ВОЛОСЬКИЙ ГОРІХ – ГОРІХОПЛІДНІ КУЛЬТУРИ

Сад і город (енциклопедія)

ГОРІХОПЛІДНІ КУЛЬТУРИ

У садах і на присадибних ділянках найчастіше вирощується волоський горіх, іноді ліщина, а в регіонах з теплою зимою – мигдаль. Ці культури називаються горіхоплідними. Їстівна частина плода міститься в дерев’янистій оболонці, яка, у свою чергу, вкрита шкірочкою. Плоди горіхових дерев характеризуються дуже високою калорійністю, підвищеним умістом жирів, білків і вуглеводів. Калорійність волоських горіхів у 7 разів вища, ніж калорійність яловичини.

ВОЛОСЬКИЙ ГОРІХ

Популярна

садова горіхоплідна культура. Дерева високі, виростають до 20 м. Волоський горіх належить до однодомних, роздільностатевих рослин. Квітки горіха запилюються вітром.

Розмножують волоський горіх посівом насіння і щепленнями. Насіння висівають у жовтні або напровесні на глибину 7- 10 см. Це найпростіший спосіб розмноження, але при ньому в потомстві не зберігаються сортові ознаки батьків. Дерева, вирощені з насіння, починають плодоносити на 8-10-й рік.

Більш продуктивним є розмноження горіхових дерев щепленням на 2-3-літні сіянці волоського, сірого або чорного горіха. Прищеплюють у другій половиш червня – на початку

липня, коли в дерев добре відстає кора. На підщепі вирізують трубкою кору так, щоб посередині довжина була 3-3,5 см. Такого ж розміру трубку кори вирізують на однолітньому паростку прищепи, щоб посередині трубки знаходилося вічко. Кору прищепи вставляють на місце вирізаної кори підщепи. Діаметр прищепи має бути меншим, ніж діаметр підщепи. Місце щеплення обв’язують плівкою.

Вирощувати волоський горіх найкраще на супіщаних, родючих, достатньо зволожених грунтах. Урожайність дерев висока живуть вони 200-300 років.

Горіх погано переносить весняні заморозки, при яких ушкоджуються молоді пагони та жіночі квітки. Із сортів для вирощування в саду й на присадибній ділянці відомі Колесниківський Бомба, Гроновий, Десертний, Тонкокорий, Ідеал, Паперовий.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ВОЛОСЬКИЙ ГОРІХ – ГОРІХОПЛІДНІ КУЛЬТУРИ