Народний танець
Урок 11
Народний танець
Мета уроку: познайомити учнів із жанром народного танцю на прикладі українського танцю “Гопак”. Показати тісний зв’язок музики і танцювальних рухів. Збагачувати музичний досвід школярів, викликати бажання вивчати народну творчість.
Очікувані результати: учні мають уявлення про танець, народний танець (український гопак); розрізняють звучання окремих інструментів (баяну) і оркестру; виконують під музику гопака елементарні танцювальні рухи, відтворюють пульс музики на бубоні; виразно виконують пісню
Обладнання:
Тип уроку: комбінований; поглиблення теми, засвоєння нових знань.
Домінанти уроку:
– танець;
– народний танець;
– гопак.
1. Організаційний етап
1.1. Вхід до класу під музику.
1.2. Перевірка присутності учнів:
Кількість за списком _____,
Кількість присутніх на уроці _____,
Відсутніх _____.
1.3. Перевірка готовності учнів до уроку.
1.4. Перевірка готовності класного приміщення до уроку.
ОЙ РУ-ДУ-ДУ, РУ-ДУ-ДУ!
Поспівка
Вірші Н. Кукловської
Музика народна
2. Орієнтовний план уроку
2.1. Вхід до класу
2.2. Музичне привітання.
2.3. Розспівування. Поспівка “Ой ру-ду-ду”. Виконання творчого завдання і ритмічних вправ.
2.4. Виконання вивчених українських народних пісень.
2.5. Бесіда з учнями за темою уроку.
2.6. Слухання українського народного танцю “Гопак” (2 варіанти: у виконанні на баяні і оркестру народних інструментів). Музикування. Виконання танцювальних рухів.
2.7. Розучування пісні А. Філіпенка “Гарний танець гопачок” (або “Танець” А. Лазаренка). Виконання в русі.
2.8. Узагальнення матеріалу уроку.
2.9. Вихід із класу під музику танцю “Гопак” (або на розсуд учителя).
ТАНЕЦЬ
Вірші Т. Волгіної
Музика А. Лазаренка
Гей, зелений поясок,
І рожеве плаття…
Ой, заграйте гопачок,
Буду танцювать я!
Чок, чок, каблучок,
Я танцюю гопачок!
Веселіш ходи, смичок! Двічі (два останні рядки)
Слухайся Маринку!
Танцювали гопачок,
А тепер – лезгинку!
Чок, чок, каблучок,
Веселіш ходи, смичок!
Гей, веселіш ходи, смичок! Двічі (два останні рядки)
3. Актуалізація опорних знань
3.1. Музичне привітання.
3.2. Розспівування.
3.3. Повторення матеріалу попереднього уроку.
3.4. Виконання в русі вивчених українських народних пісень.
4. Мотивація навчальної діяльності
4.1. Повідомлення теми уроку.
4.2. Мотиваційна співбесіда з учнями.
Народні пісня і танець – це основа культури нашого народу. У них розкривається національний характер, розповідається про життя. Ми вивчаємо народну творчість, щоб стати справжніми українцями.
5. Етап засвоєння нових знань
5.1. Бесіда з учнями.
– Що таке танець? Які танці знають першокласники? Народний танець.
– Гопак – український народний танець веселого, завзятого характеру.
5.2. Слухання українського народного танцю “Гопак”.
– Варіанти виконання – баян, оркестр.
– Визначення особливостей музики.
5.3. Ритмічні вправи, музикування.
– Підкреслення пульсу музики.
– Виконання танцювальних рухів під музику.
5.4. Перегляд відеоматеріалу: виконання гопака. Висловлювання вражень від виконання народного танцю.
5.5. Розучування пісні “Гарний танець гопачок” (муз. А. Філіпенка).
Виконання в русі.
6. Узагальнення та закріплення знань
– З яким українським танцем познайомилися учні? Яке враження він справив на них?
– За бажанням – завдання в “Робочому зошиті з музичного мистецтва”.
7. Підбиття підсумків уроку
Народна пісня і танець – основа культури будь-якого народу. З них дізнаємося про його життя.
8. Домашнє завдання
Слухати музику.