ДИДАКТИЧНИЙ МАТЕРІАЛ

ДО ЗУСТРІЧІ 28

– Розгляньте малюнки. Дайте поради звірям щодо економії енергоресурсів.

ДИДАКТИЧНИЙ МАТЕРІАЛ

– Доберіть підписи під малюнки.

– Як про тепло дбаєш – так і маєш.

– Тепло маємо – не дбаємо, а втративши – плачемо.

– Хто добрих порад не слухає, той потім і на пальці дмухає, та пізно!

– Вода – трудівниця, економити її не лініться.

ДО ЗУСТРІЧІ 45

На дошці – малюнки із зображеннями тварин та їхніх жител. Діти мають здогадатися, хто живе в цьому будинку, і відшукати його мешканця.

Потім – визначити, дика або свійська ця тварина.

ДИДАКТИЧНИЙ МАТЕРІАЛ

Собака – у будці;

Кінь – у стайні;

Лисиця – в норі;

Вівця – в хліву;

Білка – в дуплі;

Бобри – в хатці;

Корова – в корівнику;

Ведмідь – у барлозі;

Мурашки – в мурашнику;

Курка – в курнику.

ДО ЗУСТРІЧЕЙ 50-51

Розповіді про тварин та рослини, занесені до Червоної книги

АПОЛЛОН

Аполлон – великий метелик. Розмах крил – 8 см. Передні крила білі з чорними плямами, краї крил прозорі. Задні крила білі з двома яскраво-червоними плямами. Гусениця аполлона чорна з двома рядами

червоних плям, зверху вкрита короткими волосками. Чисельність аполлона різко зменшується через те, що зникають рослини, якими живиться його гусінь. В Україні він зустрічається в Карпатах, на околицях Львова і Києва. Улюблені місця метелика – сухі, добре прогріті сонцем схили гір, освітлені галявини соснових борів.

ТРИТОН КАРПАТСЬКИЙ

Цей тритон в Україні зустрічається лише в Карпатах. Мешкає в широколистяних лісах поблизу гірських струмків і озер. Довжина тіла тритона карпатського – 3-4 см. Забарвлення шкіри на спині коричневе, а черевце – оранжеве. Кількість тритона карпатського постійно зменшується. Це пов’язане із вирубуванням лісів та забрудненням водойм отрутохімікатами.

РОПУХА ОЧЕРЕТЯНА

Це невелика ропуха, довжина тіла якої 8 см. Шкіра сірувато-бурого кольору з вузькою білою смугою вздовж спини. Зустрічається вона в нашій країні тільки в Львівській, Волинській і Рівненській областях. Мешкає лише на піщаних грунтах. Удень ропуха очеретяна закопується у пісок. Кількість ропух очеретяних зменшується тому, що забруднюється вода та грунт. Людина своєю господарською діяльністю займає місця, де живуть ці тварини.

ХОХУЛЯ ЗВИЧАЙНА

Це невеликий звір (довжина тіла 20 см) з видовженою мордою у вигляді хоботка. Селиться хохуля в норах на берегах річок і озер. Вона добре плаває. У цьому їй допомагає довгий, зазвичай сплющений з боків хвіст і плавальні перетинки між пальцями. Хутро у хохулі густе, бурого кольору, не змочується водою. Хохуля – дуже обережна тварина. На пошуки їжі вона виходить у сутінках, а вдень сидить у норі. Хохуля – цінний хутровий звір. В Україні живе лише кілька десятків цих тварин. Рідкісними вони стали тому, що в результаті господарської діяльності людини погіршилися умови, потрібні для їх життя. Хижацьке полювання на хохулю теж призвело до зменшення її кількості.

КІТ ЛІСОВИЙ

Зовні кіт лісовий дуже схожий на домашнього. Проте він більший і має короткий хвіст. Хутро пухнасте, рудувато-сіре з темними смугами. Хвіст у чорних смугах і чорний на кінці.

Кіт лісовий зустрічається в Карпатах. Живе в глухих старих листяних лісах, серед кам’янистих скель. Лігво влаштовує в дуплах, у розколинах скель. На полювання виходить увечері. Вирубування старих лісів та винищення кота лісового людиною стало причиною того, що цих тварин у нашій країні зараз не більше 200 особин.

ГЛЕЧИКИ ЖОВТІ

Красиво виглядають на спокійній голубій воді яскраво-золотисті квіти глечиків жовтих. І квіти, і листя їх схожі на латаття біле, але вони менші і скромніші: їхні квітки мають лише один ряд пелюсток. Широке листя, що плаває на воді, довгими черешками прикріплюється до товстого кореневища, що росте на дні водойми. Коли квітка відцвітає, утворюється плід, схожий на маленький глечик, у якому визріває насіння. Тому, мабуть, квітка одержала таку назву. Кореневищами і листками жовтих глечиків живляться бобри, видри, а насінням – водоплавні птахи. Глечики жовті – окраса нашої природи, їх треба оберігати.

ДО ЗУСТРІЧІ 52

Гра “Чому вони потрапили до Червоної книги”

Вибери номери умовних знаків, запиши їх біля зображення відповідної рослини та тварини.

ДИДАКТИЧНИЙ МАТЕРІАЛ


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ДИДАКТИЧНИЙ МАТЕРІАЛ