Узагальнювальні слова в реченнях з однорідними членами – Просте ускладнене речення

СИНТАКСИС І ПУНКТУАЦІЯ

Просте ускладнене речення

Узагальнювальні слова в реченнях з однорідними членами

При однорідних членах можуть бути узагальнювальні слова, які виступають тими ж членами речення, що й однорідні. Іноді вони відірвані від однорідних іншими членами речення. Усе таке веселе в тій хаті було, прибране, осяюще: і Кужіль м’якого льону на жердці, і чорний Кожух на кілку, і плетена Колиска з дитиною (Марко Вовчок). Золоті Верхи церков Києва, строкаті Натовпи людські на березі, збройна Дружина в лискучих панцирах –

все звеселяло серце Ірини (П. Загребельний). Скрізь: на деревах, на кризі, на сивій Пелені снігу – лежала мовчазна засторога приснулої небезпеки (Ю. Мушкетик).

Як узагальнювальні найчастіше вживаються слова Все, скрізь, всюди, завжди, ніхто, ніщо, ніколи й под., рідше різні частини мови, іноді цілісні словосполучення та фразеологізми. Сонце, і небо, і земля, і квіти – ніщо не затулить і не висвітлить творчість неприглядності (О. Довженко). І от знайшлися в цих місцях Багатства небувалі: і Хутра, й будівельний Ліс, і Золото блискуче (Н. Забіла). Лежала тут Усяка всячина: колесо з велосипеда, стара Лампа, Гачки, Ключі.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5,00 out of 5)


Різноманітність кісткових риб конспект уроку.
Ви зараз читаєте: Узагальнювальні слова в реченнях з однорідними членами – Просте ускладнене речення