Відділ Бурі й червоні водорості

Біологія. Комплексний довідник – підготовка до ЗНО та ДПА

СИСТЕМА ОРГАНІЧНОГО СВІТУ

Відділ Бурі й червоні водорості

Бурі й червоні (багрянки) водорості поширені переважно в морях. Слань морських бурих та червоних водоростей багатоклітинна, як правило, добре помітна неозброєним оком, нерідко розчленована на ризоїди, за допомогою яких рослина прикріплюється до субстрату, та утворення, подібні до вегетативних органів вищих рослин. Червоні водорості відрізняються від бурих червоним забарвленням пластид. Пластиди бурих водоростей,

завдяки пігментам фікобілінам, забарвлені в жовтий або коричневий колір. З бурих водоростей широко використовується ламінарія (морська капуста) як сировина для отримання біологічно активних речовин, з червоних – анфельція, з якої видобувають агар-агар. Крім того, водорості використовують у процесах біологічного очищення стічних вод.

ЦЕ ЦІКАВО

Людина широко використовує водорості для своїх потреб. У багатьох приморських країнах – Франції, Англії, Ірландії, Шотландії, Норвегії та особливо Японії – водорості здавна вживають в їжу, вони становлять значну частину харчового балансу. Тисячі людей

в Японії зайняті збором водоростей, а сотні заводів переробляють їх. У цій країні найбільш поширене використання червоних водоростей під назвою “морського салату”.

Чи не найбільшого використання набула так звана морська капуста – ламінарія. Вона селиться на глибині 10-40 м і досягає до 60 м завдовжки.

Мул, утворений рештками діатомових водоростей, має назву діатоміт. Його висушують та просочують певними речовинами, отримуючи вибухівку – динаміт, який винайшов наприкінці XIX ст. шведський інженер Нобель.

Червоні коралінові водорості були виявлені на максимальній для рослин глибині – 268 м.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Відділ Бурі й червоні водорості