Колективна творча робота: конструювання транспортних засобів

УРОК 27

Тема. Колективна творча робота: конструювання транспортних засобів

Мета: вдосконалювати вміння та навички роботи з технічним конструктором; розвивати технічне мислення, уяву, уміння вносити зміни у технічні умови конструкцій; виховувати працьовитість, взаємодопомогу, уміння працювати у групах.

Обладнання: технічний конструктор, зразок моделі.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

1. Привітання.

2. Перевірка готовності до уроку.

3. Упорядкування робочого місця.

ІІ. Новий матеріал

1. Оголошення теми та

мети уроку.

– Сьогодні на уроці ми будемо розмовляти про машини, які потрібні людині. Вони допомагають сіяти, орати, будувати, пекти тощо.

2. Вступна бесіда.

– Як же називаються такі машини?

– Відгадайте загадки.

– Має пащу, зуби грізні,

Землю риє звір залізний. (Екскаватор)

– Влітку – землю, взимку – сніг

Відгорта без рук, без ніг. (Бульдозер)

– Дім залізною рукою

Збудував для нас з тобою. (Підйомний кран)

– Їде він у поле,

Там землю оре з усієї сили,

Щоб земля родила. (Трактор)

– Для збирання урожаю

Я на поле виїжджаю,

І за декілька машин

Я

працюю там один. (Комбайн)

– Глянь, важкий залізний вал

Нам асфальт попрасував. (Каток)

– Дощик ллється не з хмарини,

А з-під носа у машини. (Поливальна машина)

– Так, усі ці машини допомагають людині в роботі і в житті.

Перші спроби створити моторні приладдя для перевезення вантажів відбулися наприкінці ХІХ сторіччя. У 1885 році в Німеччині Дайлер створив мотоцикл. Він був дерев’яним, працював на гасі і розвивав швидкість до 1,5 км/год. У 1886 році Дайлер разом із Бенцем створили перший автомобіль у Німеччині.

Сьогодні неможливо уявити собі наше життя без машин. Машини кладуть асфальт, допомагають будувати будинки, піднімаючи будівельні матеріали на декілька поверхів угору. Машини миють і підмітають вулиці. Яскраво-червоні машини з насосами, з драбиною та вогнегасником швидко доставляють пожежну команду до місця пожежі. Автомобілі “Швидкої допомоги” рятують людей, яким негайно потрібен лікар. Як багато різних і потрібних машин ми зустрічаємо на наших вулицях і дорогах!

Сьогодні ми разом спробуємо зробити підйомний кран.

Крани – це універсальні вантажопідйомні машини, які знаходять широке застосування у будівництві, в морських та річних портах, на залізниці, в цехах заводів тощо. Вони мають гусеничний та колісний хід.

ІІІ. Демонстрація та аналіз зразка

1. Інструктаж учителя.

Діти розглядають зразок моделі і відповідають на питання.

– Скільки блочних коліс є в моделі?

– Із чого зроблений трос?

– Як його кріпити так, щоб гак був рухливим?

– Як кріпити лебідку?

– Як розподілити роботу в групі з п’яти чоловік?

Колективна творча робота: конструювання транспортних засобів

Підйомний кран

2. Завдання (у групі із 5 осіб).

– Складіть план роботи.

– Розподіліть роботу поміж собою.

– Зберіть модель із деталей конструктора.

– Перевірте модель в дії.

– Дізнайтеся, який вантаж можна підняти за її допомогою.

IV. Фізкультхвилинка

Ми з вами трішки потрудились,

І, мабуть, ви уже втомились.

Тепер настав час відпочинку,

Ми проведем фізкультхвилинку.

Нумо, діти, раз, два, три,

Вліво, вправо поверни.

А як скажем: скок, скок, скок –

Відгадай, чий голосок?

V. Практична робота учнів

Учитель надає допомогу учням, які працюють у групах. Діти обирають бригадира, який керує роботою усіх членів команди.

VІ. Виставка та оцінювання робіт

1. Аналіз робіт.

– Яка група виконала роботу скоріше?

– Хто вніс зміни у модель крана?

– Хто припустився помилок?

– Чий кран вам сподобався найбільше?

2. Оцінювання.

VІІ. Підсумок уроку

– Чого навчилися на уроці?

– Коли і в якій країні був створений перший автомобіль?

– Як допомагають машини у нашому житті?


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Колективна творча робота: конструювання транспортних засобів