КІШКА З МИШКОЮ ПОМИРИЛИСЯ

ОРІЄНТОВНІ ПЛАНИ-КОНСПЕКТИ УРОКІВ

Тема 4. КОМПОЗИЦІЙНІ ПРИЙОМИ У СКУЛЬПТУРІ ТА ДЕКОРАТИВНО-ПРИКЛАДНОМУ МИСТЕЦТВІ (8 годин)

Урок № 26. КІШКА З МИШКОЮ ПОМИРИЛИСЯ

Мета:

– розширювати поняття про пропорції тіл тварин, людей, навчити учнів відтворювати особливості будови та зовнішнього вигляду об’єкта під час ліплення;

– розвивати дрібну моторику рук, уяву, фантазію;

– виховувати любов до тварин, охайність під час роботи.

Оснащення

– Матеріали та інструменти: пластилін, стеки, дощечка для ліплення, клейонки,

серветки для витирання рук.

– Зоровий ряд: фотографії кішки та мишки; ілюстрації Г. Ясинського та М. Шеварьова до вірша М. Заболоцького “Як миші з котом воювали”.

– Літературний ряд: загадки про мишок та кішок, вірш Леоніда Куліш-Зіньківа “Хитра мишка”.

Тип уроку: комбінований урок.

Хід уроку

1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Привітання. Перевірка готовності учнів до уроку

2. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Учитель. Відгадайте загадки.

І вдень, і вночі У кожусі на печі.

(Кіт, кішка)

Як спати лягає,

Пісеньку собі співає.

(Кіт, кішка)

Часто вмивається,

А рушником

не витирається.

(Кіт, кішка)

Маленьке, сіреньке,

А хвостик як шило.

(Миша)

Вдень під підлогою сидить,

Ночами хвостом шарудить,

Вилізти остерігається,

Бо кішки лякається.

(Миша)

Маленький зріст,

Довгий хвіст,

Сіра шубка,

Гострі зубки.

(Миша)

Ви добре відгадали всі загадки. Кіт та мишка – це головні герої нашого сьогоднішнього уроку.

3. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

– У кого вдома є кіт або кішка?

– Який у них характер?

– Що вони полюбляють?

– Як виглядають ваші домашні улюбленці?

– Може, у когось живе вдома маленька мишка?

4. ВИКЛАДАННЯ НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ

Учитель. Усі ми знаємо з мультфільмів, книжок про те, як кішка полює на мишей, а миші дуже її бояться і завжди від неї ховаються. А ще є сміливі мишки.

¦ Чи дивилися ви мультфільми, де головними героями були кошки або мишки? (“Том і Джеррі”, “Рятівники”, “Рататуй”, “Кішка, яка гуляла сама по собі”, “Кіт у чоботях” тощо).

Іноді у мультфільмах ми бачимо, що миші не тільки не бояться котів, а воюють з ними.

ХИТРА МИШКА

Мама сварить доню мишку:

– Ти псуєш навіщо книжку?

– Яз малюнка,- мовить та,-

Хочу вигризти кота.

(Леонід Куліш-Зіньків)

Ми спробуємо зробити так, щоб кішка з мишкою подружилися. Ми їх зліпимо. Вони знаходитимуться поряд на наших дощечках для ліплення і потоваришують.

Фізкультхвилинка

5. ІНСТРУКТАЖ

Учитель. Спочатку необхідно визначити розміри наших фігурок. Кішка у нас буде більшою за мишку. І у кішки, і у мишки є голова, тулуб, лапки, хвіст, вушка. Але подивіться, як вони відрізняються за розмірами та кольором. Тому будьте дуже уважними під час роботи.

Перед початком роботи добре розімніть пластилін у долонях, щоб він став м’яким та еластичним. Не розкидайте шматки пластиліну, щоб не забруднитися самим та не насмітити у класі.

Сформуйте кульки пластиліну, з яких ви ліпитимете частини тіл кішки й мишки. Пам’ятайте: тулуб кішки більший за тулуб мишки. Так само вушка, лапки, голівки й хвости кішки та мишки різнитимуться за формою та розміром.

6. САМОСТІЙНА ПРАКТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ УЧНІВ

Ліплення фігурок кішки та мишки

7. АКТУАЛІЗАЦІЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ

¦ Кого ви сьогодні ліпили?

¦ Чи потоваришували ваші кішки та мишки?

¦ Яку б історію ви розказали про ваших мишок та кішок? Що цікавого з ними сталося, що змусило їх помиритися?

8. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

1. Підбиття підсумків (загальна оцінка уроку, перегляд дитячих робіт, демонстрування кращих).

2. Визначення завдання для підготовки до наступного уроку: принести пластилін, стеки, дощечки для ліплення; з’ясувати, які тварини живуть в Африці.

3. Проголошення уроку завершеним.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: КІШКА З МИШКОЮ ПОМИРИЛИСЯ