МИЙНІ ЗАСОБИ Й ІНСТРУМЕНТИ ДЛЯ ПРИБИРАННЯ ЖИТЛА

РОЗДІЛ 4 ТЕХНОЛОГІЯ ПОБУТОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

ГІГІЄНА ЖИТЛА

§ 31. МИЙНІ ЗАСОБИ Й ІНСТРУМЕНТИ ДЛЯ ПРИБИРАННЯ ЖИТЛА

Опорні поняття: санітарний стан житла, порядок в оселі, мийні засоби, прибирання, інструменти для прибирання житла, побутова хімія, захисні засоби, інструкція для користування.

Чистота – це запорука здоров’я та гарного настрою усіх, хто мешкає у вашій оселі. Чи можете ви впевнено себе почувати і бути захищеними від бактерій, мікробів, токсинів, якщо у вас брудно в будинку? Напевно, що ні!

Ви можете прибирати щодня

або раз на тиждень. Прибирання може бути вологим, із сучасними мийними засобами.

Також важливо, щоб у вас не було пилу, були чистими вікна, підлога, чисті без пилу килими, а речі перебували на своїх місцях. Усе перелічене входить у поняття санітарний стан житла та порядок в оселі.

У попередньому параграфі ми розглянули послідовність виконання прибирання, а зараз з’ясуємо, які інструменти, матеріали та засоби для цього потрібні (мал. 225).

Передусім вам знадобляться ганчірки з натуральних тканин, губки, мийні засоби, швабра, відро, скребок для миття скла, гумові рукавички (мал. 226).

МИЙНІ ЗАСОБИ Й ІНСТРУМЕНТИ ДЛЯ ПРИБИРАННЯ ЖИТЛА

Мал.

225. Бажаєте не хворіти – тримайте будинок у чистоті!

МИЙНІ ЗАСОБИ Й ІНСТРУМЕНТИ ДЛЯ ПРИБИРАННЯ ЖИТЛА

Мал. 226. Знадобляться ганчірки й губки

Для прибирання в будинку, миття посуду, витирання пилу ми використовуємо різноманітні серветки, губки, мочалки, щітки. Як вибрати найкраще серед цих речей у магазинах?

Спочатку поговоримо про губки. Раніше губка була зроблена зі звичайного поролону з товстим абразивним шаром, який пошкоджував поверхню посуду. Зараз губки випускають зі спеціального поролону, який не містить шкідливих речовин, при взаємодії з водою не кришиться і не вигорає.

Губки випускають різних розмірів, від малого розміру до “максі”, у деяких з них є навіть вирізи для захисту нігтів. Випускають спеціальні губки, виготовлені із синтетичного матеріалу, які дозволяють мити емальований посуд і посуд із тефлоновим покриттям. У продажу є губки з поролону в сітці, яка виготовляється також зі спеціального синтетичного матеріалу і дозволяє відчищати навіть сильні забруднення.

Серветки для прибирання виготовляють із віскози (штучного волокна). Така серветка відмінно вбирає воду, міцна і не залишає ворсинок, застосовується там, де треба прибрати велику кількість вологи (мал. 227).

МИЙНІ ЗАСОБИ Й ІНСТРУМЕНТИ ДЛЯ ПРИБИРАННЯ ЖИТЛА

Мал. 227. Серветки для прибирання

МИЙНІ ЗАСОБИ Й ІНСТРУМЕНТИ ДЛЯ ПРИБИРАННЯ ЖИТЛА

Мал. 228. Швабра та ганчірка з мікрофібри

Із віскози випускають також серветки (ганчірки) для миття підлоги, це зумовлено здатністю поглинати рідину: така ганчірка повністю прибере бруд і воду з підлоги, вона м’яка й зручна в роботі.

Ганчірки для миття підлоги з мікрофібри (штучного мікроволокна) випускають двосторонніми, одна сторона рифлена, а інша – однорідна, вони мають усі вищезгадані властивості (мал. 228).

Крім того, випускають ганчірки, які використовують для миття дзеркал і скла.

Ще недавно швабри були двох видів – мотузкові й губчасті. У наш час до них додалися швабри з махрової тканини або мікроволокна, а також, із різними насадками (мал. 229).

Швабри застосовують для сухого або вологого прибирання підлоги. Для сухого прибирання використовують швабри з мікрофібри, а також, одноразові, які добре вбирають бруд і пил.

Губчаста швабра зі спеціальним валиком-губкою для миття підлоги найчастіше має спеціальний механізм віджиму зайвої рідини. Губки бувають різного ступеня жорсткості, тому можна вибрати ту, якою вам зручніше буде користуватися. Губка такої швабри добре вбирає вологу. Дуже зручно прибирати такою шваброю пролиту рідину.

МИЙНІ ЗАСОБИ Й ІНСТРУМЕНТИ ДЛЯ ПРИБИРАННЯ ЖИТЛА

Мал. 229. Швабри на будь-який смак

Мотузкові швабри зазвичай мають насадки з чистої бавовни, іноді до їх складу входять синтетичні матеріали; довжина паем – від 30 до 45 см.

Нині мотузкові швабри застосовують для прибирання будинків і вулиці, вони зручні для прибирання багатьох типів підлог, але для дерев’яних і мармурових їх не використовують: велика кількість вологи, що утримується такою шваброю, може їх пошкодити. Мотузкові насадки швабри можна прати і сушити в машині, що продовжує їх термін придатності.

Ганчіркові швабри – звичайна махрова тканина, закріплена на утримувачі. Вони підходять для миття будь-яких підлог.

Після прибирання ганчірку легко зняти з каркасу, випрати та просушити.

Наші бабусі й мами користувалися для миття посуду, плит і раковин питною содою, зубним порошком, піском і навіть сухою гірчицею. Зараз же технічний прогрес пропонує нам різноманітні хімічні засоби, які бувають двох видів: порошкоподібні й рідкі. Порошки використовують для чищення раковин, унітазів, каструль із нержавіючої сталі. Такими засобами не можна чистити кахель й емальовані поверхні. Порошки пошкодять їх. Рідкі мийні засоби застосовують для миття посуду, емальованих поверхонь, ванн. Вони розчиняють жири (мал. 230).

МИЙНІ ЗАСОБИ Й ІНСТРУМЕНТИ ДЛЯ ПРИБИРАННЯ ЖИТЛА

Мал. 230. Рідкі мийні засоби слід використовувати помірно

Науковці радять після використання мийних засобів для миття побутових речей додатково добре змивати їх проточною водою. Але якщо поверхня забруднена не сильно, то можна використати “бабусині” засоби: питну соду або лимон.

У посудомийних машинах використовують спеціальні засоби. До кожного з таких засобів є інструкція для використання та дозування!

Для чищення вапняного нальоту, іржі й накипу потрібен засіб, що містить кислоти. Не забувайте, що хімічні мийні засоби можуть бути шкідливими для вашого організму, тому перед початком роботи одягніть гумові рукавички, а після миття посуду рідким мийним засобом не забудьте помити руки.

Тож, якщо ви вже озброїлися знаннями про прибирання житла, то сучасна техніка, аксесуари для прибирання й побутова хімія допоможуть вам швидко та ефективно прибрати в домі, приклавши мінімум зусиль.

Цікаво знати

Мотузкова швабра з пристосуванням для віджиму води була запатентована ще в 1893 р. Томасом Стюартом.

Чи добре засвоїли?

1. Які ви знаєте інструменти для прибирання житла?

2. Які ви знаєте засоби для прибирання житла?

3. Яких правил безпеки слід дотримуватися під час виконання прибирання?

4. Для чого використовують рідкі хімічні засоби?


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: МИЙНІ ЗАСОБИ Й ІНСТРУМЕНТИ ДЛЯ ПРИБИРАННЯ ЖИТЛА