ЗАБАРВЛЕННЯ ТІЛА МЕДОНОСНИХ БДЖІЛ

ЗАБАРВЛЕННЯ ТІЛА МЕДОНОСНИХ БДЖІЛ – тісно пов’язане з ареалом поширення й породою бджіл. Наприклад, медоносні бджоли північних і високогірних районів мають темніше 3., ніж бджоли південних і низинних районів. І чим південніша раса бджіл, тим світліше 3. вона має.

В Україні поширені бджоли темно-сірого 3. Навіть завезена на Далекий Схід українська порода бджіл поширилася там, змішалася з місцевими, але своє 3. зберегла. У Західній Україні можна побачити бджіл з жовтими кільцями. Цілком імовірно, що ці бджоли були завезені з іншої місцевості.

3.

бджіл пояснюється пристосуванням їх до умов середовища перебування. Темне 3. властиве бджолам, які живуть у лісах, де вони будуть менше помітні. Натомість бджіл яскравішого 3. можна побачити в полях, низинах, де стоїть різнотрав’я. Звідси витікає, що в процесі природного добору розводилися бджоли з тим 3., що було найхарактернішим для місцевих умов.

ЗАБРУС, або печатка меду, – воскові кришечки, якими бджоли запечатують чарунки з дозрілим медом. Перед відкачуванням меду кришечки стільників зрізують й одержуваний 3. перетоплюють.

Колір 3. залежить від природних умов, у яких був зібраний нектар, і від

породи бджіл. Найчастіше він світлий, тому що між кришечкою й медом залишається повітря. А, наприклад, 3. у кавказьких бджіл темний (мокрий), тому що мед стикається з восковою кришечкою. Якщо ж бджоли збирають мед у безузятковий період, то вони запечатують мед старим воском, який зіскрібають із рамок. У такому випадку 3. має бурий колір.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ЗАБАРВЛЕННЯ ТІЛА МЕДОНОСНИХ БДЖІЛ