Команди виконавцю. Програма “Навантажувач”
Урок 2 3
Тема. Команди виконавцю. Програма “Навантажувач”
Мета:
1. Продовжити знайомство з поняттями “команди”, “виконавці”.
2. Розвивати логічне і алгоритмічне мислення.
3. Формувати вміння аналізувати і робити висновки.
Обладнання. Програма “Навантажувач”.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
У кабінеті інформатики учень увімкнув комп’ютер і почав діставати зі свого портфеля обід, який потім з’їв.
– Чи порушив він правила техніки безпеки? Якщо так, то як?
– На уроці неуважний
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
Розминка.
Відгадайте загадки:
– В теплий дощик народився,
Парасолькою накрився,
Може б, з лісу пострибав,
Якби другу ногу мав. (Гриб.)
– Навесні я вас радую,
Влітку прохолоджую,
Восени годую,
А взимку зігріваю. (Дерево.)
– Хто повільно так повзе –
На собі свій дім везе. (Равлик.)
ІІІ. Актуалізація знань
Відомі нам поняття “команди” і “виконавець”. Що вони означають?
ІV. Вивчення нового матеріалу.
U
Одного разу зібралось троє чоловіків. Один був письменником, другий – композитором, третій – художником. Їм дали команду зобразити котика. Кожен з них робив це по – своєму.
Що у них вийшло?
Як виконав цю команду письменник? Композитор? Художник?
Чим користувався кожен з них? (Словами, звуками, фарбами.)
А як би це зробив артист? Покажіть.
А лікар? Які команди може виконати лікар?
Чи всі команди може виконати виконавець?
V. Ознайомлення з новим матеріалом.
Сьогодні ми про це дізнаємось. Тема нашого уроку “Команди виконавцю.”
1) Робота з підручником, ст. 52 – 53.
– Розгорніть підручник на ст. 52, самостійно знайдіть відповідь на питання:
“Чи всі команди може виконати виконавець?”
Перевірка правильності відповідей учнів.
2) Складання алгоритму.
3) Фізкультхвилинка.
Трава низенька – низенька.
(Роблять присідання)
Дерева високі – високі.
(Піднімають руки вгору)
Вітер деревце гойдає – колише.
(Обертаються)
То вліво, то вправо нахиляє.
(Нахили вліво, вправо)
То вгору, то назад.
(Потягуються вгору, назад)
То вниз нагинає.
(Нахиляються вперед)
Птахи летять – відлітають,
(Махають руками)
І учні навколо школи оббігають.
Ми можемо зараз це зробити? Чому?
VІ. Повторення правил роботи за комп’ютером.
VІІ. Робота з програмою “Навантажувач”.
Пояснити виконання завдання за підручником, ст. 52 – 53.
VІІІ. Релаксація.
Закрити очі (рахувати до трьох), відкрити їх і подивитися далеко – далеко (рахувати до п’яти). Повторити 5 разів.
ІX. Узагальнення вивченого матеріалу.
– Діти, уявіть виконавця та придумайте команди, які він не зможе виконати.
X. Домашнє завдання.
Ст. 52 – 53, виконати завдання з розділу “Для розумників і розумниць”.
XІ. Підсумок уроку.
– Чи цікаво було працювати на уроці?
– Що найбільше сподобалося робити?
– Де ми можемо використати набуті знання?
Related posts:
- ЩО ТАКЕ КОМАНДИ ТА ЇХ ВИКОНАВЦІ Розділ 4 АЛГОРИТМИ І ВИКОНАВЦІ 18 ЩО ТАКЕ КОМАНДИ ТА ЇХ ВИКОНАВЦІ Сьогодні ми: – дізнаємося про команди та їх виконавців; – навчимося наводити приклади виконавців і команд, які вони можуть виконати. Знайомимося з поняттям команди Команда – це чіткий і короткий наказ. Наприклад: “Зачини двері”. Ця команда тобі зрозуміла. Ти можеш легко з нею […]...
- Виконавці. Програма “Садівник” Урок 2 1 Тема. Виконавці. Програма “Садівник” Мета: 1. Познайомити з поняттям ” виконавці”, програмою “Садівник”. 2. Розвивати алгоритмічне мислення, вміння аналізувати і робити висновки. 3. Виховувати бережливе ставлення до природи. Обладнання: програма “Садівник”, картки, малюнки. Тип: урок засвоєння нових знань. Хід уроку I. Організація класу та повторення правил техніки безпеки. – Як правильно сидіти […]...
- Команди і виконавці Розділ 1 Алгоритми та їх виконавці 1. Команди і виконавці ТИ ДІЗНАЄШСЯ: Вивчаємо Що таке план та інструкція? Люди під час підготовки до виконання завдань і проведення певних подій складають план дій. План визначає порядок дій, які необхідно виконати для досягнення мети та отримання результату. Інколи план містить і терміни виконання. Наприклад, план виготовлення годівнички […]...
- КОМАНДИ ТА ВИКОНАВЦІ. СИСТЕМА КОМАНД ВИКОНАВЦЯ Розділ 1. Алгоритми та їх виконавці 1.2. КОМАНДИ ТА ВИКОНАВЦІ. СИСТЕМА КОМАНД ВИКОНАВЦЯ 1. У яких випадках вважається, що з об’єктом відбулася подія? 2. У якому випадку вважається, що певна подія є залежною від іншої події? Наведіть приклади. 3. Що міститься в меню вікон програм і в контекстних меню об’єктів? Для чого використовують ці меню? […]...
- Що таке команди, алгоритми та їх виконавці Тема 24. Що таке команди, алгоритми та їх виконавці 1 . Алгоритм – це послідовність команд для виконавця, що визначає, які дії та в якому порядку потрібно зробити для виконання певного завдання. 2. Під час вивчення навчальних предметів виконуємо такий алгоритм: 1) достаємо з портфеля щоденник, підручник та зошит; 2) відкриваємо щоденник на потрібній нам […]...
- Команди. Графічний редактор Paint. Замкнена ламана Урок 2 0 Тема. Команди. Графічний редактор Paint. Замкнена ламана Мета. 1. Ознайомити учнів з поняттям “команда”, навчити малювати замкнену ламану. 2. Удосконалювати навички і вміння працювати в середовищі графічного редактора Paint. 3. Розвивати увагу, логічне мислення, просторову уяву. Обладнання. Програма Paint, картки з завданнями, картки з словами, малюнки, тлумачний словник. Хід уроку І. Організація […]...
- Способи збереження інформації. Програма “Магазин” Урок 9 Тема. Способи збереження інформації. Програма “Магазин” Мета. 1. Формувати вміння розгадувати інформацію. 2. Дати уявлення про способи збереження інформації. 3. Розвивати пам’ять та пізнавальну цікавість. 4. Закріплення навичок роботи з комп’ютером. 5. Розвиток логічного мислення, просторової уяви. 6. Виховання культури мовлення, інтерес до інформатики. Обладнання. Комп’ютери, підручники, програма “Магазин”. Хід уроку І. Організаційний […]...
- Як підготувати комп’ютер до роботи. Калькулятор. Програма “Математичний космодром” Урок 2 Тема. Як підготувати комп’ютер до роботи. Калькулятор. Програма “Математичний космодром” Мета. 1. Закріплення знань про правила безпечної роботи з комп’ютером в інформативному класі. 2. Познайомити із способом підготовки комп’ютера до роботи. 3. Ознайомити з можливостями та правилами роботи з програмою “Калькулятор”. 4. Ознайомити з програмою “Математичний космодром” і сформувати навички роботи з нею. […]...
- Передавання інформації. Програма “Туристичні маршрути” Урок 1 1 Тема. Передавання інформації. Програма “Туристичні маршрути” Мета. 1. Познайомити із різними способами передачі інформації у давнину та сьогодні. 2. Розвивати пам’ять, уяву, мислення. 3. Виховувати інтерес до інформатики. Обладнання: програма “Карта України”. Хід уроку I. Організаційний момент та повторення правил техніки безпеки. Які правила поведінки в комп’ютерному класі ви знаєте? 1. Під […]...
- Кодування інформації. Програма “Курчата” Урок 12 Тема. Кодування інформації. Програма “Курчата” Мета. 1. Ознайомити з різними способами кодування інформації. 2. Формувати уміння розгадувати інформацію, подану в шарадах, ребусах. 3. Виховувати інформаційну культуру молодших школярів. Хід уроку І. Організаційний момент та повторення правил техніки безпеки. 1. Повторення правил поводження з комп’ютером. Гра “Так чи ні”. – Чи можна включати комп’ютер […]...
- Місце і способи збереження інформації. Програма “Явища природи” Урок 8 Тема. Місце і способи збереження інформації. Програма “Явища природи” Мета. 1. Ознайомити учнів із способами збереження інформації, програмою “Явища природи”. 2. Розвивати навички збереження інформації, логічного мислення. 3. Систематизувати набуті знання про явища природи. 4. Виховувати любов до природи. Тип уроку: урок застосування знань, умінь і навичок. Обладнання: комп’ютерна програма “Явища природи”, дидактичний […]...
- Операційна система Windows. Вікна. Робота з вікнами. Програма “Курчата” Урок 4 Тема. Операційна система Windows. Вікна. Робота з вікнами. Програма “Курчата” Мета. 1. Ознайомити учнів із операційною системою Windows. Дати поняття про вікна. Вчити учнів згортати, закривати, зменшувати розміри вікна. Вчити працювати з програмою “Курчата”. 2. Повторити правила техніки безпеки. 3. Закріплювати уміння працювати з клавіатурою, мишею, монітором, принтером, модемом, сканером та всіма іншими […]...
- Цикли з передумовою Розділ 3. АЛГОРИТМИ З ПОВТОРЕННЯМ ТА РОЗГАЛУЖЕННЯМ 3.4. Цикли з передумовою Запитання для повторення вивченого 1. Цикл – це організація багатократного виконання набору команд. Виконання циклу відбувається так: виконавець виконує команду перевірки умови; якщо результат виконання цієї команди істина, то виконавець виконує команди тіла циклу, після чого знову виконує команду перевірки умови; якщо ж результат […]...
- Поняття про операційну систему. Програма “Туристичні маршрути” Урок 3 Тема. Поняття про операційну систему. Програма “Туристичні маршрути” Мета: 1. Ознайомити учнів з поняттям “операційна система”, дати уявлення про функції, які виконує операційна система. 2. Закріпити знання з української мови про наголос у словах. 3. Розширювати кругозір, просторові уявлення, вміння орієнтуватися на карті України. 4. Розвивати практичні навички роботи на комп’ютері. 5. Виховувати […]...
- ХТО Є ВИКОНАВЦЯМИ АЛГОРИТМІВ Розділ 4 АЛГОРИТМИ І ВИКОНАВЦІ 20 ХТО Є ВИКОНАВЦЯМИ АЛГОРИТМІВ Сьогодні ми: – дізнаємося про різних виконавців алгоритмів; – навчимося складати алгоритми для конкретного виконавця. Дізнаємося про відмінні риси виконавців алгоритмів Ти вже знаєш, що виконавцем алгоритму може бути той, хто розуміє і може виконати кожну команду цього алгоритму. Є різні виконавці алгоритмів. – Розглянь […]...
- Збереження інформації. Сучасні засоби збереження інформації. Програма “Кросворд “Явища природи” Урок 7 Тема. Збереження інформації. Сучасні засоби збереження інформації. Програма “Кросворд “Явища природи” Мета. 1. Дати уявлення про сучасні засоби збереження інформації. 2. Формувати вміння розгадувати інформацію. 3. Розвивати логічне мислення. 4. Розвивати пам’ять та пізнавальну цікавість. 5. Виховувати інтерес у дітей до вивчення комп’ютерної грамоти. 6. Закріпити знання з техніки безпеки. Тип уроку. Комбінований. […]...
- Способи упорядкування інформації. Програма “Магазин” Урок 6 Тема. Способи упорядкування інформації. Програма “Магазин” Мета: 1. Ознайомити учнів із способами упорядкування інформації; 2. Розвивати пам’ять, логічне мислення; 3. Виховувати цікавість до уроку інформатики Обладнання: програма “Магазин”, словники, книги, ілюстрації тварин, алфавіт, таблиці підказки Хід уроку I. Організаційний момент. – Діти, ви всі готові до уроку. А чи цікавий буде наш урок, […]...
- У світі інформації. Сприйняття і використання інформації. Програма “Магазин” Урок 5 Тема. У світі інформації. Сприйняття і використання інформації. Програма “Магазин” Мета. 1. Формувати вміння сприймати і використовувати інформацію. 2. 3акріплення навичок роботи з комп’ютером. З. Розвиток логічного мислення, просторової уяви, уваги. 4. Повторення правил поведінки при роботі з комп’ютером. 5. Виховувати культуру поведінки у кабінеті інформатики. Обладнання: комп’ютер, картки з завданням. Хід уроку […]...
- Техніка безпеки при роботі з комп’ютером. Правила поведінки у комп’ютерному класі. Програма “Розверни серветку” Урок 1 Тема. Техніка безпеки при роботі з комп’ютером. Правила поведінки у комп’ютерному класі. Програма “Розверни серветку” Мета. 1. Закріпити знання правил техніки безпеки при роботі з комп’ютером та правил поведінки в комп’ютерному класі, формувати потребу в розумовій роботі, інтелектуальній та творчій активності. 2. Розвивати просторову уяву, логічне мислення, уміння аналізувати послідовність, увагу, спостережливість. 3. […]...
- ЩО ТАКЕ ПРОГРАМА Розділ 2 ОСНОВНІ СКЛАДОВІ КОМП’ЮТЕРА. ПОЧАТКОВІ НАВИЧКИ РОБОТИ З КОМП’ЮТЕРОМ 5 ЩО ТАКЕ ПРОГРАМА Сьогодні ми: – дізнаємося, які бувають програми, який вигляд має вікно програми; – навчимося знаходити елементи вікна програми. Дізнаємося, що таке програма і вікно програми Комп’ютер і програми – нерозлучні друзі. Комп’ютер завжди працює під керуванням програм. Програми керують діями комп’ютера, […]...
- Аудиту програма Аудиту програма – комплекс аудиторських дій та процедур, за допомогою яких здійснюється перевірка конкретних об’єктів аудиту і накопичується інформація для аудиторського висновку. A. п. є конкретизацією плану аудиту і складається аудитором (керівником аудиторської фірми) у письмовій формі. В ній розробляються конкретні завдання, заходи і процедури для кожного об’єкта аудиту і видів робіт. A. п. повинна […]...
- Програма соціологічного дослідження Соціологія: загальний курс. Навчальний посібник для студентів вищих закладів освіти України ЧАСТИНА ЧЕТВЕРТА. МЕТОДОЛОГІЯ І МЕТОДИ СОЦІОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ Розділ 8. ПРОГРАМА І РОБОЧИЙ ПЛАН СОЦІОЛОГІЧНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ. ВИБІРКА 8.1. Програма соціологічного дослідження В практиці соціологічних досліджень надається особливо важлива увага складанню програми досліджень. Саме з неї, а не із складання питальника (анкети) починається підготовка соціологічного дослідження. […]...
- Натуральні числа і цифри Урок № 2. Тема. Натуральні числа і цифри Мета. Продовжувати формувати в учнів вміння виконувати вправи з натуральними числами, розвивати логічне мислення. Учні повинні знати: які числа називаються натуральними, вміти розв’язувати вправи і задачі з натуральними числами. Хід уроку І. Перевірка домашнього завдання. Наявність домашнього завдання перевіряють чергові. Правильність виконання домашнього завдання перевіряють з відповідями, […]...
- Програма економічного розвитку Державне управління Програма економічного розвитку. Документ, в якому визначаються цілі та пріоритети економічного та соціального і соціального розвитку, засоби й шляхи їх досягнення, формується взаємоузгоджена комплексна система заходів органів законодавчої і виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, спрямованих на ефективне вирішення проблем економічного і соціального розвитку, досягнення стабільного економічного зростання, а також характеризуються очікувані зміни в […]...
- Виробнича програма, сутність, основні поняття ЕКОНОМІКА ПІДПРИЄМСТВА РОЗДІЛ IV ПЛАНУВАННЯ І МОТИВАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ ТЕМА 21 ВИРОБНИЧА ПРОГРАМА ПІДПРИЄМСТВА Ключові терміни і поняття – Виробнича програма – Оптимальна виробнича – Номенклатура програма – Централізована номенклатура – Виробнича потужність – Децентралізована номенклатура одиничного або – Асортимент дрібносерійного – Показники виробничої програми виробництва – Натуральні показники – Виробнича потужність – Вартісні показники серійного […]...
- Програма діяльності Кабінету Міністрів України Державне управління Програма діяльності Кабінету Міністрів України. Документ, який містить концептуальне викладення стратегії діяльності, засобів та строків виконання завдань Кабінету Міністрів України на період його повноважень. До П. д. К. М. У. додаються структура виконавчої влади та інформація про членів Кабінету Міністрів України. Новосформований Кабінет Міністрів України не пізніш як у місячний термін після набуття […]...
- СТВОРЮЄМО ГРУ Розділ 5 АЛГОРИТМИ З РОЗГАЛУЖЕННЯМ І ПОВТОРЕННЯМ 28. СТВОРЮЄМО ГРУ Ганнуся та Олесь придумали виконавця Човняр, який повинен перевезти на лівий берег річки ящик із продуктами для геологів. Вони склали такий алгоритм: 1. Підготувати човен. 2. Вставити весла. 3. Покласти ящик у човен. 4. Відчалити від правого берега. 5. Веслувати до лівого берега. 6. Пристати […]...
- Перші кроки АЛГОРИТМИ І ВИКОНАВЦІ § 26. Перші кроки Рудий коте, будь ласка, навчи мене складати скрипти в середовищі Скретч. Складання скриптів у середовищі Скретч нагадує гру в дитячий конструктор Лего. Усі команди, розташовані праворуч, можна перетягувати в область складання скриптів і з’єднувати одна з одною за допомогою виємок. Якщо клацнути на побудованому блоці команд, то виконавець, […]...
- Алгоритми і виконавці Тема. Алгоритми і виконавці. Мета. Повторити та закріпити попередньо засвоєні знання про алгоритми і виконавців. Ознайомити учнів з графічним способом подання алгоритму, алгоритмами слідування. Вдосконалювати вміння складати алгоритм для виконавця. Формувати ІКТ-компетентності учнів та ключові компетентності для реалізації творчого потенціалу дітей. Розвивати увагу, пам’ять, логічне мислення, самостійність учнів. Розвивати інтерес до здобуття знань. Виховувати інтерес […]...
- РАКЕТНИЙ ТРАНСПОРТ І НАЦІОНАЛЬНА КОСМІЧНА ПРОГРАМА Загальний курс транспорту РОЗДІЛ 11 НОВІ ВИДИ ТРАНСПОРТУ 11.2. РАКЕТНИЙ ТРАНСПОРТ І НАЦІОНАЛЬНА КОСМІЧНА ПРОГРАМА Україна увійшла в третє тисячоліття як одна з провідних космічних держав світу. Космічна діяльність віднесена до державних пріоритетів України, що є важливим чинником інноваційного розвитку економіки. Дослідження та використання космічного простору є необхідною умовою розвитку науково-технічного, технологічного та виробничого потенціалу, […]...
- Програмний матеріал блоків змістовних модулів – ТИПОВА ПРОГРАМА НОРМАТИВНОЇ НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ ГІДРОБІОЛОГІЯ 1. ТИПОВА ПРОГРАМА НОРМАТИВНОЇ НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ “ГІДРОБІОЛОГІЯ” 1.2. Програмний матеріал блоків змістовних модулів Блок 1. “Гідробіологія як наука” Тема 1. Предмет та завдання “Гідробіології” як науки Предмет науки гідробіології. Місце гідробіології серед суміжних дисциплін. Завдання сучасної гідробіології. Історія виникнення гідробіології як самостійної науки: основні причини, що призвели до виникнення гідробіології як науки, основні етапи […]...
- Маркетингу програма Маркетингу програма – конкретизована на основі маркетингової стратегії концепція маркетингу, яка передбачає системне теоретико-методологічне осмислення потреб та інтересів організацій (фірм, компаній та ін.) і споживачів, вибір форми управління організацією та ін., а також комплекс заходів щодо її реалізації. Ці програми можуть бути короткострокові (до одного року), середньострокові (до 5 років) і довгострокові (10-15 років). Багато […]...
- Економічна програма Економічна програма – план реалізації економічної політики за допомогою комплексу заходів у різних сферах економічної діяльності. Для реалізації принципово нової економічної політики в Україні (зокрема, для побудови народної економіки) необхідні: 1. Докорінна перебудова відносин економічної власності шляхом народного роздержавлення і деприватизації з метою перетворення близько 18 млн. акціонерів у реальних власників. 2. Створення стабільних та […]...
- Державна програма Державне управління Державна програма. Документ, який визначає стратегію розв’язування найважливіших соціально-економічних, екологічних, науково-технічних, інших проблем загальнодержавного значення, включає комплекс взаємопов’язаних заходів і завдань, спрямованих на досягнення конкретних кінцевих цілей, узгоджених за термінами їх реалізації та складом виконавців. Фактично це вид діяльності (або впорядкована їх сукупність), спрямованої на досягнення встановленої урядом мсти та реалізуємої відповідно до […]...
- Програма ТАСІС Програма ТАСІС – розроблена ЄС програма для незалежних держав – колишніх республік СРСР (крім країн Балтії) і Монголії, яка втілюється з 1991, з метою сприяння гармонійній і стабільній економічній і політичній співпраці між країнами ЄС і цими державами. Програма реалізується шляхом надання субсидій для передачі ноу-хау (у формі консультацій досвідчених спеціалістів у сфері управління, проведення […]...
- Економічна програма Ф. Лассаля Історія економічних вчень КРИТИЧНИЙ НАПРЯМ ПОЛІТИЧНОЇ ЕКОНОМІЇ. ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛІСТИЧНИХ ІДЕЙ. ЕКОНОМІЧНІ ВЧЕННЯ СОЦІАЛІСТІВ-УТОПІСТІВ 5.4. Економічна програма Ф. Лассаля Соціал-демократичний напрям зародився у 60-ті роки XX ст. Він пережив складну еволюцію, пройшовши через безліч теоретико-ідеологічних і організаційних розколів. Говорити про певну єдину економічну теорію соціал-демократії не доводиться. Єдине, що є загальним для різних економічних концепцій соціал-демократії, […]...
- ПРОГРАМА МІЖНАРОДНА БІОЛОГІЧНА (МБП) Екологія – охорона природи ПРОГРАМА МІЖНАРОДНА БІОЛОГІЧНА (МБП) – н.-д. програма ЮНЕСКО, спрямована переважно на вивчення продуктивності основних біомів планети. Проводилася в 1964- 1974 рр....
- ПРОГРАМА “ЛЮДИНА І БІОСФЕРА” Екологія – охорона природи ПРОГРАМА “ЛЮДИНА І БІОСФЕРА” (МАВ) – міжнар. н.-д. програма ЮНЕСКО (продовження Міжнар. біол. програми), спрямована на вирішення ряду екол. питань, сформульованих у вигляді окремих (14) підпрограм-проектів (в основному про вплив людини на екосистеми і зворотний вплив екосистеми на людину). Прийнята у 1970 р., роботи розпочаті в 1971 р. У роботі беруть […]...
- Знайомство з Рудим котом АЛГОРИТМИ І ВИКОНАВЦІ § 25. Знайомство з Рудим котом Данилку, познайомся – це Рудий кіт, що мешкає у країні Скретч. Доброго дня, Рудий коте! А що це за така країна Скретч? Пам’ятаєш, у 2 класі ми розмовляли з тобою про комп’ютерні програми, про те, звідки вони беруться, і про людей, які їх створюють, – програмістів? […]...
- Програма економічного розвитку Програма економічного розвитку – комплекс взаємопов’язаних цілей і завдань щодо перспектив розвитку господарства країни на коротко -, середньо – та довготерміновий період, з одного боку, і необхідних для їх реалізації ресурсів, заходів – з іншого, спрямованих на досягнення тактичної або стратегічної мети. П. е. р. безпосередньо охоплює всі підсистеми національної економічної системи (продуктивні сили, техніко-економічні, […]...