УСНИЙ СТИСЛИЙ ПЕРЕКАЗ ТЕКСТУ НАУКОВОГО СТИЛЮ

ТЕМА 12. УСНИЙ СТИСЛИЙ ПЕРЕКАЗ ТЕКСТУ НАУКОВОГО СТИЛЮ

Вправа 610

І. Науковий стиль – це стиль, сферою використання якого є наукова та науково-технічна діяльність, освіта; він призначений для інформування про результати наукових досліджень, обгрунтування гіпотез, класифікації і систематизації знань, впливу на інтелект читача або (рідше) слухача.

Ознаки наукового стилю: логічність, чіткість, точність, послідовність викладу. Головні ознаки наукового стилю: інформативність, понятійність і предметність, об’єктивність, логічна послідовність,

узагальненість, однозначність, точність, лаконічність, доказовість, переконливість, аналіз, синтез, аргументація, пояснення причиново-наслідкових відношень, висновки.

Текст “Кальцій* характеризується логічністю, послідовністю викладу думок, переконливістю, наявністю аргументації та причиново-наслідкових відношень. Висловлювання зрозуміле читачам, хоча він насичений термінологію (кальцій, раціон, серцева діяльність, імунна система, вітамін D, артеріальний тиск, судоми ніг, пародонтоз) та абстрактною лексикою. Містить складні речення із вставленими конструкціями. Тип викладу інформації –

монологічний. Наявний висновок. Враховуючи вищезазначені ознаки, можна зробити висновок, що цей текст належить до наукового стилю.

Корисним у цьому тексті я вважаю інформацію про значення кальцію для організму людини. Крім цього, важливими є конкретні рекомендації читачам для покращення здоров’я та збагачення організму кальцієм, який є невід’ємною складовою здоров’я людини.

II. План:

1. Вплив кальцію на людський організм.

2. Добова доза кальцію хворої людини.

3. Здоровий раціон.

4. Сонце – виробник вітаміну D.

5. Рослини й сонце – помічники в збагаченні організму кальцієм.

ПЕРЕКАЗ

Кальцій – дуже важливий елемент для здоров’я людини.

Майже 99 % кальцію міститься в кістках і зубах людини. Якщо людині не вистачає цього елемента, і кістки, і зуби відразу починають це відчувати. Кальцій з них починає витрачатися на інші потреби організму, адже він регулює серцеву діяльність, бере участь у згортуванні крові, стимулює імунну систему тощо. Засвоєнню його заважають жири, нестача вітаміну Б, рослин ні кислоти, які містяться в продуктах харчування. Таким чином, організм засвоює всього 20-ЗО % кальцію, що надійшов з їжею.

Кальцій потрібний всім без винятку, дорослим і дітям, людям похилого віку. Правда, у різних дозах. Особливо він необхідний хворим людям.

Щоб поповнити дефіцит кальцію, не обхідно ввести до свого раціону такі рослинні продукти, як овочі зеленого кольору, а саме: огірки, капусту (особливо броколі), кабачки, горох, салат-латук. А також апельсини, абрикоси, яблука, груші, виноград, вишні, ананас, мап го, гранати, дині, насіння соняшнику, агрус, горіхи, різні види смородини (плоди і листя), мигдаль, цибулю, редьку, пророслу пшеницю, полуницю. На кальцій багаті молочні продукти, яйця, риба (лососеві). Варто пам’ятати, що кальцій із м’яса, великої риби, злаків засвоюється важко, тому споживати ці продукти краще з овочами й зеленню. Фахівці не радять захоплюватися шпинатом і квасолею, оскільки вони містять велику кількість елементів, які перешкоджають засвоєнню кальцію організмом. А от вітамін D, навпаки, прискорює засвоєння кальцію. Тому якомога більше варто бувати на сонці, яке сприяє виробленню цього вітаміну. Отже, рослини й сонце допоможуть збагатити організм кальцієм.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: УСНИЙ СТИСЛИЙ ПЕРЕКАЗ ТЕКСТУ НАУКОВОГО СТИЛЮ