Виступ під час дискусії
Уроки № 52, 53
ЗВ’ЯЗНЕ МОВЛЕННЯ
Тема. Виступ під час дискусії
Мета: ознайомити учнів із порядком проведення дискусії, у формі ділової гри поправляти їх у проведенні, обговорення певної проблеми за заздалегідь сформульованими темою, тезою та питаннями.
Обладнання: підручник.
ХІД УРОКУ
I. Підготовка до сприйняття нового матеріалу.
V Бесіда.
1) Пригадайте відомі вам телепередачі, в основу яких покладено дискусію.
2) Які теми телевізійних дискусій вам запам’яталися?
3) Які тези формулювалися у процесі дискутування?
4)
5) Чи запам’ятався вам хтось із дискутантів і чим саме?
6) Чим, на вашу думку, пояснюється популярність теледискусій (ток-шоу)?
7) Пригадайте дискусії, які виникали у вас на уроках літератури, історії. Щодо яких проблем виникали незгоди?
8) Чи вдалося вам у процесі обговорення порозумітися?
9) Що сприяло і що ставало на заваді порозуміння?
10) Чи вважаєте ви дискусії корисними? Чому?
II. Повідомлення мети і завдань уроку.
III. Вивчення нового матеріалу.
V Пояснення вчителя.
Дискусія
Предмет обговорення і є темою дискусії. Тема дискусії формулюється у певне твердження – тезу. Така теза є вихідним пунктом дискусії.
Кожен із дискутантів, маючи певне уявлення про предмет обговорення – тему, стверджує або спростовує покладену в основу дискусії тезу. Робити це потрібно аргументовано.
Дискутанти висловлюються почергово. Виступи учасників дискусії обов’язково мають стосуватися однієї й тієї ж теми, стверджувати або спростовувати певну тезу. Важливими умовами є толерантність та коректність дискутантів.
Дискусія – одна з найбільш важливих і цікавих форм спілкування.
V Робота з підручником.
Виконання вправи 296.
V Пояснення вчителя.
Умови конструктивності будь-якої дискусії такі:
Тема, запропонована для обговорення, має бути актуальною та соціально важливою;
Учасники дискусії повинні бути зацікавлені темою обговорення;
Потенційні дискутанти мають бути підготовленими, компетентними щодо обговорюваних питань.
Конструктивність дискусії багато в чому залежить і від її керівника – його підготовленості, контактності, тактовності.
Тема дискусії оголошується заздалегідь: її учасники повинні мати час для обміркування проблеми, зіставлення й аналізу різних на неї поглядів, визначення власної позиції. Корисно запропонувати майбутнім дискутантам відповідну літературу, підказати, з ким вони зможуть проконсультуватися.
Відповідно до теми та тези дискусії формулюються питання, які виноситимуться на обговорення. З питаннями майбутніх дискутантів також слід ознайомити заздалегідь. Формулювання кожного питання має передбачити висловлення різних, а то й протилежних поглядів на порушену проблему. Питання мають бути сформульовані чітко й недвозначно. Вони повинні спонукати аудиторію до активного обміну думками.
Дискусія розпочинається вступним словом керівника, в якому він обгрунтовує вибір теми дискусії, визначає мету й завдання учасників, представляє гостей – фахівців із проблеми (якщо їх запрошено). Добре, якщо в процесі обговорення буде використано унаочнення: діаграми, плакати, схеми.
Після вступного слова керівник дискусії пропонує виступити спеціально запрошених осіб (фахівців) або ж когось з аудиторії. Після цього він звертається до дискутантів із запитаннями. Інколи задає уточнюючі, навідні, додаткові питання, тактовно зупиняє учасників дискусії, якщо їхні відповіді виходять за межі обговорюваної проблеми. Часом коментує почуте, проте не нав’язує власних думок і не перебиває того, хто говорить.
Інколи з метою пожвавлення обговорення керівник навмисне створює “ситуацію утруднення”: посилається на приклад із життя, у трактуванні якого є певна суперечність. Це спонукає дискутантів висловити протилежні погляди щодо оцінки такого прикладу. Якщо учасник дискусії не аргументує своїх оцінок, керівник тактовно вказує йому на це.
Після того як обговорення питання вичерпано, керівник підводить підсумки і тільки після цього переходить до обговорення наступного питання. Наприкінці дискусії робляться загальні висновки.
За культурою спілкування також має стежити передовсім керівник дискусії.
IV. Виконання вправ на закріплення вивченого.
V Проведення дискусії.
Підготуватися до дискусії на сформульовану нижче тему. Обміркувати запропоновані до тези запитання, при потребі додавши запитання, сформульовані самостійно. Вибравши керівника дискусії, провести ділову гру-дискусію. Наприкінці дискусії обов’язково підвести підсумки.
Тема. Позбавлення випускників-медалістів пільг при вступі до вузів.
Теза. Пільги для медалістів необхідно поновити.
ПИТАННЯ ДЛЯ ОБГОВОРЕННЯ
1. Чи завжди золота (срібна) медаль засвідчує якнайвищий рівень знань нагородженого нею випускника середньої школи? Що в такому разі є критерієм для нагородження випускника медаллю?
2. Що є медаль: засвідчення лояльності до шкільного керівництва, віддяка за допомогу (здебільшого матеріальну) батьків учня школі, відзнака за виняткову старанність і відповідальність, засіб заохочення на майбутнє?
3. Чи однаковий рівень знань забезпечується різними школами (спеціалізованими та загальноосвітніми, міськими та сільськими)? Хто в такому разі нагороджується медаллю – найкращий випускник (суперучень) чи кращий серед гірших?
4. Яке значення має сьогодні золота (срібна) медаль: моральне чи меркантильне? Яка її функція?
5. Чому, на вашу думку, більшість вузів не погоджується нині надавати пільги медалістам при вступі?
6. Що, на вашу думку, може стати підставою для надання певних пільг при вступі до вузу? Чи правомірно взагалі говорити про пільги при вступі? Якими мають бути такі пільги?
ЯК ПІДВЕСТИ ПІДСУМКИ ДИСКУСІЇ
1. Стисло сформулювати суть позицій, що висловлювались у процесі обговорення.
2. Підкреслити обгрунтованість певних позицій, непереконливість інших.
3. Звернути увагу на точність формулювання дискутантами тез та чіткість і переконливість їхніх аргументів.
4. Звернути увагу на доречність стилю висловлювань (найкраще – публіцистичного з елементами ораторського). Відзначити культуру мовлення учасників дискусії.
5. Відзначити толерантність1 дискутантів.
V. Підведення підсумків уроку.
VI. Домашнє завдання.
Вправа 298.
_______________________________________________________________________
1 Толерантність – терпимість до чужих поглядів, переконань, вірувань.
Related posts:
- УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ № 5. ВИСТУП НА ЗБОРАХ, СЕМІНАРАХ (ЗАЗДАЛЕГІДЬ НЕ ПІДГОТОВЛЕНИЙ) СТИЛІСТИКА МОВИ. КУЛЬТУРА МОВЛЕННЯ. СТИЛІСТИЧНІ ЗАСОБИ ФОНЕТИКИ Урок № 12 УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ № 5. ВИСТУП НА ЗБОРАХ, СЕМІНАРАХ (ЗАЗДАЛЕГІДЬ НЕ ПІДГОТОВЛЕНИЙ) Мета: поглибити знання учнів про особливості проведення зборів, семінарських занять, публічного виступу, вчити планувати і виголошувати непідготовлені промови; розвивати мовленнєво-комунікативні вміння, логічне мислення, творчі й організаторські здібності; виховувати самостійність, активну життєву позицію. […]...
- УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ № 6. ВИСТУП НА ЗБОРАХ, СЕМІНАРАХ (ПІДГОТОВЛЕНИЙ) СТИЛІСТИКА МОВИ. КУЛЬТУРА МОВЛЕННЯ. СТИЛІСТИЧНІ ЗАСОБИ ФОНЕТИКИ Урок № 16 УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ № 6. ВИСТУП НА ЗБОРАХ, СЕМІНАРАХ (ПІДГОТОВЛЕНИЙ) Мета: вчити самостійно готуватися і виступати на семінарах різних видів; розвивати мовленнєво-комунікативні, загальнопізнавальні й організаційно-контрольні вміння, навички мислення високого рівня, творчі здібності; виховувати самостійність, вольові риси характеру. Тип уроку: урок розвитку комунікативних умінь і […]...
- УРОК РОЗВИТКУ МОВЛЕННЄВИХ УМІНЬ № 11. ГОВОРІННЯ. ПИСЬМО. ВИСТУП НА СЕМІНАРАХ, ЗБОРАХ, КОНФЕРЕНЦІЯХ. КОНСПЕКТ ПУБЛІЧНОГО ВИСТУПУ. КОНСПЕКТУВАННЯ ВИСЛОВЛЮВАНЬ, ЩО СПРИЙМАЮТЬСЯ НА СЛУХ ПОГЛИБЛЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ НАЙВАЖЛИВІШИХ ВІДОМОСТЕЙ З ЛІНГВІСТИКИ ТЕКСТУ І СТИЛІСТИКИ Урок № 20 УРОК РОЗВИТКУ МОВЛЕННЄВИХ УМІНЬ №11. ГОВОРІННЯ. ПИСЬМО. ВИСТУП НА СЕМІНАРАХ, ЗБОРАХ, КОНФЕРЕНЦІЯХ. КОНСПЕКТ ПУБЛІЧНОГО ВИСТУПУ. КОНСПЕКТУВАННЯ ВИСЛОВЛЮВАНЬ, ЩО СПРИЙМАЮТЬСЯ НА СЛУХ Мета: повторити та узагальнити знання учнів про публічний виступ, ознайомити з прийомами встановлення й збереження контакту з аудиторією; розвивати павички публічного […]...
- Доповідь. Виступ із доповіддю Урок № 26 ЗВ’ЯЗНЕ МОВЛЕННЯ Тема. Доповідь. Виступ із доповіддю Мета уроку: ознайомити учнів із доповіддю як жанром усного монологічного мовлення, особливостями підготовки її тексту та специфікою публічного виступу; формувати інтелектуально-мовленнєві вміння, необхідні для активної мовленнєвої діяльності. Обладнання: підручник. ХІД УРОКУ І. Повідомлення мети і завдань уроку. ІІ. Підготовка до сприйняття нового матеріалу. V Робота […]...
- УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ № 14. ВИСТУП ПРОБЛЕМНОГО ХАРАКТЕРУ НА ЗБОРАХ, СЕМІНАРАХ СТИЛІСТИЧНІ ЗАСОБИ ЛЕКСИКОЛОГІЇ І ФРАЗЕОЛОГІЇ Урок № 37 УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ № 14. ВИСТУП ПРОБЛЕМНОГО ХАРАКТЕРУ НА ЗБОРАХ, СЕМІНАРАХ Мета: ознайомити учнів із вимогами до виступів, поглибити знання про ораторське мистецтво, удосконалювати вміння добирати й систематизувати матеріал відповідно до теми висловлювання, будувати логічно правильне й композиційно завершене висловлювання; формувати навики аналізу виступу; удосконалювати вміння […]...
- Виступ на семінарах, зборах, конференціях. Переговори § 22. Виступ на семінарах, зборах, конференціях. Переговори 193. На мою думку, наведені поради логічні. Але я маю певні зауваги, які врахувала, складаючи свій варіант тексту. Як готуватися до семінарських занять 1. Прочитайте уважно твір, проблематика якого колективно обговорюватиметься на семінарі чи уроці. 2. Доберіть самостійно критичну літературу, перечитайте її, складіть тези, конспект. 3. Перечитайте […]...
- ВИСТУП НА СЕМІНАРАХ, ЗБОРАХ, КОНФЕРЕНЦІЯХ УРОКИ РОЗВИТКУ ЗВ’ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ Урок 12. ВИСТУП НА СЕМІНАРАХ, ЗБОРАХ, КОНФЕРЕНЦІЯХ Пригадайте – Які основні вимоги до мовлення? – Що таке публічний виступ? 329. Мікрофон. Поясніть, як ви розумієте висловлювання відомого філософа Сократа: “Мистецтво красномовства – це вміння захопити душі словами”. 330.1. Прочитайте виразно вголос виступ науковця Інституту технічної теплофізики на науково-практичній конференції “Енергозбереження”. Визначте […]...
- Виступ на зборах, семінарах УКРАЇНСЬКА МОВА. ПІДГОТОВКА ДО ЗНО ДІЛОВА УКРАЇНСЬКА МОВА Виступ на зборах, семінарах Семінар – один з основних видів групових навчально-теоретичних або практичних занять студентів вищих начальних закладів, учнів загальноосвітніх шкіл, членів наукових гуртків, слухачів курсів. На семінарських заняттях звичайно обговорюються доповіді студентів або учнів з певних питань. При цьому загальна проблема поділяється на ряд часткових. […]...
- Публічний виступ – Усне ділове мовлення ДІЛОВА УКРАЇНСЬКА МОВА Розділ 6. Усне ділове мовлення Публічний виступ Г. З. Апресян у своїй книзі “Ораторське мистецтво” розрізняє такі види публічного виступу: – громадсько-політичне ораторське мистецтво (наприклад, лекції на громадсько-політичні теми, політичні промови, огляди, виступи на мітингах, агітаційні промови); – академічне ораторське мистецтво (наукова доповідь); – судове ораторське мистецтво; – промови з нагоди громадських […]...
- Виступ перед аудиторією: звертання, інтонація, взаємодія зі слухачами, темп і гучність виступу, поведінка під час виступу Урок № 54 Тема. Виступ перед аудиторією: звертання, інтонація, взаємодія зі слухачами, темп і гучність виступу, поведінка під час виступу Мета: пояснити школярам значення інтонації, темпу й гучності мовлення оратора, вправляти їх у варіюванні, поінформувати про особливості ораторського мовлення, ознайомити із засобами досягнення взаємодії зі слухачами, прийомами налагодження контакту з аудиторією, правилами поведінки під час […]...
- Мозковий штурм – КОЛЕКТИВНЕ ОБГОВОРЕННЯ ДІЛОВИХ ПРОБЛЕМ ЕТИКА ДІЛОВОГО СПІЛКУВАННЯ Лекція 11 КОЛЕКТИВНЕ ОБГОВОРЕННЯ ДІЛОВИХ ПРОБЛЕМ “Мозковий штурм” “Мозковий штурм” – це спільне розв’язання творчої проблеми, яке забезпечується особливими прийомами. Ця форма обговорення виникла ще наприкінці 30-х років і спрямована на активізацію творчої думки з використанням засобів, які знижують критичність і самокритичність людини, а отже, підвищують її впевненість у собі й готовність […]...
- Дискусія – КОЛЕКТИВНЕ ОБГОВОРЕННЯ ДІЛОВИХ ПРОБЛЕМ ЕТИКА ДІЛОВОГО СПІЛКУВАННЯ Лекція 11 КОЛЕКТИВНЕ ОБГОВОРЕННЯ ДІЛОВИХ ПРОБЛЕМ Дискусія Дискусія – форма колективного обговорення, мета якої – виявити істину через зіставлення різних поглядів, правильне розв’язання проблеми. Під час такого обговорення виявляються різні позиції, а емоційно-інтелектуальний поштовх пробуджує бажання активно мислити. Організація дискусії передбачає три етапи: підготовчий, основний та заключний. На першому етапі доцільно сформулювати […]...
- Нарада – КОЛЕКТИВНЕ ОБГОВОРЕННЯ ДІЛОВИХ ПРОБЛЕМ ЕТИКА ДІЛОВОГО СПІЛКУВАННЯ Лекція 11 КОЛЕКТИВНЕ ОБГОВОРЕННЯ ДІЛОВИХ ПРОБЛЕМ Нарада Проведені опитування свідчать, що менеджери залежно від рівня управління 50-70% свого робочого часу проводять на нарадах. Наради – один з найефективніших способів обговорення важливих питань і прийняття рішень в усіх сферах виробничого, громадського й політичного життя. Вони дають змогу спільно аналізувати важливі питання й висловлювати […]...
- ФОКУС – ГРУПОВА ДИНАМІКА Соціологія короткий енциклопедичний словник ФОКУС – ГРУПОВА ДИНАМІКА – термін, що описує процес розвитку фокус-групової дискусії. Розвиток дискусії має змістовний і рольовий аспекти. Змістовний аспект пов’язаний з тим, що фокус – групові інтерв’ю зазвичай присвячені дослідженню однієї проблеми, обговорення якої відбувається від заг. до більш конкретних питань з поступовим розширенням кількості сторін об’єкта, котрі розглядаються. […]...
- Форми колективного обговорення проблем – КОЛЕКТИВНЕ ОБГОВОРЕННЯ ДІЛОВИХ ПРОБЛЕМ ЕТИКА ДІЛОВОГО СПІЛКУВАННЯ Лекція 11 КОЛЕКТИВНЕ ОБГОВОРЕННЯ ДІЛОВИХ ПРОБЛЕМ Форми колективного обговорення проблем Важливу роль у діловому житті людей відіграють різні форми спільного обговорення проблем. Завдяки ним людина проявляє активність у їх розв’язанні, впливає на прийняття та реалізацію рішень. Висока культура колективного обговорення безпосередньо сприяє духовному збагаченню членів суспільства, а отже, і прискоренню демократичних процесів […]...
- Жіноче питання Політологічний словник Жіноче питання – певне, специфічне коло проблем, які безпосередньо пов’язані зі статевою та іншою нерівністю жінок у суспільстві, державі, і дискусії, які ведуться з метою пошуку шляхів розв’язання цього питання. Фактично в усіх країнах права жінок декларативно порівнянні з правами чоловіків, однак реально – в отриманні освіти, професії, роботи, суспільно-політичній, іншій діяльності – […]...
- Сумісна діяльність Сумісна діяльність – вид цивільно-правового договору, за яким сторони зобов’язуються сумісно діяти для досягнення спільної господарської мети. Громадяни можуть укладати цей договір лише для задоволення своїх особистих побутових потреб. Договори між громадянами та організаціями не допускаються. У договорі повинно бути передбачено: кому доручається керівництво, ведення спільних справ учасників, розподіл обов’язків і порядок використання результатів сумісної […]...
- Банківські об’єднання Банківські об’єднання – об’єднання, що виникають за участю декількох або багатьох банків, учасники яких несуть відповідальність за зобов’язаннями інших їх учасників згідно з вимогами укладеного договору. Основними формами Б. о. є банківська корпорація, банківська холдингова група і фінансова холдингова група. Такі об’єднання в Україні створюються за попередньою згодою НБУ, підлягають державній реєстрації. У разі виходу […]...
- УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ № 9. СКЛАДАННЯ ДІАЛОГІВ СТИЛІСТИКА МОВИ. КУЛЬТУРА МОВЛЕННЯ. СТИЛІСТИЧНІ ЗАСОБИ ФОНЕТИКИ Урок № 23 УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ № 9. СКЛАДАННЯ ДІАЛОГІВ – ОБГОВОРЕННЯ САМОСТІЙНО ОБРАНОЇ ТЕМИ Мета: удосконалювати вміння вести діалог-обговорення певної теми, підвищувати культуру мовлення; розвивати мовленнєво-комунікативні вміння, риторичні здібності, критичне мислення; виховувати толерантність, дипломатичність, ввічливість. Тип уроку: урок розвитку комунікативних умінь і навичок. ПЕРЕБІГ УРОКУ І. […]...
- Спільна часткова власність Спільна часткова власність – перебування майна у спільній власності двох чи кількох осіб з визначенням частки кожного з них за згодою учасників або за рішенням суду, якщо такої згоди не досягнуто. Частки у С. ч. в. вважаються рівними, якщо інше не встановлено законодавчими актами або не передбачено згодою всіх учасників С. ч. в. Володіння, користування […]...
- Статутний фонд спільних підприємств Статутний фонд спільних підприємств – сума вкладів його учасників, призначена для забезпечення діяльності підприємств. Може поповнюватися за рахунок прибутків від господарської діяльності, а при необхідності – за рахунок додаткових внесків учасників, Вклади вносяться у грошовій формі. Вклад учасників України вноситься у карбованцях, а вклад іноземного компаньйона – валютою за офіційним валютним курсом Національного банку України […]...
- Саморегульовані організації, або СРО Фінансовий ринок СЛОВНИК ФІНАНСОВИХ ТЕРМІНІВ Саморегульовані організації, або СРО – добровільні об’єднання професійних учасників фондового ринку, метою яких не є одержання прибутку. Створюються для захисту інтересів учасників ринку цінних паперів. Встановлюють для своїх членів формальні правила ведення бізнесу. Функції СРО: регулювання діяльності учасників ринку цінних паперів, підтримка високих професійних стандартів і підготовка персоналу, розвиток інфраструктури […]...
- Дебати політичні Політологічний словник Дебати політичні (від фр. débat – обговорення, дискусія, спір) – форма обговорення, дискусії в роботі парламенту, з’їзду, конференції, політичної партії, мітингу, у засобах масової інформації, у роботі міжнародних організацій. Під час Д. п. відбувається обмін думками між учасниками заходу з актуального політичного питання. Закінчуються Д. п., як правило, прийняттям відповідного політичного документа (угоди, […]...
- Протокол – Довідково-інформаційні документи ДІЛОВА УКРАЇНСЬКА МОВА Розділ 7. Писемне ділове мовлення 7.3. Довідково-інформаційні документи Протокол Протокол – документ колегіальних органів, у якому фіксується місце, час і мета проведення зборів, конференцій, засідань, нарад, обговорень тощо, склад присутніх, зміст доповідей, виступів, що заслухані, та ухвали з обговорених питань. Протокол укладає офіційна компетентна особа, що засвідчує той чи інший факт. Групи: […]...
- Норма керованості Норма керованості – оптимальна кількість працівників, підлеглих одному керівникові. Основним методом визначення Н. к. є розрахунково-аналітичний, який базується на врахуванні характеру робіт, науково обгрунтованих норм витрат робочого часу, обсягу інформації, яку здатний освоїти і продуктивно використати керівник, кількості взаємозв’язків в організації, рівня компетентності керівника і підлеглого та ін. За підрахунками французького вченого В. Грейкунаса (у […]...
- КОНТРОЛЬНА КАРТКА, попереднього обліку відомостей Економічна безпека підприємства ДОДАТКИ КОНТРОЛЬНА КАРТКА Попереднього обліку відомостей (матеріалів, виробів, дослідних зразків), які можуть складати комерційну таємницю 1. Найменування відомостей______________________________ _________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ 2. Гриф конфіденційності_________________________________ 3. Список осіб, які мають (можуть мати) доступ до цих відомостей (зразків, виробів)___________________________________________ ______________________________________________________________________________________________________________________ (прізвище, ініціали, посада) 4. Місцезнаходження документів, виробів, зразків _____________ ___________________________________________________________ 5. Відповідальний за збереження ___________________________ ___________________________________________________________ […]...
- Повне товариство Повне товариство – господарське товариство, всі учасники якого займаються спільною підприємницькою діяльністю і несуть солідарну відповідальність за зобов’язаннями товариства всім своїм майном. П. т. діє на підставі установчого договору, в якому обов’язково мають бути передбачені розмір частки кожного з учасників; розмір, склад та порядок внесення вкладів; форми участі їх у справах товариства. Ведення справ у […]...
- Культура говоріння – ВЕРБАЛЬНІ ЗАСОБИ СПІЛКУВАННЯ ТА МОВЛЕННЄВИЙ ЕТИКЕТ ЕТИКА ДІЛОВОГО СПІЛКУВАННЯ Лекція 8 ВЕРБАЛЬНІ ЗАСОБИ СПІЛКУВАННЯ ТА МОВЛЕННЄВИЙ ЕТИКЕТ Культура говоріння Розглянемо характеристику “говоріння”, тобто механізми мовлення, побудови висловлювань, індивідуальні особливості людини, що говорить. Феноменологія мовлення надзвичайно різноманітна. Це і особливості використаної лексики, і володіння граматикою, і багатство асоціацій, і продуктивність чи стереотипність мовлення, його динамічність, вияв певного ставлення до співрозмовника. Побудова висловлювання […]...
- Атестація працівників Атестація працівників – визначення ділових якостей керівних працівників і спеціалістів підприємств промисловості, транспорту, будівництва, сільського господарства, зв’язку. Систематичну А. проходять викладачі та керівні працівники середніх спеціальних навчальних закладів, інженерно-педагогічні працівники професійно-технічних училищ, учителі загальноосвітніх шкіл. Матеріали А. можуть свідчити про невідповідність працівника виконуваній роботі чи посаді, яку він обіймає. З урахуванням висновків атестаційної комісії керівник […]...
- Ігор теорія Ігор теорія – розділ прикладної математики, в якому за допомогою комплексу математичних моделей описуються правила поведінки учасників конфліктної ситуації, яка передбачає взаємодію двох або кількох учасників (гравців), а поведінка одного з них впливає на рішення інших. Якщо в іграх допускаються обміни інформацією, спільні стратегії, угоди, їх називають кооперативними; якщо інтереси учасників діаметрально протилежні, розроблені моделі […]...
- Гласність Політологічний словник Гласність – слово ввійшло в сучасний вжиток як визначення одного з напрямів політичного курсу, проголошеного в СРСР М. Горбачовим (“політика Г.”). Трактувалося як відкрите обговорення в суспільстві важливих соціальних і політичних питань. Проте і тоді залишалися теми, закриті від вільної дискусії громадян (“зони, закриті від Г.”), для яких зберігалася цензура і необхідність офіційної […]...
- Тема, мета, заголовок тексту Урок 6 Тема. Тема, мета, заголовок тексту Мета: відновити та систематизувати знання про зв’язне висловлювання; актуалізувати уявлення про характерні ознаки тексту; розвивати вміння визначати тему й мету тексту, добирати заголовок згідно з темою тексту; розвивати діалогічне мовлення дітей; виховувати любов до читання, художньої літератури. Обладнання: картки індивідуального опитування. ХІД УРОКУ I. Перевірка домашнього завдання 1. […]...
- ОПОНЕНТ Культурологічний словник ОПОНЕНТ (від лат. opponens (opponentis) – той, що протиставить, заперечує) – 1) Особа, яка заперечує чи спростовує думки доповідача або оцінює працю дисертанта при захисті дисертації на здобуття вченого ступеня. 2) Супротивник у диспуті, дискусії....
- СТИЛЬ УПРАВЛІННЯ Культурологічний словник СТИЛЬ УПРАВЛІННЯ (керівництва) – стійка сукупність особистісних та індивідуально-психологічних характеристик керівника, за допомогою яких реалізується той чи інший метод (методи) керівництва. У практиці і теорії управлінської діяльності розрізняють типологію стилів керівництва за ознакою переважання одноособових чи групових способів впливу на організацію виробничого процесу. Це – авторитарне управління: керівник сам визначає групові цілі, сам […]...
- Дипломатичні переговори Політологічний словник Дипломатичні переговори – офіційне обговорення представниками держав політичних, економічних, а також інших питань двосторонніх та багатосторонніх відносин з метою узгодження зовнішньополітичної стратегії, тактики чи відповідних дипломатичних акцій, обміну думками, взаємного обміну інформацією, підготовки й укладання договорів, врегулювання спірних питань тощо. Д. п. – це основний засіб мирного розв’язання спорів та конфліктів, що виникають […]...
- Спілка Спілка – товариство з необмеженою кількістю учасників, мета якого сприяти їх промислу чи господарській діяльності засобами колективного виробництва; учасники не несуть особистої відповідальності за її зобов’язання. Членами С. можуть бути фізичні та юридичні особи на підставі письмової заяви з моменту внесення у список учасників. Основні видатки: закупівельні – здійснюють оптові закупівлі товарів; кредитні – надають […]...
- Гуслистий Кость Григорович Політологічний словник Гуслистий Кость Григорович (1.10/18.11.1902, м. Олександрівськ Катеринославської губ., тепер м. Запоріжжя – 21.02.1973, м. Київ) – відомий український історик і етнограф, доктор історичних наук (1963), професор, член – кореспондент АН УРСР (1969), заслужений діяч наук УРСР (1968). Навчався в Дніпропетровському інституті народної освіти (ІНО), який закінчив у 1926 р. Протягом 1928 – 1931 […]...
- УРОК РОЗВИТКУ МОВЛЕННЄВИХ УМІНЬ № 12. ОСНОВИ РИТОРИКИ. ПОЛЕМІКА В ПРОФЕСІЙНОМУ СПІЛКУВАННІ. ПОЛЕМІЧНІ ПРИЙОМИ. ЕТИКА ПОЛЕМІЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ ПОГЛИБЛЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ НАЙВАЖЛИВІШИХ ВІДОМОСТЕЙ З ЛІНГВІСТИКИ ТЕКСТУ І СТИЛІСТИКИ Урок № 21 УРОК РОЗВИТКУ МОВЛЕННЄВИХ УМІНЬ № 12. ОСНОВИ РИТОРИКИ. ПОЛЕМІКА В ПРОФЕСІЙНОМУ СПІЛКУВАННІ. ПОЛЕМІЧНІ ПРИЙОМИ. ЕТИКА ПОЛЕМІЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ Мета: поглибити знання учнів про полеміку, полемічні прийоми, ознайомити з етикою полемічної майстерності; розвивати навички публічного виступу, мовленнєво-комунікативні вміння, логічне мислення, творчі й організаторські здібності, […]...
- ЛІДЕР Культурологічний словник ЛІДЕР (англ. leader, від lead – вести, керувати) – 1) Керівник політичної партії, групи тощо. 2) Особа, що йде першою у якому-не-будь змаганні....
- Етика професійного спілкування § 13. Етика професійного спілкування 130.1. Відвідувачі довго розглядали прейскурант. 2. Лейтмотив цього твору – проблема батьків й дітей. 3. Працюючи у розмовному стилі, слід ретельно добирати склад лексики. 4. Ми отримали від президента фірми “Сократ” лаконічну відповідь. 5. Дмитра Сергієнка багато хто поважає, він добрий і як фахівець, і як людина. 6. У цієї […]...