Взаємно обернені числа
Урок № 30
Тема. Взаємно обернені числа
Мета: ознайомити учнів із поняттям “взаємно обернені числа” і домогтися його засвоєння; виробляти вміння перевіряти чи, є дані два числа взаємно оберненими, знаходити число, обернене до даного.
Тип уроку: засвоєння вмінь та навичок.
Хід уроку
І. Перевірка домашнього завдання
Зібрати зошити, розглянувши (і оцінивши, якщо учні виконали її) додаткову задачу.
ІІ. Актуалізація опорних знань
Усні вправи
4. Обчисліть:
class=""/>
5. Знайдіть такі дроби , щоб правильними були рівності: ; ; ; ; .
6. Дано число 10. Знайдіть: а) його; б) його; в) 20 % його; г) збільште його на 3 %.
III. Формування знань учнів
@ Поняття “взаємно обернені числа” є одним з основних у темі. Тому найголовніше на цьому уроці, незалежно від способу викладання матеріалу, розв’яжіть якомога
Конспект 18 | |
Взаємно обернені числа | |
Тому і – взаємно обернені Тому а і – взаємно обернені | Приклади 1) і ; і 3; і взаємно обернені, бо 2) Знайдіть число, обернене до: а) ; б) 7; в) . Відповідь, а) ; б) ; в) , тому – взаємно обернене до . |
IV. Вироблення вмінь
І рівень
Усні вправи
4. Яке число обернене до 1?
5. Назвіть числа, обернені до: ; ; ; 2; 0,1.
6. Чи існує число, обернене нулю?
ІІ рівень
Письмові вправи
6. Доведіть, що число 1,6 і 0,625 та числа і 0,425 є взаємно оберненим.
7. Знайдіть числа, обернені до: 100; ; ; ; ; 0,6; 0,17; 3,6; 7,35.
8. Знайдіть значення виразу: а) ; б) ; в) ; г) ; д) 0,2 – (2,71 – 5); є) .
9. Розв’яжіть рівняння: а) ; б) ; в) 0,3 – х = 1; г) .
10. Спростіть вираз: а) ; б) ; в) .
Додаткові задачі
Задача 1. Добуток трьох чисел дорівнює . Знайдіть перше з цих чисел, якщо два інших є взаємно оберненими.
Задача 2. Одного разу Петрик Тяпляпкін увесь вечір намагався відшукати два правильних дроби, які були б взаємно оберненими, але все марно. Чому?
Задача 3. Петрик Тяпляпкін записував два будь-які числа, потім знаходив для них взаємно обернені. Потім перемножував усі чотири числа. І, дивна річ, у добутку завжди діставав 1. Чому?
Ігровий момент. Учитель записує на дошці вираз: і говорить: “Ви можете назвати будь-яке значення х і я одразу ж назву значення всього виразу. Хто може зробити так само?”
V. Підсумки уроку
Повторити основні поняття і способи дій, розглянуті на уроці (взаємно обернені числа, як знайти число, обернене до:
А) звичайного дробу;
Б) натурального числа;
В) мішаного числа;
Г) десяткового дробу?
Задача. Петрик Тяпляпкін записав у зошит два натуральні числа. Поділив перше на друге – дістав 0,7.
Поділив друге на перше – дістав 0,13. Чи не помилився він?
VI. Домашнє завдання
6. Знайдіть числа, обернені до: 12; ; ; ; 0,3; 0,07; 4,5; 1,23.
7. Знайдіть значення виразу: а) ; б) ; в) .
8. Розв’яжіть рівняння: а) ; б) ; в) 0,7 – у = 1; г) .
9. Сума двох взаємно обернених чисел завжди не менша від 2. Перевірте це, взявши числа: 3 і ; і ; і ; 1 і 1.
10. Різниця двох чисел дорівнює 128. Одне з них у 5 разів більше за друге. Знайдіть ці числа.
Related posts:
- Взаємно обернені числа Розділ 2 Звичайні дроби §16. Взаємно обернені числа Розглянемо дріб і поміняємо в ньому чисельник і знаменник місцями. Отримаємо дріб Якщо тепер помножити дріб то отримаємо 1: Також отримаємо 1 при множенні 5 на тощо. – Два числа, добуток яких дорівнює 1, називають взаємно оберненими. Легко зробити висновок: щоб знайти дріб взаємно обернений з даним […]...
- Взаємно обернені числа Математика – Алгебра Множення і ділення звичайних дробів Взаємно обернені числа Два числа, добуток яких дорівнює 1, називають Взаємно оберненими. Наприклад, взаємно оберненими є числа: і ; 5 і ; 4 і 0,25; і . Число 1 є оберненим до самого себе. Число 0 не має оберненого....
- Цілі числа, раціональні числа Урок № 6 5 Тема. Цілі числа, раціональні числа Мета: узагальнити і систематизувати відомості учнів про види чисел; домогтися засвоєння поняття “ціле число”, “раціональне число” і зв’язок між ними; навчити класифікувати числа. Тип уроку: узагальнення і систематизація знань. Хід уроку І. Перевірка домашнього завдання (вибірково у “слабких” перевіряємо зошити) Математичний диктант Варіант 1 [2] 1. […]...
- Степінь натурального числа. Розкладання натурального числа на прості множники Урок № 4 Тема. Степінь натурального числа. Розкладання натурального числа на прості множники Мета: повторити знання учнів про степінь натурального числа з натуральним показником, здобутих у 5 класі, і сформувати вміння використовувати алгоритм розкладання складених чисел на прості множники. Тип уроку: засвоєння нових знань. Хід уроку I. Перевірка домашнього завдання @ Оскільки програмою передбачений дуже […]...
- Дільники натурального числа. Прості і складені числа Урок № 1 Тема. Дільники Натурального Числа. Прості І Складені Числа Мета: систематизувати знання учнів про зміст дії ділення натуральних чисел; розширити знання учнів про властивості ділення натуральних чисел, доповнити їх уявленням про такі поняття, як дільник числа, кратне числу, прості і складені числа; сформувати вміння учнів знаходити дільник числа та класифікувати натуральні числа залежно […]...
- Нумерація шестицифрових чисел. Читання і записування, визначення числа тисяч у числі. Задачі, обернені до задач на знаходження суми двох добутків (№№ 267-274) Тема. Нумерація шестицифрових чисел. Читання і записування, визначення числа тисяч у числі. Задачі, обернені до задач на знаходження суми двох добутків (№№ 267-274). Мета. Закріплювати уміння учнів лічити сотнями тисяч, читати, записувати і розкладати числа на розрядні доданки; повторити прийоми порівняння багатоцифрових чисел; вправляти у розв’язуванні задач. Обладнання. Нумераційна таблиця; картки для опитування; таблиця усних […]...
- ЗНАХОДЖЕННЯ ЧАСТИНИ ЧИСЛА І ЧИСЛА ЗА ЗНАЧЕННЯМ ЙОГО ЧАСТИНИ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ПОВТОРИТИ УТВОРЕННЯ ЧАСТИН, УЧИТИ ЗНАХОДИТИ ЧАСТИНУ ЧИСЛА І ЧИСЛО ЗА ЗНАЧЕННЯМ ЙОГО ЧАСТИНИ; УДОСКОНАЛЮВАТИ ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ЧАСТИНИ ЧИСЛА ТА ЧИСЛА ЗА ЙОГО ЧАСТИНОЮ, ОБЧИСЛЮВАТИ ЗНАЧЕННЯ ВИРАЗІВ ЗІ ЗМІННОЮ I. Перевірка домашнього завдання Скласти обернені задачі до задачі 749. Скількома способами можна пов’язати кожну зі складених задач? Знайти суму значень […]...
- Модуль раціонального числа Урок № 6 6 Тема. Модуль раціонального числа Мета: сформувати уявлення учнів про геометричний зміст поняття “модуль числа”; виробити вміння читати, записувати вирази, що містять модуль, а також знаходити значення виразів, що містять числа під знаком модуля. Тип уроку: засвоєння нових знань і вмінь Хід уроку І. Перевірка домашнього завдання Усні вправи 1. Обчисліть А) […]...
- Знаходження числа за його відсотками Урок 121 Тема. Знаходження числа за його відсотками Мета: узагальнити й систематизувати знання учнів про види задач, що розв’язуються із застосуванням алгоритму знаходження числа за його відсотками; здійснити діагностику засвоєння знань і сформованих умінь учнів. Тип уроку: узагальнення і систематизація знань. Хід уроку I. Розминка Усні вправи 1. Знайдіть числа, яких не вистачає в ланцюжку […]...
- Протилежні числа Урок № 6 4 Тема. Протилежні числа Мета: сформувати уявлення про зміст поняття “протилежні числа”; навчити знаходити й записувати число, протилежне до даного, розв’язувати рівняння, що передбачають застосування поняття числа, протилежного до даного. Тип уроку: засвоєння вмінь та навичок. Хід уроку І. Перевірка домашнього завдання Математичний диктант Варіант 1 [2] 1. Запишіть число “мінус три” […]...
- НУМЕРАЦІЯ ШЕСТИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. ПОНЯТТЯ КЛАСУ. ТАБЛИЦІ РОЗРЯДІВ І КЛАСІВ. МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ НА ОДНОЦИФРОВЕ І ДВОЦИФРОВЕ ЧИСЛА. ОБЕРНЕНІ ЗАДАЧІ Мета: ознайомити учнів з класами одиниць і тисяч, їх структурою, правилом читання багатоцифрових чисел, із застосуванням поняття “клас”; закріплювати вміння ділити і множити на одноцифрове і двоцифрове число; розвивати спостережливість; виховувати інтерес до предмета. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання Учні читають розв’язання задачі 273. 1) […]...
- Обернені функції – ФУНКЦІЇ ТА ЇХНІ ВЛАСТИВОСТІ Формули й таблиці МАТЕМАТИКА ФУНКЦІЇ ТА ЇХНІ ВЛАСТИВОСТІ Обернені функції Дві функції називаються оберненими, якщо вони виражають ту саму залежність між змінними величинами, але в одній з них за аргумент прийнято х, а за функцію – у, в іншій – навпаки, тобто за аргумент прийнято у, а за функцію – х. Функції у = f(x) […]...
- Раціональні числа, ірраціональні числа, дійсні числа, числові множини, етапи розвитку числа Урок № 37 Тема. Раціональні числа, ірраціональні числа, дійсні числа, числові множини, етапи розвитку числа Мета: систематизувати, узагальнити знання учнів щодо поняття числа та видів чисел, сформувати уявлення про множину дійсних чисел; сформувати вміння учнів відтворювати означення та властивості видів чисел, вивчених на уроці, виконувати найпростіші дії з дійсними числами (зокрема порівняння), використовувати вивчені властивості […]...
- Раціональні числа: додавання і віднімання. Розв’язування вправ Урок № 79 Тема. Раціональні числа: додавання і віднімання. Розв’язування вправ Мета: підготувати учнів до виконати тематичної контрольної роботи. Тип уроку: узагальнення та систематизації знань, вдосконалення вмінь. Хід уроку І. Перевірка домашнього завдання @ Оскільки вправи домашнього завдання дублюють вправи, розв’язані на попередньому уроці, доцільно з метою збереження часу, перевірити вибірково зошити у “слабких” учнів […]...
- Множення трицифрових чисел на двоцифрові. Задачі на знаходження числа за двома різницями. Задачі на знаходження дробу від числа і числа за ного дробом (№№ 928-934) Тема. Множення трицифрових чисел на двоцифрові. Задачі на знаходження числа за двома різницями. Задачі на знаходження дробу від числа і числа за ного дробом (№№ 928-934). Мета. Ознайомити учнів із множенням трицифрових чисел на двоцифрові; закріплювати вміння учнів розв’язувати задачі на знаходження числа за двома різницями; удосконалювати вміння учнів розв’язувати задачі на знаходження дробу від […]...
- Множення числа на добуток. Усний і письмовий способи множення на розрядні числа (№№ 92-101) Тема. Множення числа на добуток. Усний і письмовий способи множення на розрядні числа (№№ 92-101). Мета. Систематизувати знання учнів про множення числа на добуток; вдосконалювати обчислювальні навички; формувати вміння множити на розрядні числа різними способами, добирати числові дані та розв’язувати складені задачі вивчених типів; знаходити значення буквених виразів; розвивати вміння аналізувати, робити висновки. Обладнання. Таблиці […]...
- Найбільший спільний дільник кількох чисел Урок № 5 Тема. Найбільший спільний дільник кількох чисел Мета: на основі знань про дільник числа сформувати поняття учнів про спільний дільник двох (трьох і т. д.) чисел і найбільший спільний дільник, а також розглянути алгоритм знаходження НСД кількох чисел; сформувати початкові вміння учнів виконувати базові завдання, що передбачають використання алгоритму знаходження НСД. Тип уроку: […]...
- ЛІЧБА, ВИМІРЮВАННЯ І ЧИСЛА ЗАДАЧІ НА ПОВТОРЕННЯ ЛІЧБА, ВИМІРЮВАННЯ І ЧИСЛА 1. Скільки чисел натурального ряду розміщено між числами: 1)120 і 129; 2) 999 і 1100; 3)8901 і 8910; 4) 50000 і 50020? 2. На прямій дано три точки А, В і С. Знайдіть довжину відрізка ВС, якщо АВ = 8 см і АС – 9 см. Скільки розв’язків […]...
- Ділення іменованих чисел на двоцифрові числа. Розв’язування задач (№№ 1051-1058) Тема. Ділення іменованих чисел на двоцифрові числа. Розв’язування задач (№№ 1051-1058). Мета. Формувати уміння учнів ділити іменовані числа на двоцифрові; удосконалювати обчислювальні навички, уміння розв’язувати задачі вивчених типів. Обладнання. Таблиця для усних обчислень; картки для опитування; таблиця “Ділення іменованих чисел на двоцифрові”. Зміст уроку І. Контроль, корекція і закріплення знань. 1. Усні обчислення. У грі […]...
- ЧИСЛА І ЦИФРИ. ОДНОЦИФРОВІ ЧИСЛА. СКЛАДАННЯ ПРИКЛАДІВ ЗА ЧИСЛОВИМИ ПРОМЕНЯМИ. ПОРІВНЯННЯ ЧИСЕЛ ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0 Урок 34. ЧИСЛА І ЦИФРИ. ОДНОЦИФРОВІ ЧИСЛА. СКЛАДАННЯ ПРИКЛАДІВ ЗА ЧИСЛОВИМИ ПРОМЕНЯМИ. ПОРІВНЯННЯ ЧИСЕЛ Мета: ознайомити учнів з поняттям “одноцифрові числа”; узагальнити поняття “число” і “цифра”; учити порівнювати числа, складати приклади за числовими променями; розвивати мислення; виховувати інтерес до математики. Хід уроку […]...
- ЧИТАННЯ І ЗАПИСУВАННЯ ЧОТИРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. ЗНАХОДЖЕННЯ ЧАСТИНИ ЧИСЛА ТА ЧИСЛА ЗА ЗНАЧЕННЯМ ЙОГО ЧАСТИНИ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ФОРМУВАТИ ВМІННЯ ЧИТАТИ Й ЗАПИСУВАТИ ЧОТИРИЦИФРОВІ ЧИСЛА; ПОВТОРИТИ ЗНАХОДЖЕННЯ ЧАСТИНИ ЧИСЛА ТА ЧИСЛА ЗА ЙОГО ЧАСТИНОЮ I. Перевірка домашнього завдання На дошці записано вирази: 60 : 12 60 : 12 + 24 : 12 (60 + 24) : 12 Який з них є розв’язком задачі 184? Взаємоперевірка вправи 183. II. Актуалізація та […]...
- Обернені тригонометричні функції: у = arcsin х, у = arccos х УРОК 18 Тема. Обернені тригонометричні функції: у = arcsin х, у = arccos х Мета уроку: вивчення властивостей обернених тригонометричних функцій: у = arcsin х, у = arccos х. І. Перевірка домашнього завдання Математичний диктант. Закінчіть математичні твердження: 1. Функція, яка набуває кожного свого значення в єдиній точці області визначення називається… 2. Оберненою до функцій […]...
- Протилежні числа. Цілі числа. Раціональні числа Розділ 4 Раціональні числа і дії мідними §35. Протилежні числа. Цілі числа. Раціональні числа Точки A і B з відповідними координатами 2 і -2 однаково віддалені від початку відліку – точки О і знаходять ся по різні боки від неї (мал. 71). Щоб потрапити з точки О в точки A(2) і B(-2), треба відкласти однакові […]...
- ВІДНІМАННЯ ДРОБУ ВІД НАТУРАЛЬНОГО ЧИСЛА Цілі: – навчальна: удосконалити вміння застосовувати правила віднімання дробу від натурального числа до розв’язування задач; – розвивальна: сприяти розвитку логічного мислення, уваги учнів; – виховна: виховувати інтерес до вивчення математики, позитивне ставлення до навчання; Тип уроку: застосування знань і вмінь. Обладнання та наочність: Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП ____________________________________________ ____________________________________________ ____________________________________________ II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ […]...
- Обернені тригонометричні функції: у = arctg x, у = arcctg x УРОК 19 Тема. Обернені тригонометричні функції: у = arctg x, у = arcctg x Мета уроку: вивчення властивостей обернених тригонометричних функцій: у = arctg х і у = arcctg x. І. Перевірка домашнього завдання 1. Фронтальна бесіда з класом за питаннями 6, 7, 9-12, до “Запитання і завдання для повторення” розділу II. 2. Самостійна робота. […]...
- ДІЛЬНИКИ і КРАТНІ НАТУРАЛЬНОГО ЧИСЛА. ПРОСТІ ЧИСЛА Розділ 1 ПОДІЛЬНІСТЬ НАТУРАЛЬНИХ ЧИСЕЛ У розділі дізнаєтесь: – що таке дільники і кратні натурального числа; – які є ознаки подільності чисел; – які числа називаються простими та як їх знаходити; – як розкласти число на множники; – що таке найбільший спільний дільник чисел та як його знаходити; – що таке найменше спільне кратне чисел […]...
- Вправи на знаходження частини числа. Письмове ділення на одноцифрове число. Задачі, які включають знаходження частини числа (№№ 62-70) Тема. Вправи на знаходження частини числа. Письмове ділення на одноцифрове число. Задачі, які включають знаходження частини числа (№№ 62 – 70). Мета. Формувати вміння розв’язувати задачі, які включають знаходження частини числа; закріплювати навички ділення трицифрового числа на одноцифрове. Обладнання. Таблиця усних обчислень (гра “Комп’ютер”); картки для опитування; схеми задач. Зміст уроку І. Контроль, корекція і […]...
- ЧИСЛО 10. ПОНЯТТЯ “ДЕСЯТИЙ”. ДОПОВНЕННЯ ДО 10. УТВОРЕННЯ ЧИСЛА 10. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0 Урок 36. ЧИСЛО 10. ПОНЯТТЯ “ДЕСЯТИЙ”. ДОПОВНЕННЯ ДО 10. УТВОРЕННЯ ЧИСЛА 10. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА Мета: ввести поняття “десятий”; ознайомити учнів з утворенням числа 10 і написанням числа за допомогою цифр 1 і 0; учити порівнювати предмети, доповнювати до 10; закріплювати вміння співвідносити […]...
- ЧИСЛО І ЦИФРА 6. УТВОРЕННЯ ЧИСЛА ПРИЛІЧУВАННЯМ 1. ПОНЯТТЯ “ШОСТИЙ”. “СУСІДИ” ЧИСЛА. СКЛАД ЧИСЛА 6. НАПИСАННЯ ЦИФРИ ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0 Урок 23. ЧИСЛО І ЦИФРА 6. УТВОРЕННЯ ЧИСЛА ПРИЛІЧУВАННЯМ 1. ПОНЯТТЯ “ШОСТИЙ”. “СУСІДИ” ЧИСЛА. СКЛАД ЧИСЛА 6. НАПИСАННЯ ЦИФРИ 6 Мета: ознайомити учнів з утворенням числа б прилічуванням та цифрою 6, з поняттям “шостий”; вчити називати “сусідів” числа, склад числа б, писати […]...
- Ділення багатоцифрових чисел на числа другого десятка УРОК № 111 Тема. Ділення багатоцифрових чисел на числа другого десятка Мета: розглянути особливості добору цифри частки при діленні на числа другого десятка; виробляти вміння учнів розв’язувати задачі на знаходження середнього арифметичного. Обладнання: картки для усної лічби, предметні малюнки. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів Усні обчислення 1. Вправа № 899 2. Завдання […]...
- Відношення. Властивості відношення Урок № 39 Тема. Відношення. Властивості відношення Мета: узагальнити знання учнів про зміст дії ділення чисел; сформувати уяву про поняття відношення двох чисел, його змісту, властивості, а також сформувати уяву про взаємно обернені відношення. Тип уроку: засвоєння нових знань. Хід уроку І. Актуалізація опорних знань Усні вправи 1. Обчисліть значення виразів: 2. Скоротіть дріб: ; […]...
- Квадрат і куб від’ємного числа Урок № 8 4 Тема. Квадрат і куб від’ємного числа Мета: повторити поняття квадрата та куба числа (степінь з натуральним показником) та з’ясувати властивості квадрата і куба від’ємного числа; продовжити роботу на удосконалення умінь виконувати додавання та множення раціональних чисел із використанням їх властивостей. Тип уроку: застосування знань, вмінь, навичок. Хід уроку I. Перевірка домашнього […]...
- Додатні і від’ємні числа. Число 0 Урок № 6 2 Тема. Додатні і від’ємні числа. Число 0 Мета: сформувати уявлення учнів про зміст понять “додатні числа”, “від’ємні числа”, а також виробити вміння відрізняти ці види чисел і виконувати прості вправи, що передбачають таку класифікацію. Тип уроку: засвоєння нових знань. Хід уроку I. Актуалізація опорних знань Усні вправи 1. Обчисліть: А) Б) […]...
- Читання і записування шестицифрових чисел в межах 200 тисяч. Лічба сотнями тисяч до 10 сотень тисяч. Мільйон. Задачі, обернені до здач на знаходження суми двох добутків (№№ 257-266) Тема. Читання і записування шестицифрових чисел в межах 200 тисяч. Лічба сотнями тисяч до 10 сотень тисяч. Мільйон. Задачі, обернені до здач на знаходження суми двох добутків (№№ 257-266). Мета. Навчити учнів лічити сотнями тисяч до 10 сотень тисяч; ознайомити із новою лічильною одиницею – мільйоном; повторити перетворення одиниць вимірювання довжини, усні прийоми обчислень множення […]...
- МНОЖЕННЯ Й ДІЛЕННЯ НА РОЗРЯДНІ ОДИНИЦІ 10; 100. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ЧИСЛА ЗА ЙОГО ЧАСТИНОЮ І ЧАСТИНИ ВІД ЧИСЛА Мета: вдосконалювати вміння розв’язувати задачі на знаходження числа за його частиною і частини від числа; закріплювати навички ділення і множення на одноцифрове число, на розрядну одиницю 10; 100; розвивати мислення; виховувати уважність. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання Завдання 80 – Прочитайте відповідь, поясніть вибір дії. […]...
- Множення на розрядні числа. Повторення переставного та сполучного законів множення. Зображення круглого числа у вигляді добутку двох чисел, одним із множників якого є число 10, 100, 1000. Розв’язування задач, що включають знаходження числа за його дробом (№№ 806-813) Тема. Множення на розрядні числа. Повторення переставного та сполучного законів множення. Зображення круглого числа у вигляді добутку двох чисел, одним із множників якого є число 10, 100, 1000. Розв’язування задач, що включають знаходження числа за його дробом (№№ 806-813). Мета. Повторити з учнями переставний та сполучний закони множення; вчити використовувати їх для спрощення обчислень; закріплювати […]...
- Читання і записування чотирицифрових чисел. Знаходження частини числа і числа за його частиною. Задачі, які включають знаходження частини числа (№№ 185-193) Тема. Читання і записування чотирицифрових чисел. Знаходження частини числа і числа за його частиною. Задачі, які включають знаходження частини числа (№№ 185-193). Мета. Ознайомити учнів з правилом записування будь-якого чотирицифрового числа; закріплювати вміння учнів читати чотирицифрові числа; повторити правило знаходження частини числа і числа за його частиною, розв’язувати задачі двома способами. Обладнання. Нумераційна таблиця; таблиця […]...
- Прості й складені числа Математика – Алгебра Подільність натуральних чисел Прості й складені числа Натуральне число називається Простим, якщо воно має тільки два різних дільники: одиницю й саме це число. Число, яке має більше двох дільників, називається складеним. Число 1 має єдиний дільник – 1, тому не належить ні до простих, ні до складених чисел. Приклади 1) Числа 2, […]...
- ПИСЬМОВЕ МНОЖЕННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ОДНОЦИФРОВЕ. СКЛАДАННЯ ЗАДАЧ, ОБЕРНЕНИХ ДО ЗАДАЧ НА ЗНАХОДЖЕННЯ СУМИ ДВОХ ДОБУТКІВ; ЗАДАЧІ НА МНОЖЕННЯ ЧИСЛА НА ДОБУТОК. КРУГЛІ ЧИСЛА ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ФОРМУВАТИ ВМІННЯ ВИКОНУВАТИ ПИСЬМОВЕ МНОЖЕННЯ ТРИЦИФРОВОГО ЧИСЛА НА ОДНОЦИФРОВЕ; УДОСКОНАЛЮВАТИ ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА МНОЖЕННЯ ЧИСЛА НА ДОБУТОК ТА ОБЕРНЕНІ ЗАДАЧІ НА СУМУ ДВОХ ДОБУТКІВ; ПОРІВНЮВАТИ СПОСОБИ СКЛАДАННЯ ПЛАНУ РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧІ ВІД ЧИСЛОВИХ ДАНИХ ТА ВІД ЗАПИТАННЯ; УТОЧНИТИ ЗМІСТ ТЕРМІНА “КРУГЛІ ЧИСЛА” I. Перевірка домашнього завдання Розв’язання задачі 41 один учень коментує […]...
- Застосування модуля числа. Відстань між точками на координатній прямій Урок № 6 7 Тема. Застосування модуля числа. Відстань між точками на координатній прямій Мета: поглибити знання учнів про властивості модуля раціонального числа та відпрацювати навички застосування означення та властивостей модуля для розв’язування рівнянь та нерівностей. Тип уроку: застосування знань, умінь і навичок Хід уроку I. Перевірка домашнього завдання Математичний диктант Варіант 1 [2] 1. […]...