ХВОРОБИ СУНИЦІ

Сад і город (енциклопедія)

ЯГІДНІ КУЛЬТУРИ

ХВОРОБИ СУНИЦІ

Попелюха. Грибкове захворювання, що проявляється в середині травня. На нижньому боці листя утворюється білий павутинний наліт. Краї листочків зморщуються, загинаються вгору, потім товстішають і набувають брунатного відтінку. При сильному ураженні ягоди суниці вкриваються суцільним борошнистим нальотом.

Для боротьби з захворюванням після відростання листя суницю обприскують 1% – ною колоїдною сіркою. Обробку повторюють перед початком цвітіння, після збирання врожаю

й потім ще двічі кожні 2 тижні.

Біда плямистість листя. Грибкове захворювання, яке уражає листя, черешки, квітконоси та вусики. На уражених органах рослини з’являються коричневі плями, які потім набувають білого кольору із широкою темно-червоною облямівкою. Уражене листя суниці засихає. Збудник зимує на хворому листі.

При виявленні хвороби через 2 тижні після збирання врожаю листя суниці скошують і спалюють. Протягом вегетаційного періоду суницю обприскують 1 % – ною бордоською рідиною. Роблять це 5 разів: на початку відростання листя, перед цвітінням, після збирання врожаю, після скошування листя та

за 2 тижні після останньої обробки.

Сіра гнилизна. Грибкове захворювання, що уражає більшість плодових і овочевих культур. Збудник живе на опалому листі й загниваючих рослинних рештках. На уражених листочках утворюються темно-сірі плями, у цьому місці тканина гниє. Сіра гнилизна найчастіше уражає ягоди, що вже дозрівають, на поверхні їх утворюється сірий наліт, м’якоть стає водянистою, знебарвленою.

Для боротьби з хворобою потрібно збирати та спалювати рослинні рештки. Коли утворюється зав’язь, з обох боків рядка кладуть солому, щоб квітконоси і ягоди не торкалися землі. Суницю обприскують 2% – ною бордоською рідиною перед відростанням листя, 1%-ною бордоською рідиною перед початком цвітіння й після збирання врожаю.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ХВОРОБИ СУНИЦІ