Лабораторна робота № 10 “З’ясування умов плавання тіл”
Мета : експериментально встановити умови плавання тіл.
Обладнання : мензурка з водою, пробірка з корком, важільні терези з набором важків, сухий пісок, фільтрувальний папір, дротяний гачок.
ХІД УРОКУ
ВКАЗІВКИ
Положення тіла в рідині залежить від напрямку рівнодійної сили тяжіння і сили Архімеда. Усі висновки, зроблені в параграфі, стосуються тіл, які повністю занурені у воду. Силу тяжіння визначають шляхом розрахунків за відомою масою, виміряною безпосереднім зважуванням тіла.
Архімедову силу обчислюють за об’ємом пробірки,
Металевий гачок дає можливість виймати пробірку з води, не занурюючи для цього руку в посудину.
І. ВИКОНАННЯ РОБОТИ
1. Визначте ціну поділки мензурки.
2. Підготуйте терези для зважування.
3. Відкривши пробірку, засипте в неї
4. Закривши пробірку корком, обережно опустіть її в мензурку.
5. Спостереженням установіть, у якому стані перебуває пробірка (плаває, тоне, спливає).
6. Визначте об’єм пробірки за шкалою мензурки.
7. Вийнявши за допомогою гачка пробірку з води і висушивши її фільтрувальним папером, знайдіть її масу за допомогою важільних терезів.
8. Обчисліть виштовхувальну силу та силу тяжіння, які діють на пробірку в рідині.
9. Порівняйте силу тяжіння і силу Архімеда.
10. Поступово відсипаючи пісок з пробірки, досягніть того, щоб занурена пробірка плавала у воді на будь-якій глибині, не спливаючи і не тонучи.
11. Вийміть пробірку з води і, висушивши фільтрувальним папером, знайдіть її масу за допомогою терезів.
12. Обчисліть виштовхувальну силу і силу тяжіння, які діють на пробірку з піском.
13. Порівняйте силу тяжіння і силу Архімеда для цього випадку.
14. Відсипте пісок із пробірки, залишивши його об’єм близько 1/5 від об’єму пробірки.
15. За допомогою гачка занурте пробірку у воду і відпустіть.
16. Простежте за поведінкою пробірки.
17. Обчисліть силу тяжіння і силу Архімеда та порівняйте їх. Результати вимірювань і розрахунків запишіть у таблицю і зробіть висновок.
Об’єм пробірки V, м3 | Архімедова сила FА | Маса пробірки з піскомm, кг | Сила тяжіння Fт, Н | Порівняння сил Fa і Fт | Спостережуване Явище |
18. Додаткове завдання. Повторіть п. 15. Виміряйте об’єм зануреної частини пробірки, обчисліть силу Архімеда і порівняйте її із силою тяжіння. Зробіть висновки.
ІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Повторити тему “Умови плавання тіл” за підручником.
Related posts:
- Лабораторна робота № 10. З’ЯСУВАННЯ УМОВ ПЛАВАННЯ ТІЛА Тип уроку: урок формування практичних навичок. Мета: дослідним шляхом з’ясувати умови плавання тіл; виховувати в учнів охайність під час проведення експерименту, дбайливе ставлення до лабораторного обладнання; вчити учнів працювати в парах та групах. Обладнання та наочність: обладнання лабораторної роботи. Відеофрагмент: відеозапис фрагмента лабораторної роботи, за допомогою якого вчитель акцентує увагу на ході вимірювань, які виконують […]...
- Лабораторна робота № 8 “Вивчення умов рівноваги важеля” 1-й семестр МЕХАНІЧНІ ЯВИЩА 2. Взаємодія тіл Урок 10/23 Тема. Лабораторна робота № 8 “Вивчення умов рівноваги важеля” Мета уроку: перевірити на досвіді умови рівноваги важеля. Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань. Обладнання: штатив з муфтою, важіль, набір важків, динамометр, лінійка з міліметровими поділками. РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПРОВЕДЕННЯ ЛАБОРАТОРНОЇ РОБОТИ 1. Установіть важіль на штативі […]...
- Плавання суден. Повітроплавання Розділ ІІІ ВЗАЄМОДІЯ ТІЛ. СИЛА &40. Плавання суден. Повітроплавання ✓ Чому сталевий цвях тоне у воді, а корабель, корпус якого виготовлений зі сталі, плаває і навіть перевозить вантажі? 1. Проробимо такий дослід. Візьмемо дві однакові пластини, вирізані з тонкого сталевого листа. Оскільки розміри пластин однакові, то однаковими будуть і їхні маси і на них будуть […]...
- Плавання тіл – Гідростатика та аеростатика 5. Механіка 5.5. Гідро – та аеростатика 5.5.9. Плавання тіл Плавання тіл – це стан рівноваги твердого тіла, частково чи повністю зануреного в рідину (чи газ). Умови плавання тіл: Якщо архімедова сила більша за силу тяжіння, яка діє на тіло, то тіло спливає: Fa > mg. Якщо архімедова сила менша за силу тяжіння, яка діє […]...
- Лабораторна робота № 6 “Вимірювання ваги динамометром” 1-й семестр МЕХАНІЧНІ ЯВИЩА 2. Взаємодія тіл Урок 6/19 Тема. Лабораторна робота № 6 “Вимірювання ваги динамометром” Мета уроку: навчитися за допомогою динамометра вимірювати вагу тіла. Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань. Обладнання: динамометр, три тіла невідомої маси. РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПРОВЕДЕННЯ ЛАБОРАТОРНОЇ РОБОТИ 1. Виміряйте за допомогою динамометра вагу запропонованих вам тіл. 2. Вимірявши […]...
- Лабораторна робота № 5 “Конструювання динамометра”, лабораторна робота № 6 “Вимірювання сил динамометром. Вимірювання ваги тіла” РОЗДІЛ II ВЗАЄМОДІЯ ТІЛ УРОК № 7/20 Тема уроку. Лабораторна робота № 5 “Конструювання динамометра”, лабораторна робота № 6 “Вимірювання сил динамометром. Вимірювання ваги тіла” Тип уроку: удосконалювання знань і вмінь. Мета уроку: розвивати навички самостійної практичної роботи; продовжити формування поняття “сила”; вивчити пружні властивості пружини; навчати користуватися динамометром для вимірювання сили. План уроку Етапи […]...
- ПЛАВАННЯ ТІЛ Розділ 3 ВЗАЄМОДІЯ ТІЛ. СИЛА & 48. ПЛАВАННЯ ТІЛ Ви, звичайно, добре знаєте, що різні тіла, потрапляючи в рідину, можуть спливати на її поверхню, тонути чи плавати під поверхнею рідини. Дерев’яний брусок спливе на поверхню, навіть якщо його повністю занурити в неї, шматок пінопласту плаває у воді, майже не занурюючись, а в льодяного айсберга над […]...
- Лабораторна робота № 4 “Вимірювання опору провідника за допомогою амперметра й вольтметра” 1-й семестр ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ ЯВИЩА 2. Електричний струм Урок 12/18 Тема. Лабораторна робота № 4 “Вимірювання опору провідника за допомогою амперметра й вольтметра” Мета уроку: навчитися визначати опір провідника за допомогою амперметра й вольтметра; переконатися дослідним шляхом у тому, що опір провідника не залежить від сили струму в ньому та від напруги на його кінцях. Тип […]...
- Лабораторна робота “Дослідження рівноваги тіла під дією кількох сил” ЗАСТОСУВАННЯ ЗАКОНІВ ДИНАМІКИ Урок № 14 Тема. Лабораторна робота “Дослідження рівноваги тіла під дією кількох сил” Мета: експериментально перевірити правило моментів для важеля. Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань. Обладнання: штатив із муфтою, важіль, набір тягарців, динамометр, лінійка з міліметровими поділками. Рекомендації щодо проведення лабораторної роботи Учитель має орієнтувати учнів на можливість виконання лабораторної […]...
- Лабораторна робота № 7. Визначення густини речовини Мета : навчити учнів визначати густину твердого тіла та рідини; формувати навички розв’язування задач; розвивати логічне мислення; виховувати старанність, охайність. Обладнання : важільні ваги з важками, мензурка, лінійка, брусок, тіла неправильної геометричної форми, насичений розчин солі. ХІД УРОКУ I. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Що називається густиною речовини? Які її одиниці? 2. Як виразити густину в […]...
- Лабораторна робота № 9 “Дослідження явища електролізу” 1-й семестр ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ ЯВИЩА 2. Електричний струм Урок 27/33 Тема. Лабораторна робота № 9 “Дослідження явища електролізу” Мета уроку: експериментально перевірити виконання закону електролізу. Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань. Обладнання: електролітична ванна з водним розчином мідного купоросу (CuSO4) і мідними електродами, джерело струму, секундомір, амперметр, ваги з важком, фільтрувальний папір, ключ, з’єднувальні проводи. […]...
- Лабораторна робота № 9 “Визначення умов рівноваги важеля” РОЗДІЛ III МЕХАНІЧНА РОБОТА. ЕНЕРГІЯ УРОК № 4/38 (із резерву) Тема уроку. Лабораторна робота № 9 “Визначення умов рівноваги важеля” Тип уроку: удосконалювання знань і вмінь. Мета уроку: удосконалювати знання про прості механізми; розвивати навички самостійної дослідницької роботи. План уроку Етапи Час Прийоми і методи I. Інструктаж з техніки безпеки 5 хв. Коментар учителя II. […]...
- Пружинні динамометри. Лабораторна робота № 8. Дослідження пружних властивостей тіла Мета : поглибити знання учнів про явище деформації, про причину виникнення сили пружності; дослідити залежність сили пружності від деформації і виготовити шкалу динамометра; пояснити принцип вимірювання сил за допомогою динамометра; розвивати логічне мислення, вміння проводити експеримент; виховувати дисциплінованість та працелюбність, бажання поглиблювати практичні вміння та навички. Тип уроку : засвоєння нових знань та формування практичних […]...
- Лабораторна робота № 9 “Визначення коефіцієнта тертя ковзання” Мета : навчити визначати коефіцієнт тертя ковзання; формувати навички розв’язування задач; розвивати логічне мислення. Тип уроку : формування практичних умінь і навичок. Обладнання : набір тягарців, маса яких відома, динамометр, дерев’яний брусок з гачком, дерев’яна планка (поверхня столу). ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Вправа “Пінг-понг” До дошки викликають двох учнів. Вони […]...
- Плавання тіл РОЗДІЛ II ВЗАЄМОДІЯ ТІЛ УРОК № 19/32 Тема уроку. Плавання тіл Тип уроку: комбінований. Мета уроку: з’ясувати умови, за яких можливе плавання тіл; показати практичне застосування закону Архімеда; формувати вміння спостерігати явища природи, аналізувати факти. Обладнання: дві посудини з водою, чайне блюдце, сіль, варене яйце, свічка. План уроку Етапи Час Прийоми і методи I. Перевірка […]...
- Лабораторна робота № 5 “Виготовлення динамометра” 1-й семестр МЕХАНІЧНІ ЯВИЩА 2. Взаємодія тіл Урок 4/17 Тема. Лабораторна робота № 5 “Виготовлення динамометра” Мета уроку: навчитися градуювати пружину із заданою ціною поділки. Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань. Обладнання: динамометр, шкала якого закрита папером, набір тягарців, штатив з муфтою й лапкою, лінійка. РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПРОВЕДЕННЯ ЛАБОРАТОРНОЇ РОБОТИ 1. Закріпіть динамометр із […]...
- Лабораторна робота № 6 “Вивчення рівноваги тіла під дією кількох сил” 1-й семестр МЕХАНІКА 2. Динаміка Урок 20/40 Тема. Лабораторна робота № 6 “Вивчення рівноваги тіла під дією кількох сил” Мета уроку: з’ясувати умови, за яких тіло із закріпленою віссю обертання перебуває в рівновазі Тип уроку: контролю й оцінювання знань Обладнання: штатив з муфтою, важіль, набір важків, динамометр, лінійка з міліметровими поділками ХІД РОБОТИ 1. Установіть […]...
- Лабораторна робота № 6 “Дослідження електричного кола з послідовним з’єднанням провідників” 1-й семестр ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ ЯВИЩА 2. Електричний струм Урок 15/21 Тема. Лабораторна робота № 6 “Дослідження електричного кола з послідовним з’єднанням провідників” Мета уроку: експериментально перевірити закони послідовного з’єднання провідників. Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань. Обладнання: джерело струму, амперметр, вольтметр, ключ, два резистори, з’єднувальні проводи. РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПРОВЕДЕННЯ ЛАБОРАТОРНОЇ РОБОТИ 1. Накресліть схему електричного […]...
- УМОВИ ПЛАВАННЯ ТІЛ РОЗДІЛ 3 ВЗАЄМОДІЯ ТІЛ. СИЛА ЧАСТИНА ІІ. ТИСК. ЗАКОН АРХІМЕДА. ПЛАВАННЯ ТІЛ & 28. УМОВИ ПЛАВАННЯ ТІЛ У побуті для приготування розчину солі певної густини господині користуються таким прийомом. Вони занурюють у розчин сире яйце: якщо густина розчину замала, то яйце тоне, якщо достатня – спливає. так само під час консервації визначають і густину цукрового […]...
- Лабораторна робота № 6 “Дослідження електричного кола з паралельним з’єднанням провідників” 1-й семестр ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ ЯВИЩА 2. Електричний струм Урок 17/23 Тема. Лабораторна робота № 6 “Дослідження електричного кола з паралельним з’єднанням провідників” Мета уроку: експериментально перевірити закони паралельного з’єднання провідників. Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань. Обладнання: джерело струму, амперметр, вольтметр, ключ, дві електричні лампочки на підставці, з’єднувальні проводи. РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПРОВЕДЕННЯ ЛАБОРАТОРНОЇ РОБОТИ 1. […]...
- Лабораторна робота № 5 “Вивчення залежності електричного опору від довжини провідника й площі його поперечного перерізу” 1-й семестр ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ ЯВИЩА 2. Електричний струм Урок 13/19 Тема. Лабораторна робота № 5 “Вивчення залежності електричного опору від довжини провідника й площі його поперечного перерізу” Мета уроку: з’ясувати, як залежить електричний опір провідника від його довжини й площі поперечного перерізу. Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань. Обладнання: джерело струму, амперметр, вольтметр, ключ, реостат, […]...
- Лабораторна робота “Дослідження залежності видовження пружини від прикладеної до неї сили” ДИНАМІКА Урок № 3 Тема. Лабораторна робота “Дослідження залежності видовження пружини від прикладеної до неї сили” Мета: за даними дослідів знайти відношення прикладеної до пружини сили до її видовження; побудувати графік залежності видовження пружини від прикладеної до неї сили; розвивати логічне мислення, вміння проводити експеримент; виховувати дисциплінованість та працелюбність, бажання поглиблювати практичні вміння та навички. […]...
- Лабораторна робота “Дослідження закону Бойля-Маріотта” ВЛАСТИВОСТІ ГАЗІВ, РІДИН, ТВЕРДИХ ТІЛ* Урок № 10 Тема. Лабораторна робота “Дослідження закону Бойля-Маріотта” Мета роботи: дослідити, як змінюється об’єм певної маси газу за сталої температури зі зміною тиску, і встановити співвідношення між ними. Обладнання: скляний циліндр висотою 40 см із водою, скляна трубка довжиною 40-50 см, закрита з одного кінця, вимірна лінійка з міліметровими […]...
- Лабораторна робота № 8. ДОСЛІДЖЕННЯ ПРУЖНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ТІЛ Тип уроку: урок формування практичних навичок. Мета: експериментально перевірити виконання закону Гука; виховувати в учнів охайність під час проведення експерименту, дбайливе ставлення до лабораторного обладнання; вчити учнів працювати в парах та групах. Обладнання та наочність: обладнання лабораторної роботи. Відеофрагмент: відеозапис фрагмента лабораторної роботи, за допомогою якого вчитель акцентує увагу на ході вимірювань, які виконують учні, […]...
- Лабораторна робота № 8 “Вимірювання потужності споживача електричного струму” 1-й семестр ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ ЯВИЩА 2. Електричний струм Урок 20/26 Тема. Лабораторна робота № 8 “Вимірювання потужності споживача електричного струму” Мета уроку: навчитися визначати потужність електричного струму в лампі. Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань. Обладнання: джерело струму, амперметр, вольтметр, ключ, лампочка на підставці, з’єднувальні проводи. РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПРОВЕДЕННЯ ЛАБОРАТОРНОЇ РОБОТИ 1. Накресліть схему електричного […]...
- Лабораторна робота № 13 “Визначення питомої теплоємності речовини” 2-й семестр ТЕПЛОВІ ЯВИЩА 4. Кількість теплоти. Теплові машини Урок 10/52 Тема. Лабораторна робота № 13 “Визначення питомої теплоємності речовини” Мета уроку: навчитися визначати питому теплоємність речовини калориметричним способом. Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань. Обладнання: склянка з водою, калориметр, термометр, ваги з набором гир, вимірювальний циліндр (мензурка), металевий циліндр на нитці, посудина (одна […]...
- Розв’язування задач. Лабораторна робота № 11 “Вимірювання фокусної відстані тонкої лінзи” Розділ 3. СВІТЛОВІ ЯВИЩА УРОК № 26 ТЕМА. Розв’язування задач. Лабораторна робота № 11 “Вимірювання фокусної відстані тонкої лінзи” Мета: формувати навички побудови зображень у лінзах і застосування формули тонкої лінзи, експериментального визначення фокусної відстані та оптичної сили лінз; розвивати уміння встановлювати закономірності на основі дослідів; виховувати в учнів самостійність і наполегливість у досягненні поставленої […]...
- УМОВИ ПЛАВАННЯ ТІЛ “УМОВИ ПЛАВАННЯ ТІЛ” Урок-експериментальне дослідження Мета. Вивчити умови плавання тіл на основі поняття про архімедову силу; формувати інтерес до експерименту; розвивати вміння спостерігати, глибоко аналізувати, зіставляти, порівнювати, пояснювати явища; сприяти активізації творчого мислення учнів, пробуджувати в них пізнавальний інтерес; розкрити практичне використання умов плавання тіл у житті людини, природі; виховувати почуття відповідального і бережливого ставлення […]...
- Лабораторна робота № 12. ВИЗНАЧЕННЯ ККД ПРОСТОГО МЕХАНІЗМУ Тип уроку: урок формування практичних навичок. Мета: експериментально визначити ККД похилої площини; виховувати в учнів охайність під час проведення експерименту, дбайливе ставлення до лабораторного обладнання; вчити учнів працювати в парах та групах. Обладнання та наочність: обладнання лабораторної роботи. Відеофрагмент: відеозапис фрагмента лабораторної роботи, за допомогою якого вчитель акцентує увагу на ході вимірювань, які виконують учні, […]...
- Лабораторна робота № 4 “Виготовлення маятника й визначення періоду його коливань” ЕЛЕКТРОДИНАМІКА 2-й семестр Коливання й хвилі УРОК 5/27 Тема. Лабораторна робота № 4 “Виготовлення маятника й визначення періоду його коливань” Мета уроку: досліджувати залежність періоду коливань нитяного маятника від довжини нитки. Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань. Обладнання: штатив із муфтою й кільцем, кулька з отвором, нитка, годинники із секундною стрілкою, вимірювальна стрічка, лінійка […]...
- Лабораторна робота № 2 “Збирання електричного кола і вимірювання сили струму на різних її ділянках” 1-й семестр ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ ЯВИЩА 2. Електричний струм Урок 6/12 Тема. Лабораторна робота № 2 “Збирання електричного кола і вимірювання сили струму на різних її ділянках” Мета уроку: навчитися збирати електричне коло й вимірювати силу струму амперметром на різних ділянках кола. Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань. Обладнання: джерело струму, лампочка на підставці, амперметр, ключ, […]...
- Лабораторна робота № 2 “Вимірювання жорсткості пружини” 1-й семестр МЕХАНІКА 2. Динаміка Урок 13/33 Тема. Лабораторна робота № 2 “Вимірювання жорсткості пружини” Мета уроку: перевірити справедливість закону Гука для пружини динамометра й виміряти коефіцієнт жорсткості цієї пружини Тип уроку: контролю й оцінювання знань Обладнання: штатив з муфтою й затискачем, динамометр із заклеєною шкалою, набір важків відомої маси (по 100 г), лінійка з […]...
- Лабораторна робота № 14 “Визначення ККД нагрівача” 2-й семестр ТЕПЛОВІ ЯВИЩА 4. Кількість теплоти. Теплові машини Урок 12/54 Тема. Лабораторна робота № 14 “Визначення ККД нагрівача” Мета уроку: навчитися експериментально визначати коефіцієнт корисної дії нагрівача. Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань. Обладнання: штатив з лапкою й тримачем, термометр, металева склянка від калориметра, частина таблетки сухого пального, ваги з набором тягарців, мензурка, […]...
- Лабораторна робота № 7 “Дослідження пружного центрального удару двох тіл” 2-й семестр МЕХАНІКА 3 . Закони збереження в механіці Урок 13/57 Тема. Лабораторна робота № 7 “Дослідження пружного центрального удару двох тіл” Мета уроку: переконатися на досліді, що під час пружного удару виконуються закон збереження імпульсу й закон збереження енергії Тип уроку: контролю й оцінювання знань Обладнання: металевий жолоб із загнутим кінцем, дві сталевих кульки […]...
- Лабораторна робота № 6. ВИМІРЮВАННЯ МАСИ ТІЛ МЕТОДОМ ЗВАЖУВАННЯ Тип уроку: урок формування практичних навичок. Мета: сформувати в учнів навички працювати з важільними терезами та визначати масу тіл за їхньою допомогою; виховувати в учнів охайність під час проведення експерименту, дбайливе ставлення до лабораторного обладнання; вчити учнів працювати в парах та групах. Обладнання та наочність: обладнання лабораторної роботи. Відеофрагмент: відеозапис фрагмента лабораторної роботи, за допомогою […]...
- Лабораторна робота № 12 “Вивчення теплового балансу при змішуванні води різної температури” 2-й семестр ТЕПЛОВІ ЯВИЩА 4. Кількість теплоти. Теплові машини Урок 8/50 Тема. Лабораторна робота № 12 “Вивчення теплового балансу при змішуванні води різної температури” Мета уроку: перевірити на досліді справедливість рівняння теплового балансу у випадку змішування води різної температури. Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань. Обладнання: калориметр, термометр лабораторний, вимірювальний циліндр (мензурка), склянка, посудини […]...
- Лабораторна робота № 2 “Вимірювання обертової частоти тіла” 1-й семестр МЕХАНІЧНІ ЯВИЩА 1. Механічний рух Урок 8/8 Тема. Лабораторна робота № 2 “Вимірювання обертової частоти тіла” Мета уроку: виміряти обертову частоту колеса іграшкового автомобіля. Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань. Обладнання: два іграшкових автомобілі з колесами різного діаметра, секундомір, смужки самоклейного паперу. РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПРОВЕДЕННЯ ЛАБОРАТОРНОЇ РОБОТИ 1. Зробіть за допомогою смужки […]...
- Лабораторна робота № 9 “Визначення густини тіла гідростатичним методом” 1-й семестр МЕХАНІЧНІ ЯВИЩА 2. Взаємодія тіл Урок 18/31 Тема. Лабораторна робота № 9 “Визначення густини тіла гідростатичним методом” Мета уроку: виміряти густину речовини, з якого складається тверде тіло, методом гідростатичного зважування. Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань. Обладнання: динамометр, три тіла невідомої густини, посудина з водою, штатив. РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПРОВЕДЕННЯ ЛАБОРАТОРНОЇ РОБОТИ 1. […]...
- Виштовхувальна сила. Закон Архимеда МЕХАНІКА РОЗДІЛ 2. МЕХАНІЧНИЙ РУХ § 38. Виштовхувальна сила. Закон Архимеда Запитання до вивченого 1. Камінь в воді легше підняти, чим такий же камінь в повітрі. М’яч занурений у воду спливає. У морі плавати легше, ніж в озері або річці. 2. З боку води на тіло діє сила, яка його виштовхує з води. Цю силу […]...
- ЗАКОН АРХІМЕДА – ЕЛЕМЕНТИ МЕХАНІКИ РІДИН ТА ГАЗІВ Фізика підготовка до ЗНО комплексне видання МЕХАНІКА 4. ЕЛЕМЕНТИ МЕХАНІКИ РІДИН ТА ГАЗІВ 4.7. ЗАКОН АРХІМЕДА Закон Архімеда: на тіло, занурене у рідину або газ, діє виштовхувальна сила, яка за модулем дорівнює силі тяжіння рідини (або газу), зайнятої тілом. Виштовхувальна сила називається архімедовою силою: Архімедова сила прикладена до центра ваги (маси) витісненої тілом рідини. Вона […]...