Які ознаки мають живі організми?
СВІТ, У ЯКОМУ ТИ ЖИВЕШ
УРОК 7 Які ознаки мають живі організми?
Тема. Які ознаки мають живі організми?
Мета: дати учням уявлення про організми, ознаки живих організмів; вчити порівнювати тіла і доводити свою думку; розвивати світогляд, увагу, пам’ять; виховувати дбайливе ставлення до рідної природи.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент,
II. Повідомлення теми і мети уроку
– Хто належить до живої природи?
– Які об’єкти живої природи ви спостерігали під час екскурсії?
– Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, чим
III. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1. Робота за підручником (с. 18-19).
– Запам’ятайте нове слово! Організмами називають усі живі істоти.
– Пригадайте, що належить до неживої природи? Хто належить до живої природи?
– Роздивіться фотографії на с. 18.
– Розкажіть, що зображено на фотографіях? Складіть речення.
– У природі поряд живуть люди, тварини, рослини. Всі вони відрізняються одне від одного. А що їх об’єднує? Вони – живі організми.
Ознаками живих організмів є: ріст, рух та живлення.
– Що об’єднує людей, тварин, рослини?
–
– Роздивіться фотографію на с. 19 угорі.
– Поміркуйте, чи рухаються рослини?
– Закінчіть речення: “Рослини рухаються, коли ростуть, повертаються до сонця, розкривають…”.
– Розгляньте малюнки на с. 19.
– Що зображено? Хто зображений?
– Розкажіть, хто чим живиться?
– Зверніть увагу! Рослини живляться інакше, ніж люди та тварини.
Завдання для друга природи
– Порівняйте справжнього песика з іграшковим. Хто з них є живим організмом? Чому ви так уважаєте?
2. Фізкультхвилинка
IV. Узагальнення й систематизація отриманих знань
1. Робота в парах
– Наведіть своєму сусідові по парті приклади організмів.
– Поміркуйте, які організми є у вас удома. Розкажіть про один з них.
2. Тестування
1) Що належить до живої природи?
А) Людина, рослини, тварини, гриби і мікроби;
Б) Сонце, повітря, вода, Земля, людина і те, що створено її руками;
В) Сонце, небо, хмари, вода, гори, дощ, сніг.
2) До неживої природи належать:
А) людина, рослини, тварини, гриби і мікроби;
Б) Сонце, небо, хмари, Земля, гори, камені, вода, дощ, сніг;
В) Сонце, Земля, повітря, вода, хмари, людина і те, що створено її руками.
3) Чим відрізняється жива природа від неживої?
А) Усе живе дихає, живиться, росте, розвивається, розмножується, помирає;
Б) усе живе пересувається, росте, радіє, приносить потомство, помирає;
В) усе живе розмовляє, пересувається, росте, розмножується, помирає.
4) Що належить до організмів?
Орел, туман, людина, комаха, Місяць, мороз? (Орел, людина, комаха)
3. Гра-змагання між хлопчиками і дівчатками
Перегляд мультфільму “Про мавпочок” (1 хв) із завданням: назвати якнайбільше організмів.
V. Підсумок уроку
– Що належить до природи?
– Що називають організмами?
– Наведіть приклади організмів.
– Як відрізнити живі організми від неживих тіл природи? Наведіть приклади.
– Що є ознаками живих організмів? (Ріст, рух та живлення)
Додаток до уроку 7
Схема “Ознаки живих організмів”