Контрольна робота: диктант

Тема. Контрольна робота: диктант.

Мета. Перевірити вміння правильно писати слова на вивчені орфограми та словникові слова, визначені для запам’ятовування; ставити розділові знаки відповідно до опрацьованих правил пунктуації.

Хід уроку

I. Організація класу.

II. Диктант.

Перед написанням диктанту з’ясувати значення невідомих слів.

Золота купава

Погожого теплого ранку на луках враз спалахнули сотні яскравих ліхтариків. Це зацвіла всім відома кульбаба. Її веселі, усміхнені квіти, немов яскраві згустки сонячних

променів, розсипалися по зеленій траві.

Заховається сонце за обрій – стулять вони пелюстки і стануть непомітними у вечірній імлі. А як тільки мине ніч, зажевріє далекий небокрай, близнята-кульбаби розкриють квітки і повернуть їх на схід. Якщо вдень набіжить хмарина, закриє сонце, то й кульбаба поспішає згорнутися в зелений клубочок. Так і стоїть під дощем. Набіжить вітер, прожене хмару, і знову рослина засяє, мов ліхтарик. (89 слів)

Зелені первоцвіти

Кожна нова зустріч з лісовими та луговими травами – це маленьке свято. З нетерпінням чекаємо весни. Сніг зійшов, і чути схвильовану пісню дрозда. Поміж дерев

ще мокро і сиро. На сонячних галявинах парує торішнє листя. Пурхають метелики-лимонниці. Вітер гойдає крони дерев, немов хитається високе чисте небо.

Залита по вінця сонячним сяйвом галявина – як веселка. Блакитними очима задивляються в небо проліски, біліє анемона, жовтіють зірочки, приваблює фіалка, первоцвіт.

Ці рослини поспішають квітнути до появи тіні від листя дерев. (79 слів)

Хліб у звичаях і повір’ях

Хліб у народі завжди берегли. Цінували, ставились, як до святині.

Про нього народ створив багато повір’їв, які мали практичний і ритуально-магічний зміст. Пильнували, щоб хліб не падав додолу. А як упаде, слід підняти, перепросити, поцілувати і з’їсти. Якщо так не зробити, то будуть збитки. Якщо хтось знаходив хліб на дорозі, мусів підняти його, обтрусити і покласти пташкам. За гріх вважалося надкусити й недоїсти шматок. Хліб після поминок треба роздати людям.

Не позичали нікому хліб, коли йшли вперше сіяти. (84 слова)

Л. Артюх

Біда навчить

…І не зоглядівся горобчик, як і літечко минуло. Настала осінь з вітрами холодними, з дощами дрібними, а дедалі й сніжок став перепадати.

Біда горобчикові – холод, голод! От і почав наш горобчик до розуму приходити: годі сваритися! Куди горобці летять, і він за ними… Почав він і собі придивлятися, як то гнізда будуються. Почав він пір’ячко до пір’ячка збирати, соломку до соломки складати та гніздечко звивати.

Перезимував зиму щасливо, а на весну вже став великим та мудрим горобцем. (80 слів)

За Лесею Українкою

ІІІ. Збір зошитів.

IV. Підсумок уроку.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Контрольна робота: диктант