ЛАВАНДА – ЕФІРООЛІЙНІ КУЛЬТУРИ

ОЛІЙНІ Й ЕФІРООЛІЙНІ КУЛЬТУРИ

6.2. ЕФІРООЛІЙНІ КУЛЬТУРИ

6.2.6. ЛАВАНДА

Лаванда (Lavandula L.) – багаторічна, вічнозелена, напівчагарникова рослина з родини Губоцвітих. Вихід ефірної олії з суцвіть коливається від 0,8 до 2,5%. Ефірну олію використовують у парфумерній і миловарній промисловості та медицині. Лаванда – медоносна культура.

В Україні лаванду вирощують в Автономній Республіці Крим та Одеській області. Середня врожайність суцвіть лаванди становить 30, а на удобрених грунтах досягає 50-65 ц/га.

Найпродуктивнішими є сорти Рання,

Рекорд і Степова. Ці сорти зимостійкі і за високої агротехніки досить врожайні на одному місці впродовж 15-20 років. Для вирощування лаванди відводять площі з південними схилами. Оранку під лаванду проводять на глибину 35-50 см, вносячи гній (40-50 т/га) і повне мінеральне добриво (по 40-60 кг/га діючої речовини).

Садять лаванду у жовтні живцями або частинами кущів гніздовим способом 100 х 100 або 100 х 75 см. Догляд за насадженнями полягає у розпушуванні грунту в міжряддях.

Збирають суцвіття лаванди через чотири-п’ять діб після початку цвітіння. Продукцію відразу відправляють на переробку. Найбільший урожай мають на

третій-четвертий рік.

Кримський науково-дослідний інститут олійних і ефіроолійних культур розробив агротехніку механізованого догляду за насадженнями лаванди.

Найбільші площі лаванди (2,5-3 тис. га) зосереджено в Автономній Республіці Крим. Ефірну олію із суцвіть лаванди виробляють у спеціалізованих господарствах. Найбільшим підприємством з виробництва лавандової ефірної олії є завод центрального дослідно-виробничого господарства об’єднання “Ефірмасло” Білогірського району Автономної Республіки Крим, продукція якого експортується.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ЛАВАНДА – ЕФІРООЛІЙНІ КУЛЬТУРИ