Чи є в тебе алібі?
ТЕМА: ЖИТТЯ СУСПІЛЬСТВА
UNIT 5. WHAT’S THE NEWS
УРОК 60 (9-10)
Підтема: Чи є в тебе алібі?
Мета: Закріпити у грі вживання структури Past Continuous.
Тренувати учнів в усному мовленні.
Продовжувати формувати комунікативні навички.
Удосконалювати вміння спілкуватися.
Практикувати учнів у письмі.
Виховувати в учнів почуття взаємоповаги.
Обладнання: Підручник, робочий зошит.
ХІД УРОКУ
І. ПІДГОТОВКА ДО СПРИЙНЯТТЯ ІНШОМОВНОГО МОВЛЕННЯ
Greeting and Aim
1. Привітання і повідомлення теми та мети уроку.
Т: Hello, everyone! Our topic
Warming up
2. Уведення в іншомовну атмосферу.
Фонетична розминка: пісня “Хелловін”.
Учні прослуховують пісню в аудіо-запису або у виконанні вчителя та хором співають її.
II. ОСНОВНА ЧАСТИНА УРОКУ
Check on Homework
1. Перевірка домашнього завдання.
1) РЗ, впр. 3 (с. 59).
Учні подають зроблену іграшку.
2) РЗ, впр. 4 (с. 59).
Учні читають свої твори про костюм, який вони вибрали б на Хелловін.
3) РЗ, впр. 1 (с. 59).
Вправа виконується тими учнями, які з певних причин не зробили домашнє
Grammar Practice
2. Тренування учнів у вживанні структур Past Continuous.
1) Впр. 1 (с. 82).
Учні виконують вправу усно, потім ланцюжком читають речення.
2) Виконання індивідуальних завдань на закріплення Past Continuous.
Учні одержують індивідуальні завдання і виконують одну з вправ: впр. 2b, с (с. 82), 3 (с. 82), 5, 6 (с. 83), РЗ, впр. 2, 3 (с. 59). Час виконання – 5-7 хвилин. Потім учитель збирає зошити на перевірку.
Role-play
3. Організація рольової гри “Do You Have an Alibi?”.
Учитель знайомить учнів з правилами гри, після чого інсценується допит.
Т: Yesterday at 5.15 p. m. somebody threw a stone and broke the window in the classroom. I looked out but could not see who it was. It was dark in the street. I only saw that it was a pupil of your age. Think and tell me where you were and what you were doing from 5 p. m. till 5.30. I want to know if you have an alibi.
Учитель повідомляє, що вчора о 17.15 хтось розбив вікно в класній кімнаті, та просить учнів пригадати та розповісти, що вони робили з 17.00 до 17.30. Після чого проводить допит, ставлячи такі запитання:
Were you at school or near the school building between 5 and 5.30 p. m.?
Where were you?
What were you doing?
Were you alone?
Who was with you?
What were they doing?
What were you watching on TV (reading, cooking, etc.)
Can I contact your mum?
What’s your telephone number? Etc.
Учні по черзі відповідають на запитання вчителя.
III. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА УРОКУ
Homework
1. Домашнє завдання.
РЗ, впр. 4 (с. 61), написати за результатами гри “Do You Have an Alibi?” письмовий звіт про події, які відбувалися вчора з 17.00 до 17.30.
Summarizing
2. Підведення підсумків уроку.
Бесіда с учнями.
Т: I see now that you all have alibis. You did not break the window. Somebody else did it. But still I ask you to write a report what you and the people who were with you were doing from 5 till 5.30 p. m. You have to practise your Past Continuous structures.