ТЕМАТИЧНИЙ КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ З ТЕМИ “РІЗНОМАНІТНІСТЬ ТВАРИН: ХРЕБЕТНІ ТВАРИНИ”
Урок 30. ТЕМАТИЧНИЙ КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ З ТЕМИ “РІЗНОМАНІТНІСТЬ ТВАРИН: ХРЕБЕТНІ ТВАРИНИ”
Я насмілюсь стверджувати, що з усіх знань
Найкорисніше для нас знання природи, її законів.
Ж.-Б. Ламарк
Мета уроку: узагальнити знання та визначити рівень навчальних досягнень учнів з теми “Різноманітність тварин: хребетні тварини”. Розвивати логічне мислення. Виховувати культуру оформлення письмової роботи.
Обладнання і матеріали: картки-завдання для тематичного контролю.
Тип уроку: узагальнення та контролю знань.
ХІД
I. Організаційний етап.
Поясніть епіграф. Чи пов’язаний він з темою сьогоднішнього уроку?
II. Актуалізація опорних знань.
Вправа “Слова за хвилину”. Робота в парах. Учні називають усі терміни і поняття, які вони запам’ятали, вивчаючи хребетних тварин. Протягом хвилини називає перший учень, протягом другої хвилини – другий і т. д.
III. Мотивація навчальної діяльності.
Учитель: протягом тривалого часу ми працювали над темою, вивчаючи хребетних тварин. Нарешті настав час оцінити рівень знань, якого ви досягли.
IV. Тематична контрольна робота з теми “Різноманітність тварин (хребетні
Приклад роботи.
Виконайте тестові завдання 1-6, виберіть одну правильну відповідь (кожна правильна відповідь – 1 бал).
1. Скелет побудований з хрящової тканини в
А коропа дзеркального.
Б акули білої.
В ящірки прудкої.
Г пінгвіна королівського.
2. В амфібій порівняно з рибами з’явились
А зяброве дихання та довгий хвіст.
Б легеневе дихання та п’ятипалі кінцівки.
В щелепи для захоплення їжі.
Г луска на шкірі та слиз.
3. Яка з тварин не належить до рептилій?
А ящірка прудка
Б вуж звичайний
В гадюка степова
Г саламандра плямиста
4. Чому зображений на малюнку птах не може літати?
А не має крил
Б не має кіля
В має довгі ноги
Г має довгу шию
5. Для якої групи хребетних тварин характерні такі ознаки: живуть у різних середовищах, мають шерстний покрив, дві пари кінцівок, вушні раковини, теплокровні.
А амфібії
Б рептилії
В птахи
Г ссавці
6. Розгляньте малюнок. Які продукти чи товари виробляє людина із цієї риби?
А шкіру на шкіряні речі
Б червону ікру для їжі
В плавці на суп
Г печінку на ліки
7. Утворіть пари між представником, зображеним на малюнку, та групою хребетних, до якої він належить (2 бали).
А хрящові риби
Б кісткові риби
В амфібії
Г рептилії
Д ссавці
8. Дайте коротку відповідь на запитання, закінчивши речення (кожна відповідь по 1 балу).
Форма тіла окуня ____.
Шерсть – це ____.
9. Укажіть, до яких груп хребетних тварин належать кажан і сова. Порівняйте цих тварин, зазначивши риси подібності та відмінності (2 бали).
V. Підсумки.
Підбиття підсумків роботи.
VI. Домашнє завдання.
Розпочати роботу над підготовкою міні-проекту “Способи живлення тварин”, повторити матеріал теми “Вступ”.
Related posts:
- ТЕМАТИЧНИЙ КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ З ТЕМИ “РІЗНОМАНІТНІСТЬ ТВАРИН: БЕЗХРЕБЕТНІ ТВАРИНИ” Урок 16. ТЕМАТИЧНИЙ КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ З ТЕМИ “РІЗНОМАНІТНІСТЬ ТВАРИН: БЕЗХРЕБЕТНІ ТВАРИНИ” Немає такої вершини, яку б не подолала наполегливість… Мета уроку: узагальнити знання та визначити рівень навчальних досягнень учнів з теми “Різноманітність тварин: безхребетні тварини”. Розвивати логічне мислення. Виховувати культуру оформлення роботи. Обладнання і матеріали: картки-завдання для тематичного контролю знань. Тип уроку: узагальнення та контроль […]...
- ТЕМАТИЧНИЙ КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ З ТЕМИ “ПРОЦЕСИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ТВАРИН” Урок 46. ТЕМАТИЧНИЙ КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ З ТЕМИ “ПРОЦЕСИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ТВАРИН” Найбільший скарб – це знання. Народна мудрість Мета уроку: визначити рівень навчальних досягнень учнів з теми “Процеси життєдіяльності тварин”. Розвивати логічне мислення, увагу, пам’ять. Виховувати культуру оформлення письмових робіт. Обладнання і матеріали: картки для контролю знань. Тип уроку: узагальнення і контролю знань. ХІД УРОКУ І. […]...
- ТЕМАТИЧНИЙ КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ З ТЕМИ “ПОВЕДІНКА ТВАРИН” Урок 56. ТЕМАТИЧНИЙ КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ З ТЕМИ “ПОВЕДІНКА ТВАРИН” Знання і вміння за плечима не носити. Народна мудрість Мета уроку: визначити рівень навчальних досягнень учнів з теми “Поведінка тварин”. Розвивати логічне мислення, увагу, пам’ять. Виховувати культуру оформлення письмових робіт. Обладнання і матеріали: картки для контролю знань. Тип уроку: узагальнення і контролю знань. ХІД УРОКУ І. […]...
- ТЕМАТИЧНИЙ КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ З ТЕМИ “ОРГАНІЗМИ І СЕРЕДОВИЩЕ ІСНУВАННЯ” Урок 63. ТЕМАТИЧНИЙ КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ З ТЕМИ “ОРГАНІЗМИ І СЕРЕДОВИЩЕ ІСНУВАННЯ” Знання – це скарб, а вміння вчитись – ключ до нього. Народна мудрість Мета уроку: визначити рівень навчальних досягнень учнів з теми “Організми і середовище існування”. Розвивати логічне мислення, увагу, пам’ять. Виховувати культуру оформлення письмових робіт. Обладнання і матеріали: картки для контролю знань. Тип […]...
- УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ ІЗ ТЕМИ Цілі уроку: – освітня: узагальнити, систематизувати і закріпити знання з теми; – розвивальна: розвивати вміння використовувати раніше вивчену інформацію, аналізувати, зіставляти та робити висновки; – виховна: виховувати розуміння єдності всього живого, бережливе ставлення до життя та розуміння відповідальності людини за наслідки її діяльності. Обладнання і матеріали: таблиці й рисунки із зображеннями тварин, таблиці “Клітина тварин”, […]...
- УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ З ТЕМИ. ЗАХИСТ МІНІ-ПРОЕКТІВ Цілі уроку: – освітня: узагальнити, систематизувати і закріпити знання з теми; – розвивальна: розвивати вміння використовувати раніше вивчену інформацію, аналізувати, зіставляти та робити висновки; – виховна: виховувати розуміння єдності всього живого, бережливе ставлення до життя та розуміння відповідальності людини за наслідки її діяльності. Обладнання і матеріали: фото й малюнки тварин у різних життєвих ситуаціях, фрагменти […]...
- УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ З ТЕМИ Цілі уроку: – освітня: узагальнити, систематизувати і закріпити знання з теми; – розвивальна: розвивати вміння використовувати раніше вивчену інформацію, аналізувати, зіставляти та робити висновки; – виховна: виховувати розуміння єдності всього живого, бережливе ставлення до життя та розуміння відповідальності людини за наслідки її діяльності. Обладнання й матеріали: таблиці або слайди презентації, фотографії, із зображення діяльності людини […]...
- ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ХРЕБЕТНИХ ТВАРИН Урок 17. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ХРЕБЕТНИХ ТВАРИН Ланцетник – це хребетна тварина без хребта… Мета уроку: сформувати уявлення в учнів про хребетних тварин, з’ясувати їхні загальні ознаки. Розвивати критичне мислення. Виховувати любов до природи. Основні поняття: хорда, хребет, нервова трубка, кишка, зяброві щілини, клоака. Обладнання і матеріали: таблиці “Хребетні тварини”, короткі відео – фрагменти хордових тварин […]...
- УЗАГАЛЬНЕННЯ Й КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ З ТЕМИ Тема. ІСТОРИЧНИЙ РОЗВИТОК І РІЗНОМАНІТНІСТЬ ОРГАНІЧНОГО СВІТУ УРОК 48. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ З ТЕМИ Цілі уроку: узагальнити й закріпити знання про основи еволюційного вчення, основні закономірності еволюційних процесів та історію розвитку життя на Землі, розвивати вміння практичного використання одержаних знань, виховувати повагу до всіх живих організмів і розуміння важливості діяльності людини для всього живого […]...
- ДИХАННЯ ТА ГАЗООБМІН У ТВАРИН. ОРГАНИ ДИХАННЯ (ГАЗООБМІНУ), ЇХНЯ РІЗНОМАНІТНІСТЬ І ФУНКЦІЇ. ЗНАЧЕННЯ ПРОЦЕСІВ ДИХАННЯ ДЛЯ ВИВІЛЬНЕННЯ ЕНЕРГІЇ В КЛІТИНІ Урок 32. ДИХАННЯ ТА ГАЗООБМІН У ТВАРИН. ОРГАНИ ДИХАННЯ (ГАЗООБМІНУ), ЇХНЯ РІЗНОМАНІТНІСТЬ І ФУНКЦІЇ. ЗНАЧЕННЯ ПРОЦЕСІВ ДИХАННЯ ДЛЯ ВИВІЛЬНЕННЯ ЕНЕРГІЇ В КЛІТИНІ Без дихання існування організму неможливе… Мета уроку: сформувати поняття про дихання та газообмін у тварин, роль цих процесів у житті тварин. Розглянути органи дихання тварин, їхню різноманітність і функції. Основні поняття: газообмін, легеневі […]...
- ПІДТИП ХРЕБЕТНІ, АБО ЧЕРЕПНІ Біологія – універсальний довідник ПІДЦАРСТВО БАГАТОКЛІТИННІ ТВАРИНИ ТИП ХОРДОВІ ПІДТИП ХРЕБЕТНІ, АБО ЧЕРЕПНІ Хребетні характеризуються вищим рівнем організації та ускладненням поведінки порівняно з безчерепними і покривними, що пов’язано з переходом цих тварин до активного живлення та руху. Понад 40 тис. видів сучасних хребетних пристосовані до різноманітних умов існування як у наземних, так і в водних […]...
- УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ. ЗАХИСТ МІНІ-ПРОЕКТІВ Цілі уроку: – освітня: узагальнити, систематизувати і закріпити знання з теми; – розвивальна: розвивати вміння використовувати раніше вивчену інформацію, аналізувати, зіставляти та робити висновки; – виховна: виховувати розуміння єдності всього живого, бережливе ставлення до життя та розуміння відповідальності людини за наслідки її діяльності. Обладнання й матеріали: таблиці, схеми або слайди презентації із зображенням особливостей внутрішньої […]...
- ПОКРИВИ ТІЛА ТВАРИН, ЇХНЯ РІЗНОМАНІТНІСТЬ І ФУНКЦІЇ Урок 39. ПОКРИВИ ТІЛА ТВАРИН, ЇХНЯ РІЗНОМАНІТНІСТЬ І ФУНКЦІЇ Лабораторне дослідження особливостей покривів тіла тварин Без луски риба-не риба, без пір’я птах – не птах… Приказка Мета уроку: дослідити особливості покривів тіла різних тварин; з’ясувати значення покриву в житті організму. Розвивати критичне мислення. Виховувати культуру спілкування. Основні поняття: шкірно-м’язовий мішок, шкіра, луска, лусочки, пір’я, шерсть. […]...
- ПРАКТИЧНА РОБОТА № 4 “ПОРІВНЯННЯ БУДОВИ КРОВОНОСНОЇ СИСТЕМИ ХРЕБЕТНИХ ТВАРИН” Цілі уроку: – освітня: провести порівняння будови кровоносних систем хребетних тварин, які належать до різних груп; – розвивальна: розвивати вміння зіставляти і робити висновки, аналізувати інформацію і використовувати здобуті раніше знання; – виховна: виховувати поважне ставлення до всієї природи взагалі та світу тварин зокрема. Обладнання й матеріали: рисунки, фотографії і схеми кровоносних систем та моделі […]...
- Одиниці вимірювання часу. Перетворення одиниць вимірювання часу. Тематичне опитування. Контроль знань учнів з теми УРОК 34 Тема. Одиниці вимірювання часу. Перетворення одиниць вимірювання часу. Тематичне опитування. Контроль знань учнів з теми Мета: вправляти учнів у записуванні та перетворенні іменованих чисел; перевірити рівень знань учнів з теми “Шестицифрові числа. Іменовані числа”. Обладнання: картки для індивідуальної роботи, макети годинника. ХІД УРОКУ I. Повторення вивченого про одиниці часу 1. Перетворення одиниць вимірювання […]...
- ПРАКТИЧНА РОБОТА № 5 “ПОРІВНЯННЯ БУДОВИ СКЕЛЕТІВ ХРЕБЕТНИХ ТВАРИН” Цілі уроку: – освітня: провести порівняння будови скелетів хребетних тварин, які належать до різних груп; – розвивальна: розвивати вміння зіставляти і робити висновки, аналізувати інформацію і використовувати здобуті раніше знання; – виховна: виховувати поважне ставлення до всієї природи взагалі та світу тварин зокрема. Обладнання й матеріали: колекції, рисунки, фотографії і моделі скелетів різних груп хребетних […]...
- ХРЕБЕТНІ ІЗ ЗАРОДКОВИМИ ОБОЛОНКАМИ (АМНІОТИ) (AMNIOTA) – ПІДЦАРСТВО БАГАТОКЛІТИННІ (METAZOA) Довідник з біології ТВАРИНИ ЦАРСТВО ТВАРИНИ ПІДЦАРСТВО БАГАТОКЛІТИННІ (METAZOA) ХРЕБЕТНІ ІЗ ЗАРОДКОВИМИ ОБОЛОНКАМИ (АМНІОТИ) (AMNIOTA) Плазуни, птахи та ссавці входять до групи вищих хребетних, які ведуть наземний спосіб життя. Запліднення у них тільки внутрішнє. Розмноження відбувається на суші, і лише небагато живородних видів (морські змії, китоподібні) розмножуються у воді. Для всіх вищих хребетних характерне утворення […]...
- ЯК РІЗНОМАНІТНІСТЬ ТВАРИН ВПЛИВАЄ НА ЖИТТЯ ПЛАНЕТИ ЗЕМЛЯ Мета: формувати в учнів уявлення про значення тварин у природі та їх цінність для людей, про види та особливі ознаки тварин; розвивати вміння міркувати, порівнювати; виховувати любов до природи. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Фронтальне опитування – Де “ховається” насіння у квіткових, а де – у хвойних рослин? – Які […]...
- ОЦІНЮВАННЯ ЗНАНЬ З ТЕМИ “ФІЛОСОФСЬКІ ДУМКИ” СИСТЕМА УРОКІВ З ОСНОВ ФІЛОСОФІЇ УРОК 35 ТЕМА. ОЦІНЮВАННЯ ЗНАНЬ З ТЕМИ “ФІЛОСОФСЬКІ ДУМКИ” Мета: перевірити міцність знань учнів і вміння їх використовувати на практиці; розвивати вміння аналізувати факти та робити висновки; виховувати самостійність щодо підготовки до уроку, пошуку нових знань, роботи з додатковою інформацією. Тип уроку: урок контролю знань. Хід уроку I. Організаційний момент […]...
- УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ Цілі уроку: – освітня: узагальнити, систематизувати і закріпити знання з теми; – розвивальна: розвивати вміння використовувати раніше вивчену інформацію, аналізувати, зіставляти та робити висновки; – виховна: виховувати розуміння єдності всього живого, бережливе ставлення до життя та розуміння відповідальності людини за наслідки її діяльності. Обладнання і матеріали: таблиці “Тип Кільчасті черви. Клас П’явки”, “Тип Членистоногі”, “Комахи”, […]...
- Різноманітність тварин. Класифікація тварин ВСТУП УРОК № 2 Тема. Різноманітність тварин. Класифікація тварин. Мета: сформувати у школярів поняття про різноманітність живих організмів і особливості їхньої класифікації. Обладнання й матеріали: підручник [1], зошит [3], фотографії, плакати, малюнки, схеми, що дозволяють показати різноманітність живих організмів і їхню класифікацію. Базові поняття й терміни: Класифікація, біорозмаїття, таксон, царство, клас, ряд, родина, рід, вид. […]...
- КОРЕКЦІЯ ЗНАНЬ З ТЕМИ “НЕМЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ” ТЕМА 1. НЕМЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ УРОК 16. КОРЕКЦІЯ ЗНАНЬ З ТЕМИ “НЕМЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ” Цілі: відкоригувати знання учнів з теми “Неметалічні елементи та їхні сполуки”. Обладнання: роздавальний матеріал. Тип уроку: корегування. Форми роботи: робота в групах, індивідуальна робота. ХІД УРОКУ I. Організація класу II. Оголошення результатів контрольної роботи III. Корегування знань […]...
- ПРАКТИЧНА РОБОТА № 6 “ПОРІВНЯННЯ БУДОВИ ГОЛОВНОГО МОЗКУ ХРЕБЕТНИХ ТВАРИН” Цілі уроку: – освітня: провести порівняння будови головного мозку хребетних тварин, які належать до різних груп; – розвивальна: розвивати вміння зіставляти і робити висновки, аналізувати інформацію і використовувати здобуті раніше знання; – виховна: виховувати поважне ставлення до всієї природи взагалі та світу тварин зокрема. Обладнання й матеріали: рисунки, фотографії і моделі головного мозку різних груп […]...
- ОЦІНЮВАННЯ ЗНАНЬ З ТЕМИ “ПРИРОДА ТА ЕКОЛОГІЯ” СИСТЕМА УРОКІВ З ОСНОВ ФІЛОСОФІЇ УРОК 24 ТЕМА. ОЦІНЮВАННЯ ЗНАНЬ З ТЕМИ “ПРИРОДА ТА ЕКОЛОГІЯ” Мета: перевірити й оцінити знання учнів з теми, розвивати самостійність мислення, вміння висловлювати власну точку зору, аргументувати свої відповіді, виховувати екологічну культуру. Тип уроку: урок контролю та оцінки знань. Форма проведення: письмова контрольна робота. Хід уроку I. Організаційний момент II. […]...
- ПОКРИВИ ТІЛА ТВАРИН, ЇХНЯ РІЗНОМАНІТНІСТЬ ТА ФУНКЦІЇ Цілі уроку: – освітня: розглянути особливості захисту організму від впливу навколишнього середовища у тварин, ознайомити учнів із загальними принципами будови і різноманіттям покривів тіла тварин; – розвивальна: розвивати вміння порівнювати об’єкти та процеси, робити висновки та використовувати раніше здобуті знання; – виховна: виховувати любов до природи та бережливе ставлення до неї. Обладнання й матеріали: таблиці, […]...
- ПРАКТИЧНА РОБОТА 3 “ВИЗНАЧЕННЯ ОСОБЛИВОСТЕЙ ЗОВНІШНЬОЇ БУДОВИ ХРЕБЕТНИХ ТВАРИН У ЗВ’ЯЗКУ З ПРИСТОСУВАННЯМ ЇХ ДО РІЗНИХ УМОВ ІСНУВАННЯ” Урок 29. ПРАКТИЧНА РОБОТА 3 “ВИЗНАЧЕННЯ ОСОБЛИВОСТЕЙ ЗОВНІШНЬОЇ БУДОВИ ХРЕБЕТНИХ ТВАРИН У ЗВ’ЯЗКУ З ПРИСТОСУВАННЯМ ЇХ ДО РІЗНИХ УМОВ ІСНУВАННЯ” У природі немає нічого недоцільного. М. де Монтень Мета уроку: розкрити особливості будови тіла хребетних тварин, пов’язані з пристосуванням до умов їх існування. Розвивати вміння аналізувати, порівнювати, робити висновки. Виховувати культуру оформлення письмових робіт. Обладнання […]...
- ОЦІНЮВАННЯ ЗНАНЬ З ТЕМИ “СВІДОМІСТЬ ПІЗНАННЯ” СИСТЕМА УРОКІВ З ОСНОВ ФІЛОСОФІЇ УРОК 19 ТЕМА. ОЦІНЮВАННЯ ЗНАНЬ З ТЕМИ “СВІДОМІСТЬ ПІЗНАННЯ” Мета: перевірити й оцінити знання з теми; виховувати самостійність щодо опанування додаткового матеріалу, вміння концентрувати увагу, навички застосування на практиці отриманих знань. Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань. Форма проведення: письмова контрольна робота. Хід уроку I. Організаційний момент II. Мотивація […]...
- ПРАКТИЧНА РОБОТА № 3 “ВИЗНАЧЕННЯ ОСОБЛИВОСТЕЙ ЗОВНІШНЬОЇ БУДОВИ ХРЕБЕТНИХ ТВАРИН У ЗВ’ЯЗКУ З ПРИСТОСУВАННЯМ ДО РІЗНИХ УМОВ ІСНУВАННЯ” Цілі уроку: – освітня: на прикладі різних видів ссавців розглянути особливості зовнішньої будови хребетних тварин у зв’язку з пристосуванням до різних умов існування; – розвивальна: розвивати вміння знаходити взаємозв’язки між об’єктами вивчення та вміння аналітично мислити; – виховна: виховувати розуміння важливості існування для нашої планети всіх живих організмів, які на ній існують. Обладнання й матеріали: […]...
- ТВАРИНИ, ЇХ РІЗНОМАНІТНІСТЬ ТА ПОШИРЕННЯ ТЕМА 1 РІЗНОМАНІТНІСТЬ ТВАРИН Не потрібна солов’ю золотая клітка, краще йому зеленая вітка. Прислів’я &6. ТВАРИНИ, ЇХ РІЗНОМАНІТНІСТЬ ТА ПОШИРЕННЯ Ключові терміни: Первинні багатоклітинні. Справжні багатоклітинні Пригадайте! Що таке симетрія тіла, тканини, органи, системи органів? Поміркуйте Всесвітній день тварин (англ. World Animal Day) – міжнародний день, покликаний звернути увагу людства на тварин планети Земля. Його […]...
- Тварини та навколишнє середовищеОхорона тварин. Червона книга України. Природоохоронні території ОРГАНІЗМИ І СЕРЕДОВИЩЕ ІСНУВАННЯ УРОК № 57 Тема. Охорона тварин. Червона книга України. Природоохоронні території. Мета: Ознайомити учнів із Червоною книгою України, розповісти про природоохоронні території й охорону тварин. Обладнання й матеріали: Підручник [1], зошит [3], фотографії, малюнки, плакати, схеми, що дозволяють ілюструвати охорону тварин і природоохоронні території. Базові поняття й терміни: Червона книга, природоохоронні […]...
- ЕКСКУРСІЯ. РІЗНОМАНІТНІСТЬ ТВАРИН СВОГО КРАЮ Урок 61. ЕКСКУРСІЯ. РІЗНОМАНІТНІСТЬ ТВАРИН СВОГО КРАЮ Природа – такий самий унікум, як картина Рафаеля. Знищити її легко, відновити неможливо. І. Бородін Мета уроку: ознайомити учнів з тваринами рідного краю. Формувати вміння вести спостереження в природі, фіксувати їх та аналізувати. Виховувати любов і повагу до живих істот. Обладнання і матеріали: фотоапарат, альбоми для малювання, олівці, […]...
- Тип Хордові. Підтип Безчерепні. Підтип Черепні (Хребетні). Лабораторна робота № 10 “Зовнішня й внутрішня будова ланцетника” (на постійних мікропрепаратах) ХОРДОВІ ТВАРИНИ. БЕЗЧЕРЕПНІ. РИБИ. У цій темі школярі ознайомлюються із загальною характеристикою типу Хордові, до якого входять підтипи Безчерепні й Черепні (Хребетні ), вивчають хрящових і кісткових риб, їх різноманітність, поведінку, роль у водних екосистемах і значення в житті людини. Одержують уявлення про рибне господарство й охорону риб. УРОК № 31 Тема. Тип Хордові. Підтип […]...
- Різноманітність тварин ВСТУП § 2. Різноманітність тварин Чому тварини такі різні? Чи мають вони адреси? Яке значення тварин у природі та для людини? Ми звикли, що, відкриваючи холодильник, бачимо там молоко, яйця, сир, масло… Хто дає нам усе це? Різноманітність тварин Нині у світі налічується понад 2 млн тварин – від одноклітинної крихітки амеби, яку можна побачити […]...
- ПРАКТИЧНА РОБОТА 6 “ПОРІВНЯННЯ БУДОВИ ГОЛОВНОГО МОЗКУ ХРЕБЕТНИХ ТВАРИН (НА МУЛЯЖАХ/МОДЕЛЯХ)” Урок 41. ПРАКТИЧНА РОБОТА 6 “ПОРІВНЯННЯ БУДОВИ ГОЛОВНОГО МОЗКУ ХРЕБЕТНИХ ТВАРИН (НА МУЛЯЖАХ/МОДЕЛЯХ)” З появою сірої речовини у тварин відбулися кардинальні зміни поведінки Мета уроку: поглибити знання про нервову систему тварин. Розглянути особливості будови головного мозку хребетних тварин, з’ясувати особливості його організації в різних представників цих тварин. Розвивати вміння аналізувати та порівнювати. Виховувати культуру оформлення […]...
- Узагальнення теми “Поведінка тварин” ТЕМА 3 ПОВЕДІНКА ТВАРИН Під поведінкою тварин розуміють дії, за допомогою яких вони отримують їжу, воду, кисень, підтримують чистоту свого тіла, взаємодіють із середовищем, а також організовують свою життєдіяльність. Д. Дьюсбері Узагальнення теми “Поведінка тварин” ПОВЕДІНКА ТВАРИН – сукупність виявів зовнішньої активності організмів, спрямованих не пристосування до навколишнього середовища й задоволення природних потреб. Iл. 233. […]...
- Орієнтовне календарно-тематичне планування з біології у 7 класі Орієнтовне календарно-тематичне планування з біології у 7 класі № Уроку Дата Тема уроку Примітка Вступ (4 години) 1 Основні відмінності тварин від рослин і грибів. Особливості живлення тварин 2 Будова тварин. Клітина тварин 3 Тканини тварин 4 Органи та системи органів тварин Тема 1. Різноманітність тварин (26 годин) 5 Поняття про класифікацію тварин 6 Кишковопорожнинні […]...
- ТКАНИНИ ТВАРИН Урок 3. ТКАНИНИ ТВАРИН З миру по нитці – голому сорочка. Приказка Мета уроку: розглянути тканини тварин; ознайомити учнів з типами тканин тварин та їхніми функціями. Розвивати логічне мислення; виховувати культуру спілкування. Основні поняття: клітина, органели, тканини тварин: епітеліальні, сполучні, нервові, м’язові, нейрон. Обладнання і матеріали: таблиці “Клітина тварин”, “Тканини тварин”, відеофрагменти рухів тварин (черв’яка, […]...
- ВИДІЛЕННЯ, ЙОГО ЗНАЧЕННЯ ДЛЯ ОРГАНІЗМУ. ОРГАНИ ВИДІЛЕННЯ ТВАРИН Урок 35. ВИДІЛЕННЯ, ЙОГО ЗНАЧЕННЯ ДЛЯ ОРГАНІЗМУ. ОРГАНИ ВИДІЛЕННЯ ТВАРИН “Виділити” з організму – це вивести зайве, непотрібне… Мета уроку: сформувати в учнів поняття виділення, особливості будови та функцій органів виділення. Розвивати логічне та критичне мислення. Виховувати культуру ведення дискусії. Основні поняття: нирки, нефридії, мальпігієві судини, зелені залози. Обладнання і матеріали: таблиці “Органи виділення тварин”, […]...
- ПОКРИВИ ТІЛА ТВАРИН, ЇХ РІЗНОМАНІТНІСТЬ ТА ФУНКЦІЇ. ЗАХИСТ. ПРИСТОСУВАННЯ ДО АКТИВНОГО ЗАХИСТУ І НАПАДУ Тема 2. ПРОЦЕСИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ТВАРИН & 32. ПОКРИВИ ТІЛА ТВАРИН, ЇХ РІЗНОМАНІТНІСТЬ ТА ФУНКЦІЇ. ЗАХИСТ. ПРИСТОСУВАННЯ ДО АКТИВНОГО ЗАХИСТУ І НАПАДУ Ви дізнаєтеся про будову і функції покривів тіла тварин та особливості пристосування цих покривів до захисту організму. Чому паразитичні черви, що живуть у шлунку чи кишечнику людини або тварини, не перетравлюються? Організм будь-якої тварини […]...
- ОСНОВНІ ВІДМІННОСТІ ТВАРИН ВІД РОСЛИН І ГРИБІВ. ОСОБЛИВОСТІ ЖИВЛЕННЯ ТВАРИН Урок 1. ОСНОВНІ ВІДМІННОСТІ ТВАРИН ВІД РОСЛИН І ГРИБІВ. ОСОБЛИВОСТІ ЖИВЛЕННЯ ТВАРИН Володіти знаннями однаково, що володіти скарбом. Народна мудрість Мета уроку: сформувати в учнів уявлення про основні відмінності тварин від рослин і грибів. Розглянути головні ознаки, характерні для тваринних організмів. Розвивати логічне мислення та уяву, уміння порівнювати та аналізувати. Виховувати бережливе ставлення до живого. […]...