ЗАРОДЖЕННЯ СТРУКТУРНИХ УЯВЛЕНЬ – ЗАКОНИ ЗБЕРЕЖЕННЯ. СТЕХІОМЕТРІЯ

Хімія – універсальний довідник

ЗАКОНИ ЗБЕРЕЖЕННЯ. СТЕХІОМЕТРІЯ

ЗАРОДЖЕННЯ СТРУКТУРНИХ УЯВЛЕНЬ

З атомістики Дальтона і законів стехіометрії ставало очевидним, що атоми одного елемента здатні сполучатися з певною кількістю атомів інших елементів. Це зумовило введення поняття валентності. У даний час з відкриттям нових типів сполук поняття валентності істотно ускладнилося. Поняття валентності збереглося в органічній хімії. Уявлення про чотиривалентність Карбону сприяло розквіту органічної хімії, бо давало просте тлумачення

багатьох раніше незрозумілих фактів.

У розвитку вчення про будову молекул важливу роль відіграла теорія хімічної будови О. М. Бутлерова. Згідно з цією теорією хімічні речовини мають чітко визначену хімічну будову. Від характеру послідовності сполучення атомів один з одним і їхнього взаємного впливу залежать властивості речовин. Вивчення хімічних і фізичних властивостей речовин дозволяє визначати їх хімічну будову.

У 1869 р. Д. І. Менделєєв сформулював відкритий ним періодичний закон: властивості елементів, а тому і властивості утворених ними простих і складних тіл, перебувають у періодичній залежності від їх атомної ваги.

Теорія хімічної будови О. М. Бутлерова і періодичний закон хімічних елементів Д. І. Менделєєва ознаменували етап становлення і розвитку хімічної атомістики і повного завершення атомно-молекулярного вчення.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ЗАРОДЖЕННЯ СТРУКТУРНИХ УЯВЛЕНЬ – ЗАКОНИ ЗБЕРЕЖЕННЯ. СТЕХІОМЕТРІЯ