Додавання натуральних чисел
Урок № 9
Тема. Додавання натуральних чисел
Мета: удосконалювати вміння і навички учнів розв’язувати приклади і задачі на додавання натуральних чисел; розвивати увагу, аналітичне, логічне, творче мислення; виховувати працелюбність, реалізуючи принципи виховання в колективі і через колектив, культуру математичної мови.
Обладнання: графо-проектор, дидактичний матеріал, кодопозитиви, мікрокалькулятори.
Хід уроку
І. Контроль, корекція і закріплення знань.
1. Із записаних на дошці виразів вибрати той, який є розв’язком
№ 162: 1) 365 + 105; 2) 365 + 2105 (відповідь 575)
№ 180: 83 + 83 + 12 + 83 + 212 + 83 + 312 + 83 + 412 = (відповідь 535)
Пояснити свій вибір.
2. Математичний диктант:
1) записати закони додавання {а + в = в + а; (а + в) + с = а + (в + с)}
2) Використовуючи закони додавання обчислити зручним способом: 107 + 32 + 93 + 68
3. Хто із сильніших учнів виконав № 1814 або 1815, пояснює усно.
4. Знайти помилку. Задача. В одному ящику 56 кг яблук, а в другому на 4 кг більше. Скільки кг яблук в обох ящиках разом?
1) 56 кг + 4 кг = 60 кг (в обох разом)
2) 56 кг + 4 кг + 56 кг = 116 кг (в обох разом).
Перевіряється усно.
ІІ. Розвиток математичних знань учнів.
Вчитель оголошує
І група: № 172, № 176.
ІІ група: № 174, № 177.
ІІІ група: № 170, № 185.
Після закінчення визначеного часу і розв’язання вправ і задач розв’язки перевіряються за допомогою графо-проектора (правильні відповіді проектуються на дошку). При цьому група групу перевіряє, обмінявшись зошитами, виправляються названі помилки.
Взаємо-опитування. Групи одна в одної беруть інтерв’ю за вивченим матеріалом.
ІІІ. Розв’язання вправ на повторення.
№ 191 (розв’язування рівнянь з їх коментуванням, з поясненням після самостійного виконання).
№ 193 (на кмітливість), самостійно.
ІV. Підсумок уроку.
1. На який матеріал розв’язувались вправи на уроці?
2. Підсумки роботи на уроці.
V. Домашнє завдання.
§ 4 Група А: № 169, 173. Група Б: № 175, 178.
Всім учням: № 171.
Сильним учням із розділу “Цікаві задачі” додатково № 1816, с. 328.
Related posts:
- Додавання натуральних чисел. Переставна і сполучна властивість додавання Урок № 8 Тема. Додавання натуральних чисел. Переставна і сполучна властивість додавання Мета. Узагальнити знання учнів про додавання натуральних чисел з початкових класів, ввести правило додавання натуральних чисел, переставний і сполучний закони додавання, формувати навички додавання багатоцифрових натуральних чисел та розв’язування задач більш складного характеру; розвивати пізнавальну самостійність, увагу, пам’ять; виховувати культуру математичної мови, записів […]...
- Аналіз контрольної роботи. Додавання натуральних чисел. Закони додавання. Задачі, які розв’язуються додаванням (№№ 374-381) Тема. Аналіз контрольної роботи. Додавання натуральних чисел. Закони додавання. Задачі, які розв’язуються додаванням (№№ 374-381). Мета. Проаналізувати допущені під час контролю знань помилки та організувати роботу над ними; узагальнити уявлення учнів про дію додавання та її закони, а також задачі на додавання та способи їх розв’язування. Обладнання. Схеми задач; демонстраційний матеріал. Зміст уроку І. Аналіз […]...
- Додавання натуральних чисел. Властивості додавання УРОК 20 Тема. Додавання натуральних чисел. Властивості додавання Мета: закріпити знання учнів про властивості додавання натуральних чисел; відпрацювати навички додавання багатоцифрових натуральних чисел; додавання величин і застосування переставної та сполучної властивостей додавання для раціоналізації обчислень. Тип уроку: застосування знань, навичок та вмінь. Обладнання: таблиця-схема “Властивості додавання”. Хід уроку І. Перевірка домашнього завдання На дошці скорочено […]...
- Віднімання натуральних чисел Урок № 11 Тема: Віднімання натуральних чисел Мета. Удосконалювати уміння і навички учнів на віднімання натуральних чисел при розв’язуванні прикладів і задач; розвивати пам’ять, увагу, логічне і аналітичне мислення, кмітливість, творчість; виховувати працелюбність, реалізуючи принцип виховання в колективі і через колектив. Обладнання: графо-проектор. Хід уроку І. Контроль, корекція, закріплення знань. 1. Домашні задачі груп А […]...
- Властивості додавання натуральних чисел УРОК 19 Тема. Властивості додавання натуральних чисел Мета: повторити і систематизувати знання учнів про переставну і сполучну властивості додавання; сформувати навички застосування властивостей додавання під час розв’язання вправ на додавання. Тип уроку: комбінований. Обладнання: схема “Властивості додавання”. Хід уроку I. Перевірка домашнього завдання № 197 1) II. Актуалізація опорних знань Усні вправи 1. Знайдіть суму […]...
- Розв’язування задач на додавання і віднімання натуральних чисел Урок № 12 Тема. Розв’язування задач на додавання і віднімання натуральних чисел Мета. Удосконалювати вміння і навички розв’язування різних типів задач на додавання і віднімання натуральних чисел; систематизувати відомі прийоми розв’язування задач; формувати вміння виявляти закономірності, узагальнювати, проводити міркування за аналогією; розвивати творче мислення, активність, пізнавальну самостійність; виховувати інтерес і любов до предмета математики. Обладнання: […]...
- Додавання і віднімання натуральних чисел. Вирази УРОК 27 Тема. Додавання і віднімання натуральних чисел. Вирази Мета: перевірити засвоєння учнями теми “Додавання і віднімання натуральних чисел. Вирази”. Тип уроку: перевірка та корекція знань, навичок та вмінь. Хід уроку Тематична контрольна робота № 2 Варіант 1 1. Обчисліть: 1) 5 693 + 29 758; 2) 42 735 – 4 028. 2. На одній […]...
- Додавання натуральних чисел. Властивості додавання Розділ 1 НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА І ДІЇ З НИМИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ І ВЕЛИЧИНИ § 3. Додавання натуральних чисел. Властивості додавання З початкових класів відомо, як додавати невеликі натуральні числа. Розглянемо задачу. Задача. У 5-А класі 27 учнів, а в 5-Б – 29 учнів. Скільки учнів у двох класах? Розв’язання. 27 + 29 = 56. Ця задача […]...
- Strong>Додавання натуральних чисел. Властивості дії додавання 4. Додавання і віднімання багатоцифрових чисел Додавання натуральних чисел. Властивості дії додавання Будь-які два натуральні числа можна додати. Додавання – це арифметична дія, за допомогою якої знаходять число, що складається зі стількох одиниць, скільки їх є в усіх доданках разом. Сума натуральних чисел завжди більша від кожного з доданків. Для швидкого і раціонального обчислення треба […]...
- ДОДАВАННЯ НАТУРАЛЬНИХ ЧИСЕЛ РОЗДІЛ 2 ДІЇ ПЕРШОГО СТУПЕНЯ З НАТУРАЛЬНИМИ ЧИСЛАМИ § 7. ДОДАВАННЯ НАТУРАЛЬНИХ ЧИСЕЛ Ви знаєте, що додавання – це арифметична дія. Числа, які потрібно додати, називаються доданками. Число, яке отримують у результаті додавання, називається сумою. Складемо рівність на додавання за малюнком 94. Мал. 94 Вираз 4 + 2 також називається сумою. ? Чи зміниться сума, […]...
- Ряд натуральних чисел УРОК 3 Тема. Ряд натуральних чисел Мета: узагальнити і поглибити знання учнів про натуральні числа; формувати вміння розпізнавати натуральні числа, наводити їх приклади. Тип уроку: засвоєння нових знань. Хід уроку I. Актуалізація опорних знань @ Оскільки тема не є новою для п’ятикласників, доцільно провести з учнями бесіду: – Скільки тобі років? – Скільки кольорів у […]...
- ЧИТАННЯ І ЗАПИСУВАННЯ П’ЯТИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. РОЗКЛАД ЧИСЕЛ НА РОЗРЯДНІ ДОДАНКИ Й УТВОРЕННЯ ЧИСЛА З РОЗРЯДНИХ ЧИСЕЛ. ПИСЬМОВЕ ВІДНІМАННЯ І ДОДАВАННЯ У ВИПАДКУ ТРЬОХ КОМПОНЕНТІВ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ФОРМУВАТИ ВМІННЯ ЧИТАТИ Й ЗАПИСУВАТИ П’ЯТИЦИФРОВІ ЧИСЛА, РОЗКЛАДАТИ НА РОЗРЯДНІ ДОДАНКИ, УТВОРЮВАТИ ЧИСЛА З РОЗРЯДНИХ ЧИСЕЛ; УДОСКОНАЛЮВАТИ ОБЧИСЛЮВАЛЬНІ НАВИЧКИ ТА ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ ГЕОМЕТРИЧНОГО ЗМІСТУ I. Перевірка домашнього завдання Фронтально перевірити відповідь, план та вибір дії у розв’язанні задачі 224. Взаємоперевірка виконання вправи 225. II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів 1. […]...
- ДІЯ ДОДАВАННЯ. НАЗВИ КОМПОНЕНТІВ І РЕЗУЛЬТАТУ ДІЇ ДОДАВАННЯ. ЗНАХОДЖЕННЯ СУМИ ЧИСЕЛ. ДОПОВНЕННЯ РІВНОСТЕЙ ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0 Урок 40. ДІЯ ДОДАВАННЯ. НАЗВИ КОМПОНЕНТІВ І РЕЗУЛЬТАТУ ДІЇ ДОДАВАННЯ. ЗНАХОДЖЕННЯ СУМИ ЧИСЕЛ. ДОПОВНЕННЯ РІВНОСТЕЙ Мета: ознайомити учнів з термінами “доданок” і “сума”; вчити користуватися числовим відрізком під час розв’язування прикладів на додавання; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета. Хід уроку I. […]...
- Читання і записування п’ятицифрових чисел у межах 20 тисяч. Письмове додавання трицифрових чисел. Задачі на знаходження третього доданка (№№ 206-216) Тема. Читання і записування п’ятицифрових чисел у межах 20 тисяч. Письмове додавання трицифрових чисел. Задачі на знаходження третього доданка (№№ 206-216). Мета. Ознайомити учнів з утворенням, називанням, читанням і записуванням п’ятицифрових чисел у межах 20 тисяч; повторити правило письмового додавання трицифрових чисел; виправляти учнів у розв’язанні задач на знаходження третього доданка. Обладнання. Нумераційна таблиця; картки […]...
- Дія додавання. Закони додавання УРОК 35 Тема. Дія додавання. Закони додавання Мета: систематизувати знання учнів про переставний і сполучний закони додавання; вправляти у виконанні обчислень на табличне додавання; узагальнити види простих задач на дію додавання. Обладнання: таблиця “Закони множення”. ХІД УРОКУ I. Аналіз тематичного опитування II. Вивчення нового матеріалу 1. Самостійне опрацювання учнями тексту вправи № 301 за частинами […]...
- ЧИТАННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ, ЗАПИСАНИХ У НУМЕРАЦІЙНІЙ ТАБЛИЦІ. ДОДАВАННЯ РОЗРЯДНИХ ЧИСЕЛ. ТВОРЧА РОБОТА НАД ЗАДАЧЕЮ Мета: вправляти учнів у читанні й утворенні трицифрових чисел, у розв’язуванні задач; удосконалювати обчислювальні навички; розвивати мислення, математичне мовлення; прищеплювати інтерес до уроків математики. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Гра “Хто швидше?” 1-й учень 3 • 7 12 : 2 5 • 5 36 : 4 […]...
- Величини. Метрична система мір. Додавання й віднімання багатоцифрових чисел УРОК 130 Тема. Величини. Метрична система мір. Додавання й віднімання багатоцифрових чисел Мета: узагальнити й систематизувати знання учнів про дії додавання й віднімання багатоцифрових чисел, їх закони; вдосконалювати навички усної лічби. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів Усні обчислення – Обчислити зручним способом. 130 + 250 + 170 + 250 147 – (47 […]...
- Ділення натуральних чисел Урок № 36 Тема. Ділення натуральних чисел Мета уроку. Формування в учнів навичок ділити натуральні числа якщо часткою буде десятковий дріб. Хід уроку І. Організація класу ІІ. Перевірка домашнього завдання Перевірити виконання домашніх завдань в зошиті. Учні працюють на картках: 1. Знайти значення виразу 343,4 : 85 – (2,26 + 1,67); 2. Знайти значення виразу […]...
- НУМЕРАЦІЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. ЗАПИС ЧИСЕЛ СУМОЮ РОЗРЯДНИХ ДОДАНКІВ. ПИСЬМОВЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. РОЗМІЩЕННЯ ВІДРІЗКІВ НА ПЛОЩИНІ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ЗАКРІПЛЮВАТИ ВМІННЯ ЗАМІНЮВАТИ ТРИЦИФРОВІ ЧИСЛА СУМОЮ ВІДПОВІДНИХ РОЗРЯДНИХ ДОДАНКІВ, ПРИЙОМИ ПИСЬМОВОГО ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ, УМІННЯ ВИРАЗНОГО І ЧІТКОГО ЧИТАННЯ ЗАДАЧ; УДОСКОНАЛЮВАТИ НАВИЧКИ ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ БУКВЕНИХ ВИРАЗІВ, УМІННЯ ОПИСУВАТИ ПОЛОЖЕННЯ ВІДРІЗКІВ НА ПЛОЩИНІ I. Перевірка домашнього завдання Запис розв’язання задачі 10 на дошці. Фронтально повідомити значення виразів із вправи 9. На […]...
- Порівняння натуральних чисел Урок № 6 Тема. Порівняння натуральних чисел Мета. Закріпити знання про порівняння натуральних чисел, розвивати в учнів пізнавальний інтерес, творчу активність, допитливість. Учні повинні знати: знаки нерівності, правила порівняння натуральних чисел з однаковою кількістю цифр, з різною кількістю цифр. Вміти порівнювати вирази, записувати послідовність натуральних чисел. Хід уроку І. Перевірка виконання домашнього завдання. Наявність домашнього […]...
- Розв’язування вправ по темі: “Ділення натуральних чисел” Урок № 38 Тема. Розв’язування вправ по темі: “Ділення натуральних чисел” Мета уроку. Формування в учнів уміння і навичок ділити натуральні числа при розв’язуванні задач і рівнянь. І. Організація класу ІІ. Перевірка домашнього завдання 1. Відповісти на запитання учнів, які виникли при розв’язуванні домашнього завдання. 2. Перевірити правильність виконання домашніх завдань за записами зробленими на […]...
- Множення натуральних чисел Урок № 21 Тема. Множення натуральних чисел Мета уроку. Добитися свідомого засвоєння учнями множення, множення числа на розрядну одиницю, розкрити властивості нуля і одиниці під час множення Сприяти розвитку логічного мислення, розвивати увагу. Виховувати наполегливість, культуру записів. Обладнання: Таблиця Хід уроку І. Аналіз контрольної роботи Зауваження вчителя про наслідки виконання контрольної роботи, проведеної на попередньому […]...
- Додавання і віднімання мішаних чисел Урок № 20 Тема. Додавання і віднімання мішаних чисел Мета: відпрацювати навички використання алгоритмів додавання і віднімання мішаних чисел. Тип уроку: застосування вмінь та навичок. Хід уроку І. Перевірка домашнього завдання @ Оскільки завдання є досить об’ємними, для економії часу вчителеві можна або самотужки, або попросити “сильних” учнів (перевіривши на перерві правильність виконання завдань) записати […]...
- ДОДАВАННЯ МІШАНИХ ЧИСЕЛ Цілі: – навчальна: домогтися засвоєння правил додавання мішаних чисел, дробові частини яких мають однакові знаменники; сформувати вміння виконувати додавання мішаних чисел; – розвивальна: формувати вміння аналізувати інформацію, бачити закономірності; – виховна: виховувати інтерес до вивчення математики, наполегливість у досягненні мети; Тип уроку: засвоєння нових знань і вмінь. Обладнання та наочність: Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП […]...
- УТВОРЕННЯ, ЧИТАННЯ ТА ЗАПИСУВАННЯ П’ЯТИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 20 000. ПИСЬМОВЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. НЕРІВНОСТІ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ОЗНАЙОМИТИ З УТВОРЕННЯМ, ЧИТАННЯМ ТА ЗАПИСОМ П’ЯТИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 20 000; ПОВТОРИТИ ПИСЬМОВЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ; ФОРМУВАТИ ВМІННЯ ЗНАХОДИТИ ЗНАЧЕННЯ НЕВІДОМИХ У НЕРІВНОСТЯХ; УДОСКОНАЛЮВАТИ ВМІННЯ ПОРІВНЮВАТИ ЗАДАЧІ I. Перевірка домашнього завдання Взаємоперевірка учнями виконаних завдань один у одного в парах. II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів 1. Завдання […]...
- Ознаки подільності натуральних чисел на 2, 5, 10, 3 і 9 Урок № 3 Тема. Ознаки подільності натуральних чисел на 2, 5, 10, 3 і 9 Мета: відпрацювати навички використання ознак подільності і понять уроку №1 для виконання завдань, що передбачають означення подільності чисел. Тип уроку: засвоєння вмінь і навичок. Хід уроку І. Перевірка домашнього завдання 1. Ігровий момент @Учитель заздалегідь виготовляє картки з правильними і […]...
- Віднімання натуральних чисел. Властивості віднімання УРОК 23 Тема. Віднімання натуральних чисел. Властивості віднімання Мета: закріпити засвоєння учнями означення віднімання двох натуральних чисел, властивостей нуля під час віднімання та знання властивостей віднімання натуральних чисел; завершити відпрацювання навичок застосування названих знань; перевірити рівень засвоєння навчального матеріалу. Тип уроку: застосування знань, навичок та вмінь. Обладнання: схема-таблиця “Віднімання натуральних чисел. Властивості віднімання”. Хід уроку […]...
- Найменше спільне кратне кількох натуральних чисел Урок № 6 Тема. Найменше спільне кратне кількох Натуральних чисел Мета: на основі знань про кратне число сформувати уявлення учнів про поняття спільного кратного кількох натуральних чисел, НСК, а також навчити їх користуватися алгоритмом знаходження НСК двох (трьох і т. д.) натуральних чисел. Тип уроку: засвоєння нових знань. Хід уроку І. Перевірка домашнього завдання @ […]...
- Множення і ділення натуральних чисел УРОК 53 Тема. Множення і ділення натуральних чисел Мета: підготовка до тематичної контрольної роботи. Тип уроку: узагальнення і систематизація знань, умінь і навичок. Обладнання: таблиці “Властивості множення”, “Ділення натуральних чисел”. Хід уроку I. Актуалізація опорних знань Усні вправи 1. Обчислити найзручнішим способом: 1) 25 – 78 – 4; 2) 49 – 9 + 21 – […]...
- Письмове додавання і віднімання багатоцифрових чисел (№№ 390-396) Тема. Письмове додавання і віднімання багатоцифрових чисел (№№ 390 – 396). Мета. Ознайомити учнів з прийомами письмового додавання і віднімання багатоцифрових чисел у межах мільйона; закріплювати вміння учнів розв’язувати задачі та рівняння. Обладнання. Таблиця усних обчислень; “Картки для поточного контролю знань”; схеми задач. Зміст уроку І. Контроль, корекція і закріплення знань. 1. Перевірка домашньою завдання. […]...
- Подільність натуральних чисел Урок № 10 Тема. Подільність натуральних чисел Мета: провести аналіз тематичної контрольної роботи № 1. Тип уроку: корекція знань і вмінь. Хід уроку @ На думку автора, урок-аналіз тематичної контрольної роботи є найскладнішим у плані методичної розробки, бо для дійсно ефективного проведення уроку треба врахувати, по-перше, індивідуальність кожного учня, по-друге, певні вікові особливості шестикласників. Тому […]...
- Письмове додавання й віднімання трицифрових чисел. Знаходження значень буквених виразів. Задачі на 3 дії УРОК 3 Тема. Письмове додавання й віднімання трицифрових чисел. Знаходження значень буквених виразів. Задачі на 3 дії Мета: повторити алгоритм письмового додавання й віднімання чисел; опрацювати розширену задачу на знаходження третього доданка; ознайомити учнів з розміщенням відрізків на площині і в просторі. Обладнання: предметні малюнки, таблиця “Додавання й віднімання трицифрових чисел”. ХІД УРОКУ I. Контроль […]...
- ЧИСЛОВІ МНОЖИНИ. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ Мета: повторити усну і письмову нумерацію чисел першої сотні; випадки додавання і віднімання в межах 20; розвивати мислення, пам’ять; виховувати акуратність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (с. 153, завдання 984; 985) Завдання 984 Стає був у таборі з 15 липня по 7 серпня включно. Скільки днів був […]...
- Цифри. Десятковий запис натуральних чисел УРОК 5 Тема. Цифри. Десятковий запис натуральних чисел Мета: закріпити знання учнів про правила запису і читання натуральних чисел у десятковій системі числення; розглянути запис натурального числа у вигляді суми розрядних доданків і відпрацювати навички учнів записувати числа у такому вигляді. Тип уроку: повторення, систематизація і поглиблення знань. Хід уроку I. Перевірка домашнього завдання та […]...
- ЧИТАННЯ І ЗАПИС П’ЯТИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 20 000. ПИСЬМОВЕ ДОДАВАННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО ЗА ДВОМА РІЗНИЦЯМИ Мета: формувати в учнів уміння читати і записувати числа у межах 20 000; повторити правило додавання трицифрових чисел; вчити розв’язувати задачі на знаходження третього доданка; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Усна лічба – Лічба в межах 10 000. […]...
- УСНА І ПИСЬМОВА НУМЕРАЦІЯ ЧИСЕЛ ПЕРШОЇ СОТНІ. ВИПАДКИ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ, ПОВ’ЯЗАНІ З НУМЕРАЦІЄЮ ЧИСЕЛ Мета: повторити склад натурального ряду чисел у межах 100; розглянути випадки додавання і віднімання, пов’язані з нумерацією чисел; навчати учнів розв’язувати задачі на знаходження суми, на різницеве порівняння і збільшення на кілька одиниць; вдосконалювати обчислювальні навички; виховувати інтерес до математики. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Вступне слово вчителя – У […]...
- ДІЯ ДОДАВАННЯ. ЗАКОНИ ДОДАВАННЯ. ТАБЛИЧНЕ Й ПОЗАТАБЛИЧНЕ, УСНЕ І ПИСЬМОВЕ ДОДАВАННЯ. ЗАДАЧІ, ЯКІ РОЗВ’ЯЗУЮТЬСЯ ДОДАВАННЯМ Мета: узагальнити уявлення учнів про дію додавання та її закони; закріпити вміння розв’язувати задачі на додавання; повторити прийоми письмового додавання трицифрових чисел; розвивати уважність; виховувати інтерес до предмета. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Усні обчислення Гра “Ланцюжок” Зменшуване 400, від’ємник 120, знайди різницю; до […]...
- НУМЕРАЦІЯ ЧИСЕЛ 1-100. ВИПАДКИ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ В МЕЖАХ 100, ПОВ’ЯЗАНІ З НУМЕРАЦІЄЮ ЧИСЕЛ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ПРОСТИХ ЗАДАЧ ПОВТОРЕННЯ МАТЕРІАЛУ ЗА 1-Й КЛАС Урок 1. НУМЕРАЦІЯ ЧИСЕЛ 1-100. ВИПАДКИ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ В МЕЖАХ 100, ПОВ’ЯЗАНІ З НУМЕРАЦІЄЮ ЧИСЕЛ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ПРОСТИХ ЗАДАЧ Мета: повторити нумерацію чисел 1-100; вдосконалити обчислювальні навички, вміння розв’язувати прості задачі; розвивати кмітливість, мислення учнів; виховувати інтерес до математики. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Ознайомлення […]...
- ДОДАВАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ДВОМА СПОСОБАМИ Мета: навчати учнів прийомів послідовного і порозрядного додавання двоцифрових чисел з переходом через десяток; формувати вміння розв’язувати задачі двома способами; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення; виховувати інтерес до математики. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. “Весела лічба” – Волохатий, головатий Пес Оверко біля хати Цілий день […]...
- Письмове додавання й віднімання багатоцифрових чисел УРОК 37 Тема. Письмове додавання й віднімання багатоцифрових чисел Мета: розвивати вміння додавати й віднімати багатоцифрові числа; практикувати розв’язання рівнянь із застосуванням письмових обчислень; вдосконалювати обчислювальні навички. Обладнання: картки для усної лічби. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів 1. Перевірка домашнього завдання 2. Усні обчислення Математичний диктант – Знайти суму чисел: 510 і […]...