Оксиди в природі. Використання оксидів
Тема 2
ОСНОВНІ КЛАСИ НЕОРГАНІЧНИХ СПОЛУК
УРОК 17
Тема. Оксиди в природі. Використання оксидів
Цілі уроку: поглибити знання про класи неорганічних сполук на прикладі фізичних і хімічних властивостей оксидів; розвивати вміння й навички складання рівнянь хімічних реакцій на прикладі хімічних властивостей оксидів, навички виконання обчислень за хімічними формулами; ознайомити учнів з поширенням оксидів у природі; показати зв’язок між властивостями й використанням оксидів; дати поняття індикаторів, пояснити їх використання
Тип уроку: узагальнення й систематизація знань.
Форми роботи: фронтальна робота, групова робота.
Обладнання: Періодична система хімічних елементів Д. І. Менделєєва, таблиця розчинності, картки-завдання.
ХІД УРОКУ
I. Організація класу
Учні об’єднуються в шість груп, кожна група одержує картку-завдання. На виконання завдання виділяється 10 хв.
II. Виконання завдань, обговорення результатів
Кожна група записує результати на дошці, клас із учителем перевіряють виконання завдання, виправляють помилки, виставляють оцінки. Учитель підбиває підсумки роботи груп.
III.
Фронтальна бесіда
Завдання 1. Назвіть оксиди, що трапляються в природі.
Наприклад: СO2, SiO2, Аl2O3, CaO, Fe2O3, FeO, оксиди металів – руди. Учитель доповнює відповіді учнів.
Завдання 2. Ви підготували повідомлення про використання оксидів.
Учні розповідають про використання оксидів у техніці, побуті. Учитель доповнює, пояснює зв’язок між властивостями оксидів та їх застосуванням.
Завдання 3. Обчисліть, яку масу заліза можна одержати з ферум(ІІІ) оксиду масою 32 кг.
Відповідь: 22,4 кг.
Завдання 4. Обчисліть об’єм кисню (н. у.), що необхідний для спалювання сірки масою 6,4 г.
Складемо рівняння:
Складемо пропорцію і знайдемо кількість речовини O2:
0,2 моль : 1 моль = х моль : 1 моль
(O2) = 0,2 моль.
За формулою = V/Vm обчислимо об’єм кисню за н. у.:
V(O2) = 0,2 моль – 22,4 л/моль = 4,48 л.
Відповідь: 4,48 л.
IV. Домашнє завдання
Опрацювати відповідний параграф підручника, відповісти на запитання до нього.
Related posts:
- Оксиди, їх склад і назви. Класифікація оксидів Тема 2 ОСНОВНІ КЛАСИ НЕОРГАНІЧНИХ СПОЛУК УРОК 12 Тема. Оксиди, їх склад і назви. Класифікація оксидів Цілі уроку: розширити знання про класифікацію неорганічних речовин на прикладі оксидів та їх класифікації за складом; ознайомити із сучасною науковою українською номенклатурою оксидів; формувати навички використання номенклатури на прикладі назв оксидів; розвивати навички учнів у складанні формул бінарних сполук […]...
- ОКСИДИ НЕМЕТАЛІЧНИХ ЕЛЕМЕНТІВ. КИСЛОТНИЙ ХАРАКТЕР ОКСИДІВ І ГІДРАТІВ ОКСИДІВ НЕМЕТАЛІЧНИХ ЕЛЕМЕНТІВ ТЕМА 1. НЕМЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ УРОК 8. ОКСИДИ НЕМЕТАЛІЧНИХ ЕЛЕМЕНТІВ. КИСЛОТНИЙ ХАРАКТЕР ОКСИДІВ І ГІДРАТІВ ОКСИДІВ НЕМЕТАЛІЧНИХ ЕЛЕМЕНТІВ Цілі: формувати знання про оксиди неметалічних елементів, їх добування і властивості, формули й характер відповідних їм гідратів та вміння складати формули сполук і хімічні рівняння, що характеризують властивості й добування оксидів неметалів. Обладнання: роздавальний матеріал, […]...
- Оксиди неметалічних елементів. Кислотний характер оксидів і гідратів оксидів. Кислотні дощі I СЕМЕСТР Тема 1. НЕМЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ (18 год.) УРОК 11 Тема уроку. Оксиди неметалічних елементів. Кислотний характер оксидів і гідратів оксидів. Кислотні дощі Цілі уроку: розширити знання учнів про кислотні оксиди на прикладі сульфур(IV) і сульфур(VI) оксидів, нітроген(ІІ) і нітроген(IV) оксидів, фосфор(V) оксиду, карбон(ІІ) і карбон(IV) оксидів, силіцій(IV) оксиду, порівняти їх фізичні […]...
- Амфотерні оксиди – Оксиди – Основні класи неорганічних сполук ХІМІЯ – Комплексна підготовка до зовнішнього незалежного оцінювання РОЗДІЛ II. НЕОРГАНІЧНА ХІМІЯ 7. Основні класи неорганічних сполук 7.1. Оксиди 7.1.3. Амфотерні оксиди Амфотерні оксиди – це оксиди, які в хімічних реакціях можуть виявляти кислотні або основні властивості залежно від того, з якою сполукою вони взаємодіють. Амфотерним оксидам відповідають амфотерні гідроксиди1: До амфотерних оксидів відносять значну […]...
- Кислотні оксиди – Оксиди – Основні класи неорганічних сполук ХІМІЯ – Комплексна підготовка до зовнішнього незалежного оцінювання РОЗДІЛ II. НЕОРГАНІЧНА ХІМІЯ 7. Основні класи неорганічних сполук 7.1. Оксиди 7.1.2. Кислотні оксиди Кислотні оксиди – це оксиди, гідрати яких є кислотами. Тому кислотні оксиди ще називають кислотними ангідридами. До кислотних оксидів належать: – оксиди неметалічних елементів; – оксиди металічних елементів з високим значенням ступенів окиснення […]...
- Фізичні й хімічні властивості оксидів Тема 2 ОСНОВНІ КЛАСИ НЕОРГАНІЧНИХ СПОЛУК УРОК 16 Тема. Фізичні й хімічні властивості оксидів Цілі уроку: ознайомити учнів з фізичними й хімічними властивостями оксидів; дати поняття індикаторів, пояснити їх використання для визначення кислот та основ; розвивати логічне мислення учнів на прикладі порівняння взаємодії кислотних і основних оксидів з водою, кислотами, лугами, іншими оксидами; розвивати вміння […]...
- Кругообіг кисню в природі. Використання кисню, його біологічна роль Тема 2 ПРОСТІ РЕЧОВИНИ МЕТАЛИ Й НЕМЕТАЛИ Урок 30 Тема. Кругообіг кисню в природі. Використання кисню, його біологічна роль Цілі: узагальнити й систематизувати знання учнів про хімічний елемент Оксиген і просту речовину кисень; розглянути поширення кисню в природі, кругообіг кисню в природі; з’ясувати біологічну роль кисню; визначити рівень засвоєння основних понять, навичок складання хімічних рівнянь, […]...
- Проміжне оцінювання з теми “Фізичні й хімічні властивості оксидів і кислот” Тема 2 ОСНОВНІ КЛАСИ НЕОРГАНІЧНИХ СПОЛУК УРОК 21 Тема. Проміжне оцінювання з теми “Фізичні й хімічні властивості оксидів і кислот” Цілі уроку: узагальнити й систематизувати знання учнів про класифікацію неорганічних сполук, фізичні й хімічні властивості оксидів і кислот; визначити рівень навчальних досягнень учнів з цієї теми. Тип уроку: контроль і коригування знань. Форми роботи: письмова […]...
- Поширення Феруму в природі. Використання заліза. Руйнування (іржавіння) заліза в природних умовах Тема 2 ПРОСТІ РЕЧОВИНИ МЕТАЛИ Й НЕМЕТАЛИ Урок 32 Тема. Поширення Феруму в природі. Використання заліза. Руйнування (іржавіння) заліза в природних умовах Цілі: закріпити знання про фізичні та хімічні властивості заліза; ознайомити учнів з поширеністю Феруму в природі, використанням заліза; поглибити знання учнів про хімічні явища на прикладі іржавіння заліза; познайомити учнів зі способами захисту […]...
- Класифікація оксидів – ОСНОВНІ КЛАСИ НЕОРГАНІЧНИХ СПОЛУК Хімія підготовка до ЗНО та ДПА Комплексне видання ЧАСТИНА І ЗАГАЛЬНА ХІМІЯ ОСНОВНІ КЛАСИ НЕОРГАНІЧНИХ СПОЛУК Класифікація оксидів Кислотні оксиди Оксиди можна назвати родоначальниками деяких інших класів сполук. Залежно від елемента, який утворює оксид, з них можуть утворюватися кислоти або основи. За цим принципом оксиди поділяють на три групи: кислотні, основні та несолетворні. Усі кислотні […]...
- Основні оксиди – Оксиди – Основні класи неорганічних сполук ХІМІЯ – Комплексна підготовка до зовнішнього незалежного оцінювання РОЗДІЛ II. НЕОРГАНІЧНА ХІМІЯ 7. Основні класи неорганічних сполук 7.1. Оксиди Оксиди – це бінарні сполуки елементів з Оксигеном, у яких він виявляє ступінь окислення -2. Характерні Ознаки оксидів: – ступінь окиснення Оксигену – -2; – атоми Оксигену не зв’язані між собою, а сполучаються лише з атомами […]...
- ВЛАСТИВОСТІ ОКСИДІВ І ГІДРОКСИДІВ Хімія – універсальний довідник ВІД НАТРІЮ ДО АРГОНУ ВЛАСТИВОСТІ ОКСИДІВ І ГІДРОКСИДІВ В оксидах і гідроксидах, утворених елементами 3-ого періоду, можна спостерігати обидва типи хімічного зв’язку – іонний і ковалентний. Нагадаємо, що гідроксиди можна розглядати як продукти взаємодії оксидів з водою. У даному випадку гідроксидами є як основа Так і кислота Н2SO4 (SО3 + Н2O […]...
- Лужні метали. Натрій і Калій. Оксиди, гідроксиди, солі Натрію й Калію. Використання найважливіших сполук Натрію й Калію. Калійні добрива ІІ семестр Тема 2. МЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ (13 годин) УРОК 28 Тема уроку. Лужні метали. Натрій і Калій. Оксиди, гідроксиди, солі Натрію й Калію. Використання найважливіших сполук Натрію й Калію. Калійні добрива Цілі уроку: поглибити й розширити знання про метали на прикладі лужних металів Натрію й Калію; вивчити зв’язок між властивостями оксидів, гідроксидів, […]...
- Умови виникнення й припинення горіння. Поширення та колообіг Оксигену в природі. Застосування кисню, його біологічна роль ТЕМА 2. ПРОСТІ РЕЧОВИНИ МЕТАЛИ І НЕМЕТАЛИ Урок 4. Умови виникнення й припинення горіння. Поширення та колообіг Оксигену в природі. Застосування кисню, його біологічна роль Цілі: вивчити умови виникнення й припинення горіння, кругоообіг Оксигену в природі; формувати знання про реакції горіння на прикладах горіння складних речовин, про оксиди; з’ясувати галузі застосування кисню. Обладнання: таблиці “Застосування […]...
- Хімічні властивості кисню. Реакція сполучення. Поняття про оксиди ТЕМА 2. ПРОСТІ РЕЧОВИНИ МЕТАЛИ І НЕМЕТАЛИ Урок 2. Хімічні властивості кисню. Реакція сполучення. Поняття про оксиди Цілі: закріпити знання про способи добування кисню, його фізичні властивості, реакцію розкладу, каталізатор; вивчити хімічні властивості кисню на прикладах взаємодії з фосфором, вуглецем, сіркою; дати поняття про реакції сполучення, горіння, оксиди. Обладнання: таблиця “Типи хімічних реакцій”, кисень у […]...
- Загальні способи одержання оксидів, основ, кислот, солей Тема 2 ОСНОВНІ КЛАСИ НЕОРГАНІЧНИХ СПОЛУК УРОК 34 Тема. Загальні способи одержання оксидів, основ, кислот, солей Цілі уроку: розвивати вміння й навички учнів у складанні рівнянь на прикладі одержання оксидів, основ, кислот, солей; систематизувати знання учнів про загальні способи одержання оксидів, основ, кислот і солей; показати їх взаємозв’язок з генетичним зв’язком класів неорганічних сполук. Тип […]...
- Поняття про оксиди. Окиснення. Горіння. Умови виникнення та припинення горіння Тема 2 ПРОСТІ РЕЧОВИНИ МЕТАЛИ Й НЕМЕТАЛИ Урок 29 Тема. Поняття про оксиди. Окиснення. Горіння. Умови виникнення та припинення горіння Цілі: розширити уявлення про оксиди як продукти горіння, процес горіння, мимовільне окиснення; пояснити умови виникнення та припинення горіння, механізм дії засобів пожежогасіння, заходи протипожежної безпеки в побуті й на виробництві; розвивати вміння складати рівняння хімічних […]...
- Добування оксидів – ОСНОВНІ КЛАСИ НЕОРГАНІЧНИХ СПОЛУК Хімія підготовка до ЗНО та ДПА Комплексне видання ЧАСТИНА І ЗАГАЛЬНА ХІМІЯ ОСНОВНІ КЛАСИ НЕОРГАНІЧНИХ СПОЛУК Добування оксидів Із простих речовин Найбільш простий спосіб добування оксидів – це взаємодія простих речовин з киснем: Майже всі прості речовини взаємодіють із киснем. Багато з них взаємодіють досить бурхливо, з виділенням великої кількості теплоти й світла, тобто горять. […]...
- Оксиди – ОСНОВНІ КЛАСИ НЕОРГАНІЧНИХ СПОЛУК Хімія підготовка до ЗНО та ДПА Комплексне видання ЧАСТИНА І ЗАГАЛЬНА ХІМІЯ ОСНОВНІ КЛАСИ НЕОРГАНІЧНИХ СПОЛУК Оксиди Поняття про оксиди Оксиди – це різновид бінарних сполук. Бінарні сполуки поділяють на певні типи за елементом, який стоїть у хімічній формулі на другому місці. Сполуки з Оксигеном називають “оксидами”: від назви хімічного елемента “Оксиген”. Друга частина слова […]...
- ОКСИДИ НІТРОГЕНУ – ХІМІЯ НЕМЕТАЛІЧНИХ ЕЛЕМЕНТІВ Хімія – універсальний довідник ХІМІЯ НЕМЕТАЛІЧНИХ ЕЛЕМЕНТІВ ОКСИДИ НІТРОГЕНУ Позитивну валентність Нітроген виявляє у сполуках з Оксигеном – оксидах. При цьому особливістю Нітрогену є те, що він утворює оксиди, які відповідають усім теоретично можливим валентностям від 1 до 5 (зовнішній енергетичний рівень атома Нітрогену містить п’ять електронів). Відповідно існують наступні оксиди нітрогену: N2O, NO, N2O3, […]...
- Техніка безпеки під час роботи з лугами. Використання основ Тема 2 ОСНОВНІ КЛАСИ НЕОРГАНІЧНИХ СПОЛУК УРОК 25 Тема. Техніка безпеки під час роботи з лугами. Використання основ Цілі уроку: закріпити й поглибити знання про хімічні властивості класів неорганічних сполук на прикладі властивостей основ; розвивати навички й уміння складання рівнянь хімічних реакцій на прикладі хімічних властивостей основ, виконання розрахунків за хімічними рівняннями; повторити правила техніки […]...
- Ферум. Ферум(ІІ) і ферум(ІІІ) оксиди, відповідні їм гідроксиди, їх амфотерність. Солі Феруму. Використання найважливіших сполук Феруму ІІ семестр Тема 2. МЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ (13 годин) УРОК 31 Тема уроку. Ферум. Ферум(ІІ) і ферум(ІІІ) оксиди, відповідні їм гідроксиди, їх амфотерність. Солі Феруму. Використання найважливіших сполук Феруму Цілі уроку: поглибити й узагальнити знання учнів про метали побічних підгруп на прикладі Феруму; показати залежність будови та властивостей на прикладі сполук Феруму(ІІ) і […]...
- Використання неметалів та їхніх сполук. Кругообіг неметалічних елементів у природі. Парниковий ефект ІІ семестр Тема 1. НЕМЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ (продовження) УРОК 21 Тема уроку. Використання неметалів та їхніх сполук. Кругообіг неметалічних елементів у природі. Парниковий ефект Цілі уроку: розширити знання учнів про неметали; узагальнити й систематизувати знання учнів про неметалічні елементи та їхні сполуки; ознайомити учнів з поняттям “адсорбція” на прикладі активованого вугілля, показати його […]...
- Оксиди Нітрогену РОЗДІЛ 2 НЕМЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХ СПОЛУКИ ХІМІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ VA ГРУПИ § 35. Оксиди Нітрогену Усвідомлення змісту цього параграфа дає змогу: Характеризувати будову молекул оксидів Нітрогену(ІІ) і (IV), їх фізичні та хімічні властивості, добування і застосування; висловлювати судження про вплив оксидів Нітрогену на довкілля; складати рівняння та схеми електронного балансу відповідних хімічних реакцій. Нітроген утворює […]...
- Оксиди – НАЙВАЖЛИВІШІ КЛАСИ НЕОРГАНІЧНИХ СПОЛУК ПОСІБНИК З ХІМІЇ ДЛЯ ВСТУПНИКІВ ДО ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ Частина І. ЗАГАЛЬНА ХІМІЯ Розділ 6. НАЙВАЖЛИВІШІ КЛАСИ НЕОРГАНІЧНИХ СПОЛУК § 6.1. Оксиди Класифікація речовин полегшує їх вивчення. Знаючи особливості класів сполук, можна схарактеризувати властивості окремих їх представників. Найважливішими класами неорганічних сполук є оксиди, кислоти, основи, солі. Оксидами називаються складні речовини, до яких входять два елементи, […]...
- ПРИРОДНІ РЕСУРСИ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ, ЇХ КЛАСИФІКАЦІЯ. ВИКОРИСТАННЯ ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ, НАСЛІДКИ ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ. ЗМІНА ВЗАЄМОЗВ’ЯЗКІВ МІЖ КОМПОНЕНТАМИ ПРИРОДИ ПІД ВПЛИВОМ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ЛЮДИНИ. ПОРУШЕННЯ РІВНОВАГИ В ПРИРОДІ. АНТРОПОГЕННІ ПРИРОДНІ КОМПЛЕКСИ Розділ III ЗЕМЛЯ – НАШ СПІЛЬНИЙ ДІМ Урок № 66 Тема. ПРИРОДНІ РЕСУРСИ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ, ЇХ КЛАСИФІКАЦІЯ. ВИКОРИСТАННЯ ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ, НАСЛІДКИ ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ. ЗМІНА ВЗАЄМОЗВ’ЯЗКІВ МІЖ КОМПОНЕНТАМИ ПРИРОДИ ПІД ВПЛИВОМ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ЛЮДИНИ. ПОРУШЕННЯ РІВНОВАГИ В ПРИРОДІ. АНТРОПОГЕННІ ПРИРОДНІ КОМПЛЕКСИ Мета: повторити і систематизувати поняття і знання про природні ресурси; надати учням знання про використання […]...
- Взаємодія води з оксидами. Поняття про гідрати оксидів: кислоти й основи Тема 3 Вода & 24. Взаємодія води з оксидами. Поняття про гідрати оксидів: кислоти й основи Опанувавши цю тему, ви зможете: – розрізняти основи й кислоти як гідрати оксидів; – наводити приклади гідратів оксидів, утворених оксидами неметалічних і металічних елементів; – розпізнавати кислоти й основи, розчинні у воді, за допомогою індикаторів; – складати рівняння реакцій […]...
- ЛУЖНІ, ЛУЖНОЗЕМЕЛЬНІ ЕЛЕМЕНТИ Й МАГНІЙ. ФІЗИЧНІ Й ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПРОСТИХ РЕЧОВИН, ОСНОВНИЙ ХАРАКТЕР ЇХ ОКСИДІВ І ГІДРОКСИДІВ, БІОЛОГІЧНА РОЛЬ ЕЛЕМЕНТІВ ТЕМА 2. МЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ УРОК 5. ЛУЖНІ, ЛУЖНОЗЕМЕЛЬНІ ЕЛЕМЕНТИ Й МАГНІЙ. ФІЗИЧНІ Й ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПРОСТИХ РЕЧОВИН, ОСНОВНИЙ ХАРАКТЕР ЇХ ОКСИДІВ І ГІДРОКСИДІВ, БІОЛОГІЧНА РОЛЬ ЕЛЕМЕНТІВ Цілі: вивчити положення в ПС, будову атомів лужних, лужноземельних елементів і Магнію, біологічну роль цих елементів, фізичні й хімічні властивості простих речовин, утворених цими елементами; навчитися […]...
- Хімічні властивості оксидів – ОСНОВНІ КЛАСИ НЕОРГАНІЧНИХ СПОЛУК Хімія підготовка до ЗНО та ДПА Комплексне видання ЧАСТИНА І ЗАГАЛЬНА ХІМІЯ ОСНОВНІ КЛАСИ НЕОРГАНІЧНИХ СПОЛУК Хімічні властивості оксидів Основні Амфотерні Кислотні Взаємодіють із кислотами з утворенням солі та води: СаО + 2НСl → СаСl2 + Н2O Взаємодіють із кислотами та основами з утворенням солі й води: ZnO + 2НСl → ZnCl2 + Н2O; ZnO […]...
- Тема 16. Оксиди – ОСНОВНІ КЛАСИ НЕОРГАНІЧНИХ СПОЛУК Хімія підготовка до ЗНО та ДПА Комплексне видання ЧАСТИНА ІІ ЗАВДАННЯ ДЛЯ ПЕРЕВІРКИ ЗНАНЬ ОСНОВНІ КЛАСИ НЕОРГАНІЧНИХ СПОЛУК Тема 16. Оксиди Серед чотирьох наведених варіантів відповідей виберіть одну правильну 1. Вкажіть ряд речовин, в якому наведено лише кислотні оксиди: A. К2O, МgО, Fе2O3; Б. Аl2O3, SiO2, NO2; B. SO2, SO3, СO2; Г. N2O, СО, СаО. […]...
- Хімічні властивості кисню: взаємодія з вуглецем, сіркою, фосфором. Реакції сполучення. Поняття про оксиди Тема 2 ПРОСТІ РЕЧОВИНИ МЕТАЛИ Й НЕМЕТАЛИ Урок 27 Тема. Хімічні властивості кисню: взаємодія з вуглецем, сіркою, фосфором. Реакції сполучення. Поняття про оксиди Цілі: ознайомити учнів з хімічними властивостями кисню на прикладі його взаємодії з вуглецем, сіркою, фосфором; закріпити й розширити знання учнів про хімічні реакції, уміння складати рівняння хімічних реакцій; дати уявлення про реакції […]...
- ЗАГАЛЬНІ ФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ МЕТАЛІВ. ПОШИРЕНІСТЬ МЕТАЛІЧНИХ ЕЛЕМЕНТІВ ТА ЇХНІХ СПОЛУК У ПРИРОДІ. МЕТАЛІЧНІ РУДИ. ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИ ДОБУВАННЯ МЕТАЛІВ ТЕМА 2. МЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ УРОК 2. ЗАГАЛЬНІ ФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ МЕТАЛІВ. ПОШИРЕНІСТЬ МЕТАЛІЧНИХ ЕЛЕМЕНТІВ ТА ЇХНІХ СПОЛУК У ПРИРОДІ. МЕТАЛІЧНІ РУДИ. ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИ ДОБУВАННЯ МЕТАЛІВ Цілі: вивчити загальні фізичні властивості металів; поширеність металічних елементів та їхніх сполук у природі; металічні руди й загальні методи добування металів; уміти пояснювати фізичні властивості металів з точки […]...
- Оксиди Карбону РОЗДІЛ 2 НЕМЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХ СПОЛУКИ ХІМІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ IVA ГРУПИ § 47. Оксиди Карбону Усвідомлення змісту цього параграфа дає змогу: Характеризувати фізичні та хімічні властивості, способи добування і застосування оксидів Карбону; Складати рівняння, схеми електронного балансу відповідних хімічних реакцій; Висловлювати судження про вплив оксидів Карбону на довкілля. Карбон згідно з характерними для нього ступенями […]...
- Амфотерні оксиди – Амфотерні сполуки – Основні класи неорганічних сполук ХІМІЯ – Комплексна підготовка до зовнішнього незалежного оцінювання РОЗДІЛ II. НЕОРГАНІЧНА ХІМІЯ 7. Основні класи неорганічних сполук 7.5. Амфотерні сполуки Здатність сполуки виявляти основні та кислотні властивості називають амфотерністю, а саму сполуку – амфотерною. Кожному амфотерному оксидові відповідає амфотерна основа, яку теж можна розглядати як кислоту: Гідроксид Оксид Кислота Сіль Zn(OH)2 цинк гідроксид ZnO H2ZnO2 […]...
- Оксиди фосфору – НІТРОГЕН. ФОСФОР Хімія підготовка до ЗНО та ДПА Комплексне видання ЧАСТИНА І ЗАГАЛЬНА ХІМІЯ ХІМІЯ ЕЛЕМЕНТІВ НІТРОГЕН. ФОСФОР Оксиди фосфору Фосфор утворює два оксиди – Р2O3 та Р2O5. Це спрощені формули речовин. Насправді молекули оксидів Фосфору мають такий склад: Р4O6 та Р4O10. Фізичні властивості Оксидів Фосфору Фосфор(ІІІ) оксид Р2O3 (фосфітний ангідрид) являє собою легкоплавку речовину (Тпл = […]...
- Амфотерні оксиди та гідроксиди – ОСНОВНІ КЛАСИ НЕОРГАНІЧНИХ СПОЛУК Хімія підготовка до ЗНО та ДПА Комплексне видання ЧАСТИНА І ЗАГАЛЬНА ХІМІЯ ОСНОВНІ КЛАСИ НЕОРГАНІЧНИХ СПОЛУК Амфотерні оксиди та гідроксиди Поняття про амфотерність Іноді трапляються сполуки, які можуть проявляти і кислотні, і основні властивості. Речовини, які можуть виявляти кислотні й основні властивості залежно від сполуки, з якою вони взаємодіють, називають амфотерними. Амфотерність виявляють оксиди й […]...
- Поширення феруму в природі. Застосування заліза ТЕМА 2. ПРОСТІ РЕЧОВИНИ МЕТАЛИ І НЕМЕТАЛИ Урок 9. Поширення феруму в природі. Застосування заліза Цілі: вивчити поширення Феруму в природі, його найважливіші сполуки; ознайомитися зі значенням заліза в живій природі, галузями його застосування, процесом руйнування заліза у природних умовах. Обладнання: колекція “Сплави”. Тип уроку: вивчення нового матеріалу (додатковий об’єм). Форми роботи: лекція, бесіда, робота […]...
- Колообіг Нітрогену в природі РОЗДІЛ 2 НЕМЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХ СПОЛУКИ ХІМІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ VA ГРУПИ § 38. Колообіг Нітрогену в природі Усвідомлення змісту цього параграфа дає змогу: Пояснювати колообіг Нітрогену в природі; біологічний і небіологічний шляхи його зв’язування; Висловлювати судження про вплив діяльності людини на колообіг Нітрогену. Колообіг Нітрогену – важливий процес для розвитку життя на планеті Земля, звичайно, […]...
- Металічні елементи в природі. Загальні способи одержання металів. Виробництво чавуну та сталі ІІ семестр Тема 2. МЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ (13 годин) УРОК 25 Тема уроку. Металічні елементи в природі. Загальні способи одержання металів. Виробництво чавуну та сталі Цілі уроку: ознайомити учнів з поширенням металів у природі, основними способами одержання металів, реакціями, покладеними в основу одержання металів; ознайомити з основними принципами доменного виробництва; показати взаємозв’язок між […]...
- Поширення солей у природі та їх практичне значення Тема 2 ОСНОВНІ КЛАСИ НЕОРГАНІЧНИХ СПОЛУК УРОК 27 Тема. Поширення солей у природі та їх практичне значення Цілі уроку: систематизувати знання учнів про хімічні властивості класів неорганічних сполук на прикладі хімічних властивостей солей; показати поширення солей у природі, їх практичне значення. Тип уроку: поглиблення й систематизація знань. Форми роботи: лабораторна робота, навчальний міні-семінар, робота з […]...