ОБРОБКА МЕДУ

ОБРОБКА МЕДУ – проводиться на пасіках і заготівельних підприємствах. На пасіках обробка меду включає розпечатування стільників, відкачування з них меду, фільтрування, тобто очищення меду від сторонніх домішок, і дозрівання меду, якщо був відкачаний незрілий мед. Найпростіша фільтрація проводиться за допомогою сита, що затримує відносно великі домішки.

Для очищення меду від великих сторонніх домішок застосовують найпростішу фільтрацію за допомогою фільтрів великого обсягу з виймальними рамками-ситами. Мед з медогонки надходить у

середину фільтра й, профільтровуючись через вертикальні виймальні рамки-сита, протікає в бічні відділення до відстійників або тари. У процесі роботи ситечко може засмітитися, тому в приміщенні треба обов’язково мати запасне, щоб вчасно замінити його. Засмічені сита виймають і промивають.

Досить часто пасічники для очищення меду від дрібніших домішок використовують мішковину. Її укріпляють на дерев’яних рамах на бортах відстійника. Замість цього матеріалу можна використовувати марлю, складену у два-три шари. Мед проціджують крізь тканину.

Надалі очищення меду від сторонніх дрібних домішок проводять

за допомогою відстоювання: домішки, важчі від меду, осідають на дно. Натомість легкі збираються на поверхні. Легкі домішки становлять близько 90 % від загальної кількості забруднюючих речовин.

Під час відстоювання не тільки видаляються сторонні домішки, але й відбувається розшаровування меду. У верхньому шарі залишається мед, який має більшу водність, а в нижньому – важчий, що має меншу водність. При відстоюванні можливим є також дозрівання меду. Для цього відстійні баки закривають сіткою або марлею, які не перешкоджають випаровуванню з нього вологи.

Чим вища температура меду, тим менша зазвичай тривалість його відстоювання.

О. м. на заготівельних базах зазвичай проводиться в такий спосіб. Мед спочатку з твердого (закристалізованого) приводять у рідкий стан. При підігріванні часто відбувається перегрівання меду, що значно знижує його якість.

На заготівельні бази з пасічних господарств може надходити не занадто чистий мед. Так, при недотепному використанні димаря в меді можна знайти сажу й золу. Пил, сміття, рослинні волокна потрапляють на рамки з медом з верхніх утеплювальних подушок. Земля й пісок прилипають до рамок, коли бджоляр, дістаючи їх з вулика, ставить на землю. Трупи бджіл можуть потрапити в мед, коли його качають на відкритому повітрі або в приміщенні, у якому вільно проникають бджоли. Шматочки дерева й воску потрапляють у мед при неакуратному розпечатуванні стільників. Бджоляр не повинен відкачувати мед зі стільників, у яких є розплід. Після відкачування мед повинен відстоятися. Виконуючи всі інструкції щодо утримання бджіл на пасіці й із відкачування меду, будь-який бджоляр може одержувати з пасік першокласний натуральний мед.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ОБРОБКА МЕДУ