Будова і ріст кісток – ОПОРНО-РУХОВА СИСТЕМА – БІОЛОГІЯ ЛЮДИНИ

Біологія. Комплексний довідник – підготовка до ЗНО та ДПА

БІОЛОГІЯ ЛЮДИНИ

ОПОРНО-РУХОВА СИСТЕМА

Будова і ріст кісток

За розміром кістки бувають довгі й короткі. Довгі кістки називають трубчастими. Вони всередині порожнисті. Така будова забезпечує їм міцність і легкість. До трубчастих кісток належать плечова, променева, стегнова та гомілкові кістки. У довгих кістках розрізняють компактну і губчасту речовини. У порожнинах трубчастих кісток міститься сполучна тканина – жовтий кістковий мозок. Губчаста речовина міститься

на кінцях трубчастих кісток. До коротких кісток належать кістки зап’ястка, плесна, хребта та інші. Ці кістки складаються переважно з губчастої речовини. У проміжках між кістковими пластинками губчастої речовини міститься червоний кістковий мозок, у якому утворюються клітини крові. Кістки черепа, лопаток, ребер, таза належать до плескатих, або широких.

Ріст кісток у товщину пов’язаний з тим, що клітини внутрішньої поверхні окістя діляться. Це призводить до утворення нових шарів кісткової тканини. У довжину кістки ростуть внаслідок поділу клітин хрящової тканини, що містяться всередині кісток у молодому віці. Ріст кісток регулюється біологічно активними речовинами, зокрема гормоном росту, що виділяється гіпофізом.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...Написати проект славетні українці.
Ви зараз читаєте: Будова і ріст кісток – ОПОРНО-РУХОВА СИСТЕМА – БІОЛОГІЯ ЛЮДИНИ