Займенники другої особи однини і множини

Тема. Займенники другої особи однини і множини. (Вправи 302-306).

Мета. Закріплювати вміння учнів писати окремо займенники з прийменниками, вчити змінювати займенники другої особи за відмінками, показати випадки, коли займенник другої особи множини пишуть з великої літери.

Розвивати кмітливість.

Виховувати повагу до народних традицій, до старших людей. Обладнання: таблиця відмінювання займенників 2-ї особи, підручник, зошит.

Хід уроку

I. Організація класу. Мотивація навчальної діяльності.

Привітання, побажання хорошого настрою.

Висловлювання дітьми їхніх очікувань від уроку.

II. Перевірка домашнього завдання.

А) Учні називають число та відмінок підкреслених займенників.

Б) Учні називають правила правопису виділених слів і наводять свої приклади.

III. Вивчення нового матеріалу.

1. Читання епіграфа до уроку.

“Дитинства золота пора”.

– Закрийте очі й уявіть свою мрію. Про що вона?

– Запишіть у зошиті речення про свою мрію.

– Який особовий займенник ви використали? Підкресліть його.

– А який особовий займенник використав поет Василь Симоненко у вірші, що подано у вправі 302? (Нас – займенник

1-ї особи множини у родовому відмінку.)

– А який займенник весь час використовую я, коли даю різні завдання чи задаю питання до всього класу? (Ви – займенник 2-ї особи множини.)

2. Проблемна ситуація.

– Послухайте фрагмент листа Василя Симоненка до редактора. Який особовий займенник використовує поет, звертаючись до іншої людини? Що незвичайного ви помітили у правописі цього займенника?

“Прошу вибачити мені, що цим листом завдав Вам зайвого клопоту і відберу якусь годину вільного Вашого часу. Я знаю, що, можливо, неприємно буде Вам читати мої вірші та й подібних листів одержуєте Ви, очевидно, немало. Тому буду Вам дуже зобов’язаний, якщо Ви їх все-таки прочитаєте і відповісте принаймні кількома словами, чи варто мені продовжувати, чи ні. Я майже не звертався зі своїми творами в редакції, бо сам відчуваю, що в них не все гаразд. Але мої друзі запевняють мене, що в них “щось є”. Дуже прошу Вас написати, чи справді це так. Зрозуміло, що надсилаю Вам те, що, на мій погляд, найбільш вдалося.

З глибокою повагою, В. Симоненко” Учні звертають увагу на вживання займенника Ви як вияв поваги до іншої людини і написання його з великої літери.

– Наведіть аналогічні приклади вживання займенника Ви.

– Яка риса характеру поета виявляється у цьому листі? (Скромність, повага до праці іншої людини.)

3. Каліграфічна хвилинка (за вправою 303).

4. Опрацювання нового матеріалу.

– Розгляньте таблицю відмінювання займенників 2-ї особи (с. 139). Пригадайте правило правопису займенників та прийменників.

– Прочитайте текст вправи 304. Перебудуйте його так:

1 варіант – щоб розповідь велася про особу, до якої звертаються.

2 варіант – щоб розповідь велася про багатьох осіб, до яких звертаються.

IV. Фізкультхвилинка.

V. Закріплення вивченого матеріалу.

1. Запис текстів.

– Запишіть утворені тексти. З якої букви ви напишете займенник ви? Чому?

3. Робота в зошиті.

VI. Підсумок уроку.

– Правопис яких займенників ми сьогодні вивчали? (Займенників 2-ї особи.)

– У яких випадках ми вживаємо займенник ти, а у яких ви?

– Коли займенник Ви пишуть з великої літери?

VII. Домашнє завдання.

1. Вправа 306 (вставити пропущені у тексті займенники 2-ї особи і визначити їх відмінки).

2. Для тих, хто хоче знати більше: написати листа до дорослої людини, використавши прийняту у нашому суспільстві форму звертання.

?include(“$DOCUMENT_ROOT/block/list. html”;?> ?


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Займенники другої особи однини і множини