Урок 29. Мінерали, гірські породи та їх властивості. Корисні копалини
Урок 29. Мінерали, гірські породи та їх властивості. Корисні копалини
Мета: розширити уявлення учнів про мінерали, гірські породи, корисні копалини, формувати вміння спостерігати, порівнювати й описувати зразки мінералів та гірських порід, виховувати уважність під час роботи з колекціями, комунікабельність, вміння співпрацювати.
Обладнання: колекція мінералів й гірських порід, корисних копалин.
Тип уроку: формування нових знань.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань та умінь
1. Що називають
2. Які форми рельєфу найбільші на материках?
3. Які чинники впливають на формування рельєфу?
4. Що означає поняття “вивітрювання”?
5. назвіть головних руйнівників гірських порід.
6. Як ви вважаєте, чи тільки в горах є гірські породи? З чого складаються рівнини?
7. наведіть приклади гірських порід, які ви вивчали у початковій школі.
III. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності
Учитель звертає увагу учнів на шматочок крейди, який діти бачать із першого класу. Але ж не всі знають, які властивості він має, як утворився. У природі багато гірських порід, які використовує людина.
IV.
1. Поняття “гірська порода” і “мінерал”
Уся товща земної кори складається з різних за властивостями, складом і походженням гірських порід (учитель демонструє базальт, граніт, пісок, глину, вапняк). Гірські породи, у свою чергу, складаються з мінералів. Так, гірська порода “граніт” складається з трьох різних мінералів: польового шпату, кварцу, слюди. Бувають гірські породи, які складаються тільки з одного мінералу: чистий пісок – із кварцу, вапняк – із кальциту (див. додаток 1).
2. Робота з колекцією гірських порід і мінералів
Складається усний опис зразків гірських порід (базальт, граніт, пісок, глина) і мінералів (польовий шпат, кварц, слюда). Перший опис складається колективно. Потім клас поділяється на групи по 4-6 учнів.
Кожна група отримує по 2-3 зразки й заповнює таблицю.
Назва зразка | Колір | Густина | Горючість | Розчинність | Агрегатний стан | Використання |
Вугілля | ||||||
Крейда | ||||||
Пісок | ||||||
Мармур | ||||||
Сірка |
Налічують більш ніж 3 тис. різних мінералів. Але тільки декілька десятків з них зустрічаються у природі у великій кількості (кварц, кальцит). Більша ж частина мінералів зустрічається дуже рідко і не утворює гірських порід (золото, алмази).
Усі гірські породи й мінерали, які використовує людина, називаються корисними копалинами.
Корисні копалини утворюють родовища. Їх розміщення залежить від особливостей будови земної кори, умов утворення гірських порід та мінералів, що їх складають.
V. Закріплення нових знань
1. Визначення характерних ознак гірських порід і мінералів (складання диаграми Вена)
На перетині кіл записують спільні ознаки, а в колах – відмінності.
2. Назвіть відомі вам корисні копалини. Де їх використовує людина?
Які користі копалини добувають у вашій місцевості?
Бесіда за запитаннями. Оцінювання роботи учнів
VІ. Домашнє завдання
1. Опрацювати текст підручника
2. Індивідуальне завдання. Підготувати невелику розповідь (3-4 учня) про будь-яку рослину або тварину, яка має виразні ознаки пристосування до навколишнього середовища.
Related posts:
- Мінерали, гірські породи та їхні властивості. Корисні копалини – Умови життя на планеті Земля Природознавство Всесвіт як середовище життя людини Умови життя на планеті Земля Мінерали, гірські породи та їхні властивості. Корисні копалини Гірські породи Гірські породи Поділяються на магматичні, осадові й метаморфічні. До магматичних гірських порід Належать граніт і базальт, що утворюються із застиглої магми в районах розходження літосферних плит, виверження вулканів. Граніт – одна з найбільш розповсюджених […]...
- Мінерали та гірські породи І СЕМЕСТР РОЗДІЛ ІІІ Географічна оболонка та її складові Тема 1. Літосфера Урок 22. Мінерали та гірські породи Мета: виявити знання учнів про мінерали і гірські породи, з яких складається земна кора, показати їх утворення, розкрити практичне значення корисних копалин, з’ясувати рівень забезпеченості України окремими корисними копалинами; формувати вміння працювати з колекціями, розрізняти корисні копалини […]...
- ЩО ТАКЕ ГІРСЬКІ ПОРОДИ Мета: формувати в учнів уявлення про гірські породи, значення гірських порід у природі; виробляти вміння розрізняти гірські породи в твердому, рідкому і газоподібному станах; виховувати естетичне сприймання об’єктів природи, пізнавальний інтерес до них. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ – Ми починаємо вивчати нову тему “Гірські породи. Грунти”. У цій темі ви […]...
- Внутрішня будова Землі. Гірські породи та мінерали. Будова земної кори РОЗДІЛ 3 ГЕОГРАФІЧНА ОБОЛОНКА Тема 1. Літосфера Наша планета, наче цибулина, одягнена у кілька оболонок, кожна з яких має різні властивості. Найміцніша серед них літосфера, або “кам’яна оболонка”. Саме літосфера надає нашій планеті загалом кулястої форми. Її поверхня не зовсім гладенька. Гори, заввишки у кілька кілометрів, розлогі хвилясто-горбисті рівнини, яри, завглибшки сотні метрів, дуже урізноманітнюють […]...
- Гірські породи, їх значення для людини. Практична робота. Ознайомлення з колекцією гірських порід рідного краю СВІТ НЕЖИВОЇ ПРИРОДИ Урок 25 Тема. Гірські породи, їх значення для людини. Практична робота. Ознайомлення з колекцією гірських порід рідного краю Мета: учити учнів розпізнавати 2-3 види гірських порід своєї місцевості, розповідати про використання людиною гірських порід; розвивати спостережливість, мовлення; виховувати пізнавальний інтерес до навколишнього світу через уміння ставити пізнавальні запитання. ХІД УРОКУ I. Організаційний […]...
- ЩО ТАКЕ КОРИСНІ КОПАЛИНИ Мета: формувати уявлення учнів про корисні копалини та способи їхнього видобутку; розвивати логічне мислення; виховувати пізнавальний інтерес. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (додаток) 1. Фронтальне опитування – Що називають гірськими породами? – З яких гірських порід складається тверда поверхня Землі? – Поміркуйте: чи тільки в горах ми можемо побачити гірські породи? […]...
- ПЕРЕВІР, ЯК ТИ ВМІЄШ ЗАСТОСОВУВАТИ СВОЇ ЗНАННЯ ПРО ГІРСЬКІ ПОРОДИ ТА ГРУНТИ Мета: перевірити, як учні вміють застосовувати знання про гірські породи та грунти; розвивати пам’ять, мислення; виховувати дбайливе ставлення до природи, культуру оформлення письмових робіт. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (додаток) 1. Фронтальне опитування – Чому на поля потрібно вносити добрива і перегній? – Для чого між полями висаджують лісові смуги? – […]...
- Гірські країни. Корисні копалини РОЗДІЛ І V МАТЕРИКИ ПІВНІЧНОЇ ПІВКУЛІ Тема 2. ЄВРАЗІЯ & 39. Гірські країни. Корисні копалини Пригадай або здогадайся 1. Від чого передусім залежить сучасний рельєф материка? 2. Що таке платформи, складчасті пояси? 3. Як поділяють рівнини і гори за висотою? Гірські країни Альпійсько-Гімалайський складчастий пояс. В основі більшості гірських систем Євразії лежать різновікові рухливі складчасті […]...
- ЯКЕ ЗНАЧЕННЯ МАЮТЬ КОРИСНІ КОПАЛИНИ ДЛЯ ЖИТТЯ ЛЮДЕЙ Мета: ознайомити учнів з найважливішими корисними копалинами, економним і раціональним їх використанням; розвивати спостережливість, уміння порівнювати; виховувати почуття гордості за багатство рідного краю, бажання економно використовувати корисні копалини. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ – Подивіться навколо. Вулицею мчать машини. З чого виготовлені деталі до них? (З металу, який виплавляють із залізної […]...
- НА ЯКІ КОРИСНІ КОПАЛИНИ БАГАТА УКРАЇНСЬКА ЗЕМЛЯ? Зустріч 42. НА ЯКІ КОРИСНІ КОПАЛИНИ БАГАТА УКРАЇНСЬКА ЗЕМЛЯ? Мета: ознайомити учнів із властивостями корисних копалин, професіями людей, які добувають корисні копалини; вчити розрізняти види корисних копалин; наводити приклади (2-3) корисних копалин рідного краю; пояснити значення корисних копалин для господарської діяльності людини; розвивати логічне мислення, мовлення; виховувати дбайливе ставлення до природи; вчити економно використовувати багатства […]...
- РЕЛЬЄФ, КОРИСНІ КОПАЛИНИ АФРИКИ. ПРАКТИЧНА РОБОТА 3. ПОЗНАЧЕННЯ НА КОНТУРНІЙ КАРТІ НАЗВ ОСНОВНИХ ГЕОГРАФІЧНИХ ОБ’ЄКТІВ МАТЕРИКА (ПРОДОВЖЕННЯ) Мета Навчальна: удосконалити знання учнів про залежність рельєфу та корисних копалин від тектонічної будови території на прикладі Африки, ознайомити з найбільшим формами рельєфу материка, з мінерально-сировинною базою; Розвивальна: удосконалювати навички роботи з картами, формувати науковий світогляд, розвивати аналітичне мислення, уміння робити висновки й узагальнення, сприяти розвитку інтересу до наук геології, мінералогії; Виховна: виховувати любов до […]...
- Корисні копалини України ПРИРОДА УКРАЇНИ &46. Корисні копалини України Пригадай! Що таке корисні копалини? Наведи приклади. Як називають місця, де добувають корисні копалини? Україна багата на корисні копалини. Тобі відомо, що ці природні утворення людина добуває з надр або з поверхні Землі і використовує в різних цілях. Родовища корисних копалин на фізичній карті позначають умовними знаками. Залежно від […]...
- ПОРОДИ, ЩО СКЛАДАЮТЬ ЗЕМНУ КОРУ РОЗДІЛ III ОБОЛОНКИ ЗЕМЛІ Тема 1 ЛІТОСФЕРА §23. ПОРОДИ, ЩО СКЛАДАЮТЬ ЗЕМНУ КОРУ – Пригадайте відомі вам мінерали і гірські породи. – Яку потужність має земна кора під материками та океанами? ІЗ ЧОГО СКЛАДАЄТЬСЯ ЗЕМНА КОРА. Земна кора складається з мінералів і гірських порід. їх є кілька тисяч видів. Деякі з них відомій вам. Мінерали […]...
- Тектонічна будова, рельєф і корисні копалини Північної Америки Розділ VI Материки північної півкулі Тема 1. Північна Америка & 33. Тектонічна будова, рельєф і корисні копалини Північної Америки Пригадайте: 1. Які є типи тектонічних структур? Як вони пов’язані з формами рельєфу? 2. Яку геологічну роботу виконують льодовики? Як давні льодовики вплинули на формування рельєфу? 3. Як впливає на формування рельєфу процес вулканізму? 4. Що […]...
- Рельєф і корисні копалини Розділ 2 МАТЕРИКИ Тема 5. Північна Америка §40 Рельєф і корисні копалини Пригадайте Які основні етапи формування рельєфу Землі? Геологічна будова та рельєф. Переважно рівнинні простори центральної частини Північної Америки на сході й заході оточені гірськими хребтами, що, як і в Південній Америці, простягаються здебільшого з півночі на південь і тяжіють до узбережжя (мал. 144). […]...
- Тектонічні структури, рельєф, корисні копалини РОЗДІЛ І V МАТЕРИКИ ПІВНІЧНОЇ ПІВКУЛІ Тема 1. ПІВНІЧНА АМЕРИКА & 31. Тектонічні структури, рельєф, корисні копалини Пригадай або здогадайся 1. Який єдиний великий материк існував у Північній півкулі? 2. Які гірські країни є у Північній Америці? Загальні риси рельєфу Три частини материка в рельєфі. Найважливіші особливості поверхні Північної Америки полягають у тому, що західна […]...
- РУДНІ ТА НЕРУДНІ КОРИСНІ КОПАЛИНИ. ЗНАЧЕННЯ МІНЕРАЛЬНО-СИРОВИННИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ РОЗДІЛ ІІ. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРИРОДНИХ УМОВ І ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ ТЕМА 4. МІНЕРАЛЬНО-СИРОВИННІ РЕСУРСИ УРОК 17. РУДНІ ТА НЕРУДНІ КОРИСНІ КОПАЛИНИ. ЗНАЧЕННЯ МІНЕРАЛЬНО-СИРОВИННИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ Тема. Рудні корисні копалини. Родовища залізної, марганцевої, уранової руд. Золоторудні райони України. Нерудні корисні копалини. Родовища нерудної сировини, коштовного каміння. Мінеральні води та грязі. Господарська оцінка мінерально-сировинних ресурсів, основні шляхи […]...
- Корисні копалини Євразії РОЗДІЛ IV МАТЕРИКИ ПІВНІЧНОЇ ПІВКУЛІ ТЕМА 2. Євразія & 43. Корисні копалини Євразії Пригадайте: 1. У яких умовах і як відбувається утворення різних груп мінеральної сировини (паливної, осадової, рудної)? 2. Розгляньте карту корисних копалин Євразії та її умовні знаки. Назвіть, які групи мінеральної сировини тут залягають. Загальна характеристика корисних копалин материка. З кожним роком у […]...
- Тектонічна будова, рельєф і корисні копалини Африки Розділ ІІ. Материки тропічних широт Тема 1. Африка & 11. Тектонічна будова, рельєф і корисні копалини Африки Пригадайте: 1. Що таке літосферні плити та чому вони здатні переміщуватися? 2. Що таке платформи й області складчастості? 3. Як пов’язані між собою тектонічні структури та форми рельєфу? 4. Як будова земної кори впливає на розміщення різних за […]...
- Тектонічна будова, рельєф і корисні копалини Південної Америки Розділ ІІ. Материки тропічних широт Тема 2. Південна Америка & 20. Тектонічна будова, рельєф і корисні копалини Південної Америки Пригадайте: 1. У якій частині Південноамериканської літосферної плити розташований материк? Яка частина Південної Америки знаходиться на краю літосферної плити? 2. Як пов’язані між собою тектонічні структури, форми рельєфу та розміщення родовищ корисних копалин? 3. Які форми […]...
- НАЙБІЛЬШІ РІВНИНИ І ГОРИ ЄВРАЗІЇ. ВІДМІННОСТІ В РЕЛЬЄФІ РІЗНИХ ЧАСТИН МАТЕРИКА. КОРИСНІ КОПАЛИНИ, ОСОБЛИВОСТІ ЇХ ПОХОДЖЕННЯ Розділ II МАТЕРИКИ Урок № 54 (варіант Б) Тема. НАЙБІЛЬШІ РІВНИНИ І ГОРИ ЄВРАЗІЇ. ВІДМІННОСТІ В РЕЛЬЄФІ РІЗНИХ ЧАСТИН МАТЕРИКА. КОРИСНІ КОПАЛИНИ, ОСОБЛИВОСТІ ЇХ ПОХОДЖЕННЯ Мета: встановити основні особливості рельєфу материка, з’ясувати закономірності розміщення форм рельєфу та родовищ корисних копалин у Євразії, визначити найбільші басейни та родовища корисних копалин на материку, розвивати навички роботи з […]...
- ГЕОЛОГІЧНА БУДОВА ТА РЕЛЬЄФ. КОРИСНІ КОПАЛИНИ ПІВНІЧНОЇ АМЕРИКИ УРОК 42. ГЕОЛОГІЧНА БУДОВА ТА РЕЛЬЄФ. КОРИСНІ КОПАЛИНИ ПІВНІЧНОЇ АМЕРИКИ Навчальна мета: формувати знання про геологічну будову, рельєф, закономірності поширення корисних копалин Північної Америки; сприяти розумінню ролі вулканізму та давнього зледеніння у формуванні сучасного рельєфу; вдосконалювати практичні уміння та навички характеризувати основні форми рельєфу материка, порівнювати рельєф Північної та Південної Америки. Обладнання: фізична карта Північної […]...
- МІНЕРАЛЬНО-СИРОВИННІ РЕСУРСИ УКРАЇНИ. ПАЛИВНІ КОРИСНІ КОПАЛИНИ РОЗДІЛ ІІ. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРИРОДНИХ УМОВ І ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ ТЕМА 4. МІНЕРАЛЬНО-СИРОВИННІ РЕСУРСИ УРОК 16. МІНЕРАЛЬНО-СИРОВИННІ РЕСУРСИ УКРАЇНИ. ПАЛИВНІ КОРИСНІ КОПАЛИНИ Тема. Різноманітність і багатство мінерально-сировинних ресурсів, їхній зв’язок із геологічною будовою. Закономірності поширення корисних копалин. Паливні корисні копалини. Перспективні нафтогазоносні райони. Основні родовища нафти і газу. Родовища горючих сланців і торфу. Навчальна мета: […]...
- Геологічна будова, рельєф, корисні копалини Розділ 2 МАТЕРИКИ Тема 3. Південна Америка §30 Геологічна будова, рельєф, корисні копалини Пригадайте Частиною якого давнього материка була територія Південної Америки? Які форми рельєфу переважають в Африці та Австралії? Геологічна будова. Континент Південна Америка складається з двох основних геологічних елементів – Південноамериканської платформи в центрі і на сході та складчастого гірського поясу Анд (див. […]...
- ТЕКТОНІЧНІ СТРУКТУРИ, РЕЛЬЄФ, КОРИСНІ КОПАЛИНИ ПІВНІЧНОЇ АМЕРИКИ Мета: Навчальна: формувати знання про будову земної кори, рельєф та корисні копалини Північної Америки; наблизити до самостійного встановлення зв’язків між тектонічними структурами, основними формами рельєфу та родовищами корисних копалин; сприяти вдосконаленню практичних умінь та навичок працювати з тематичними картами атласу; Розвивальна: розвивати вміння встановлювати аналогії, порівнювати, будувати логічні міркування, робити висновки; Виховна: виховувати самостійність, уважність, […]...
- ТЕКТОНІЧНА БУДОВА. РЕЛЬЄФ, РОЛЬ ВНУТРІШНІХ І ЗОВНІШНІХ СИЛ У ЙОГО ФОРМУВАННІ. КОРИСНІ КОПАЛИНИ ЄВРАЗІЇ Мета: Навчальна: актуалізувати знання про основні форми рельєфу та тектонічні структури, формувати знання про загальні ознаки тектонічної будови та рельєфу Євразії, вдосконалювати практичні уміння та навички виявляти закономірності розташування основних форм рельєфу та корисних копалин за тематичними картами атласу; Розвивальна: розвивати вміння встановлювати аналогії, порівнювати, будувати логічні міркування, робити висновки; виховна: виховувати самостійність, уважність, працелюбність. […]...
- Тектонічна будова, рельєф і корисні копалини Австралії Розділ ІІ. Материки тропічних широт Тема 3. Австралія & 26. Тектонічна будова, рельєф і корисні копалини Австралії Пригадайте: 1. У межах якої літосферної плити розташована Австралія? 2. Які типи тектонічних структур ви знаєте? Як вони пов’язані з формами рельєфу та розміщенням родовищ різних за походженням корисних копалин? Тектонічна будова. Австралія розташована в центральній частині Індо-Австралійської […]...
- Мінеральні ресурси. Паливні корисні копалини Розділ 2. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРИРОДНИХ УМОВ І ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УKPAЇНИ Тема 4. МІНЕРАЛЬНО – СИРОВИННІ РЕСУРСИ Не знаючи мінеральних ресурсів своєї країни, не може успішно працювати ні політик, ні бізнесмен, ні дипломат. Знати мінерально-сировинні ресурси зобов’язаний кожний державний діяч незалежно від посади, яку він обіймає. Володіти інформацією про мінеральні ресурси мають керівники багатомільйонних металургійних комбінатів […]...
- Нерудні корисні копалини Розділ 2. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРИРОДНИХ УМОВ І ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УKPAЇНИ Тема 4. МІНЕРАЛЬНО – СИРОВИННІ РЕСУРСИ §19. Нерудні корисні копалини Географічна розминка Знайдіть у себе дома корисну копалину, яку ви вживаєте в їжу. З’ясуйте, які корисні копалини-ліки продають у найближчих магазинах. Нерудні корисні копалини поширені по всій території України і є найрізноманітнішою та найпоширенішою групою […]...
- ГЕОЛОГІЧНА БУДОВА. ФОРМУВАННЯ РЕЛЬЄФУ ПІВДЕННОЇ АМЕРИКИ. КОРИСНІ КОПАЛИНИ УРОК 31. ГЕОЛОГІЧНА БУДОВА. ФОРМУВАННЯ РЕЛЬЄФУ ПІВДЕННОЇ АМЕРИКИ. КОРИСНІ КОПАЛИНИ Навчальна мета: сформувати систему знань про геологічну будову, основні форми рельєфу, корисні копалини Південної Америки; сприяти розумінню закономірностей розміщення основних форм рельєфу та корисних копалин; вдосконалювати уміння порівнювати рельєф Південної Америки з рельєфом раніше вивчених материків, працювати з тематичними картами атласа. Основні поняття: геологічна будова, […]...
- ПІВНІЧНА АМЕРИКА: ТЕКТОНІЧНА БУДОВА, РЕЛЬЄФ, КОРИСНІ КОПАЛИНИ Мета: – формувати знання про тектонічну будову, рельєф та корисні копалини Північної Америки; наблизити до самостійного встановлення зв’язків між структурними елементами земної кори, основними формами рельєфу та родовищами корисних копалин; сприяти вдосконаленню практичних умінь та навичок працювати з тематичними картами атласу; – розвивати вміння встановлювати аналогії, порівнювати, будувати логічні міркування, робити висновки. – виховувати самостійність, […]...
- ПІВДЕННА АМЕРИКА: ТЕКТОНІЧНА БУДОВА, РЕЛЬЄФ, КОРИСНІ КОПАЛИНИ Мета: – сформувати систему знань про тектонічну будову, основні форми рельєфу, корисні копалини Південної Америки; сприяти розумінню закономірностей розміщення основних форм рельєфу та корисних копалин; удосконалювати вміння порівнювати форми рельєфу материків; працювати з тематичними картами атласу; – розвивати вміння встановлювати причиново-наслідкові зв’язки, будувати логічні роздуми, порівнювати, робити висновки; – формувати вміння раціональної організації навчальної діяльності. […]...
- ГЕОЛОГІЧНА БУДОВА ТА РЕЛЬЄФ МАТЕРИКА, ЇХ ПОРІВНЯННЯ З ПІВДЕННОЮ АМЕРИКОЮ. РОЛЬ ВУЛКАНІЗМУ ТА ДАВНЬОГО ЗЛЕДЕНІННЯ У ФОРМУВАННІ СУЧАСНОГО РЕЛЬЄФУ. КОРИСНІ КОПАЛИНИ, ЗАКОНОМІРНОСТІ ЇХ ПОШИРЕННЯ Розділ II МАТЕРИКИ Урок № 43 Тема. ГЕОЛОГІЧНА БУДОВА ТА РЕЛЬЄФ МАТЕРИКА, ЇХ ПОРІВНЯННЯ З ПІВДЕННОЮ АМЕРИКОЮ. РОЛЬ ВУЛКАНІЗМУ ТА ДАВНЬОГО ЗЛЕДЕНІННЯ У ФОРМУВАННІ СУЧАСНОГО РЕЛЬЄФУ. КОРИСНІ КОПАЛИНИ, ЗАКОНОМІРНОСТІ ЇХ ПОШИРЕННЯ Мета: дослідити взаємозв’язок між тектонічною будовою материка і рельєфом, ознайомити учнів з рельєфом та корисними копалинами Північної Америки; розкрити роль вулканізму та давнього зледеніння […]...
- Внутрішня будова Землі РОЗДІЛ ІІІ ЗЕМЛЯ – ПЛАНЕТА СОНЯЧНОЇ СИСТЕМИ ТЕМА 1 Земля як планета §27. Внутрішня будова Землі Вивчення параграфа допоможе вам: – дізнатися про внутрішню будову Землі; – наводити приклади гірських порід і мінералів; – розвивати вміння досліджувати природні тіла. Астрономи вивчають космос, отримують інформацію про планети й зорі, незважаючи на їх величезну віддаленість. Водночас на […]...
- Географічне положення. Дослідження та освоєння материка. Тектонічна будова, рельєф та корисні копалини РОЗД ІЛ ІІ МАТЕРИКИ ТРОПІЧНИХ ШИРОТ Тема 3. АВСТРАЛІЯ & 24. Географічне положення. Дослідження та освоєння материка. Тектонічна будова, рельєф та корисні копалини Пригадай або здогадайся 1. Чому Австралію іноді називають материком-островом? 2. Пригадай, які материки було відкрито найпізніше за інші. 3. Складовою якого найдавнішого материка була колись Австралія? 4. Який рельєф переважає на давніх […]...
- Тектонічна будова, рельєф, корисні копалини РОЗДІЛ IV МАТЕРИКИ ПІВНІЧНОЇ ПІВКУЛІ Євразія та Північна Америка відносяться до материків Північної півкулі. Обидва континенти мають багато спільних ознак природи, пов’язаних як з їх сучасним розміщенням на земній кулі, так і зі спільністю походження та історією розвитку. Межі обох континентів на півночі проходять по морях Північного Льодовитого океану. Із заходу та сходу материки омиваються […]...
- ТЕКТОНІЧНА БУДОВА, РЕЛЬЄФ ТА КОРИСНІ КОПАЛИНИ ЄВРАЗІЇ Мета: – актуалізувати знання про основні форми рельєфу, формувати знання про особливості формування рельєфу, найбільші рівнини і гори Євразії; створити умови для розуміння відмінностей тектонічної будови та рельєфу Євразії від інших материків; удосконалювати практичні вміння та навички виявляти закономірності розташування форм рельєфу та корисних копалин за тематичними картами атласу; – розвивати вміння встановлювати аналогії, порівнювати, […]...
- Корисні копалини Розділ 2 МАТЕРИКИ Тема 5. Північна Америка §49. Корисні копалини Пригадайте Які корисні копалини належать до паливних? Що таке рудні й нерудні корисні копалини? Тектонічна будова, а також історія геологічного розвитку Євразії зумовили не тільки різноманітність рельєфу, а й багатство її корисних копалин. Євразія має найбільші серед інших материків запаси паливних корисних копалин. Тут зосереджена […]...
- Рудні корисні копалини Розділ 2. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРИРОДНИХ УМОВ І ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УKPAЇНИ Тема 4. МІНЕРАЛЬНО – СИРОВИННІ РЕСУРСИ §18. Рудні корисні копалини Географічна розминка З’ясуйте, чи є у вашій місцевості рудні корисні копалини і які саме. Знайдіть у власній оселі металеві предмети і визначте, з яких рудодержували ці метали. Рудні корисні копалини України різноманітні. З-поміж інших вирізняються […]...
- ТЕКТОНІЧНА БУДОВА ТА РЕЛЬЄФ, КОРИСНІ КОПАЛИНИ АФРИКИ Мета: – актуалізувати знання про закономірності розміщення основних форм рельєфу та родовищ корисних копалин; сформувати знання про особливості тектонічної будови, розміщення основних форм рельєфу та корисних копалин на материку; продовжити вдосконалення практичних умінь та навичок роботи з картами атласу; – розвивати вміння працювати з картами атласу, зіставляти, порівнювати їх; виконувати тестові завдання, здійснювати самоперевірку та […]...