Написання закінчень у дієсловах 3-ї особи
Урок 96
Тема. Написання закінчень у дієсловах 3-ї особи
Мета: познайомити учнів з системою закінчень дієслів 3-ї особи однини і множини, вчити розпізнавати дієслова 3-ї особи, правильно писати й вживати їх у мовленні, підготувати дітей до знайомства з орфограмою “Ненаголошений голосний у закінченнях дієслів”; розвивати культуру письмового спілкування; виховувати почуття патріотизму, інтерес до історії країни.
ХІД УРОКУ
I. Перевірка домашнього завдання
1. Робота із вправою 129
Діти обмінюються листами, читають їх, обмінюються
Вчитель пояснює, що лист – особиста інформація, яку читати має право лише той, кому вона адресована.
– Які дієслова 2-ї особи ви вживали у листах?
– Що ви можете розповісти про дієслова 2-ї особи І і ІІ дієвідмін?
2. Робота із словниковими словами
– Замініть одним словом, запишіть:
– школяр, який цікавиться і досліджує природу (юннат);
– людина, яка грає у футбол (футболіст);
– характеристика будь-якого об’єкта, яка вимірюється у градусах (температура);
– найбільша одиниця ваги (тонна);
– жорстко встановлений порядок (дисципліна);
– зоровий
– Чим схожі всі ці слова? (Всі вони – іменники.)
– Спробуйте утворити від будь-якого іменника спільнокореневе дієслово. Поставте його у форму 2-ї особи однини.
– Про що може розповісти закінчення дієслова?
II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання
– Систематизуйте закінчення: – еш, – у, – ете, – емо.
Однина | Множина | |
1-а особа | -у | -емо |
2-а особа | -еш | -ете |
– Які ще закінчення можливі у цих особах? Чому? (-иши, – имо, – ите)
– А чого не вистачає в цій таблиці? (Закінчень 3-ї особи)
III. Оголошення теми і мети уроку
– Отже, скажіть, чим ми будемо сьогодні знайомитися?
– Спробуйте спрогнозувати, з чим ми можемо там зустрітися? (Мабуть, знову з літерами – е та – и в закінченнях дієслів залежно від дієвідміни.)
IV. Первинне сприйняття та усвідомлення нового матеріалу
1. Пошукова робота (за вправою 130)
Роботу провести колективно.
– Визначте не тільки час, дієвідміну, а й особу дієслів.
– Виберіть дієслова тільки 3-ї особи. Визначте закінчення.
– Звірте свої спостереження із таблицею з вправи 131.
– Підготуйте усну розповідь про закінчення дієслів І та ІІ дієвідміни у 3-й особі однини і множини.
– Звірте свої спостереження із правилом на с. 70.
2. Творчий диктант за варіантами
I варіант – утворює і записує форму 3-ї особи однини дієслова теперішнього часу;
II варіант – утворює і записує форму 3-ї особи множини дієслова теперішнього часу.
Мати, говорити, везти, ходити, вести, важити, чекати.
– Визначте закінчення.
– Чим зумовлений вибір голосного в закінченнях дієслів?
V. Закріплення та систематизація знань
1. Вибіркове списування (за вправою 130)
2. Самостійна робота з підручником (вправа 132)
– Визначте дієвідміни слів, які змінювали.
– Як впливає дієвідміна на закінчення дієслів?
– Що ви можете розповісти про закінчення 3-ої особи однини і множини дієслів теперішнього і майбутнього часу?
VI. Підсумок уроку
1. Перевірка роботи шляхом постановки питань
– Подумайте, які питання за матеріалом сьогоднішнього уроку ви можете поставити.
– Виберіть товариша і поставте йому своє питання.
У разі потреби вчитель допомагає дітям сформулювати питання й дати відповідь на них.
– Чи цікаво вам було сьогодні на уроці?
– Які корисні відомості ви отримали на сьогоднішньому уроці?
2. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання
VII. Домашнє завдання
Правило на с. 70; вправа 133.
Related posts:
- Написання закінчень у дієсловах другої особи Урок 95 Тема. Написання закінчень у дієсловах другої особи Мета: познайомити дітей з системою закінчень дієслів різних дієвідмін в однині та множині 2-ї особи, вчити розпізнавати дієслова 2-ї особи, правильно писати і вживати їх у мовленні; розвивати уважність, зібраність і спостережливість; виховувати самостійність у навчанні. Обладнання: картки індивідуального опитування. ХІД УРОКУ I. Перевірка домашнього завдання […]...
- Правопис особових закінчень дієслів Урок 94 Тема. Правопис особових закінчень дієслів Мета: закріплювати вміння визначати дієвідміну дієслів, вчити розпізнавати дієслова 1-ї особи, правильно писати і вживати у мовленні; розвивати мислення дітей, вміння виділяти головне; виховувати відповідальне ставлення до праці. Обладнання: Конституція України. ХІД УРОКУ I. Перевірка домашнього завдання 1. Відновлення алгоритму – Як визначити дієвідміну дієслова? 1) Поставити… 2) […]...
- Спостереження за написанням закінчень дієслів 2-ої особи теперішнього і майбутнього часу. (Вправи 302-305) Тема. Спостереження за написанням закінчень дієслів 2-ої особи теперішнього і майбутнього часу. (Вправи 302-305). Мета. Розвивати вміння розпізнавати дієслова 2-ої особи, правильно їх писати й уживати в мовленні. Обладнання: мовний матеріал. Хід уроку I. Організація класу. II. Перевірка домашнього завдання (вправа.301). – Назвіть відгадку домашньої вправи. (Пісня.) – Чи є у вас улюблені пісні? Назвіть, […]...
- Спостереження за написанням закінчень дієслів 1-ої особи теперішнього і майбутнього часу. (Вправи 299-301) Тема. Спостереження за написанням закінчень дієслів 1-ої особи теперішнього і майбутнього часу. (Вправи 299-301). Мета. Розвивати вміння розпізнавати дієслова першої особи теперішнього і майбутнього часу, правильно їх писати і вживати у мовленні. Обладнання: мовний матеріал, додаток 8, картки для гри (на підсумок уроку), коробочки для карток. Хід уроку I. Організація класу. II. Перевірка домашнього завдання […]...
- Правопис закінчень дієслів 3-ої особи теперішнього і майбутнього часу. (Вправи 306-309) Тема. Правопис закінчень дієслів 3-ої особи теперішнього і майбутнього часу. (Вправи 306-309). Мета. Розвивати вміння розпізнавати дієслова 3-ої особи, правильно їх писати і вживати у мовленні. Обладнання: мовний матеріал, малюнки весняних квітів (обов’язково – конвалії). Хід уроку I. Організація класу. II. Перевірка домашнього завдання (вправа 305). 1. Робота в групах. А) Взаємоперевірка. Перевірка домашнього завдання […]...
- Закінчення дієслів 2-ї особи теперішнього і майбутнього часів Тема. Закінчення дієслів 2-ї особи теперішнього і майбутнього часів. (Вправи 368-373.) Мета. Провести дослідження особових закінчень дієслів 2-ї особи теперішнього і майбутнього часу і скласти таблицю особових закінчень цих дієслів. Розвивати навички дослідницької діяльності, вміння визначати труднощі правопису. Виховувати вміння співпрацювати, знаходити спільні рішення. Обладнання: роздатковий матеріал, підручник, зошит. Хід уроку I. Організація класу. Мотивація […]...
- Уживання і написання займенників з прийменниками: форми орудного відмінка займенників 3-ої особи однини і множини. (Вправи 251-255) Тема. Уживання і написання займенників з прийменниками: форми орудного відмінка займенників 3-ої особи однини і множини. (Вправи 251-255). Мета. Формувати навички окремого написання займенників з прийменниками; спостерігати за формою орудного відмінка займенників 3-ої особи однини і множини. Обладнання: плакати для гри (або запис на дошці). Хід уроку I. Організація класу. II. Перевірка домашнього завдання. Вправа […]...
- Закінчення дієслів 3-ої особи теперішнього і майбутнього часу Тема. Закінчення дієслів 3-ої особи теперішнього і майбутнього часу. (Вправи 374-379). Мета. Провести дослідження особових закінчень дієслів 3-ї особи теперішнього і майбутнього часу і скласти таблицю особових закінчень цих дієслів. Розвивати увагу до особливостей мовного матеріалу, вміння визначати труднощі правопису. Виховувати повагу до творчості Великого Кобзаря. Обладнання: портрет Тараса Шевченка, фото музеїв Великому Кобзареві у […]...
- Займенники першої особи однини і множини. Написання займенників із прийменниками Тема. Займенники першої особи однини і множини. Написання займенників із прийменниками. (Вправи 297-301). Мета. Закріплювати вміння вживати особові займенники, вчити визначати особу та число займенників, роль займенника у реченні, змінювати займенники 1-ї особи за відмінками, тренувати учнів у роздільному написанні займенників з прийменниками. Розвивати вміння висловлювати власні судження і вислуховувати висловлювання однокласників. Виховувати самоповагу. Обладнання: […]...
- ПРАВОПИС ОСОБОВИХ ЗАКІНЧЕНЬ ДІЄСЛІВ РОЗДІЛ 4 СЛОВО ЗНАЧЕННЯ СЛОВА ЧАСТИНИ МОВИ ДІЄСЛОВО & 42 ПРАВОПИС ОСОБОВИХ ЗАКІНЧЕНЬ ДІЄСЛІВ Що треба знати про написання закінчень дієслів 1 – ої особи теперішнього і майбутнього часу? 299. Попрацюйте разом! 1. Розгляньте таблицю. Особа, число Питання Теперішній Майбутній Теперішній Майбутній 1-ша Що роблю? Веду, Вестиму, Раджу, Радитиму, Особа Сію Сіятиму Стою Стоятиму Однини […]...
- Дієслова майбутнього часу Урок 92 Тема. Дієслова майбутнього часу Мета: з’ясувати, чи мають дієслова майбутнього часу такі ж граматичні ознаки, що й дієслова теперішнього часу, вчити змінювати дієслова майбутнього часу за числами та особами, визначити особливості змінювання складної форми дієслів майбутнього часу, вчити визначати число та особу дієслів майбутнього часу; розвивати уважність, спостережливість; виховувати працелюбність. Обладнання: картки індивідуального […]...
- Особові закінчення дієслів 1-ї особи теперішнього і майбутнього часів Тема. Особові закінчення дієслів 1-ї особи теперішнього і майбутнього часів. (Вправи 363-367.) Мета. Тренувати учнів утворювати дієслова у формі майбутнього часу 1-ї особи за допомогою префіксів, спостерігати за закінченнями дієслів, виявити утруднення правопису ненаголошених закінчень у дієсловах 1-ї особи теперішнього і майбутнього часу. Розвивати увагу до особливостей мовного матеріалу, вміння визначати труднощі правопису. Виховувати самостійність. […]...
- Займенники 1-ї особи однини та множини. Роздільне написання займенників з прийменниками Урок 79 Тема. Займенники 1-ї особи однини та множини. Роздільне написання займенників з прийменниками Мета: ознайомити з системою відмінювання, відмінковими формами займенників 1-ї особи, вчити визначати їх роль у реченні, формувати навички роздільного написання займенників з іменниками; розвивати вміння вживати займенники у мові у потрібній формі; виховувати охайність виконання записів у зошитах. Обладнання: картки індивідуального […]...
- Займенники 3-ї особи однини і множини Урок 81 Тема. Займенники 3-ї особи однини і множини Мета: поглиблювати та поширювати знання про особові займенники, виробляти вміння розрізняти займенники 3-ї особи та їх відмінкові форми, актуалізувати та закріпити знання про текст; розвивати вміння спостерігати, порівнювати й робити висновки, розвивати навички самоперевірки; виховувати самостійність, наполегливість та уважність у навчальній діяльності. Обладнання: картки індивідуального опитування. […]...
- Правопис ненаголошених особових закінчень дієслів теперішнього і майбутнього часу ДІЄСЛОВО & 47. Правопис ненаголошених особових закінчень дієслів теперішнього і майбутнього часу Я розумію вас, звірята і рослини Богдан-Ігор Антонич 380. 1. Прочитайте поетичні рядки. Який настрій вони створюють? Пробіг зайчик. Див..ться – світанок! Сид..ть, грі..ться, Ромашкам очі розтуляє… Павло Тичина 2. Спишіть, уставляючи пропущені букви. Визначте час, особу і число цих дієслів. Виділіть у […]...
- Вимова та написання закінчень ПРИКМЕТНИК & 29. Вимова та написання закінчень – ій у прикметниках жіночого роду в давальному і місцевому відмінках однини Вишита сорочка, як душа моя… Євген Безкоровайний 258. 1. Прочитай поетичні рядки. Яке значення має для українців вишита сорочка? Вишита сорочка, як душа моя, Веселково сяє, радістю буя. Хрестиком – узори, гладдю – кольори, Бо найкраща […]...
- Правопис ненаголошених особливих закінчень дієслів теперішнього і майбутнього часу Урок 98 Тема. Правопис ненаголошених особливих закінчень дієслів теперішнього і майбутнього часу Мета: познайомити дітей з новою орфограмою, вчити її знаходити в дієсловах і перевіряти, виробляти навички правопису ненаголошених особових закінчень дієслів; розвивати орфографічну зіркість; виховувати старанність, уважність у роботі. ХІД УРОКУ I. Перевірка домашнього завдання 1. Перевірка вправи 133 2. Відновлення таблиці Дієслова теперішнього […]...
- Дієслова теперішнього часу. Визначення особи й числа дієслів теперішнього часу Урок 91 Тема. Дієслова теперішнього часу. Визначення особи й числа дієслів теперішнього часу Мета: вдосконалювати вміння дітей розпізнавати дієслова теперішнього часу в усному і писемному мовленні, ознайомити із змінюванням дієслів за особами і числами, формувати вміння розрізняти особу і число дієслова; розвивати мовні вміння дітей; виховувати вміння бачити прекрасне у природі і захоплюватися ним, смак […]...
- Займенники 1-ї особи однини і множини. Написання займенників з прийменниками ЗАЙМЕННИК & 35. Займенники 1-ї особи однини і множини. Написання займенників з прийменниками Прийшов сніг-білоніг Павло Мовчан 297. 1. Виразно прочитай вірш. Прийшов сніг-білоніг, Борода патлата, Сів тихенько на поріг, Попросивсь до хати. Каже: “Холодно мені, Змерзли ноги босі!” Мати каже: “Е, ні-ні, Відпочив – і досить”. Сніг поволеньки підвівсь Та й пішов у поле. […]...
- Правопис закінчень іменників у родовому відмінку множини Урок 44 Тема. Правопис закінчень іменників у родовому відмінку множини Мета: розширювати знання учнів про відмінювання іменників у множині, формувати вміння і навички правильного вживання іменників у родовому відмінку множини; розвивати мовні вміння, швидкість письма; виховувати самостійність, вміння самостійно організувати навчальну діяльність. ХІД УРОКУ I. Перевірка домашнього завдання Робота з вправою 176. II. Актуалізація опорних […]...
- БУКВА Ь В ДІЄСЛОВАХ НАКАЗОВОГО СПОСОБУ Мета: – навчальна: поглибити знання семикласників про способи дієслів, зокрема про дієслова наказового способу та їх творення; – розвивальна: сприяти зміцненню навичок правильного написання слів з орфограмою “М’який знак у дієсловах наказового способу”; – виховна: на основі мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу підвищувати мовний етикет семикласників. Внутрішньопредметні зв’язки: – Лексикологія і фразеологія: засвоєння найуживаніших фразеологізмів. – Фонетика. […]...
- Правопис відмінкових закінчень іменників у множині Тема. Правопис відмінкових закінчень іменників у множині. (Вправи 178-182). Мета. Показати особливості відмінювання іменників у множині. Вчити визначати відмінки іменників, вжитих у множині. Збагачувати словниковий запас учнів. Виховувати допитливість. Обладнання: диск до підручника, таблиці відмінювання іменників у множині, підручник, зошит. Хід уроку I. Організація класу. Мотивація навчальної діяльності. Привітання, побажання хорошого настрою. Висловлювання дітьми їхніх […]...
- Відмінювання особових займенників 3-ї особи однини й множини ЗАЙМЕННИК Відмінювання особових займенників 3-ї особи однини й множини 285. Розгляньте таблицю відмінювання. Відмінок, питання 3-я особа однини 3-я особа множини Чол. р. Жін. р. Середн. р. Н. в. хто? Р. в. кого? Д. в. кому? Зн. в. кого? Ор. в. ким? М. в. (на) кому? Він Його, (до)нього Йому Його Ним (на) ньому Вона […]...
- ПРАВОПИС ЗАКІНЧЕНЬ ІМЕННИКІВ У МНОЖИНІ Урок 39. ПРАВОПИС ЗАКІНЧЕНЬ ІМЕННИКІВ У МНОЖИНІ Мета: ознайомити учнів з відмінюванням іменників у множині; вдосконалювати вміння і навички правопису відмінкових закінчень іменників; розвивати мовне чуття; виховувати любов до рідної землі. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (вправа 140, с. 73) – Прочитайте побудовані прислів’я. Поясніть їх зміст. […]...
- Зміни приголосних у дієсловах, дієприкметниках та віддієслівних іменниках – Дієслово УКРАЇНСЬКА МОВА. ПІДГОТОВКА ДО ЗНО МОРФОЛОГІЯ Дієслово Зміни приголосних у дієсловах, дієприкметниках та віддієслівних іменниках 1. У дієсловах першої дієвідміни відбувається зміна приголосних: Г – ж, к – ч, х – ш, з – ж, с – ш, т – ч, ст – щ, ск – щ у всіх формах теперішнього часу (або майбутнього часу […]...
- Займенники 2-ї особи однини і множини Урок 80 Тема. Займенники 2-ї особи однини і множини Мета: вчити змінювати займенники 2-ї особи однини і множини за відмінками, спостерігати за зміною цих займенників, продовжити формувати навички роздільного написання займенників з прийменниками; розвивати мовне чуття; виховувати ввічливість у стосунках з оточуючими, шанобливе ставлення до рідних. Обладнання: етимологічні та тлумачні словники. ХІД УРОКУ I. Перевірка […]...
- ЗАЙМЕННИКИ 1-3-ї ОСОБИ ОДНИНИ І МНОЖИНИ. ЇХ ЗНАЧЕННЯ, СИНТАКСИЧНА РОЛЬ Мета: вчити учнів добирати потрібні за змістом займенники для передачі зв’язків між реченнями тексту; розпізнавати особові займенники; розвивати мовлення, уважність, мислення; виховувати любов до мови. ХІД УРОКУ І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ – Оберіть правильну відповідь. Займенник – це частина мови, яка: А) означає назву ознаки предмета або його прикметників; Б) вказує на […]...
- Перша і друга дієвідміни дієслів Урок 93 Тема. Перша і друга дієвідміни дієслів Мета: познайомити дітей з дієвідмінами дієслів, показати граматичний зміст поняття дієвідміна, формувати в учнів вміння розрізняти дієслова І і ІІ дієвідмін; розвивати дієслова І і ІІ дієвідмін; розвивати вміння співвідносити, зіставляти; виховувати дбайливе ставлення до живої природи. ХІД УРОКУ I. Перевірка домашнього завдання. Вправа 114 II. Актуалізація […]...
- Займенники третьої особи однини і множини Тема. Займенники третьої особи однини і множини. (Вправи 307-311). Мета. Вчити розпізнавати займенники третьої особи однини і множини, змінювати їх за відмінками і вживати в усному і писемному мовленні, показати особливість написання займенників третьої особи після прийменників. Розвивати вміння співвідносити вже отримані навички з тими, які на цьому етапі навчання нові. Виховувати самостійність. Обладнання: різні […]...
- Правопис закінчень іменників жіночого роду на Тема. Правопис закінчень іменників жіночого роду на – а (-я) в родовому відмінку однини. (Вправи 121-124). Мета. Ознайомити учнів із особливостями закінчень жіночого роду на – а (-я) в родовому відмінку однини; формувати вміння пояснювати правопис закінчень іменників жіночого роду в цій формі за допомогою вивченого правила. Обладнання: зображення зимової природи, мовний матеріал. Хід уроку […]...
- Правопис ненаголошених особових закінчень дієслів теперішнього і майбутнього часу Тема. Правопис ненаголошених особових закінчень дієслів теперішнього і майбутнього часу. (Вправи 380 – 384.) Мета. Узагальнити труднощі написання ненаголошених особових закінчень дієслів теперішнього і майбутнього часу, провести дослідження закономірностей правопису наголошених закінчень і вивести правило правопису. Розвивати навички дослідницької діяльності, вміння визначати труднощі правопису. Виховувати вміння співпрацювати, знаходити спільні рішення. Обладнання: роздатковий матеріал, підручник, зошит. […]...
- Букви е, и в особових закінченнях дієслів І і II дієвідмін – Дієслово МОРФОЛОГІЯ. ОРФОГРАФІЯ Дієслово Букви Е, и в особових закінченнях дієслів І і II дієвідмін У дієсловах І дієвідміни в закінченнях 2-ї і 3-ї особи однини та 1-ї і 2-ї особи множини в теперішньому та майбутньому часах пишеться Е або Є: (ви)полеш, (ви)поле, (ви)полемо, (ви)полете; (з)будуєш, (з)будує, (з)будуємо, (з)будуєте. У дієсловах II дієвідміни в закінченнях 2-ї […]...
- Чергування звуків у дієсловах МОРФОЛОГІЯ І ОРФОГРАФІЯ ДІЄСЛОВО §50. Чергування звуків у дієсловах У багатьох дієсловах, коли вони змінюють свою форму (вид, час, особу, число), відбувається чергування голосних і приголосних звуків: везти – віз, берегти – беріг, ходити – ходжу, пекти – печу. Чергування голосних звуків: [о] переходить в [а] перед суфіксом – а – або – ува-: ломити […]...
- Е, И В ОСОБОВИХ ЗАКІНЧЕННЯХ ДІЄСЛІВ І Й II ДІЄВІДМІНИ. Ь У ДІЄСЛОВАХ НАКАЗОВОГО СПОСОБУ Морфологія. Орфографія. Дієслово & 13. Е, И В ОСОБОВИХ ЗАКІНЧЕННЯХ ДІЄСЛІВ І Й II ДІЄВІДМІНИ. Ь У ДІЄСЛОВАХ НАКАЗОВОГО СПОСОБУ Є в словниках і віра, і надія, Є слова дія, дієслів полки. Чи вистоїть земля и помолодіє, Чи вигорять народи й словники?.. С. Литвин ПАМ’ЯТАЙМО Дієслова І дієвідміни в 2-й і 3-й особі однини та […]...
- Вимова та правопис закінчень Тема. Вимова та правопис закінчень – ій у прикметниках жіночого роду в давальному і місцевому відмінках однини. (Вправи 258-262). Мета. Вчити учнів розрізняти форми прикметників жіночого роду в давальному і місцевому відмінках однини, правильно вимовляти і писати ці форми у реченнях. Розвивати мовленнєві навички. Виховувати любов до рідного краю, повагу до народних звичаїв і традицій. […]...
- Дієслова минулого часу. Змінювання дієслів минулого часу за числами та за родами (в 3-й особі однини) Урок 99 Тема. Дієслова минулого часу. Змінювання дієслів минулого часу за числами та за родами (в 3-й особі однини) Мета: познайомити з граматичними ознаками дієслів минулого часу, вчити визначати число і рід дієслів минулого часу, змінювати за родами дієслова минулого часу; розвивати навички грамотного письма; виховувати інтерес до вивчення історії своєї держави. Обладнання: картки із […]...
- Правопис закінчень іменників жіночого роду в орудному відмінку однини Тема. Правопис закінчень іменників жіночого роду в орудному відмінку однини. (Вправи 156-160). Мета. Ознайомити учнів з особливостями утворення форми орудного відмінка іменників жіночого роду на – а, – я. Вчити вибирати закінчення з опорою на вивчене правило. Розвивати мовні вміння. Виховувати увагу до мовленого слова. Обладнання: таблиця закінчень іменників жіночого роду на – а, – […]...
- ПРАВОПИС ЗАКІНЧЕНЬ ІМЕННИКІВ ЧОЛОВІЧОГО РОДУ НА ПРИГОЛОСНИЙ У РОДОВОМУ ВІДМІНКУ ОДНИНИ Мета: ознайомити учнів із правописом іменників чоловічого роду на приголосний у родовому відмінку однини; формувати навички користування орфографічним словником; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати старанність. ХІД УРОКУ І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Всі почули ви дзвінок, Він покликав на урок. Кожен з вас приготувався, На перерві постарався, Тож і ми часу не гаймо, Наш урок розпочинаймо. II. […]...
- Правопис закінчень іменників у місцевому відмінку множини Урок 46 Тема. Правопис закінчень іменників у місцевому відмінку множини Мета: розширювати знання учнів про відмінювання іменників у множині, вчити правильно утворювати й використовувати у мовленні форми іменників у місцевому відмінку множини з прийменниками; розвивати мовлення дітей, розширювати активний словник учнів; виховувати інтерес до географічних досліджень. Обладнання: малюнки із зображенням трамваю і тролейбусу; картки із […]...
- Речення з однорідними членами. Головні і другорядні члени речення. Правопис особових закінчень дієслів Тема. Речення з однорідними членами. Головні і другорядні члени речення. Правопис особових закінчень дієслів. (Вправи 431-435). Мета. Повторити вивчене про однорідні члени речення, закріпити вміння встановлювати зв’язки слів у реченні, розбирати речення за членами речення, повторити правопис особових закінчень дієслів. Розвивати навички виразного читання і грамотного письма. Заохочувати цікавість до української філософської думки. Обладнання: портрет […]...