Живі організми, їх ознаки та умови, необхідні для життя, різноманітність СВІТ, У ЯКОМУ ТИ ЖИВЕШ Урок 14 Тема. Живі організми, їх ознаки та умови, необхідні для життя, різноманітність Мета: дати учням уявлення про ознаки живих організмів та умови, необхідні для життя; розповісти про різноманітність живих організмів; розширювати світогляд; розвивати увагу, пам’ять; виховувати дбайливе ставлення до рідної природи. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент >> Вправа “Погода” […]...
- ЦІЛІСНІСТЬ ПРИРОДИ. РОЛЬ ПРИРОДНИЧИХ ЗНАНЬ У ФОРМУВАННІ НАУКОВОЇ КАРТИНИ СВІТУ УЗАГАЛЬНЕННЯ УРОК 31 ТЕМА. ЦІЛІСНІСТЬ ПРИРОДИ. РОЛЬ ПРИРОДНИЧИХ ЗНАНЬ У ФОРМУВАННІ НАУКОВОЇ КАРТИНИ СВІТУ Мета уроку: навчальна – продовжити формування в учнів уявлень про цілісність природи, спільності та відмінності живої і неживої природи, пригадати основні компоненти природи, приклади взаємозв’язків у природі; розвиваюча – навчити школярів сприймати природу як єдине ціле, як систему, людей як частину […]...
- Як треба поводитися серед природи? Підбиваємо підсумки. Що ти знаєш про рослини і тварин? СВІТ ЖИВОЇ ПРИРОДИ УРОК 39 Як треба поводитися серед природи? Підбиваємо підсумки. Що ти знаєш про рослини і тварин? Тема. Як треба поводитися серед природи? Підбиваємо підсумки. Що ти знаєш про рослини і тварин? Мета: розповісти учням про необхідність бережливого ставлення до природи; підвести дітей до усвідомлення необхідності зберігати, примножувати природні багатства; розвивати пізнавальний інтерес, […]...
- Що вивчає природознавство? ВСТУП УРОК 1 Що вивчає природознавство? Тема. Що вивчає природознавство? Мета: дати учням уявлення про природознавство, учити розповідати, що вивчає природознавство, ставити запитання про природу; розвивати вміння працювати в парах і вести прості діалоги; виховувати інтерес до вивчення природи. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Повідомлення теми і мети уроку – Сьогодні ми починаємо вивчати […]...
- ЯВИЩА ПРИРОДИ. ПОРИ РОКУ ВСТУП ЯВИЩА ПРИРОДИ. ПОРИ РОКУ Пригадай, що належить до тіл живої та неживої природи. Чим вони відрізняються? Подивися довкола. Все навкруги змінюється. Зацвітають сади. Згодом з квіту облітають пелюстки, і з’являються соковиті яблука і груші. Ще через деякий час листя змінить забарвлення. Його підбере вітерець і понесе у даль. Усі зміни, що відбуваються у природі, […]...
- ЧОМУ ЛЮДИНА НЕ МОЖЕ ІСНУВАТИ БЕЗ ПРИРОДИ? Зустріч 1. ЧОМУ ЛЮДИНА НЕ МОЖЕ ІСНУВАТИ БЕЗ ПРИРОДИ? Мета: розширити уявлення учнів про цінність природи для життя людей та залежність людей від стану навколишнього середовища; розвивати мовлення, мислення; виховувати екологічну культуру. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Читання звернення до читачів авторів підручника (с. 3) Учитель пропонує учням прочитати звернення […]...
- Сонячна система, її склад ВСЕСВІТ І СОНЯЧНА СИСТЕМА &3. Сонячна система, її склад Пригадай! До якої природи належать Сонце, Місяць і зорі? Що ти знаєш про Сонячну систему? Сонце, Місяць, зорі – об’єкти неживої природи. їх називають іще небесними, або космічними тілами, оскільки вони знаходяться в космічному просторі. У Всесвіті безліч небесних тіл, які відрізняються формою, розмірами, температурою поверхні […]...
- Як музика малює картини природи Урок 25 Як музика малює картини природи Мета уроку: збагачувати уявлення учнів про виразні можливості музики щодо відображення образів природи. Вчити порівнювати музичні образи з поетичними і живописними. Дати поняття “тембр”. Розвивати музичний слух, художньо-образне мислення. Виховувати чуйну й гармонійну особистість, пробуджувати інтерес до різних видів мистецтва. Очікувані результати: учні мають уявлення про відтворення образів […]...
- ОПИС ПРИРОДИ. УСНИЙ ДОКЛАДНИЙ ПЕРЕКАЗ ХУДОЖНЬОГО ТЕКСТУ РОЗПОВІДНОГО ХАРАКТЕРУ З ЕЛЕМЕНТАМИ ОПИСУ ПРИРОДИ УРОКИ РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ Тема 14. ОПИС ПРИРОДИ. УСНИЙ ДОКЛАДНИЙ ПЕРЕКАЗ ХУДОЖНЬОГО ТЕКСТУ РОЗПОВІДНОГО ХАРАКТЕРУ З ЕЛЕМЕНТАМИ ОПИСУ ПРИРОДИ ПРИГАДАЙМО. Чим розповідь відрізняється від опису? Опис природи Складовими частинами опису природи є опис її окремих елементів. У художньому описі, крім інформації про природу, передаються ще й враження. Опис природи є одним із засобів характеристики персонажів у […]...
- Людина як частина природи. Охорона природи – Умови життя на планеті Земля Природознавство Всесвіт як середовище життя людини Умови життя на планеті Земля Людина як частина природи. Охорона природи Умови, необхідні для життя людини Біологічні умови: вода, повітря, їжа, грунт, сприятливий клімат. Соціальні умови: дім, родина, стабільне суспільство, професійний успіх, соціальне визнання, достовірна інформація. Екологічні проблеми сучасності Глобальні: 1. Забруднення атмосфери: – парниковий ефект; – руйнування озонового […]...
- Запитання до природи. Як економно використовувати воду вдома? СВІТ НЕЖИВОЇ ПРИРОДИ Урок 20 Тема. Запитання до природи. Як економно використовувати воду вдома? Мета: розповісти учням про економне використання води; дати уявлення про те, який шлях долає вода, перш ніж потрапляє в наші будинки; закріплювати знання про воду і про те, як людина її використовує; формувати пізнавальний інтерес до природи; виховувати екологічну свідомість. ХІД […]...
- ЦІЛІСНІСТЬ ПРИРОДИ. РОЛЬ ПРИРОДНИЧИХ ЗНАНЬ У ФОРМУВАННІ НАУКОВОЇ КАРТИНИ СВІТУ. НАУКИ, ЩО ВИВЧАЮТЬ ПРИРОДУ УРОК 30. ЦІЛІСНІСТЬ ПРИРОДИ. РОЛЬ ПРИРОДНИЧИХ ЗНАНЬ У ФОРМУВАННІ НАУКОВОЇ КАРТИНИ СВІТУ. НАУКИ, ЩО ВИВЧАЮТЬ ПРИРОДУ Мета: узагальнити та систематизувати знання про компоненти природи та їх взаємозв’язки; сформувати загальні уявлення про природничі науки та об’єкт їх вивчення; сприяти розумінню ролі природничих знань у формуванні наукової картини світу; розвивати уміння наводити приклади взаємозв’язків в природі, визначати […]...
- Урок 1. Вступ. Поняття про природу. Місце людини в природі, довкіллі. Вивчення природи людиною. Значення знань про природу в житті та діяльності людини Урок 1. Вступ. Поняття про природу. Місце людини в природі, довкіллі. Вивчення природи людиною. Значення знань про природу в житті та діяльності людини Мета: формувати уявлення учнів про природу, про місце людини в ній; ознайомити учнів із методами її дослідження (спостереження, вимірювання, експеримент); розглянути прилади, за допомогою яких учні будуть спостерігати за природними явищами; обгрунтувати […]...
- Сутність природи. Історичний розвиток уявлень про природу Розділ V. ЛЮДИНА І ПРИРОДА Уроки 29-30 . Сутність природи. Історичний розвиток уявлень про природу Мета: створити в учнів власне розуміння основних понять уроку; розширювати міжпредметні зв’язки; сприяти духовному розвитку учнів. Тип уроку: вивчення нового матеріалу. Форма проведення уроку: урок-лекція. Епіграф: – У природі немає нічого безкорисного. (М. Монтень) ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. […]...
- Запитання до природи. Чим снідає їжачок? СВІТ ЖИВОЇ ПРИРОДИ Урок 40 Тема. Запитання до природи. Чим снідає їжачок? Мета: уточнювати і розширювати уявлення учнів про їжака як представника диких тварин; розповісти про живлення диких тварин; викликати інтерес до пізнання природи; виховувати любов до світу тварин. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент >> Вправа “Погода” – Яка зараз пора року? – Який місяць? […]...
- Зв’язне мовлення. Особливості опису природи. Усний вибірковий переказ тексту розповідного характеру з елементами опису природи І СЕМЕСТР ІМЕННИК Урок № 35 Тема: Зв’язне мовлення. Особливості опису природи. Усний вибірковий переказ тексту розповідного характеру з елементами опису природи Мета: пояснити особливості будови речень опису природи, а також відмінність між науковим та художнім описами; організувати спостереження за мовою зразків високохудожніх пейзажів, створених українськими письменниками; повторити вивчене школярами на уроках літератури про художні […]...
- Запитання до природи. Звідки береться олія? РІДНИЙ КРАЙ Урок 54 Тема. Запитання до природи. Звідки береться олія? Мета: ознайомити дітей з історією створення соняшникової олії, зі способами її виготовлення; виховувати інтерес до пізнання природи. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент >> Вправа “Погода” – Яка зараз пора року? – Який місяць? – Яке число? – Тепло чи холодно надворі? – Який стан […]...
- ПЕРЕВІР СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ: ЩО ТИ ЗНАЄШ ПРО ВСЕСВІТ? Зустріч 11. ПЕРЕВІР СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ: ЩО ТИ ЗНАЄШ ПРО ВСЕСВІТ? Мета: перевірити знання учнів за вивченим розділом; розвивати вміння порівнювати і робити висновки; виховувати охайність під час письмової роботи. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ – Сьогодні на уроці ви перевірите свої знання про Всесвіт. III. ЗАПИТАННЯ ДЛЯ ПОВТОРЕННЯ (с. […]...
- Грунт. Значення грунту для живої природи і господарської діяльності людини СВІТ НЕЖИВОЇ ПРИРОДИ Урок 24 Тема. Грунт. Значення грунту для живої природи і господарської діяльності людини Мета: дати учням уявлення про грунт, склад грунту; застосовуючи методи дослідницької діяльності, продемонструвати властивості грунту; розповісти про значення грунту для життя рослин, тварин, людини; ознайомити з перетворювальною діяльністю людей (як люди дбають про землю); розвивати загально-навчальні уміння учнів; виховувати […]...
- ЧОМУ НА ЗЕМЛІ ІСНУЮТЬ ПОРИ РОКУ ВСТУП ЧОМУ НА ЗЕМЛІ ІСНУЮТЬ ПОРИ РОКУ Пригадай, що тобі відомо про рух Землі навколо своєї осі. Які бувають пори року? Здавна люди помітили, що коли Сонце піднімається високо на небосхилі, – на Землі тепло, а коли опускається низько, – холодно. Теплі пори року (весна, літо) змінюються холодними (осінь, зима), тому що Земля обертається не […]...
- ЗАПИТАЄМО В МАТІНКИ ПРИРОДИ: ЯК ПОЛІПШИТИ РОДЮЧІСТЬ ГРУНТУ Мета: ознайомити учнів із засобами збереження та поліпшення родючості грунту; розвивати мислення, допитливість; виховувати дбайливе ставлення до природи. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Фронтальне опитування – Доведіть, що у грунті містяться повітря, вода, пісок, глина і перегній. – Яка речовина “зафарбовує” грунти в чорний колір? – Поясніть: для чого люди […]...
- Урок 15. Уявлення про Всесвіт. Зоряні світи Урок 15. Уявлення про Всесвіт. Зоряні світи – галактики. Зорі, сузір’ Я Мета: формувати в учнів систему знань про Всесвіт, галактики, зорі, планети, метеори, метеорити, космічне випромінювання і будову Всесвіту; формувати практичні вміння орієнтуватися на місцевості за допомогою зір; розвивати вміння аргументувати свою відповідь, використовуючи додаткові джерела географічних знань. Обладнання: карта зоряного неба, атласи, схеми […]...
- ДОБОВИЙ РУХ ЗЕМЛІ ВСЕСВІТ I СОНЯЧНА СИСТЕМА § 7. ДОБОВИЙ РУХ ЗЕМЛІ – Які рухи здійснює Земля у Всесвіті? Що таке вісь Землі? Що відбувається на Землі внаслідок обертання ЇЇ навколо осі? Що таке доба? Земля у Всесвіті здійснює два основні рухи: обертається навколо своєї осі та рухається навколо Сонця. Унаслідок цих рухів на Землі відбуваються певні природні […]...
- Світ природи в пейзажі Образи природи тварин, людей у мистецтві 17. Світ природи в пейзажі Пейзаж – це картина, на якій зображена природа, певний краєвид. В. Бялиницький-Бируля. Початок весни Ф. Коновалюк. Осінь Б. Пузирков. Перед штормом Б. Нестеренко. Пори року. Весна на Афоні Основним завданням у створенні пейзажу є передача простору. Для правильної побудови композиції вирішальне значення має вибір […]...