ТЕМАТИЧНИЙ КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ З ТЕМИ “ПОВЕДІНКА ТВАРИН”
Урок 56. ТЕМАТИЧНИЙ КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ З ТЕМИ “ПОВЕДІНКА ТВАРИН”
Знання і вміння за плечима не носити.
Народна мудрість
Мета уроку: визначити рівень навчальних досягнень учнів з теми “Поведінка тварин”. Розвивати логічне мислення, увагу, пам’ять. Виховувати культуру оформлення письмових робіт.
Обладнання і матеріали: картки для контролю знань.
Тип уроку: узагальнення і контролю знань.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний етап.
1. Організація класу.
2. Розминка “Епіграф”. Як наведена в епіграфі народна мудрість
II. Актуалізація опорних знань.
Вправа “Слова за хвилину”: повторення термінів і понять, вивчених протягом теми. Робота в парах: хвилину називає поняття один учень, другу хвилину – інший.
III. Мотивація навчальної діяльності.
– От і ще один рубіж подолано, ще одну тему вивчено. Залишається тільки дізнатися свій рівень навчальних досягнень.
IV. Контрольна робота з теми “Поведінка тварин”.
Виконайте тестові завдання 1-6, виберіть одну правильну відповідь
(кожна правильна відповідь – 1 бал).
1. Дослідник спостерігав за поведінкою дослідної тварини,
А логограму.
Б ехограму.
В етограму.
Г кардіограму.
2. Для мами-пташки розкритий дзьоб пташеняти є сигналом приносити їжу. Такі сигнали називають
А знаковий стимул.
Б підкріплювальний сигнал.
В звукова модель.
Г показник голоду.
3. У собаки підіймаються вуха, коли вона чує шурхіт біля дверей до кімнати. Така реакція є
А умовним рефлексом.
Б безумовним рефлексом.
В інстинктом.
Г научінням.
4. Виберіть визначення, що відповідає поняттю імпринтинг.
А система послідовних безумовних рефлексів
Б реакція організму на зовнішнє подразнення
В фіксація в пам’яті ознак об’єктів у перші моменти після народження
Г утворення реакції на штучний подразник на базі природженої поведінки
5. Який поведінковий акт не можна віднести до грумінгу?
А пилові ванни горобців
Б купання в болоті слонів
В будування гнізда сойкою
Г чищення пір’я ластівкою
6. Дослід із ширмою під час годування, коли тварина правильно очікує їжу під час руху годівниці за ширмою, можна віднести до
А пошукової поведінки.
Б елементарної розумової діяльності.
В природженої нервової діяльності.
Г захисної поведінки.
7. Поясніть малюнки (кожен по 1 балу).
Танець бджіл під літерою А називають коловим вербувальним танцем. Що він означає?
Мурашки торкаються одна одної вусиками. Для чого вони це роблять?
8. Дайте коротку відповідь на запитання, закінчивши речення (кожна відповідь по 1 балу).
Назвіть соціальних тварин _____________
Що таке територіальна поведінка? ________________
9. Розгляньте малюнки. Що спільного і відмінного в поведінці цих тварин? Опишіть її біологічне значення (природжена чи набута, у чому доцільність тощо) (2 бали).
V. Підсумки.
Підбиття підсумків роботи.
VI. Домашнє завдання.
Підготувати міні-проекти (на вибір) на теми: “Як тварини пристосовані до життя в різних умовах”, “Заповідні території України”.
Related posts:
- ТЕМАТИЧНИЙ КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ З ТЕМИ “ПРОЦЕСИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ТВАРИН” Урок 46. ТЕМАТИЧНИЙ КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ З ТЕМИ “ПРОЦЕСИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ТВАРИН” Найбільший скарб – це знання. Народна мудрість Мета уроку: визначити рівень навчальних досягнень учнів з теми “Процеси життєдіяльності тварин”. Розвивати логічне мислення, увагу, пам’ять. Виховувати культуру оформлення письмових робіт. Обладнання і матеріали: картки для контролю знань. Тип уроку: узагальнення і контролю знань. ХІД УРОКУ І. […]...
- ТЕМАТИЧНИЙ КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ З ТЕМИ “РІЗНОМАНІТНІСТЬ ТВАРИН: ХРЕБЕТНІ ТВАРИНИ” Урок 30. ТЕМАТИЧНИЙ КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ З ТЕМИ “РІЗНОМАНІТНІСТЬ ТВАРИН: ХРЕБЕТНІ ТВАРИНИ” Я насмілюсь стверджувати, що з усіх знань Найкорисніше для нас знання природи, її законів. Ж.-Б. Ламарк Мета уроку: узагальнити знання та визначити рівень навчальних досягнень учнів з теми “Різноманітність тварин: хребетні тварини”. Розвивати логічне мислення. Виховувати культуру оформлення письмової роботи. Обладнання і матеріали: картки-завдання […]...
- ТЕМАТИЧНИЙ КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ З ТЕМИ “РІЗНОМАНІТНІСТЬ ТВАРИН: БЕЗХРЕБЕТНІ ТВАРИНИ” Урок 16. ТЕМАТИЧНИЙ КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ З ТЕМИ “РІЗНОМАНІТНІСТЬ ТВАРИН: БЕЗХРЕБЕТНІ ТВАРИНИ” Немає такої вершини, яку б не подолала наполегливість… Мета уроку: узагальнити знання та визначити рівень навчальних досягнень учнів з теми “Різноманітність тварин: безхребетні тварини”. Розвивати логічне мислення. Виховувати культуру оформлення роботи. Обладнання і матеріали: картки-завдання для тематичного контролю знань. Тип уроку: узагальнення та контроль […]...
- ТЕМАТИЧНИЙ КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ З ТЕМИ “ОРГАНІЗМИ І СЕРЕДОВИЩЕ ІСНУВАННЯ” Урок 63. ТЕМАТИЧНИЙ КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ З ТЕМИ “ОРГАНІЗМИ І СЕРЕДОВИЩЕ ІСНУВАННЯ” Знання – це скарб, а вміння вчитись – ключ до нього. Народна мудрість Мета уроку: визначити рівень навчальних досягнень учнів з теми “Організми і середовище існування”. Розвивати логічне мислення, увагу, пам’ять. Виховувати культуру оформлення письмових робіт. Обладнання і матеріали: картки для контролю знань. Тип […]...
- УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ З ТЕМИ. ЗАХИСТ МІНІ-ПРОЕКТІВ Цілі уроку: – освітня: узагальнити, систематизувати і закріпити знання з теми; – розвивальна: розвивати вміння використовувати раніше вивчену інформацію, аналізувати, зіставляти та робити висновки; – виховна: виховувати розуміння єдності всього живого, бережливе ставлення до життя та розуміння відповідальності людини за наслідки її діяльності. Обладнання і матеріали: фото й малюнки тварин у різних життєвих ситуаціях, фрагменти […]...
- УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ ІЗ ТЕМИ Цілі уроку: – освітня: узагальнити, систематизувати і закріпити знання з теми; – розвивальна: розвивати вміння використовувати раніше вивчену інформацію, аналізувати, зіставляти та робити висновки; – виховна: виховувати розуміння єдності всього живого, бережливе ставлення до життя та розуміння відповідальності людини за наслідки її діяльності. Обладнання і матеріали: таблиці й рисунки із зображеннями тварин, таблиці “Клітина тварин”, […]...
- УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ З ТЕМИ Цілі уроку: – освітня: узагальнити, систематизувати і закріпити знання з теми; – розвивальна: розвивати вміння використовувати раніше вивчену інформацію, аналізувати, зіставляти та робити висновки; – виховна: виховувати розуміння єдності всього живого, бережливе ставлення до життя та розуміння відповідальності людини за наслідки її діяльності. Обладнання й матеріали: таблиці або слайди презентації, фотографії, із зображення діяльності людини […]...
- Узагальнення теми “Поведінка тварин” ТЕМА 3 ПОВЕДІНКА ТВАРИН Під поведінкою тварин розуміють дії, за допомогою яких вони отримують їжу, воду, кисень, підтримують чистоту свого тіла, взаємодіють із середовищем, а також організовують свою життєдіяльність. Д. Дьюсбері Узагальнення теми “Поведінка тварин” ПОВЕДІНКА ТВАРИН – сукупність виявів зовнішньої активності організмів, спрямованих не пристосування до навколишнього середовища й задоволення природних потреб. Iл. 233. […]...
- СУСПІЛЬНА ПОВЕДІНКА ТВАРИН Цілі уроку: – освітня: розглянути особливості суспільної поведінки тварин; – розвивальна: розвивати вміння робити аналіз інформації та використовувати здобуті раніше знання; – виховна: виховувати розуміння єдності всіх живих організмів і бережливе ставлення до природи. Обладнання й матеріали: малюнки тварин у різних життєвих ситуаціях, фрагменти відеофільмів. Базові поняття і терміни уроку: поведінка, вроджена поведінка, набута поведінка, […]...
- ПОВЕДІНКА ТВАРИН, МЕТОДИ ЇЇ ВИВЧЕННЯ Урок 47. ПОВЕДІНКА ТВАРИН, МЕТОДИ ЇЇ ВИВЧЕННЯ Лабораторне дослідження “Спостереження за поведінкою тварин” Людина, що вперше починає досліджувати, Замріяно дивиться вдалину, де дослідник Підкорює шлях до вершин пізнання. Ви також можете туди дістатись… Єдиний шлях – праця… Мета уроку: сформувати уявлення про поведінку тварин та методи її вивчення. Навчити учнів проводити спостереження за поведінкою тварин […]...
- СОЦІАЛЬНА ПОВЕДІНКА. ТИПИ УГРУПОВАНЬ ТВАРИН ЗА К. ЛОРЕНЦЕМ. ІЄРАРХІЯ У ГРУПІ Урок 52. СОЦІАЛЬНА ПОВЕДІНКА. ТИПИ УГРУПОВАНЬ ТВАРИН ЗА К. ЛОРЕНЦЕМ. ІЄРАРХІЯ У ГРУПІ Пустіть тварин у своє життя… Мета уроку: розглянути особливості соціальної поведінки тварин. Сформувати поняття про типи угруповань тварин за К. Лоренцем та ієрархію. Розвивати логічне мислення та пізнавальний інтерес. Виховувати любов до живих істот. Основні поняття: поодинокі тварини, соціальні тварини, анонімні та […]...
- Поведінка тварин БУДОВА ТА ЖИТТЄДІЯЛЬНІСТЬ ТВАРИН УРОК № 7 Тема. Поведінка тварин. Мета: Ознайомити учнів з особливостями поведінки тварин, розповісти про науку етологію. Обладнання й Матеріали: Підручник [1], зошит [3], фотографії, малюнки, плакати, схеми, що дозволяють ілюструвати поведінку тварин. Базові поняття й Терміни: Поведінка тварин, етологія Тип уроку: Вивчення нового матеріалу. Хід уроку I. Організаційний етап II. […]...
- УЗАГАЛЬНЕННЯ Й КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ З ТЕМИ Тема. ІСТОРИЧНИЙ РОЗВИТОК І РІЗНОМАНІТНІСТЬ ОРГАНІЧНОГО СВІТУ УРОК 48. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ З ТЕМИ Цілі уроку: узагальнити й закріпити знання про основи еволюційного вчення, основні закономірності еволюційних процесів та історію розвитку життя на Землі, розвивати вміння практичного використання одержаних знань, виховувати повагу до всіх живих організмів і розуміння важливості діяльності людини для всього живого […]...
- СУСПІЛЬНА ПОВЕДІНКА ТВАРИН, її ОСОБЛИВОСТІ Й ЗНАЧЕННЯ. ТЕРИТОРІАЛЬНА І ГРУПОВА ПОВЕДІНКА. РЕПРОДУКТИВНА ПОВЕДІНКА ТЕМА 3. ПОВЕДІНКА ТВАРИН & 40. СУСПІЛЬНА ПОВЕДІНКА ТВАРИН, її ОСОБЛИВОСТІ Й ЗНАЧЕННЯ. ТЕРИТОРІАЛЬНА І ГРУПОВА ПОВЕДІНКА. РЕПРОДУКТИВНА ПОВЕДІНКА Ви дізнаєтеся про те, як спілкуються тварини одного або різних видів, які форми суспільної поведінки тварин відомі вченим, та як вони проявляються у групових і територіальних видів. А також про те, як утворюється група тварин і […]...
- УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ. ЗАХИСТ МІНІ-ПРОЕКТІВ Цілі уроку: – освітня: узагальнити, систематизувати і закріпити знання з теми; – розвивальна: розвивати вміння використовувати раніше вивчену інформацію, аналізувати, зіставляти та робити висновки; – виховна: виховувати розуміння єдності всього живого, бережливе ставлення до життя та розуміння відповідальності людини за наслідки її діяльності. Обладнання й матеріали: таблиці, схеми або слайди презентації із зображенням особливостей внутрішньої […]...
- ПОВЕДІНКА ТВАРИН У ПРИРОДІ ТА МЕТОДИ ЇЇ ВИВЧЕННЯ Цілі уроку: – освітня: розглянути процеси, які визначають поведінку тварин; розвивати уявлення про методи вивчення поведінки тварин; – розвивальна: розвивати вміння використовувати раніше здобуті знання, зіставляти інформацію з різних джерел; – виховна: виховувати повагу до праці вчених та розуміння знаходити правильні рішення шляхом дискусії. Обладнання: таблиця “Рефлекторна дуга”, фото й малюнки тварин, фрагменти відеофільмів. Основні […]...
- УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ Цілі уроку: – освітня: узагальнити, систематизувати і закріпити знання з теми; – розвивальна: розвивати вміння використовувати раніше вивчену інформацію, аналізувати, зіставляти та робити висновки; – виховна: виховувати розуміння єдності всього живого, бережливе ставлення до життя та розуміння відповідальності людини за наслідки її діяльності. Обладнання і матеріали: таблиці “Тип Кільчасті черви. Клас П’явки”, “Тип Членистоногі”, “Комахи”, […]...
- ПРАКТИЧНА РОБОТА № 7 “ВИЗНАЧЕННЯ ФОРМ ПОВЕДІНКИ (АБО ТИПІВ УГРУПОВАНЬ) ТВАРИН (ЗА ВІДЕОМАТЕРІАЛАМИ АБО ОПИСОМ)” Цілі уроку: – освітня: навчитися розрізняти форми поведінки тварин за описом або відеофрагментами; – розвивальна: розвивати вміння аналізувати, робити висновки та критично сприймати інформацію; – виховна: виховувати розуміння єдності всього живого та дбайливого ставлення до всіх живих істот. Обладнання й матеріали: відеофрагменти або описи форм поведінки різних тварин, проектор, комп’ютери або інші засоби для демонстрування […]...
- Одиниці вимірювання часу. Перетворення одиниць вимірювання часу. Тематичне опитування. Контроль знань учнів з теми УРОК 34 Тема. Одиниці вимірювання часу. Перетворення одиниць вимірювання часу. Тематичне опитування. Контроль знань учнів з теми Мета: вправляти учнів у записуванні та перетворенні іменованих чисел; перевірити рівень знань учнів з теми “Шестицифрові числа. Іменовані числа”. Обладнання: картки для індивідуальної роботи, макети годинника. ХІД УРОКУ I. Повторення вивченого про одиниці часу 1. Перетворення одиниць вимірювання […]...
- ОЦІНЮВАННЯ ЗНАНЬ З ТЕМИ “ФІЛОСОФСЬКІ ДУМКИ” СИСТЕМА УРОКІВ З ОСНОВ ФІЛОСОФІЇ УРОК 35 ТЕМА. ОЦІНЮВАННЯ ЗНАНЬ З ТЕМИ “ФІЛОСОФСЬКІ ДУМКИ” Мета: перевірити міцність знань учнів і вміння їх використовувати на практиці; розвивати вміння аналізувати факти та робити висновки; виховувати самостійність щодо підготовки до уроку, пошуку нових знань, роботи з додатковою інформацією. Тип уроку: урок контролю знань. Хід уроку I. Організаційний момент […]...
- ПОВЕДІНКА ТВАРИН І РОЗМНОЖЕННЯ ТЕМА 3 ПОВЕДІНКА ТВАРИН Організм, який виживає, але зазнає поразки в розмноженні, володіє нульовою пристосованістю. Д. Дьюсбері &53. ПОВЕДІНКА ТВАРИН І РОЗМНОЖЕННЯ Основне поняття: РЕПРОДУКТИВНА ПОВЕДІНКА ТВАРИН Пригадайте! Що таке розмноження? Поміркуйте Різнобарвне та найяскравіше забарвлення в метеликів, коралових риб та птахів. На ілюстрації Ви бачите самця качки-мандаринки. Для чого ж йому така “краса”? А […]...
- ОЦІНЮВАННЯ ЗНАНЬ З ТЕМИ “СВІДОМІСТЬ ПІЗНАННЯ” СИСТЕМА УРОКІВ З ОСНОВ ФІЛОСОФІЇ УРОК 19 ТЕМА. ОЦІНЮВАННЯ ЗНАНЬ З ТЕМИ “СВІДОМІСТЬ ПІЗНАННЯ” Мета: перевірити й оцінити знання з теми; виховувати самостійність щодо опанування додаткового матеріалу, вміння концентрувати увагу, навички застосування на практиці отриманих знань. Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань. Форма проведення: письмова контрольна робота. Хід уроку I. Організаційний момент II. Мотивація […]...
- ПОВЕДІНКА ТВАРИН ТА її ПРИЧИНИ ТЕМА 3 ПОВЕДІНКА ТВАРИН Поведінка тварини – це результат спадковості й умов середовища. З підручника &48. ПОВЕДІНКА ТВАРИН ТА її ПРИЧИНИ Основні поняття: ВРОДЖЕНА ПОВЕДІНКА. НАБУТА ПОВЕДІНКА. ПОВЕДІНКОВИЙ АКТ Пригадайте! Що таке поведінка? Поміркуйте Чому зяблики, які зросли в неволі без батьків, уміють співати, але їхній спів “зачатковий” і збіднений? Чому молоді бджоли вміють літати, […]...
- ПОВЕДІНКА ТВАРИН ТЕМА 3 ПОВЕДІНКА ТВАРИН Скільки існує людство, стільки воно задумується над поведінкою тварин. І. Акімушкін &47. ПОВЕДІНКА ТВАРИН Основне поняття: ПОВЕДІНКА ТВАРИН Пригадайте! Що таке подразливість? Поміркуйте Наука про поведінку тварин називається етологією. Її засновниками вважають Конрада Лоренца (1903-1989), Ніколаса Тінбергена (1907-1988) та Карла фон Фріша (1886-1982), які у 1973 році отримали Нобелівську премію з […]...
- ПОВЕДІНКА ТВАРИН ТА МЕТОДИ ЇЇ ВИЗНАЧЕННЯ ТЕМА 3. ПОВЕДІНКА ТВАРИН Вивчаючи цю тему, ви дізнаєтеся про: ✓ особливості поведінки різних тварин; ✓ зв’язок між поведінкою тварин та їхнім способом життя; ✓ зміни у поведінці тварин у процесі їхньої еволюції & 37. ПОВЕДІНКА ТВАРИН ТА МЕТОДИ ЇЇ ВИЗНАЧЕННЯ Ви дізнайтеся про то, що таке етологія, для чого вивчають поведінку тварин та які […]...
- ПОВЕДІНКА РОСЛИН І ТВАРИН. ЗНАЧЕННЯ ПРИСТОСУВАННЯ ОРГАНІЗМІВ ДО УМОВ ІСНУВАННЯ УРОК 10. ПОВЕДІНКА РОСЛИН І ТВАРИН. ЗНАЧЕННЯ ПРИСТОСУВАННЯ ОРГАНІЗМІВ ДО УМОВ ІСНУВАННЯ Мета: поглибити знання учнів про поведінку рослин і тварин, визначити значення пристосування організмів до умов навколишнього середовища; розвивати уміння пояснювати особливості поведінки рослин і тварин; виховувати комунікативні здібності, спостережливість, дбайливе ставлення до природи. Обладнання: малюнки та фотографії тварин та рослин, фрагменти відеофільмів “Життя […]...
- ПОВЕДІНКА ТВАРИН Й ІНДИВІДУАЛЬНИЙ РОЗВИТОК ТЕМА 3 ПОВЕДІНКА ТВАРИН Розвиток поведінки – це результат взаємодії генотипу й середовища. З підручника &52. ПОВЕДІНКА ТВАРИН Й ІНДИВІДУАЛЬНИЙ РОЗВИТОК Основні поняття: ІНДИВІДУАЛЬНА ПОВЕДІНКА. ПОВЕДІНКОВІ РЕАКЦІЇ Пригадайте! Що таке онтогенез? Поміркуйте Бражник очковий – нічний метелик з родини бражників. Передні крила з витягнутою вершиною і з темними розмитими смужками. Задні крила червоно-рожеві, із синіми […]...
- ТЕРИТОРІАЛЬНА ПОВЕДІНКА ТВАРИН ТЕМА 3 ПОВЕДІНКА ТВАРИН Територія для тварин – це ділянка, яку потрібно охороняти. Г. Набл &55. ТЕРИТОРІАЛЬНА ПОВЕДІНКА ТВАРИН Основне поняття: ТЕРИТОРІАЛЬНА ПОВЕДІНКА Пригадайте! Що таке соціальна поведінка, ієрархія та територіальність? Поміркуйте Перед Вами слід бурого ведмедя на кордоні його володінь, залишений ним для інших косолапих. Як Ви думаєте, яку інформацію з цих слів”зчитують” ведмеді […]...
- ОЦІНЮВАННЯ ЗНАНЬ З ТЕМИ “ПРИРОДА ТА ЕКОЛОГІЯ” СИСТЕМА УРОКІВ З ОСНОВ ФІЛОСОФІЇ УРОК 24 ТЕМА. ОЦІНЮВАННЯ ЗНАНЬ З ТЕМИ “ПРИРОДА ТА ЕКОЛОГІЯ” Мета: перевірити й оцінити знання учнів з теми, розвивати самостійність мислення, вміння висловлювати власну точку зору, аргументувати свої відповіді, виховувати екологічну культуру. Тип уроку: урок контролю та оцінки знань. Форма проведення: письмова контрольна робота. Хід уроку I. Організаційний момент II. […]...
- ЕВОЛЮЦІЯ ПОВЕДІНКИ ТВАРИН, ЇЇ ПРИСТОСУВАЛЬНЕ ЗНАЧЕННЯ Цілі уроку: – освітня: узагальнити знання про поведінку тварин, її еволюцію та пристосувальне значення; – розвивальна: розвивати вміння аналізувати та робити висновки; – виховна: виховувати розуміння єдності всього живого та розуміння взаємовпливу всіх живих організмів, зокрема, людини. Обладнання й матеріали: фото й малюнки тварин у різних життєвих ситуаціях, фрагменти відеофільмів. Базові поняття і терміни уроку: […]...
- АГРЕСИВНА ПОВЕДІНКА ТВАРИН, ЇЇ ПРОЯВИ І ЗНАЧЕННЯ ТЕМА 3. ПОВЕДІНКА ТВАРИН & 41. АГРЕСИВНА ПОВЕДІНКА ТВАРИН, ЇЇ ПРОЯВИ І ЗНАЧЕННЯ Ви дізнаєтеся про те, що таке агресивна поведінка тварин, про її прояви та значення, а також про ритуальну або демонстративну поведінку. – Чому в народі кажуть “живуть як кішка з собакою”? У більшості тварин агресія спостерігається в період розмноження. Де явище добре […]...
- ВРОДЖЕНА І НАБУТА ПОВЕДІНКА Урок 48. ВРОДЖЕНА І НАБУТА ПОВЕДІНКА Маленьке мавпеня дуже міцно стискає кулачки, Чіпляючись за шерсть мами, щоб… Мета уроку: сформувати уявлення про вроджену та набуту поведінку тварин, навчити учнів її розрізняти. Розкрити біологічне значення вродженої та набутої поведінки в житті тварини. Розвивати уяву, критичне мислення. Виховувати любов до живих істот. Основні поняття: умовні та безумовні […]...
- ФОРМИ ПОВЕДІНКИ ТВАРИН, ІНДИВІДУАЛЬНА ПОВЕДІНКА. ТИПИ ПОВЕДІНКОВИХ РЕАКЦІЙ. ВИДОВА СХИЛЬНІСТЬ ДО ДЕЯКИХ ФОРМ ПОВЕДІНКИ ТЕМА 3. ПОВЕДІНКА ТВАРИН & 39. ФОРМИ ПОВЕДІНКИ ТВАРИН, ІНДИВІДУАЛЬНА ПОВЕДІНКА. ТИПИ ПОВЕДІНКОВИХ РЕАКЦІЙ. ВИДОВА СХИЛЬНІСТЬ ДО ДЕЯКИХ ФОРМ ПОВЕДІНКИ Ви дізнаєтеся про тe, які форми поведінки притаманні тваринам, чим відрізняється поведінка в суспільних і поодиноких тварин, як ті або інші форми поведінки пов’язані із життєдіяльністю певних тварин. З попереднього параграфа ви дізналися, що поведінка […]...
- ФОРМИ ПОВЕДІНКИ ТВАРИН Цілі уроку: – освітня: узагальнити знання учнів про форми поведінки тварин; – розвивальна: розвивати вміння робити аналіз інформації та використовувати здобуті раніше знання; – виховна: виховувати розуміння єдності всього живого. Обладнання й матеріали: фото й малюнки тварин у різних життєвих ситуаціях, фрагменти відеофільмів. Базові поняття і терміни уроку: поведінка, вроджена поведінка, набута поведінка, форми поведінки, […]...
- Соціальна поведінка і соціальний контроль Соціологія: загальний курс. Навчальний посібник для студентів вищих закладів освіти України ЧАСТИНА ДРУГА. ОСНОВНІ СОЦІОЛОГІЧНІ ПОНЯТТЯ І КАТЕГОРІЇ Розділ 4. КАТЕГОРІЇ ТЕОРІЇ СОЦІАЛЬНОЇ СТРУКТУРИ 4.8. Соціальна поведінка і соціальний контроль Соціологія вивчає поведінку людини в суспільстві, але вона, за висловом сучасного шведського соціолога П. Монсона, вивчає не лише “поведінку людини в суспільстві”, але й суспільство […]...
- ПОВЕДІНКА ТВАРИН У ПРИРОДІ ТА МЕТОДИ ЇЇ ВИВЧЕННЯ ТЕМА 3 ПОВЕДІНКА ТВАРИН Якою є поведінка тварин у природі? Чим вона зумовлена? Які є типи поведінкових реакцій різних видів тварин? Як відбувається научіння у тварин? Чим цікаво соціальна поведінка тварин і як тварини спілкуються між собою? &43. ПОВЕДІНКА ТВАРИН У ПРИРОДІ ТА МЕТОДИ ЇЇ ВИВЧЕННЯ Пригадайте, які є методи біологічних досліджень. ЩО ТАКЕ ПОВЕДІНКА? […]...
- РЕПРОДУКТИВНА ТА ТЕРИТОРІАЛЬНА ПОВЕДІНКА Урок 51. РЕПРОДУКТИВНА ТА ТЕРИТОРІАЛЬНА ПОВЕДІНКА Як павич розпустив хвоста… Приказка Мета уроку: розглянути особливості репродуктивної і територіальної поведінки та їхню роль у житті тварин. Розвивати логічне мислення. Виховувати культуру спілкування. Основні поняття: репродуктивна поведінка, шлюбна поведінка, залицяння, батьківська поведінка, територіальна поведінка, мічення території. Обладнання і матеріали: відеофрагменти репродуктивної та територіальної поведінки тварин, малюнки, фото. […]...
- СУСПІЛЬНА ПОВЕДІНКА ТВАРИН ТЕМА 3 ПОВЕДІНКА ТВАРИН &48. СУСПІЛЬНА ПОВЕДІНКА ТВАРИН Пригадайте, яких комах називають суспільними. – Соціобіологія – науковий напрям, який попав розвиватися в другій половині XX століття. Завданням цієї науки є всебічне вивчення біологічних основ соціальної поведінки, організації, динаміки та еволюції суспільних гpуп тварин від найнижчих форм до людини. ЧИМ ВІДРІЗНЯЮТЬСЯ ПООДИНОКІ ТВАРИНИ ВІД СУСПІЛЬНИХ? У […]...
- КОРЕКЦІЯ ЗНАНЬ З ТЕМИ “НЕМЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ” ТЕМА 1. НЕМЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ УРОК 16. КОРЕКЦІЯ ЗНАНЬ З ТЕМИ “НЕМЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ” Цілі: відкоригувати знання учнів з теми “Неметалічні елементи та їхні сполуки”. Обладнання: роздавальний матеріал. Тип уроку: корегування. Форми роботи: робота в групах, індивідуальна робота. ХІД УРОКУ I. Організація класу II. Оголошення результатів контрольної роботи III. Корегування знань […]...
- ТИПИ УГРУПОВАНЬ ТВАРИН Цілі уроку: – освітня: розглянути типи угруповань тварин і видову схильність тварин до деяких форм поведінки; – розвивальна: розвивати вміння зіставляти та робити висновки, находити спільні ознаки в різних об’єктів; – виховна: виховувати розуміння єдності всіх живих організмів і бережливе ставлення до природи. Обладнання й матеріали: фото й малюнки тварин у різних життєвих ситуаціях, фрагменти […]...