Множення багатоцифрових чисел на трицифрове

УРОК 104

Тема. Множення багатоцифрових чисел на трицифрове

Мета: ознайомити учнів з алгоритмом письмового множення багатоцифрових чисел на трицифрове; опрацювати складання задач на рух; вдосконалювати обчислювальні навички.

Обладнання: картки для самостійної роботи, предметні малюнки, креслення.

ХІД УРОКУ

I. Контроль і закріплення знань учнів

1. Самостійна робота

Варіант I

Варіант II

1. 520 : 70

475 : 90

290 : 30

164 : 50

2. Розв’язати рівняння.

720

: х = 80

Х : 30 = 420

3. Обчислити.

7 020 – 60

53 550 : 90

414 600 : 600

4. Задача.

Ширина ділянки прямокутної форми 30 м, а довжина – у 3 рази більша. Знайти площу і периметр ділянки

1. 580 : 80

295 : 90

490 : 50

133 : 20

2. Розв’язати рівняння.

630 : х = 90

Х : 60 = 530

3. Обчислити.

5 030 – 70

86 580 : 90

38 400 : 800

4. Задача.

Довжина ділянки прямокутної форми 120 м, а ширина – у 3 рази менша. Обчислити площу й периметр ділянки

II. Вивчення нового матеріалу

1. Підготовча робота

Знайти добуток чисел 3 194 і 46.

2. Пояснення нового матеріалу

Записати множення чисел 4 184 і 37, 4 184

і 237. Порівняння записів, знаходження відмінностей між першим прикладом і другим.

3. Первинне закріплення. Вправа № 850 (перший і третій вирази – записати розв’язання на дошці, решта – самостійно)

4. Фізкультхвилинка

5. Вправа № 851 – коментоване розв’язання

III. Розвиток математичних умінь учнів

1. Задача № 852 (коментоване розв’язання по діях)

2. Самостійне розв’язання задачі за поданим виразом (учитель пропонує учневі з високим рівнем знань на дошці зробити креслення до задачі)

Множення багатоцифрових чисел на трицифрове

3. Самостійна робота розв’язання прикладів № 854 за варіантами (I варіант – перший стовпчик, II варіант – другий стовпчик).

IV. Підсумки уроку

V. Домашнє завдання

№ 855, 856.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Множення багатоцифрових чисел на трицифрове