ЩО СПІЛЬНЕ В МОДЕЛЯХ

Розділ 2 Моделювання

& 4. Поняття моделі та предметної галузі

4.4. ЩО СПІЛЬНЕ В МОДЕЛЯХ

1. Модель відображає лише настану властивостей, відношень та особливостей поведінки об’єкта – оригіналу. Наприклад, модель автомобіля не має двигуна, муляж яблука не відтворюй смакових якостей.

ЩО СПІЛЬНЕ В МОДЕЛЯХ

Рис. 2.8. Модель підйомного крана не має двигуна, корпус виготовлений з іншого матеріалу, має менші розміри і потужність, але подібний зовнішній вигляд, може піднімати вантаж і рухатись не гусеницях

2. До одного

об’єкта можна створювати різні модель Наприклад, паперовий літачок, пластмасова іграшка, що відтворює лише форму літака, зменшена модель літака, яка відтворює не тільки форму, а й функцію літати.

– Дізнатися більше про тривимірне моделювання ви зможете на диску.

ЩО СПІЛЬНЕ В МОДЕЛЯХ

Чим більше ознак об’єкта відображує модель, тіш повнішою вона є. Створюючи модель, людина намагається найбільш повно відобразити лише ті ознаки об’єктів, що є важливими та суттєвими для досягнення поставленої мети. Якщо, наприклад, модель пароплава створюють для колекції, то суттєвими є його зовнішні ознаки, а не можливість плавати. Створюючи паперовий кораблик, який діти будуть лапу скати у струмку, важливо, щоб він міг плавати.

Від мети моделювання залежать вимоги до моделі, тобто які саме ознаки об’єкта-оригіналу вона має відображати.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...Тест узагальнення 3 процеси життєдіяльності тварин.
Ви зараз читаєте: ЩО СПІЛЬНЕ В МОДЕЛЯХ