НЕОБХІДНІСТЬ МІЖНАРОДНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА У ВИРІШЕННІ ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОБЛЕМ. МІЖНАРОДНІ ОРГАНІЗАЦІЇ З ОХОРОНИ ПРИРОДИ
Розділ III
ЗЕМЛЯ – НАШ СПІЛЬНИЙ ДІМ
Урок № 67
Тема. НЕОБХІДНІСТЬ МІЖНАРОДНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА У ВИРІШЕННІ ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОБЛЕМ. МІЖНАРОДНІ ОРГАНІЗАЦІЇ З ОХОРОНИ ПРИРОДИ
Мета: показати глобальний характер порушення природної рівноваги, узагальнити знання про природоохоронні території, показати роль міжнародного співробітництва і географічної науки в розв’язанні глобальних проблем людства; виховання відповідальності за наслідки впливу господарської діяльності людини на природу.
Тип уроку: узагальнення та систематизації
Обладнання: карта “Природоохоронні території світу”, атласи, підручники.
Опорні та базові поняття: природні ресурси, природні комплекси, навколишнє середовище, прородоохоронні території, міжнародні організації.
Географічна номенклатура: національні парки, заповідники, пам’ятки природи світу.
ЗМІСТ УРОКУ
I. Організаційний момент
Прийом “Аукціон”
Учні називають та показують на карті природоохоронні території світу:
1. Національний парк Нгоронгоро.
2. Національний парк Серенгеті.
3. Національний парк Крюгера.
4. Національний парк Налларбор.
5.
6. Національний парк Єллоустон.
7. Національний парк Джаспер.
II. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів
Прийом “Бліцопитування”
– З якою метою створюються природоохоронні території?
– Назвіть головні їх типи?
– Що таке пам’ятка природи, заповідник, національний парк?
– На яких територіях дозволяється туризм?
ІІІ. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності учнів
Прийом “Мікрофон”
Учитель пропонує учням висловити власну думку щодо необхідності міжнародного співробітництва у вирішенні екологічних проблем.
IV. Вивчення нового матеріалу
Прийом “Домашня заготовка”
Розповіді учнів:
1. Порушення природної рівноваги.
2. Природоохороні території.
3. Міжнародне співробітництво.
4. Роль географічної науки у вивченні та збереженні природи Землі.
V. Закріплення вивченого матеріалу
Прийом “Проблемне питання”
Запитання. Якби ви були учасником засідання ООН з охорони навколишнього середовища, то які запитання запропонували б для першочергового розгляду?
VІ. Підсумок уроку
Учитель. Що нового ви дізналися на уроці, якими думками хотіли б поділитись?
VІІ. Домашнє завдання
– Опрацювати текст параграфа.
– Підготуватися до підсумкової контрольної роботи.
Додатковий матеріал до уроку
Перший природоохоронний кодекс було розроблено в Китаї в W ст. до н. е. Він називався “Гуань-Цзи”. Держава охороняла дерева та рослини в період цвітіння, тварин у періоди розмноження, територію боліт і лісів.
Урок № 68
Тема. СИСТЕМАТИЗАЦІЯ, УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА КОРЕКЦІЯ ЗНАНЬ, ВМІНЬ ТА НАВИЧОК УЧНІВ З ТЕМИ “ЗЕМЛЯ – НАШ СПІЛЬНИЙ ДІМ”
(форму і методи уроку обирає учитель)
Урок № 69
ТЕМАТИЧНЕ ОЦІНЮВАННЯ № 6
(семестрова контрольна робота)
Урок № 70
ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО В 7 КЛАСІ
Related posts:
- ЗАБРУДНЕННЯ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА. МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО В РОЗВ’ЯЗАННІ ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОБЛЕМ. МІЖНАРОДНІ ОРГАНІЗАЦІЙ З ОХОРОНИ ПРИРОДИ Мета: Навчальна: сформувати знання про основні види та джерела забруднення навколишнього середовища, міжнародні організації з охорони природи; формувати практичні вміння та навички характеризувати екологічні проблеми материків та океанів та можливі шляхи їх вирішення; сприяти розумінню необхідності спільного вирішення екологічних проблем; Розвивальна: розвивати вміння аналізувати, виділяти істотні ознаки, узагальнювати, робити висновки, доводити судження; Виховна: формувати екологічну […]...
- Необхідність міжнародного руху капіталів. Форми міжнародного руху капіталів: міжнародний кредит та іноземне інвестування. Міждержавні, міжнародні організації та приватні міжнародні кредити УРОК 96 Необхідність міжнародного руху капіталів. Форми міжнародного руху капіталів: міжнародний кредит та іноземне інвестування. Міждержавні, міжнародні організації та приватні міжнародні кредити Мета уроку: формувати в учнів чітке уявлення про сутність, причини виникнення та форми міжнародного руху капіталів; розкрити структуру міжнародного руху капіталів узагалі та світового ринку позикових капіталів – як його частини; ознайомити учнів […]...
- Міжнародне співробітництво у вирішенні екологічних проблем Розділ 3 ЗЕМЛЯ НАШ СПІЛЬНИЙ ДІМ Тема 2. Економічні проблеми материків і океанів §68 Міжнародне співробітництво у вирішенні екологічних проблем Пригадайте Які організації захисників природи вам відомі? Які ви знаєте основні типи природоохоронних територій? Загальні завдання у вирішенні міжнародних екологічних проблем. Протягом останніх десятиріч у світі склалася досить розгалужена система міжнародного співробітництва, спрямована на вирішення […]...
- Міжнародні організації в галузі охорони пам’яток історії та культури Міжнародні організації в галузі охорони пам’яток історії та культури – організації, які координують співробітництво в цій культурологічній сфері. Основною між урядовою організацією, яка займається вирішенням важливих проблем міжнародного культурного і наукового співробітництва, включаючи охорону пам’яток історії та культури, є Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО), створена в 1946 р. Україна ввійшла […]...
- ЗАБРУДНЕННЯ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА. МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО В РОЗВ’ЯЗАННІ ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОБЛЕМ Мета: – сформувати знання про основні види та проблеми забруднення навколишнього середовища, міжнародні організації з охорони природи; формувати практичні вміння та навички характеризувати екологічні проблеми материків та океанів та можливі шляхи їх вирішення, оцінювати значення міжнародного співробітництва у вирішенні проблем взаємодії природи і суспільства; – розвивати вміння аналізувати, виділяти істотні ознаки, узагальнювати, робити висновки, доводити […]...
- КОМПЛЕКСНА ПРОБЛЕМА ЗАБРУДНЕННЯ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА. ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ. МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО В РОЗВ’ЯЗАННІ ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОБЛЕМ УРОК 66. КОМПЛЕКСНА ПРОБЛЕМА ЗАБРУДНЕННЯ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА. ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ. МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО В РОЗВ’ЯЗАННІ ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОБЛЕМ Навчальна мета: актуалізувати знання про основні проблеми забруднення навколишнього середовища, міжнародні організації з охорони природи; формувати практичні уміння й навички характеризувати екологічні проблеми материків та океанів і знаходити можливі шляхи їх розв’язання, оцінювати значення міжнародного співробітництва у розв’язанні проблем взаємодії природи […]...
- ШЛЯХИ РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОБЛЕМ МАТЕРИКІВ ТА ОКЕАНІВ Мета: – узагальнити та систематизувати знання за темами розділу “Вплив люди ни на природу материків і океанів”; сприяти розумінню взаємозв’язків людиною та компонентами природи; повторити основні види та джерела забруднення природних комплексів, наслідки забруднення; залучити до самостійного вирішення питань щодо покращення екологічної ситуації на Землі; – розвивати вміння організовувати навчальну співпрацю з однолітками, формулювати, аргументувати […]...
- ШЛЯХИ РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОБЛЕМ (ДОСЛІДЖЕННЯ) Мета: Навчальна: узагальнити та систематизувати знання за темами розділу “Природа материків та океанів і людина”; сприяти розумінню взаємозв’язків між людиною та компонентами природи; повторити основні види та джерела забруднення природних комплексів, наслідки забруднення; залучити до самостійного вирішення питань щодо покращення екологічної ситуації, в тому числі своєї місцевості; Розвивальна: розвивати вміння організовувати навчальну співпрацю з однолітками, […]...
- РОСЛИННІСТЬ І ТВАРИННИЙ СВІТ. ОСОБЛИВОСТІ ПРИРОДНОЇ ЗОНАЛЬНОСТІ МАТЕРИКА. ВИСОТНА ПОЯСНІСТЬ КОРДІЛЬЄР. ПРИКЛАДИ ВПЛИВУ ДІЯЛЬНОСТІ ЛЮДИНИ НА ПРИРОДУ. СТИХІЙНІ ЯВИЩА ПРИРОДИ ТА ЇХ НАСЛІДКИ. ЗАПОВІДНИКИ І НАЦІОНАЛЬНІ ПАРКИ Розділ II МАТЕРИКИ Урок № 46 (варіант Б) Тема. РОСЛИННІСТЬ І ТВАРИННИЙ СВІТ. ОСОБЛИВОСТІ ПРИРОДНОЇ ЗОНАЛЬНОСТІ МАТЕРИКА. ВИСОТНА ПОЯСНІСТЬ КОРДІЛЬЄР. ПРИКЛАДИ ВПЛИВУ ДІЯЛЬНОСТІ ЛЮДИНИ НА ПРИРОДУ. СТИХІЙНІ ЯВИЩА ПРИРОДИ ТА ЇХ НАСЛІДКИ. ЗАПОВІДНИКИ І НАЦІОНАЛЬНІ ПАРКИ Мета: сформувати в учнів систему знань про особливості природних комплексів Північної Америки, про заповідні території та національні парки, поглибити […]...
- МІЖНАРОДНІ ОРГАНІЗАЦІЇ, ЇХ ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ І ПРОСТОРОВИЙ РОЗПОДІЛ УРОК 5. МІЖНАРОДНІ ОРГАНІЗАЦІЇ, ЇХ ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ І ПРОСТОРОВИЙ РОЗПОДІЛ Навчальна мета: поглибити та систематизувати знання про найбільш впливові світові та регіональні міжнародні організації, сприяти розумінню інтеграційних процесів у світі, ролі міжнародних організацій у розв’язанні міжнародних і регіональних проблем; удосконалювати навички роботи з картами, схемами, таблицями. Обладнання: політична карта світу, атласи, схеми, плакати, таблиці, комп’ютер, проектор […]...
- ОСНОВИ ОХОРОНИ ПРИРОДИ. ПРИРОДООХОРОННІ ТЕРИТОРІЇ. ЧЕРВОНА КНИГА УКРАЇНИ Цілі уроку: – освітня: проаналізувати проблеми й визначити шляхи збереження біорізноманіття й охорони природи; – розвивальна: розвивати вміння використовувати раніше вивчену інформацію, аналізувати, зіставляти та робити висновки; – виховна: виховувати розуміння єдності всього живого, бережливе ставлення до життя та розуміння відповідальності людини за наслідки її діяльності. Обладнання й матеріали: таблиці або слайди презентації, фотографії, відеофрагмен […]...
- Міжнародні організації Географія Економічна і соціальна географія світу Загальна економіко-географічна характеристика світу Міжнародні організації Міжнародна організація – неурядове об’єднання держав або національних товариств, які діють для досягнення певних спільних цілей (політичних, економічних, науково-технічних тощо) (схема 17). Організація Об’єднаних Націй (ООН) – міжнародна організація, що об’єднує на добровільній основі держави з метою підтримання і зміцнення миру і безпеки, […]...
- Міжнародні еколого-економічні відносини Міжнародні еколого-економічні відносини – відносини між суб’єктами різних країн з приводу формування і розвитку інтернаціональної цілісної еколого-економічної системи, спрямованої на вирішення глобальних проблем людства. М. е.-е. в. розвиваються у процесі провадження узгодженої екологічної політики міжнародними організаціями та національними країнами, міжнародного співробітництва у справі охорони довкілля (міжнародного екологічного співробітництва) на глобальному, регіональному, континентальному та національному рівнях, […]...
- ОСНОВИ ОХОРОНИ ПРИРОДИ ТЕМА 4 ОРГАНІЗМИ ТА СЕРЕДОВИЩЕ ІСНУВАННЯ &55. ОСНОВИ ОХОРОНИ ПРИРОДИ Пригадайте, що таке браконьєрство. Чим воно небезпечне для тваринного світу? Україна вирізняється з-поміж інших країн Європи різноманітністю природних умов і біологічних ресурсів. Це зумовлено її географічним розташуванням: більшість території України припадає на зону помірного клімату, і лише Південне узбережжя Криму належить до зони субтропіків. На […]...
- ЗМІНА ПРИРОДИ ЄВРАЗІЇ ЛЮДИНОЮ. ОХОРОНА ПРИРОДНИХ КОМПЛЕКСІВ УРОК 59. ЗМІНА ПРИРОДИ ЄВРАЗІЇ ЛЮДИНОЮ. ОХОРОНА ПРИРОДНИХ КОМПЛЕКСІВ Навчальна мета: повторити та систематизувати знання про особливості природи Євразії; формувати знання про найбільш відомі природоохоронні території материка; вдосконалювати вміння та навички визначати та оцінювати наслідки впливу господарської діяльності людини на природу материка; розвивати уміння працювати в групах. Обладнання: фізична карта Євразії, карта природних зон Євразії, […]...
- Міжнародні валютно-кредитні організації Міжнародні валютно-кредитні організації – організації, створені на підставі міжурядових угод для регулювання міжнародних валютних і фінансово-кредитних відносин, стабілізації світової економіки, економічного поділу світу. Найважливішими М. в.-к. о. є МВФ і МБРР. Для сприяння розвитку економіки країн, що розвиваються, та посилення впливу розвинених країн у бажаному для них руслі у цих регіонах створено Міжамериканський банк розвитку, […]...
- Організації міжнародні Політологічний словник Організації міжнародні – це об’єднання держав, національних громадських організацій та індивідуальних членів з метою вирішення питань регіонального або глобального характеру, відвернення та врегулювання військових конфліктів, протистояння. При диференційованому розгляді розрізняють О. м., які виступають за мир, роззброєння та безпеку; за дотримання громадянських прав; проти безробіття; подолання неписьменності; за демократію, розкріпачення жіноцтва; проти забруднення […]...
- МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО У ВИВЧЕННІ АНТАРКТИКИ Й ОХОРОНІ ЇЇ ПРИРОДИ. УКРАЇНСЬКА ДОСЛІДНА СТАНЦІЯ “АКАДЕМІК ВЕРНАДСЬКИЙ” Розділ II МАТЕРИКИ Урок № 41 (варіант Б) Тема. МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО У ВИВЧЕННІ АНТАРКТИКИ Й ОХОРОНІ ЇЇ ПРИРОДИ. УКРАЇНСЬКА ДОСЛІДНА СТАНЦІЯ “АКАДЕМІК ВЕРНАДСЬКИЙ” Мета: дати учням знання про особливості міжнародного співробітництва у вивченні Антарктики, місце українських дослідників у вивченні природи материка; показати значення охорони природи Антарктиди; розвивати навички роботи з картами атласу; вміння самостійно здобувати […]...
- НАЦІОНАЛЬНІ ПАРКИ. СТИХІЙНІ ЯВИЩА ПРИРОДИ. ЕКОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ Розділ II МАТЕРИКИ Урок № 23 Тема. НАЦІОНАЛЬНІ ПАРКИ. СТИХІЙНІ ЯВИЩА ПРИРОДИ. ЕКОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ Мета: сформувати в учнів систему знань про заповідні території Африки; сформувати уявлення учнів про стихійні природні явища та екологічні проблеми материка; підвести учнів до розуміння чинників екологічних проблем, продовжити формування навичок самостійної навчально-пізнавальної діяльності, роботи з основними та додатковими джерелами географічних […]...
- СТИХІЙНІ ЯВИЩА ПРИРОДИ. ЗАПОВІДНИКИ ТА НАЦІОНАЛЬНІ ПАРКИ АФРИКИ. ЕКОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ УРОК 21. СТИХІЙНІ ЯВИЩА ПРИРОДИ. ЗАПОВІДНИКИ ТА НАЦІОНАЛЬНІ ПАРКИ АФРИКИ. ЕКОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ Навчальна мета: поглибити та систематизувати знання о природних зонах Африки; сформувати знання про основні природоохоронні території Африки, стихійні явища природи, екологічні проблеми Африки; сприяти розумінню причин виникнення екологічних проблем материка та загострення стихійних явищ; вдосконалювати практичні уміння працювати з картами атласа. Основні поняття: […]...
- ЗМІНИ ПРИРОДИ ПІВНІЧНОЇ АМЕРИКИ ЛЮДИНОЮ. СУЧАСНІ ЕКОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ Мета: Навчальна: ознайомити з причинами та наслідками впливу господарської діяльності на природні комплекси Північної Америки; сприяти розумінню екологічних проблем материка; формувати загальні уявлення про найвідоміші об’єкти природної спадщини ЮНЕСКО; вдосконалювати практичні уміння та навички пояснювати причини виникнення екологічних проблем та визначати шляхи їхнього вирішення; Розвивальна: розвивати вміння встановлювати причиново-наслідкові зв’язки, будувати логічні послідовності, робити висновки; […]...
- Доктрина міжнародного права Доктрина міжнародного права – концептуальне теоретичне визначення поняття міжнародного права, характеристика його сучасного стану та того, яким воно має бути, тлумачення міжнародного права, що їх викладено в наукових працях. Традиційно у міжнародному праві наукова думка видатних учених – авторитетів мала велике значення і відчутно впливала на розвиток його. Визначного голландського юриста і дипломата Гроція Гуго […]...
- МІЖНАРОДНІ ОРГАНІЗАЦІЇ Розділ 1. Загальна економіко-географічна характеристика світу Тема 1. Політична карта світу § 6. МІЖНАРОДНІ ОРГАНІЗАЦІЇ У сучасному світі, де жодні природні кордони не є перешкодою для спілкування між народами і самоізоляція будь-якої країни вочевидь є для неї шкідливою, важливе місце посідають різні форми міжнародного співробітництва. Однією з таких форм є міжнародні організації – об’єднання держав […]...
- ВСЕСВІТНІЙ ФОНД ОХОРОНИ ПРИРОДИ (ВФОП) Екологія – охорона природи ВСЕСВІТНІЙ ФОНД ОХОРОНИ ПРИРОДИ (ВФОП) – міжнародна організація, яка займається питанням охорони живої природи та екосистем у цілому....
- Міжнародні економічні організації Міжнародні економічні організації – комплекс економічних утворень (інститутів) різного типу на основі договорів між урядами, урядовими та господарськими організаціями країн. М. е. о. можуть бути світовими або регіональними і охоплюють, як правило, окремі сторони міжнародних економічних відносин. Найбільш значущими є Міжнародний валютний фонд (МВФ), Міжнародний банк реконструкції і розвитку (МБРР), Генеральна угода з тарифів і […]...
- СТРАТЕГІЯ ОХОРОНИ ПРИРОДИ НАЦІОНАЛЬНА Екологія – охорона природи СТРАТЕГІЯ ОХОРОНИ ПРИРОДИ НАЦІОНАЛЬНА – держ. документ, складова частина екол. програми, яка визначає першочергові та більш віддалені завдання в рамках “Всесвітньої Стратегії охорони природи” з урахуванням загальнонац. та регіональних умов конкретної країни....
- ПРИКЛАДИ ВПЛИВУ ДІЯЛЬНОСТІ ЛЮДИНИ НА ПРИРОДУ ПІВНІЧНОЇ АМЕРИКИ. СТИХІЙНІ ЯВИЩА ПРИРОДИ. ЗАПОВІДНИКИ ТА НАЦІОНАЛЬНІ ПАРКИ УРОК 46. ПРИКЛАДИ ВПЛИВУ ДІЯЛЬНОСТІ ЛЮДИНИ НА ПРИРОДУ ПІВНІЧНОЇ АМЕРИКИ. СТИХІЙНІ ЯВИЩА ПРИРОДИ. ЗАПОВІДНИКИ ТА НАЦІОНАЛЬНІ ПАРКИ Навчальна мета: повторити та систематизувати знання про стихійні явища природи та їх прояв у Північній Америці; сприяти розумінню екологічних проблем материка; формувати знання про систему природоохоронних заходів на материку; вдосконалювати практичні уміння та навички пояснювати причини виникнення екологічних […]...
- ПІВНІЧНИЙ ЛЬОДОВИТИЙ ОКЕАН. ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ. ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ. ДОСЛІДЖЕННЯ ОКЕАНУ ТА АРКТИКИ. ОСОБЛИВОСТІ РЕЛЬЄФУ. КЛІМАТ. ТЕЧІЇ. ЛЬОДОВИЙ РЕЖИМ. СВОЄРІДНІСТЬ ОРГАНІЧНОГО СВІТУ. ПРОБЛЕМИ ОХОРОНИ ПРИРОДИ УРОК 13. ПІВНІЧНИЙ ЛЬОДОВИТИЙ ОКЕАН. ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ. ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ. ДОСЛІДЖЕННЯ ОКЕАНУ ТА АРКТИКИ. ОСОБЛИВОСТІ РЕЛЬЄФУ. КЛІМАТ. ТЕЧІЇ. ЛЬОДОВИЙ РЕЖИМ. СВОЄРІДНІСТЬ ОРГАНІЧНОГО СВІТУ. ПРОБЛЕМИ ОХОРОНИ ПРИРОДИ Навчальна мета: сформувати цілісну систему знань про особливості природи Світового океану; вдосконалювати уміння та навички характеризувати географічне положення океану, основні властивості водних мас, особливості будови дна та рельєфу, кліматичні умови […]...
- ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА Екологія – охорона природи ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА – день, затверджений конференцією ООН з навколишнього середовища (Стокгольм, 5-16 липня 1972 р. за пропозицією делегацій Японії і Сенегалу). Відзначається щороку 5 червня з метою привернення уваги світової громадськості до проблем охорони довкілля. Цьому дню присвячуються конгреси, огляди, кінофестивалі, виставки та ін. заходи, метою яких є […]...
- ПЛАН ОХОРОНИ ПРИРОДИ Екологія – охорона природи ПЛАН ОХОРОНИ ПРИРОДИ – частина народногосп. планування – заходи щодо зменшення збитків від забруднення навколишнього середовища, порушення прир. рівноваги та Створення еколого-ресурсного фундаменту майбутнього соц.-екон. розвитку країни та її регіонів, що розраховується на певний термін....
- Асоціація міжнародного права Асоціація міжнародного права – міжнародна неурядова організація, покликана сприяти прогресивному розвитку міжнародного права, добросовісному застосуванню його, уніфікації права і усуненню колізій законів, а також зміцненню міжнародного взаєморозуміння і доброї волі. Створена у 1873 р. в Брюсселі. Складається з національних асоціацій та індивідуальних членів. Знаходиться у Лондоні....
- Міжнародні лізингові організації Міжнародні лізингові організації – об’єднання декількох або багатьох країн у міжнаціональні асоціації для сприяння лізинговим операціям між фірмами і компаніями різних країн та лізинговій кооперації. Найбільша М. л. о. – Європейська федерація національних асоціацій з лізингу устаткування (Євроліз). Головними її завданнями є: 1) вироблення загальної стратегії лізингової кооперації між країнами – учасницями; 2) вивчення, зіставлення […]...
- НАЦІОНАЛЬНА СТРАТЕГІЯ ОХОРОНИ ПРИРОДИ Екологія – охорона природи НАЦІОНАЛЬНА СТРАТЕГІЯ ОХОРОНИ ПРИРОДИ – див. Стратегія охорони природи національна....
- ВСЕСВІТНЯ СТРАТЕГІЯ ОХОРОНИ ПРИРОДИ Екологія – охорона природи ВСЕСВІТНЯ СТРАТЕГІЯ ОХОРОНИ ПРИРОДИ – див. Стратегія охорони природи всесвітня....
- ПРИРОДНІ РЕСУРСИ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ, ЇХ КЛАСИФІКАЦІЯ. ВИКОРИСТАННЯ ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ, НАСЛІДКИ ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ. ЗМІНА ВЗАЄМОЗВ’ЯЗКІВ МІЖ КОМПОНЕНТАМИ ПРИРОДИ ПІД ВПЛИВОМ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ЛЮДИНИ. ПОРУШЕННЯ РІВНОВАГИ В ПРИРОДІ. АНТРОПОГЕННІ ПРИРОДНІ КОМПЛЕКСИ Розділ III ЗЕМЛЯ – НАШ СПІЛЬНИЙ ДІМ Урок № 66 Тема. ПРИРОДНІ РЕСУРСИ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ, ЇХ КЛАСИФІКАЦІЯ. ВИКОРИСТАННЯ ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ, НАСЛІДКИ ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ. ЗМІНА ВЗАЄМОЗВ’ЯЗКІВ МІЖ КОМПОНЕНТАМИ ПРИРОДИ ПІД ВПЛИВОМ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ЛЮДИНИ. ПОРУШЕННЯ РІВНОВАГИ В ПРИРОДІ. АНТРОПОГЕННІ ПРИРОДНІ КОМПЛЕКСИ Мета: повторити і систематизувати поняття і знання про природні ресурси; надати учням знання про використання […]...
- Міжнародні фінансові організації і міжнародні фінансові інституції ФІНАНСИ Розділ 14. МІЖНАРОДНІ ФІНАНСИ 14.2. Міжнародні фінансові організації і міжнародні Фінансові інституції Діяльність міжнародних фінансових організацій пов’язана з виконанням певних функцій, які визначаються їх статутами. Фінансове забезпечення виконання цих функцій здійснюється через фонди грошових коштів, що формуються цими організаціями. Провідними міжнародними організаціями є: Організація Об’єднаних Націй та Європейський Союз. Організація Об’єднаних Націй була заснована […]...
- Організація з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) Організація з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) – організація, яка виконує функції, пов’язані з економічним, в т. ч. науково-технічним, співробітництвом та охороною довкілля в Європі, розробляє спільні позиції щодо запобігання конфліктам у Європі, посилення контролю за звичайним озброєнням і нерозповсюдженням ядерної зброї. ОБСЄ – правонаступниця Наради з безпеки та співробітництва в Європі (НБСЄ), створеної […]...
- ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ. ПІВНІЧНИЙ ЛЬОДОВИТИЙ ОКЕАН – НАЙМЕНШИЙ ОКЕАН НА ЗЕМЛІ. ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ. ДОСЛІДЖЕННЯ ОКЕАНУ ТА АРКТИКИ В ЦІЛОМУ. ОСОБЛИВОСТІ РЕЛЬЄФУ ДНА. КЛІМАТ ОКЕАНУ У ЗВ’ЯЗКУ ІЗ РОЗТАШУВАННЯМ ОКЕАНУ У ВИСОКИХ ШИРОТАХ. ТЕЧІЇ. ЛЬОДОВИЙ РЕЖИМ, СВОЄРІДНІСТЬ ОРГАНІЧНОГ СВІТУ. ПРОБЛЕМИ ОХОРОНИ ПРИРОДИ ОКЕАНУ Розділ I ОКЕАНИ Урок № 12 Тема. ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ. ПІВНІЧНИЙ ЛЬОДОВИТИЙ ОКЕАН – НАЙМЕНШИЙ ОКЕАН НА ЗЕМЛІ. ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ. ДОСЛІДЖЕННЯ ОКЕАНУ ТА АРКТИКИ В ЦІЛОМУ. ОСОБЛИВОСТІ РЕЛЬЄФУ ДНА. КЛІМАТ ОКЕАНУ У ЗВ’ЯЗКУ ІЗ РОЗТАШУВАННЯМ ОКЕАНУ У ВИСОКИХ ШИРОТАХ. ТЕЧІЇ. ЛЬОДОВИЙ РЕЖИМ, СВОЄРІДНІСТЬ ОРГАНІЧНОГ СВІТУ. ПРОБЛЕМИ ОХОРОНИ ПРИРОДИ ОКЕАНУ Мета: сформувати в учнів уявлення про особливості […]...
- МІЖНАРОДНА СПІЛКА ОХОРОНИ ПРИРОДИ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ (МСОП) Екологія – охорона природи МІЖНАРОДНА СПІЛКА ОХОРОНИ ПРИРОДИ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ (МСОП) – неурядова міжнар. організація, що проводить дослідження і пропаганду охорони природи та рац. використання прир. ресурсів. Створена у 1948 р. за ініціативою ЮНЕСКО. До її складу входять офіційні представники 68 держав, понад 640 різних установ із 127 країн та 53 міжнар. організації. МСОП […]...
- Джерела міжнародного права Джерела міжнародного права – сукупність елементів, які впливають на становлення змісту юридичних норм, а саме: потреби в нормах, які регулюють соціальне життя, спільна правова свідомість, вимоги морального характеру тощо. Д. м. п.- це спосіб творення і форми, в яких існують норми міжнародного права. Розрізняють матеріальні й формальні Д. м. п. У ст. 38 Статуту Міжнародного […]...