Урок домашнього читання. Байка Езопа “Черепаха та Заєць”
Мета: вчити учнів висловлювати судження про головні проблеми, порушені байкарями; акцентувати увагу школярів на особливостях побудови байок, вчити порівнювати тексти на основі тематичної та образної спорідненості; розвивати навички аналізу художнього твору, виразного читання байок; виховувати позитивні риси характеру, зацікавленість творчістю видатних байкарів.
Обладнання: підручник, портрет Езопа, ілюстрації до байки “Черепаха та Заєць”.
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Привітання
Т. Good morning, boys and girls!
Ps.
Good
Good morning to you!
Good morning, our teacher,
We are glad to see you!
Т. Thank you. I am glad to see you too. Let’s start our lesson. Who is on duty today?
P. I am on duty today.
Т. What date is it today?
P. Today is the… of…
Т. Who is away?
P. All are present today.
ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА УРОКУ
Уведення в іншомовну атмосферу
Т. Розпочати урок я хочу з однієї історії, яка трапилась дуже давно (байка Езопа “Черепаха і Заєць”).
Черепаха і заєць сперечалися, хто з них швидший. Призначили вони час і місце змагання і розійшлися. Та Заєць, розраховуючи на свою природну швидкість, не став бігти, а розлігся біля дороги та й заснув. А Черепаха розуміла, що рухається
1. Як називається твір, який ви прослухали?
2. Чому ви так вирішили?
Правильно, ви прослухали байку “Черепаха і Заєць”, автором якої є відомий давньогрецький байкар Езоп. Ця байка навчає людину поважати природні здібності та не забувати, що без старанної праці досягти чогось у житті майже неможливо.
Вправа “мікрофон”
1. Які моменти байки нам вказують на те, що перед нами не просто казка?
2. Зверніть увагу на ситуації: чи трапляються такі ситуації серед звірів? (Це життєві ситуації людей)
Байки писали в найдавніші часи, тому їх уважають ровесницями міфів. Найвідомішим байкарем був Езоп, жив він так давно, що нас не дійшли певні відомості про нього. Відзначався він неабияким розумом. Про мудрість Езопа складали цілі легенди, які свідчили, що він був розумніший за своїх сучасників і повчав їх байками.
Припускають, що Езоп написав 426 байок. Більшість з них була зібрана в окрему книгу вже після його смерті.
Літературний диктант
1. Назвіть жанр твору про Зайця і черепаху, який ви щойно прослухали. (Байка)
2. Назвіть ім’я засновника байкарського мистецтва. (Езоп)
3. Найвідоміший французький байкар. (Лафонтен)
4. Всесвітньовідомий російський байкар. (І. Крилов)
5. Як називають авторів байок? (Байкарі)
Читання байки та виконання завдань до тексту
Впр. 1, с. 86.
Впр. 2, с. 87.
Впр. 3, с. 87.
Про які природні якості людини йдеться у творі? (Твір навчає поважати природні здібності людини: працьовитість, бажання самоствердитись, досягти успіху. Без старанної праці досягти чогось у житті майже неможливо.)
Робота з ілюстраціями до байки
? Які події зображено на них?
ІІІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА УРОКУ
Підбиття підсумків уроку
Т. The lesson is over. Thank you for your work and attention! Your marks are… Good-bye.
Домашнє завдання
Впр. 4, с. 87.