Які умови необхідні для життя?
СВІТ, У ЯКОМУ ТИ ЖИВЕШ
УРОК 8 Які умови необхідні для життя?
Тема. Які умови необхідні для життя?
Мета: дати учням уявлення про умови, необхідні для життя кожного живого організму; розвивати мислення, увагу, пам’ять; виховувати дбайливе ставлення до рідної природи.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Повідомлення теми і мети уроку
– Пригадайте, які ознаки мають живі організми?
– Порівняйте живі організми та тіла неживої природи. Наведіть приклади.
– Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, що необхідно для
III. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1. Пояснення вчителя
– Розгляньте схему на дошці.
– Чи пов’язані між собою жива і нежива природа?
– Де живе білочка?
– Які умови необхідні їй для життя?
– Що потрібно всім організмам для життя? Без чого не можуть жити ані люди, ані тварини, ні рослини? (Повітря, вода, їжа, тепло, світло)
Діти розглядають схему і роблять висновок: без тепла і світла, без повітря і води живі організми не могли б жити.
2. Фізкультхвилинка
IV. Узагальнення й систематизація отриманих знань
1.
– Розгляньте фотографії на с. 20.
– Розкажіть, де живе їжачок Хитрячок?
– Де живе Сойка Синьокрила?
– Де живе Карасик Золотенко?
– Де живе Сонечко Семикрапочка?
– Які умови їм необхідні для життя?
– Розкажіть, які умови вам необхідні для життя?
– Без чого не можуть жити ні люди, ні тварини, ні рослини?
– Для життя живим організмам необхідні: повітря, вода, світло, тепло та їжа.
Робота в групах
– Роздивіться фотографію на с. 21 угорі.
– Що на ній зображено? Складіть речення.
– Придумайте назву для фотографії.
– Відгадайте загадки.
– Куди не ступиш – всюди маєш,
Хоч не бачиш, а вживаєш. (Повітря)
– Вона прозора, як сльоза,
І кольором, як бірюза,
На все вона спроможна,
Без неї жити не можна. (Вода)
– Голуба хустинка, жовтий клубок,
По хустинці качається, людям усміхається. (Сонце)
– Які умови, необхідні для життя, дає Сонце живим організмам?
Завдання для друга природи
– Переконайте наших героїв, що для життя людям необхідні світло, тепло, повітря, вода та їжа. Наведіть приклади.
2. Робота в групі
– Ви – також організми. Вам для життя потрібно світло, тепло, повітря, вода. Для зростання необхідне корисне харчування.
На дошці – малюнки із зображенням продуктів харчування: молоко, яблуко, сік, сир, картопля, чіпси, мівіна, сухарики, копчена ковбаса, компот, газований напій, кока-кола, солодощі, мед, риба, олія, морозиво, смажене м’ясо, солоний огірок, гамбургер.
Завдання для учнів
1-ша група. Вибрати і назвати корисні для здоров’я продукти. Які страви можна з них приготувати?
2-га група. Вибрати і назвати шкідливі для здоров’я продукти. Пояснити свій вибір.
– Які корисні продукти вам бажано вживати?
V. Підсумок уроку
– Без чого не можуть жити ані люди, ані рослини, ані тварини?
– Які умови необхідні вам для життя?
– Які корисні продукти ви вживаєте, щоб добре рости і розвиватися?
– Уживання яких продуктів слід уникати?