Засновницький прибуток

Засновницький прибуток – прибуток, який привласнюють засновники акціонерної компанії за умови відкритої підписки на акції у вигляді різниці між сумою їх реалізації та номінальною вартістю акцій. Цей прибуток є частиною додаткового продукту, створеного на основі акціонерної форми власності. Розподіл і відповідно привласнення у формі дивіденду частки виробленого продукту здійснюються не за працею, а за паєм. З. п. – різниця між сумою реалізованих акцій (курсом акцій) і їх номінальними цінами, курсом, і сумою капіталу, інвестованого ними

в акціонерне підприємство. З. п. вилучається засновниками акціонерних компаній не тільки внаслідок їх продажу за курсом. Залишаючи у своєму розпорядженні контрольні пакети акцій, вони продають решту цінних паперів. Реалізуючи частину акцій за їх номінальною вартістю, засновники привласнюють прибуток т. зв. розводненням капіталу. Для цього вони випускають акції на суму, значно більшу, ніж справжні розміри капіталу. З. п. у такому разі складається з грошових капіталів рядових акціонерів. Акціонерні компанії здійснюють різні фінансові махінації на фондових біржах, отримуючи додаткову можливість надмірного збагачення.
Акціонерне товариство в Україні має право випускати акції в розмірі свого статутного фонду або на всю вартість майна державного підприємства. Додатковий випуск акцій можливий, якщо всі раніше випущені акції повністю оплачені за вартістю, не нижчою від номінальної. Випуск акцій для покриття збитків, пов’язаних з господарською діяльністю товариства (або підприємства), заборонений. Засновники товариства зобов’язані викупити не менш як 20% акцій.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Засновницький прибуток