Соловйов Володимир СергійовичПолітологічний словник

Соловйов Володимир Сергійович (1853 – 1900) – російський філософ. Закінчив Московський університет, захистив магістерську дисертацію на тему “Критика західної філософії”, в якій зазначав обмеженість позитивізму. Вивчав історію релігії, кабалістику, окультизм в Азії, захистив докторську дисертацію (“Критика абстрактних джерел”). Вважав, що “справжнє “нормальне суспільство” має бути вільною теократією”. Закликав, зокрема росіян, розвивати християнську цивілізацію, брати активну участь у

житті Вселенської Церкви. “Руська церква, – писав С., – не має духовної свободи, вона підпорядкована світській владі і є казенним православ’ям. Тому національна російська Церква покинута Духом Істини і любові й не є істиною Церквою Бога”. Є. закликав до очищеної, справжньої, єдиної і неподільної Вселенської Церкви. Критикував російське самодержавство як недосконале у справі продовження державотворення, розпочатого Петром І. Суть імперії вбачав у наднаціональній єдності Сходу і Заходу. Вважав, що Росія – це не лише російський народ, це – сім’я народів, утворена не примусово, а на добровільних засадах.
Принципово виступав проти будь-якого рабства і соціальної системи, що спирається на обмеження свобод людини. Сформулював досить реалістичну концепцію національного питання (“Національне питання в Росії 1884 – 1891”).

Хто є хто в європейській та американській політичній науці: Малий політологічний словник. – Львів, 1997.

М. Головатий


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No Ratings Yet)
Loading...


Яке значення мають водойми у природі.
Ви зараз читаєте: Соловйов Володимир Сергійович