ОКИСНІ ВЛАСТИВОСТІ ГАЛОГЕНІВ

Хімія – універсальний довідник

ГАЛОГЕНИ

ОКИСНІ ВЛАСТИВОСТІ ГАЛОГЕНІВ

Кожен галоген, що стоїть у періодичній системі вище, являючись сильнішим окисником, ніж той, що стоїть нижче, витискає його зі сполук з металами. Наприклад:

ОКИСНІ ВЛАСТИВОСТІ ГАЛОГЕНІВ

Висока окисна активність галогенів виявляється в їх високій хімічній, а тому і біологічній активності. Навіть найслабший серед них окисник, Йод, має антисептичну дію – вбиває мікроорганізми, тому під час роботи з галогенами треба бути дуже обережним і акуратним.

Галогени

активно реагують не тільки з металами, але і з неметалами. Наприклад, суміш водню з хлором при яскравому освітленні вибухає:

ОКИСНІ ВЛАСТИВОСТІ ГАЛОГЕНІВ

Галогени – одні швидше, інші повільніше взаємодіють із водою:

ОКИСНІ ВЛАСТИВОСТІ ГАЛОГЕНІВ

У водних розчинах галогенів (за винятком фтору, що з водою реагує дуже швидко), крім наявності вільного галогену міститься атомарний кисень (див. рівняння реакції вище), що, на відміну від молекулярного О2, значно легше вступає в реакції (адже немає необхідності у руйнуванні його власної молекули). Цим пояснюються високі окисні властивості водних розчинів галогенів.

Наприклад, хлор застосовується для знезаражування води. (Раніше ми так само пояснювали високу хімічну активність озону О3, пероксиду гідрогену Н2О2).

Галогени взагалі особливо активні у присутності води. Так, сухий хлор навіть повільно не діє на залізо, і його можна зберігати у сталевих балонах. У вологому хлорі залізо швидко руйнується – іржавіє (спільна дія продуктів реакції його з водою – кислоти й атомарного кисню). Про такі процеси кажуть: метал піддається корозії.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ОКИСНІ ВЛАСТИВОСТІ ГАЛОГЕНІВ