Жіночі статеві органи – РОЗМНОЖЕННЯ ТА ІНДИВІДУАЛЬНИЙ РОЗВИТОК ЛЮДИНИ – БІОЛОГІЯ ЛЮДИНИ

Біологія. Комплексний довідник – підготовка до ЗНО та ДПА

БІОЛОГІЯ ЛЮДИНИ

РОЗМНОЖЕННЯ ТА ІНДИВІДУАЛЬНИЙ РОЗВИТОК ЛЮДИНИ

Жіночі статеві органи

До внутрішніх статевих органів належать парні яєчники, маткові (фаллопієві) труби, матка і піхва. Вони розташовані в порожнині малого таза. У яєчнику розміщені скупчення особливих пухирців – фолікулів, у яких розвиваються жіночі статеві клітини – яйцеклітини. Із 4 ∙ 105 незрілих статевих клітин за життя жінки дозріває 400-500. Яєчники виконують дві функції: виробляють жіночі статеві

клітини і гормони, основні з яких – естрадіол і прогестерон.

Яйцеклітина після виходу з фолікула потрапляє в одну з маткових труб (м’язовий орган завдовжки до 12 см), які відкриваються в матку. Матка – товстостінний грушоподібний порожнистий м’язовий орган, вистелений слизовою оболонкою. Нижній кінець матки – її шийка – відкривається в піхву. У матці плід перебуває до самих родів.

Зовнішні статеві органи складаються з соромітної ділянки і клітора. Залози соромітної ділянки виділяють секрет, що змащує ззовні статеві органи і пом’якшує їхню поверхню. Клітор – це невеликий, здатний до

ерекції орган, гомологічний печеристим тілам чоловічого статевого члена.

Чоловічі й жіночі статеві гормони при статевому дозріванні людини зумовлюють розвиток вторинних статевих ознак: у чоловіків – розвиток вусів, бороди, мускулатури, низький голос тощо, а в жінок – розвиток молочних залоз, особливостей скелета таза, відсутність волосяного покриву на обличчі, менш розвинену мускулатуру тіла.

У ранньому віці статеві залози ще не цілком сформовані. Вони розвиваються поступово і починають виробляти гормони лише з 12-15 років. Статеві гормони підтримують нормальне функціонування статевої системи і беруть участь у регуляції обміну речовин.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...Віднімання чисел з однаковими степенями.
Ви зараз читаєте: Жіночі статеві органи – РОЗМНОЖЕННЯ ТА ІНДИВІДУАЛЬНИЙ РОЗВИТОК ЛЮДИНИ – БІОЛОГІЯ ЛЮДИНИ