ЗАПИЛЕННЯ ОГІРКІВ У ТЕПЛИЦЯХ

ЗАПИЛЕННЯ ОГІРКІВ У ТЕПЛИЦЯХ – раніше його проводили вручну, що було дуже трудомістким і забирало багато часу, потім для запилення культур вдалися до допомоги бджіл, що значно підвищило виробництво і якість тепличних овочів. Урожайність тепличних культур підвищилася майже в 4 рази. У бджільництві закритого грунту є позитивні сторони. Бджоли живуть у теплицях великими сім’ями, зимують в активному стані й у достатній кількості заготовлюють собі корм. Уже в січні вони беруться до вирощування розплоду.

Якщо площа теплиці не перевищує

1 тис. м2, то однієї сильної бджолиної сім’ї буде досить для запилення вирощуваних у ній культур. Вулики заносять за 10-15 днів до початку цвітіння огірків, щоб бджоли встигли облітатися й звикли до приміщення. У гніздах бджіл завжди має бути повноцінний корм.

Для активнішого відвідування бджолами квіток можна застосувати дресирування бджіл: давати цукровий сироп, настояний на квітках огірка.

Для роботи в теплиці найкраще вибрати незлобиву расу бджіл. Добре зарекомендували себе сірі гірські бджоли, тому що вони активніші й піддаються дресируванню. Особливо цінні вони тим, що вилітають за узятком навіть у похмуру

погоду й проникають у важкодоступні квітки, запилюючи їх. Але, на жаль, ці бджоли з появою кращого узятку в природі швидко перемикаються на нього, покидаючи запилювану культуру. Щоб не

Допустити цього, потрібне щоденне дресирування бджіл. Доцільно до початку цвітіння конкуруючого медоноса зробити заміну південних бджіл місцевими.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ЗАПИЛЕННЯ ОГІРКІВ У ТЕПЛИЦЯХ