Урок розвитку комунікативних умінь № 17. Усний переказ художнього тексту розповідного характеру з елементами роздуму

Фонетика. Орфоепія. Орфографія

Урок № 76

Тема. Урок розвитку комунікативних умінь № 17. Усний переказ художнього тексту розповідного характеру з елементами роздуму

Мета:

– навчальна: навчити відтворювати зміст прослуханого тексту художнього стилю з елементами роздуму; збагачувати словниковий запас учнів;

– розвивальна: розвивати зв’язне мовлення, аналітико-синтетичні мисленнєві навички, асоціативну уяву;

– виховна: виховувати культуру людських стосунків.

Внутрішньопредметні зв’язки:орфоепія, лексикологія.

Міжпредметні

зв’язки: мова, література, культура.

Тип уроку: урок розвитку мовленнєвих умінь і навичок.

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ Й ЗАВДАНЬ УРОКУ, МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

IV. ПІДГОТОВЧА РОБОТА ДО СКЛАДАННЯ ТВОРУ

Лексична робота

> З’ясуйте за тлумачним словником значення слів грація, амфора.

Читання тексту

> Прочитайте виразно вірш.

НЕВРОДЛИВА ДІВЧИНКА

Між дітлахів, що бавляться гуртом,

Вона скидається на жабенятко.

Благенька сорочина, штаненята,

Руденькі кучерики

над чолом.

Ще й рот великий, зубки кривуваті,

Лице незвабливе, вилицювате.

Її однолітки, двом хлопчакам, батьки

Купили по велосипеду вчора.

Забувши про дівча, посеред двору

Катаються сьогодні хлопчаки.

Вона за ними біга, не спускає зору.

Їх радість перейшла в її чуття,

Бринить у ній і прямо з серця рветься,

І дівчинка радіє і сміється,

Пройнята щастям світлого буття.

Ні тіні заздрощів, ні наміру лихого

Натурі цій ще звідать не дано.

Для неї стільки скрізь і жвавого, й нового,

Яке для інших мертве вже давно.

Не хочу думать, що настане днина

І заблищить в очах її сльозина,

Коли побачить, що між подруг всіх

Вона і некрасива, й невеличка.

Я хочу вірити, що серце – не дрібничка,

Щоб хтось його зламати міг!

Я хочу вірити, що із роками

Той чистий пломінь, котрий в ній горить,

Свій біль у самоті переболить

І перетопить щонайтяжчий камінь.

І хай незнадлива лицем своїм,

Немає жодної вродливої приміти,

У порусі, у жесті будь-якім

Дитинна грація душі вже світить.

Коли це так, то що тоді ж бо красота

І люд чому її обожествляє?

Це амфора, де тільки пустота,

Чи пломінь, котрий в амфорі сіяє?

М. Заболоцький

Лінгвістичне дослідження

> Визначте стиль і тип мовлення тексту.

> Які ознаки цього типу мовлення?

> Доберіть до тексту заголовок. Порівняйте його з авторським.

> Зі скількох смислових частин складається текст?

> Складіть план тексту.

> Яку б ви дали відповідь на запитання, сформульоване в ньому?

> Перекажіть текст.

V. ПЕРЕКАЗ ТЕКСТУ

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

> Творче завдання: складіть діалог, висловивши свою думку про афоризм видатної людини: “Намагайся красу поєднати з хорошими якостями” (Езоп).


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Урок розвитку комунікативних умінь № 17. Усний переказ художнього тексту розповідного характеру з елементами роздуму